Centre No: 1131 CITY COLLEGE KUMBO
Regist:12, Sat for 2 or More Subjects:12, Passed:8, %Passed:66.67, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 3
(1) DIMLA NELVIN LON - ECO-E,HIS-B,PHI-B,
(2) DOSI MARCELLUS NFON - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(3) NDJOMAHA PAUPINE - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) NSAH ABEL NFON - HIS-C,PHI-B,
(2) BONGYU REMIHANS AYUVEA - GEO-E,HIS-D,
(3) JURI MARCEL MAIKA - GEO-E,HIS-D,
(4) LENDZEMO SAMUEL - GEO-E,HIS-D,
(5) MAINEMO MERVIS WIRSIY - ECO-E,HIS-D,
Centre No: 1132 AGES COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL KUMBA
Regist:15, Sat for 2 or More Subjects:15, Passed:5, %Passed:33.33, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 5
(1) NGWASHI AFUNGTUH PATIENCE - ECO-E,HIS-C,
(2) AKEPE IVO NGANG - ECO-E,PHI-D,
(3) NGWESE GLORY EBONG - HIS-D,PHI-E,
(4) CHETNDEM THERESIA - ECO-E,GEO-E,
(5) KUM JULIUS KANG - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1133 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL BONABERI
Regist:99, Sat for 2 or More Subjects:97, Passed:71, %Passed:73.2, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 6
(1) ASI HALTINE - BIO-B,CHE-B,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(2) NDIPMUM AKOWO ELISEBELLE - BIO-A,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(3) KEMBOU MBOUTEU SIMEON WILFRIED - BIO-E,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(4) MIDJANE EWANE ARISTIDE - FLORE - BIO-B,CHE-B,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(5) KWEMENI TCHAHA PAULE NOELLE JORDANE - BIO-D,CHE-C,PMM-E,FMA-C,PHY-E,
(6) MBOH CONSTANTINE TANJONG - BIO-E,CHE-E,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 12
(1) LONPING TAZOU OLIVIER - CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-E,
(2) HELEN AGBOR NKEB - BIO-A,CHE-B,PMM-C,PHY-E,
(3) EBAI BESONG EBOT - BIO-C,CHE-B,PMM-D,FMA-D,
(4) MBOAUNGUERE MOUNCHAROU ODETTE LOVE - BIO-A,CHE-B,PMM-E,PHY-E,
(5) TANGIE NGWA THIERRY BORIS - BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(6) EKONGWE THELMA FULE - BIO-B,CHE-B,PMM-E,PHY-E,
(7) KOMANDO LEONARD KUM - BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-C,
(8) TAKANG YVETTE EBOCK - BIO-D,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(9) AYUK SALLY AYUK - LIT-E,FRE-D,HIS-C,PHI-D,
(10) CLOVIS NEBA - BIO-E,CHE-D,PMM-E,FMA-D,
(11) MEYE CLAUDIA-ZANGA - BIO-D,CHE-E,PMM-E,FMA-E,
(12) SILATCHOM DZUKAM JEANNE NELLY - BIO-E,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 27
(1) KWUNING CHRISTELLE - CHE-D,PMM-B,FMA-B,
(2) MENOH YANGO ELIETTE MERVEILLE - ECO-B,GEO-C,PMS-C,
(3) FEUDJIO DARLING - LIT-E,FRE-B,HIS-C,
(4) LUMNWI MODESTE - ECO-D,GEO-D,HIS-B,
(5) NCHANG MUHAMED MUSDAFER - ECO-C,GEO-E,HIS-B,
(6) TEGHAH GODWILL FONTABE - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(7) KEKIA GRACE AKO - ECO-E,FRE-C,HIS-C,
(8) PRINCE ZOFOA JONAS FAHNYUI - BIO-B,CHE-D,PHY-E,
(9) TANYUNG CAREME WAMI - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(10) FOSAM SYLVIE MBOUNGEH - BIO-D,CHE-C,GEO-E,
(11) GEMANDZE SAHLAH DERRICK - BIO-C,CHE-D,FMA-E,
(12) GWENDOLINE EBOTANTONG OBEN - ECO-E,FRE-D,HIS-C,
(13) METCHEHO JEREMIE - ECO-E,FRE-D,HIS-C,
(14) NCHOFUA LINUS KEYIEBEYIE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(15) NDIKO NATHALIE - BIO-C,CHE-D,PMS-E,
(16) NDUMA DELPHINE WEPFENDO - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(17) NEHMI DINGA GLORY - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(18) EDIEBAH FRANCO ENUME - BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(19) FOFUNG JERRI-DELL MENGING - BIO-C,CHE-E,PMS-E,
(20) FOUEFO DONCHI MARIANA - BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(21) KOUAMBO SYLVIA STEPHANIE - ECO-E,GEO-E,PMS-C,
(22) MOUANGUE BIDJEKE JULIEN FRITZ - BIO-E,CHE-C,PMM-E,
(23) BOLA COURAGE KITZE - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(24) EBAMBE YVETTE ABEITUGO - BIO-E,CHE-D,GEO-E,
(25) MAH RACHEL BUM - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
(26) NGWA TERENCE - ECO-E,GEO-D,HIS-E,
(27) NKONAPOH ROLAND - BIO-E,CHE-D,GEO-E,
Passed in 2 Subjects: 26
(1) ELONG SENGA HERMANN - CHE-B,PMM-D,
(2) GAPNGUH NELSON SHEY - BIO-C,CHE-C,
(3) KASAMA PENDA LAURA EMERENCE - BIO-C,CHE-C,
(4) DJOUMESSI MAGNOUVEL MEKONTSO - BIO-D,CHE-C,
(5) EDELQUEEN MAYAH TUMENTA - FRE-C,HIS-D,
(6) MEKONTSO FONING CEDRIC NICEPHORE - CHE-C,PMS-D,
(7) TATAW DILYS OROCK - ECO-E,HIS-B,
(8) AKONGNUI NADEGE CHWIMEYEGE - FRE-D,HIS-D,
(9) EMMANUEL KOPI BINANJOH - BIO-D,CHE-D,
(10) KAMTA MOFFO BEAUVALICE - HIS-D,PHI-D,
(11) KOUAMO PREFERENCE NINA - BIO-D,CHE-D,
(12) MUSIBE LYDIA NYOH - BIO-C,CHE-E,
(13) SEN DISSONGO ANILORE - ECO-C,GEO-E,
(14) TAKU KOM SERAPHIN - HIS-D,PHI-D,
(15) ASSOULAH ANNICK AUBIN - HIS-D,PHI-E,
(16) KUM EDWIN NONG - BIO-E,CHE-D,
(17) MBANGATEH COLLINS - FRE-E,HIS-D,
(18) NGASSE EBAMBOU MADELEINE JUDITH - CHE-D,PMM-E,
(19) NGUENG ELAME MANUELA DORCAS - CHE-D,FRE-E,
(20) NOTUE METCHUM ANDREE RAISSA - CHE-D,GEO-E,
(21) NSONGWAN TSAFACK LUCIENNE NADEGE - ECO-E,HIS-D,
(22) WULNIKONG HILDA NDISI - BIO-D,CHE-E,
(23) AWOH MARY MBANDA - ECO-E,PHI-E,
(24) CHE RELINDIS NEH - ECO-E,PMS-E,
(25) FOSSI MAKUGNE AUDREY - ECO-E,PMS-E,
(26) LANGMIA JAMES DOBGIMA - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1134 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL EBOLOWA
Regist:11, Sat for 2 or More Subjects:11, Passed:9, %Passed:81.82, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) MENDOMO AKOO DONADONI CEPHAS - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(2) NDAMDE KAMGA JEAN-JACQUES - ECO-E,FRE-E,HIS-C,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 4
(1) EBOTANE RICHARD EPIE - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(2) MBENG TEKO MBENG - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(3) ELLA ENGUELE ROGER DAVY - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(4) BIDOUNG AKONO FABIEN - GEO-E,HIS-E,PHI-D,
Passed in 2 Subjects: 3
(1) GINA NAHNYONG GALABE - FRE-C,REL-E,
(2) GWOCGUEM KUIDJO PASCALINE FLORIANE - HIS-C,PHI-E,
(3) NGO'O NDI MICHEL - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1135 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL NGAOUNDERE
Regist:24, Sat for 2 or More Subjects:24, Passed:16, %Passed:66.67, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) DEMOUZONG DANIEL LORENZO - ECO-A,GEO-C,PMS-E,PHI-E,
(2) ABDOUL NASSIRI - ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 9
(1) HADIZATU DINAYEN - FRE-C,HIS-C,PHI-D,
(2) HAWA - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(3) ISMAILA ADAMOU - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(4) NGWALLE MARIANA OSONG - ECO-E,HIS-B,PHI-D,
(5) NJAPDOUNKE MOUNDOU KHADIJ - FRE-C,HIS-D,PHI-E,
(6) OYONO MBOUTOU GAEL STEVE TOBIE - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(7) PAMBOUDAM NSANGOU RABIYAT SALAM - FRE-C,HIS-D,PHI-E,
(8) KHAN DOMINICA MENGWI - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(9) MVOUTI GWENALLE PASCALINE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) CHEDJOU NOUTIO DANICK - FRE-D,HIS-E,
(2) MARIAMOU MOUSSA - FRE-E,HIS-D,
(3) POMEGNE NONO JULE - ECO-E,PMS-D,
(4) CHEUFFA PANGOP ELIONA FLORICE - ECO-E,HIS-E,
(5) WONJEH DELPHINE CHEA - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1136 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL GAROUA
Regist:25, Sat for 2 or More Subjects:25, Passed:18, %Passed:72, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) GUEDJEO MARION DALAHAI - LIT-E,FRE-E,HIS-D,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 5
(1) WAMBA TAKILE FRANCINE DAMARICE - ECO-D,GEO-C,PMS-D,
(2) ZEINABOU HAMADOU - ECO-D,GEO-B,PMS-E,
(3) MOKSIA LABA JAPHET - ECO-D,GEO-D,PMS-D,
(4) KOSI MBANGA ARNOLD - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(5) TOUGUERI IMELDA YVETTE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) AYUK ENOW SYLVIA - GEO-C,HIS-D,
(2) AURELIA NJOMO ENDELEY - FRE-D,HIS-D,
(3) EKWOGGE ELVIS - ECO-D,PMS-D,
(4) MBAHTEING SHIRLEY NJEMBIH - GEO-D,HIS-D,
(5) NJI CYNTHIA ZAPONAAH - FRE-D,HIS-D,
(6) ABDOUL NASSIR ABAKAR - GEO-D,PMS-E,
(7) BERN ERNEST BAMA - HIS-D,PHI-E,
(8) NEZOUMNE GHALI EMMANUELLE - FRE-E,HIS-D,
(9) TCHOUAMOU SEPKEP MICHELLE CARINE - FRE-E,HIS-D,
(10) KOULTCHOUMI OUSMANOU - GEO-E,HIS-E,
(11) MAIMOUNA MOUSSA BE - GEO-E,HIS-E,
(12) ZAIMOU AMINATOU IYAWA - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1137 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL MAROUA
Regist:23, Sat for 2 or More Subjects:23, Passed:21, %Passed:91.3, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 7
(1) NGANA ANTOINE - ECO-C,GEO-A,HIS-B,
(2) HAMID MOHAMAT - GEO-B,HIS-B,ICT-E,
(3) GONDJI ZAKARIE - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(4) IBRAHIM ABBA - GEO-B,HIS-C,REL-E,
(5) OUMAROU HAMIDOU - ECO-E,GEO-B,HIS-C,
(6) SHEY VITALIS MBUNKUR - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(7) SOULEIMANN BAIDAKARA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 14
(1) ACHOITEG CLODINE ENDONG - ECO-B,GEO-A,
(2) ADOUM SOUDY BAKARY - GEO-C,HIS-B,
(3) METUGE IVO NKWELLE - GEO-C,HIS-C,
(4) ABOU - FRE-D,HIS-C,
(5) KAKA TATIANA DORICE - GEO-C,HIS-D,
(6) MAHAMAT ABOUKAR - GEO-D,HIS-C,
(7) MOHAMADOU ALIOUM - GEO-D,HIS-C,
(8) ODILIA BAHCHU NKWEJAH - GEO-D,HIS-C,
(9) ESSAMBE MIREILLE FLORE SENGUE - FRE-E,HIS-C,
(10) MAIDAILE MAN-YKRE - FRE-C,HIS-E,
(11) BANINGA PAUL DONALD - GEO-D,HIS-E,
(12) DOKO MOUSSA ILIASSA - GEO-E,HIS-D,
(13) AMINOU ADAMA - GEO-E,HIS-E,
(14) FAMANOU MARIE NADEGE - FRE-E,HIS-E,
Centre No: 1138 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL BERTOUA
Regist:37, Sat for 2 or More Subjects:37, Passed:32, %Passed:86.49, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) DONGMO-FEUGAP GIDEON - ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 16
(1) ENOW MYREILLE NGWAI - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(2) NAMA GUY RENAUD ZAMA - ECO-C,GEO-B,HIS-C,
(3) NTAM WILFRED TAMA - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(4) FUH EMMANUELAH NKROKUH - ECO-E,GEO-B,HIS-B,
(5) BIH QUEENTA NDE - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(6) DAMBIE NKAMBA AYMAR FRANKLIN - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(7) NDOUAN SOBOND FRANCK - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(8) SEME NKOUAGUE MARTIN OLIVIER - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(9) KISSIEM BESSONG EMMANUELLE NOELLE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(10) NGANGA CELINE ILLONDI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(11) AKONDENG MELVIS PEKWALAKE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(12) EYONG JERRY ENOW - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(13) MATELI-MAX JOEL - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(14) ILIASSOU YAYA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(15) MOCK MPOULI DANIELLE RENEE - ECO-E,FRE-D,GEO-E,
(16) TATAMBUNGKA JUNEDOU NGHONYUIPUO - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 15
(1) ACHU' NDONGMO DUCHELLE - FRE-C,HIS-C,
(2) ANONG DANIEL ANYI - FRE-C,HIS-C,
(3) TCHANKEM CELESTINE - FRE-D,HIS-C,
(4) TSIAGUH CARINE MBWAME - GEO-D,HIS-C,
(5) FONYUY HELBERT YUVER - FRE-D,HIS-D,
(6) FOZOH ENOSENCIA NGWENYI - ECO-E,HIS-C,
(7) IBRAHIMA FAYE - HIS-C,REL-E,
(8) MANGA MBANGANA ROSY MARCELLE - FRE-D,HIS-D,
(9) MONKAM HUSSEIN NYONGBELLA - FRE-E,HIS-C,
(10) MBETE MBETE - FRE-E,HIS-D,
(11) TCHANA NGOYOU THEOPHILE RAISSA - FRE-E,HIS-D,
(12) TEFORT CYNTHIA ANCHIMBE - GEO-E,HIS-D,
(13) WUBNYONGA BARBARA FONGOH - GEO-E,HIS-D,
(14) ZOULE OUSMANOU LEA BLANCHE - FRE-E,HIS-D,
(15) ESSOUFOU KAKE FANY CHRISTELLE - FRE-E,HIS-E,
Centre No: 1139 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL BALI
Regist:154, Sat for 2 or More Subjects:153, Passed:129, %Passed:84.31, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 7
(1) AMBE AKONGNWI JUDE - BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-C,
(2) POBDINGA DESMOND TABEH - BIO-A,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-C,
(3) SAMA NGOH LUCIEN TITA FOMBUTU - BIO-A,CHE-A,PMM-B,FMA-D,PHY-C,
(4) CHUNGAI MILDRED NGECHAI - BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(5) SUAYIBU ADU - BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-D,
(6) MOHAMMED BASHIRU - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
(7) MUNJAM EMMANUEL MUNJAM - ECO-E,GEO-C,HIS-D,REL-D,PHI-E,
Passed in 4 Subjects: 13
(1) NUYEBGA DESMOND - BIO-A,CHE-A,PMS-D,REL-D,
(2) PASCALINE MBONGEH MONKAM - BIO-B,CHE-B,PMM-D,FMA-E,
(3) DOHNAH CARL CUBILLA - BIO-C,CHE-C,PHY-D,PHI-D,
(4) FOMBUT PRIDE FRU - BIO-C,CHE-D,GGY-D,REL-C,
(5) WOBGA ROPHINA NJIMANTED - ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-C,
(6) ERIC NUVALLA NTUMVI - ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-D,
(7) DOHMUA VOMA CLARENCE - BIO-C,CHE-C,PMS-E,PHI-E,
(8) KEHBILA NICOLINE LESIGA - ECO-E,GEO-C,HIS-D,PHI-D,
(9) SALIFU MANU - BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-D,
(10) VITIEN SHELLA SHELLE - BIO-C,CHE-C,PMM-E,PHY-E,
(11) WENFUA ROGER MBANBOH - ECO-E,GEO-C,PMS-D,FMA-E,
(12) ANDIN QUINEVETTE - BIO-D,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(13) NAHBUM HENRIETTA YEBIT - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 49
(1) NDIFOR LINDA AFOR - ECO-A,GEO-B,PMS-C,
(2) KATE GADUNA - ECO-A,GEO-B,PMS-D,
(3) ODMIA ETHEL NTAH - BIO-B,CHE-B,PMM-C,
(4) NUKEH ETIENNE - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(5) PIVADGA COLLINS - BIO-A,CHE-C,PHY-D,
(6) NAHJELA JUDITH - ECO-C,GEO-B,PMS-D,
(7) NJILIN NELKON NYONGBELA - BIO-B,CHE-B,PMS-E,
(8) NUBIA SHANTAL BOBIGA - ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(9) NYAMNDON STANLEY KUNBILA - ECO-E,HIS-B,PHI-B,
(10) DINGBOBGA WISE - ECO-E,GEO-B,HIS-C,
(11) FOKUMLAH ROGERS NUGANG - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(12) FONCHAM TIHDAMA VALERIE - GEO-B,HIS-C,PHI-E,
(13) NCHUYEKE BERNICE - BIO-C,CHE-C,PMS-D,
(14) NDAM DIVINE - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(15) NOELA BESONA - BIO-C,CHE-C,PMS-D,
(16) NYONGBELA VALERY FEH - ECO-C,GEO-D,PHI-C,
(17) YEBILLA JULIUS - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(18) DOH TERENCE NDIPNU - BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(19) FOMBUTU KUNSONA LIDUINA - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(20) FONBATUD BELMOND FOMBANG - ECO-D,GEO-C,REL-D,
(21) GANA PROTUS TITA DOH - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(22) HASSAN BUBA - BIO-D,CHE-C,GGY-D,
(23) LEYNUGA VIRGINIA - BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(24) NAHGWA'A JULIETTE - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(25) NCHUYEKO PHILORINE - BIO-C,CHE-D,PMS-D,
(26) NDIFIEMBEU BLAISE NGOUCHIMUGIE - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(27) CHI OLIVER NDIKUM - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(28) CLIFF SANGALI FOFUNG - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(29) DOBGANGA AARON YANGNI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(30) KADMIA BLANDINE PEFOK - BIO-D,CHE-D,PMM-D,
(31) LEVAI PEDMIA JUBSIA - ECO-E,GEO-C,PMS-D,
(32) NTUNGWEN KINGSLY TAFREY - ECO-E,HIS-B,REL-E,
(33) SAMA QUINTA NDUNGBOWO - BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(34) TAFILI LOUIS WAHDING - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(35) CHICK IRENE ANWI - ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(36) FON YVONNE KAH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(37) GENA YANIK SAMA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(38) LEBKUNA EVERT FOSEH - ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(39) LEKUNGA LUCIAN - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(40) MAKUGHOAMBOM BEATRICE - BIO-E,CHE-D,PMS-D,
(41) NAFEH FRANKLIN FOMUSOH - BIO-D,CHE-D,PHY-E,
(42) NAHBUM BELTINE MBUNGU - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(43) NEHBESI BRENDA NEBA - BIO-C,CHE-E,PMS-E,
(44) NUKUNA NJUNU LOVELINE - ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(45) SOULEYMAN HAMADOU - CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(46) TEMBI BELTINE ANNE - GEO-E,HIS-D,REL-D,
(47) VALUMA MALAIKA FONGOH - ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(48) NGWANDIKANG AKAMNDUWO TERENCE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(49) MATITA COMFORT FOMUSOH - GEO-E,HIS-E,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 60
(1) NJEKEH NOELA MBONGEH - GEO-C,HIS-B,
(2) NKWETANKEM MARTIN KETUM - CHE-C,PMS-B,
(3) FONGOH CHARLES - HIS-B,PHI-D,
(4) GANA PRINCEWILL FOMBUTU - ECO-C,HIS-C,
(5) OLA MIRABEL - HIS-B,PHI-D,
(6) OWEINGOH IMMACULATE NGWAHU - GEO-C,HIS-C,
(7) SHNAIDER NDIPBABONGA FOMUTEH - GEO-C,HIS-C,
(8) FONCHAM TERENCE AKWEWOH - GEO-C,HIS-D,
(9) GAMUA OLIVER - ECO-E,HIS-B,
(10) NJINUWO SIDONIE NTALI - GEO-D,HIS-C,
(11) NONO SHANTAL - GEO-C,HIS-D,
(12) ODILIA YUGHENYI TAKU - HIS-C,PHI-D,
(13) AMINA AHMADOU - GEO-E,HIS-C,
(14) APEU EMMANUEL ASISUNGEKE - GEO-E,HIS-C,
(15) BABILA JULIUS TAKUM - CHE-C,PMS-E,
(16) BANGU TERENCE KEHBUMA - GEO-E,HIS-C,
(17) DANIEL NDANGOH - GEO-E,HIS-C,
(18) FOMBUTU CHRISTALINE MBONGBOWO - HIS-C,PHI-E,
(19) FONGIAM CALEB FONGIAM - BIO-C,CHE-E,
(20) FONKIH MAMAH TAFUH - BIO-E,CHE-C,
(21) ISSA PATIENCE NDONG - ECO-E,HIS-C,
(22) JEMIA RITA - GEO-D,HIS-D,
(23) LANGSI BISONA IRINE - HIS-C,PHI-E,
(24) NGEBENUI ETHEL WANDAH - HIS-C,PHI-E,
(25) NGEHNDAB ERICA BOSUNG - GEO-C,HIS-E,
(26) TACHAM CLAUDATE MAKU - ECO-E,HIS-C,
(27) AGEM VICTORINE NJENU - ECO-E,HIS-D,
(28) ALIOU MUSTAFA - GEO-E,HIS-D,
(29) ANDIN NADAGE BOBGA - HIS-D,PHI-E,
(30) APIMBOH ASISUNGEKE FRIDA - GEO-E,HIS-D,
(31) AZINUI RAYMOND - GEO-E,HIS-D,
(32) BABILA KINSLY - FRE-E,HIS-D,
(33) DOH DEREK GANA - BIO-E,CHE-D,
(34) FOKUSAM RAPHAEL - BIO-E,CHE-D,
(35) FONCHAM NATHANIEL FORLANUM - ECO-E,GEO-D,
(36) JABOSUNG SONIA JENABO - HIS-D,PHI-E,
(37) JENABO ABU - ECO-E,GEO-D,
(38) KANAFOC CLEMENTINE FOFUNG - ECO-E,HIS-D,
(39) KEHDINGA ERIC DOOK - CHE-D,GGY-E,
(40) MUNDENGE SONE EDITH EPUPA - GEO-D,HIS-E,
(41) NDIBABONGA JULIETTE TITA BAI - HIS-D,PHI-E,
(42) NGATI CLIVE BABILA - CHE-D,PMS-E,
(43) NGEH DAP MARGARET - GEO-E,HIS-D,
(44) NJINUWO ERNESTINE - CHE-D,GGY-E,
(45) NJOHBOWO EMMANUELA BASUNG - HIS-D,PHI-E,
(46) SOLANGE CHUYEKEH BABILA - GEO-E,HIS-D,
(47) VALEBIT IMUNBOI - ECO-E,GEO-D,
(48) WAINKEH MALANE NTEMEN - ECO-E,HIS-D,
(49) BINGA JUDE FORBANG - BIO-E,CHE-E,
(50) FEH ELVIS SAMA - BIO-E,GGY-E,
(51) FON ADELINE NGUM - BIO-E,GGY-E,
(52) JUDITH NAHBILA NTUMVI - HIS-E,REL-E,
(53) LOVELYN MBONGEH BOSUNG - GEO-E,HIS-E,
(54) MANTAN BELINDA KAH - ECO-E,GEO-E,
(55) MBONGEH CLAUDIA NYONKAA - GEO-E,HIS-E,
(56) NAHBILA CHRISTABEL - GEO-E,HIS-E,
(57) NKEUMOH NARCISSE CHIAMOH - BIO-E,CHE-E,
(58) SYLVIE NYONGLEMA KEBILA - HIS-E,PHI-E,
(59) TAYIM MOSES MBAH - GEO-E,HIS-E,
(60) TCHOUANGA BERTRAND - BIO-E,GGY-E,
Centre No: 1142 ST. SYLVESTERS CATHOLIC COMP. COLLEGE SOP
Regist:50, Sat for 2 or More Subjects:50, Passed:40, %Passed:80, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) BASIL GHANVERLA - BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-D,
Passed in 4 Subjects: 10
(1) CHIN BERINYUY MICHELINE - ECO-D,GEO-B,HIS-C,PHI-C,
(2) BLESSING VERNYUY BINTA - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-E,
(3) JESSE NJUENKOU TEKUMU - BIO-B,CHE-B,PMS-D,REL-E,
(4) SEKA YVETTE SEVIDZEM - ECO-E,GEO-B,HIS-C,PHI-D,
(5) BETCHEM GARBA - BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-E,
(6) KESSE ARLETTE LINDA - BIO-D,CHE-C,FRE-D,PMM-E,
(7) FONDZEWIR GLORIA FOMONYUY - ECO-E,GEO-D,HIS-D,REL-D,
(8) KULON MARTHA SIKEM - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(9) NJOKA EDITH BONGRAM - BIO-E,CHE-D,PMS-D,FMA-D,
(10) ABALI CINGRED AGBOR - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 16
(1) SALAH DIDIER SAMA - BIO-A,CHE-B,PMS-E,
(2) NDIKAKA VANNESSA EMLAH - BIO-B,CHE-C,PMS-D,
(3) SELAMO ADONIS VERNYUY - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(4) DIANE ASENI ADZENYUYA - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(5) KEBA YIH MOISE JOSEPH - BIO-B,GEO-D,PHI-D,
(6) NCHIYDZE AGNES MATAT - FRE-E,HIS-B,PHI-C,
(7) TSEMFOLA JEROLINE SHALANYUY - GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(8) LUKONG JUDE THADDEUS VERANSO - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(9) NFOR ELVIRA BERINYUY - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(10) NYUYSHWENG ESTELLA DUASHAR - GEO-E,HIS-C,REL-D,
(11) KIMENG TRACY FONYUY NGOKEGEDI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(12) WANYU BEATRICE KINYUY - BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(13) JAFF VERONICA SINGEH - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(14) LUKONG BIYDZENYUY DIANA ROSE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(15) TATA RUTH SIKEM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(16) VERSHIYI ERIC KONGNYUY - ECO-E,GEO-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 13
(1) CHIN KINTANG ROMEO - HIS-C,PHI-B,
(2) TIEMENI LIONEL ODILON - BIO-B,CHE-C,
(3) PEPANDZE CLARISSE SIRRI - BIO-C,CHE-C,
(4) NGWA EVELYN BIH - BIO-C,CHE-D,
(5) TANTAN DERICK F ASONGAFAC - BIO-D,CHE-C,
(6) WIRDIN HILARY SELA - HIS-C,PHI-D,
(7) ELIZABETH ONGIE MONIKA NGANJE - BIO-D,CHE-D,
(8) FONTOOH HANDSON MENGNJO - BIO-D,CHE-D,
(9) KATCHANG JEAN-PHILIPPE - FRE-D,HIS-D,
(10) KENSO ULRICH SULLIVAN DZELAMONYUY - GEO-E,HIS-C,
(11) NSAMBAM BLAISE KIYLAKFE - GEO-E,HIS-C,
(12) NTUTIN CLAUDE BANINLA - BIO-D,CHE-D,
(13) JAFF EMELIA LEYNYUY - BIO-E,CHE-D,
Centre No: 1143 SAINT PAULS BILINGUAL COMPREHENSIVE COLLEGE NKWEN
Regist:51, Sat for 2 or More Subjects:51, Passed:41, %Passed:80.39, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) ETOBI DAMIAN TITA - BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2) KIEN ANIZETTE CHI - BIO-B,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 13
(1) CHUKWUEMEKA MARY CONRAD UDEMBA - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-D,
(2) COLINES BERINYUY - ECO-B,GEO-C,HIS-B,REL-D,
(3) ABDULLAH BALKISU AFU-ETA - BIO-B,CHE-D,FSN-B,GEO-D,
(4) FANGYONG RON TIMI - ECO-C,GEO-E,PMS-C,FMA-B,
(5) ABONGO MILLY EMA - BIO-D,CHE-D,FSN-A,REL-E,
(6) CHOFOR ALOMBAH ALOTA - BIO-C,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(7) NGWABI MBUA DONALD - ECO-C,LIT-E,HIS-B,REL-E,
(8) NGWILEFEM RAISSA ATECHI - ECO-C,FSN-C,GEO-D,REL-E,
(9) TATA JULIETTE YIKA - BIO-B,CHE-D,PMM-E,FMA-D,
(10) ABONGE EMMANUEL NGEH - BIO-E,CHE-D,PMM-C,REL-E,
(11) ODETTE LUM NGASOH - BIO-D,CHE-E,PMM-D,FMA-D,
(12) SIGALA EDMOND BABILA - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-D,
(13) WOUA TSINDE RAISSA ALIDA - ECO-D,FRE-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 3 Subjects: 16
(1) CHESI EMMERENCIA SIRRI - BIO-D,CHE-C,FSN-A,
(2) NCHIMINYI MELCHISEDECH TANTE - ECO-B,GEO-B,PMS-E,
(3) TAMINANG YVONNE MANKA - BIO-B,CHE-C,PMM-E,
(4) KEH FRANK CHE - ECO-D,HIS-C,REL-E,
(5) MBANKAH MBAATANGA NGEH - ECO-D,HIS-C,REL-E,
(6) TAMOH NYALUM CHLORIS - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(7) AFUMBOM EMMANUEL TALA - HIS-D,REL-D,PHI-E,
(8) NJAMNSI VILMA NGURNSI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(9) TATA MEYLAM VANESSA - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(10) NGUNYAM MIRABEL MENG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(11) NTANI YVETTE BONGALINYUY - BIO-E,CHE-E,FSN-D,
(12) SEMTETAM ADALBERTA TAMOGHO - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(13) TANJECK RACHEL EMA - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(14) CHINWE ESTHER ONYEMARA - GEO-E,HIS-E,REL-E,
(15) KWANKAM ELVIS NGAMANI - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(16) MBOYAM JOHN NDIFOR - ECO-E,GEO-E,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 10
(1) MBZIGHAAH CLAUDIA YUOH - BIO-B,FSN-B,
(2) SUH WENCESLAUS NGWA - ECO-D,HIS-B,
(3) NAH JOYCEKAREEN NYAH - HIS-C,PHI-D,
(4) AKWESE DORIS - ECO-E,FSN-C,
(5) VUTSIFE IRIS VUGAH - HIS-D,PHI-D,
(6) DIANGHA MARILYNE NGWO - BIO-E,CHE-E,
(7) MELVIS MANYI FORBAH - HIS-E,PHI-E,
(8) NDIAPI CHRISTRAUD NDUM - ECO-E,GEO-E,
(9) NKWI GEORGE NIYING - BIO-E,GGY-E,
(10) SHENCHU BERYL MALEY - PMS-E,FMA-E,
Centre No: 1144 GOVERNMENT HIGH SCHOOL WIDIKUM
Regist:25, Sat for 2 or More Subjects:25, Passed:17, %Passed:68, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) VAKENA LYDIA NDASI - ECO-D,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 6
(1) ABANG SOLAGE KELI ENGIE - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(2) DIGENG NELSON NYE - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(3) ERICA ACHIMPA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(4) NDE ALEXIA MANKA-A - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(5) NJEBA GEORGE - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(6) ONYA INNOCENT NJEH - HIS-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 10
(1) ABANG EMMANUEL ATUH - GEO-C,HIS-D,
(2) NDUM ROSSETTE-KELLY OGAR - GEO-E,HIS-B,
(3) ANJEI SOLANGE ASEH - GEO-E,HIS-C,
(4) NJEH MAGDALENE UDUM - HIS-C,PHI-E,
(5) ANGOH VALENTINE LABA - GEO-E,HIS-D,
(6) MBAKU PAUL - ECO-E,HIS-D,
(7) NJIFAC NKEMAKE COLLINS - FRE-E,HIS-D,
(8) ABIA VALENTINE MENTI - GEO-E,HIS-E,
(9) NKEMELE HILARY KEPSI - HIS-E,PHI-E,
(10) OTEH SUSAN AJEL - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1145 GOVERNMENT HIGH SCHOOL IDENAU
Regist:18, Sat for 2 or More Subjects:18, Passed:12, %Passed:66.67, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) NICKSON EMBERIKIA NDIFON - ECO-B,GEO-D,PMS-D,PHI-D,
(2) FODJE ANTOINETTE KAGOT - ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(3) OBEN ROSE MOKOSSA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) OBAT HANNAH NITIKA - ECO-C,HIS-C,PHI-E,
(2) NKEMOH NESTOR NKEMINYI - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 7
(1) EMMANUEL MOTANGA MABIA - GEO-E,HIS-C,
(2) DONALD ESSAMBE NKELLE EBAKO - GEO-E,HIS-D,
(3) MONYOKE BENJAMIN ITOH - GEO-E,HIS-D,
(4) NDANGBIH KINASON ESIBE - GEO-E,HIS-D,
(5) TANYI BERTRAND TAKU - GEO-E,HIS-D,
(6) NDIBNU BRONU - GEO-E,PHI-E,
(7) TAMBANG DIRANE ANZE - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1148 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL WUM
Regist:100, Sat for 2 or More Subjects:99, Passed:74, %Passed:74.75, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) JINOH JAMET BANJONG - BIO-A,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(2) NJOYA NGWA WILSON - BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 10
(1) CHU BUH FRANKLIN - BIO-B,CHE-D,PMM-C,FMA-C,
(2) GOHACHUO JERVIS NCHIA - BIO-C,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(3) NDZE JONATHAN EBUI - BIO-B,CHE-C,GEO-C,PHI-E,
(4) FUH CHRISTIAN BUH - BIO-C,CHE-E,PMM-D,FMA-C,
(5) BONG VALENTINE BONG - BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(6) NGONG EWI RANSOME - BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(7) TSEH LOUIS FUNG - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(8) EVARISTUS ABAH ANANG - ECO-E,GEO-C,HIS-E,PHI-D,
(9) FUNG LEWIS FU-UH - ECO-D,GEO-E,HIS-C,REL-E,
(10) KAI LOVELINE NSEN - BIO-D,CHE-E,PMM-D,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 30
(1) MEH MIH EBENIZAR - BIO-A,CHE-D,GEO-C,
(2) CHUO PAMELA NTOUGH - GEO-E,HIS-C,PHI-B,
(3) KECHIA BENNIS KOUM - ECO-E,HIS-C,PHI-B,
(4) ATTIA ALAIN FOY - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(5) AYUK-ETANG ALFRED TABE - ECO-E,HIS-B,PHI-D,
(6) DZE DERICK MVO - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(7) NENG MIRANDA NDUM - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(8) NNAM IMMACULATE MUHZONG - BIO-C,PMM-C,FMA-E,
(9) PRINCE WUNG TCHU JULIUS - BIO-C,CHE-E,GEO-C,
(10) PROTAIS BAMA MAIH - BIO-C,CHE-D,GEO-D,
(11) SAMA DWINDA KAH - ECO-C,GEO-C,PHI-E,
(12) DONALD CHAM NGHA - BIO-D,CHE-D,GEO-D,
(13) FOINDANG NDI ELVIS - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(14) KAHASENG DYPMNA CHUKEMBONG - GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(15) KUM SOLANGE NDUM - BIO-C,CHE-D,GEO-E,
(16) MARY EKEI AWAH - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(17) CHAM GISELE ZOU - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(18) CHONGWAIN RELINDIS SAAH - GEO-D,HIS-E,PHI-D,
(19) KANG FIDELIS ACHUO - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(20) KPWE MBEI MAGDALENE - ECO-E,HIS-C,REL-E,
(21) MEH CHRISTINA MBONG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(22) MUA FERDINAND ACHUO - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(23) MUAIKEI ALVINE SANGHA - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(24) NANG ARCHILIS AKWA - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(25) OFON NJI LOUIS - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(26) EWI EMMACULATE EZIGHA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(27) FLORENCE AMINA AYUBA - BIO-E,GEO-D,REL-E,
(28) KAM BELLTINE NCHUO - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(29) NDUM MISPA BUH - ECO-D,GEO-E,HIS-E,
(30) TENDONGAFAC EMMANUEL AZEMCHOP - HIS-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 32
(1) KUM MILDRED SIH - ECO-C,HIS-C,
(2) BENG FRANKLIN ACHUO - CHE-C,PMS-D,
(3) CHUO NORPIRUS KECHIA - BIO-C,CHE-D,
(4) BIN EMMACULATE EWOH - HIS-C,PHI-E,
(5) CLAURICE NNAM MAI - HIS-D,PHI-D,
(6) DIA BLESSING EKEI - GEO-E,HIS-C,
(7) ERISE NKOU MUA - GEO-E,HIS-C,
(8) KEMSHI SULEMAN MBUIH - BIO-D,CHE-D,
(9) KUCHAH CHIE RODRIQUE - BIO-C,GEO-E,
(10) MAHAMADOU LABARAN MUHAMED - GEO-E,HIS-C,
(11) NDUO RITA FUH - BIO-C,PMM-E,
(12) NGEFOR ADELINE FOMBUH - GEO-C,HIS-E,
(13) WAKHIA FIDELIS GUO - PMM-D,FMA-D,
(14) ABRE EUNICE AZIDI - GEO-E,HIS-D,
(15) BEH LINDA ZOU - GEO-E,HIS-D,
(16) CHIAKOM LARISER KECHU - GEO-E,HIS-D,
(17) CHUO KELLY-JOAN YUOH - HIS-D,PHI-E,
(18) DANGDEDGHA EDITH EKEI - GEO-E,HIS-D,
(19) DEH PROSPER CHU - GEO-E,HIS-D,
(20) EWI OLIVER ETTIA - GEO-E,HIS-D,
(21) ISMAILA UMAROU - GEO-E,HIS-D,
(22) KUM KINGSLEY ZANG - BIO-D,PMM-E,
(23) LAURENCIA EKEI NJI - GEO-E,HIS-D,
(24) NSIH RACHEL ETTIA - FRE-D,HIS-E,
(25) TAH YOAMBUO JU - GEO-E,HIS-D,
(26) AKARAGWE JULIUS ONYOH - ECO-E,GEO-E,
(27) BANGHI NICOLINE NEIMEH - GEO-E,HIS-E,
(28) CHRISTABELLA MBONG GEH - GEO-E,PHI-E,
(29) EBUA MARBEL ZIE - GEO-E,HIS-E,
(30) EWI ISIDORE AKWO - GEO-E,PMS-E,
(31) MUA MERCY MBONG - GEO-E,HIS-E,
(32) TEM EDWIN MUEGHE - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1149 GOVERNMENT HIGH SCHOOL KWANG
Regist:90, Sat for 2 or More Subjects:90, Passed:67, %Passed:74.44, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 3
(1) TICHA DESMOND NJI - BIO-C,CHE-B,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(2) EFUETMECHEH SANGONG ROSE - BIO-C,CHE-B,PMM-E,FMA-D,PHY-E,
(3) TAMUNGANG DIVINE AWA - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-D,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 2
(1) KHAN DELPHINE WEPONG - ECO-C,GEO-A,PMS-C,FMA-B,
(2) AWA GERALDINE LONGCHI - BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 24
(1) WOPONG RUFUNE NGUH - BIO-A,CHE-B,PMS-D,
(2) AYABA BARBARA WOTOH - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(3) ASOBO TAMBA - BIO-C,CHE-C,GGY-C,
(4) MULUH MILDRED LUM - ECO-A,GEO-C,PMS-E,
(5) LYZTTEE WEZIH ACHU TENGHE - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(6) NGWI JESICA - ECO-D,HIS-B,REL-D,
(7) TISIGHE RELINDIS SIRI - BIO-C,CHE-C,FMA-E,
(8) ANUCHA JOHN MULUH - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(9) MBUH MILTON PENN - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(10) TEZEH VIGIL KHAN - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(11) TEZOH ELVIS AWA - BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(12) ASONYA CHO SONITA - BIO-E,CHE-C,GGY-E,
(13) FOMENDU ANEX FOKU - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(14) NJI SOLANGE SIRRI - CHE-C,PMM-E,PHY-E,
(15) TAMUM CAROLINE WONJEH - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(16) TENENG THADEOUS TARGHA - BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(17) TENENG VICTORINE FRI - ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(18) TENENG YVET WOTOH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(19) TISIGHE MELVIS MENGWI - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(20) ACHU CATHERINE TEWAH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(21) ANONCHUH SOLANGE BIH - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(22) TENENG MISPA NING - BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(23) NELLY NENG - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(24) SIKOD SHELLA PENN - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 38
(1) ANWANDA EDWARD MULUH - BIO-C,CHE-B,
(2) GEOGETTE ASOBO SIRI - ECO-C,HIS-C,
(3) NKWETI DELPHINE NDONGLA - ECO-D,HIS-B,
(4) TEWAH KELY - BIO-C,CHE-C,
(5) AZUH GERALD KHAN - BIO-C,CHE-D,
(6) MBUH CHARLOTTE NGWI - GEO-D,HIS-C,
(7) ANYAM LYNDA SIRRI - GEO-E,HIS-C,
(8) ASOBO VERA TEWAH - GEO-D,HIS-D,
(9) MONGWA MERCY MESHI - ECO-E,HIS-C,
(10) MULUH MILTON TICHA - GEO-E,HIS-C,
(11) MULUH VIVIAN NGUM - ECO-E,HIS-C,
(12) NGALIWA EUGENE TENENG - HIS-C,REL-E,
(13) TENENG NADINE SIRRI - ECO-E,GEO-C,
(14) ANGUH YVETTE - GEO-E,HIS-D,
(15) AWA KINGSLEY PENN - BIO-E,CHE-D,
(16) AWA NADINE ATEH - ECO-E,HIS-D,
(17) AYABA MIRABEL MILEM - ECO-E,HIS-D,
(18) AZIE MERCY - BIO-E,CHE-D,
(19) FOKU RENE ANYAM - GEO-E,HIS-D,
(20) KHAN BRENDA MBUUH - GEO-E,HIS-D,
(21) KHAN VITALIS NGWASHI - GEO-E,HIS-D,
(22) NCHINDA CYPRAIN MBUH - BIO-E,CHE-D,
(23) NCHINDA MERCY PIH - GEO-E,HIS-D,
(24) NKAM ERNEST NJI - ECO-E,HIS-D,
(25) TALAM SYLVIA NCHANG - ECO-E,HIS-D,
(26) TANDA WOYEH EVODIAN - BIO-E,CHE-D,
(27) TCHUISSANG DELPHINE MENKA - ECO-E,HIS-D,
(28) TEKU MERCY WOZEH - BIO-E,CHE-D,
(29) TENENG PASCALINE TAMGWE - BIO-E,CHE-D,
(30) TISIGHE CAROLINE PIE - ECO-D,HIS-E,
(31) ACHU MILDREAD NGUM - ECO-E,GEO-E,
(32) ANYAM DIVINE NJIGHE - GEO-E,HIS-E,
(33) GLORY NGWE - CHE-E,GGY-E,
(34) NKWETISAMA NGUM GLORY - HIS-E,REL-E,
(35) TENENG EDISSON NJI - GEO-E,HIS-E,
(36) TENENG VIVIAN MEMBO - ECO-E,PMS-E,
(37) TICHA HONORINE WONZIE - ECO-E,GEO-E,
(38) TISIGHE CAROSTA LUM - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1150 NWA EXTERNAL
Regist:14, Sat for 2 or More Subjects:14, Passed:8, %Passed:57.14, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 2
(1) MIFEIN GILFORT Z Z NEMFOR - BIO-C,CHE-C,PHY-E,
(2) NKANJOH MEROLINE SWIEH - BIO-C,CHE-D,GEO-E,
Passed in 2 Subjects: 6
(1) NGACHU ADAMSON RIGHANWI - BIO-C,CHE-D,
(2) MBUCKSEK FOSTER BUMTU - HIS-C,REL-E,
(3) BUINJOH SAPHERIA NGWAFES - BIO-E,CHE-D,
(4) FIKWU NELSON KAWEB - BIO-D,GEO-E,
(5) FUMKWU VICTOR TAKU - BIO-E,CHE-E,
(6) NGINKO MEROLINE NGWENGO - BIO-E,GEO-E,
Centre No: 1151 GOVERNMENT HIGH SCHOOL ATIELA
Regist:191, Sat for 2 or More Subjects:191, Passed:142, %Passed:74.35, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 6
(1) TEM STRONGBERT BAMA - BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2) NDINAKIE SODATU GHRANWI - BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(3) BAMA VERA NWOA - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(4) SONKWE CHRISTA - BIO-C,CHE-D,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(5) DERICK BAMNJO - BIO-A,CHE-C,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(6) LUKUMANU TANGUNU - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-D,ICT-C,
Passed in 4 Subjects: 16
(1) AGIAMTEMBOM PRINCE VISHITI - BIO-B,CHE-D,FSN-C,PMM-C,
(2) FORCHU CLERANCE NKWONGANYI - ECO-D,LIT-E,HIS-B,PHI-B,
(3) NDUM FORCHU PRINCEWILL - ECO-D,GEO-C,HIS-C,ICT-C,
(4) SUH DESMOND CHENWIE - ECO-C,GEO-B,PMS-E,ICT-C,
(5) GANYI COLETTE NEMBO - ECO-E,FSN-B,GEO-E,HIS-C,
(6) KINYUY NOELA WIYEH - LIT-E,FRE-D,HIS-B,PHI-D,
(7) CHILLA VENESSA MAMBO - ECO-D,GEO-C,HIS-D,ICT-E,
(8) LENA OLIVE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(9) NCHADZE HONORINE WIRDZENSAI - CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-D,
(10) LEKU MITTERAND TAMBOLI - BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-E,
(11) MAYABA ROMEO NGWA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,ICT-D,
(12) NCHANGNWIE VERONICA AZUFOR - ECO-D,GEO-E,HIS-C,ICT-E,
(13) SHEY CYNTHIA MUNGO - ECO-E,GEO-D,HIS-D,ICT-E,
(14) ACHIRI WILSON NGU - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(15) FUH LOUIS ATAMJA - BIO-E,CHE-E,PMM-E,FMA-D,
(16) YAKUM HOPE YOUNUI - BIO-E,CHE-D,PMS-E,ICT-E,
Passed in 3 Subjects: 43
(1) NYIAWUNG MARCELLOUS NKWETTA - GEO-B,HIS-B,PHI-B,
(2) FORWAH ALAIN NGWANA - ECO-C,GEO-B,HIS-B,
(3) WANKWE DIEUDONNE AZINWIE - ECO-C,GEO-A,PHI-C,
(4) NDONWIE ROMARIC ATANGCHE - ECO-C,GEO-B,ICT-C,
(5) MOFOR DENISE PEWINGHA - ECO-C,GEO-A,PMS-E,
(6) TANTOH ROLAND AMBE - ECO-B,GEO-C,PMS-D,
(7) ATANGA JUDE TAKWIE - BIO-C,PMM-D,FMA-C,
(8) KENCHAF JENETTE - LIT-E,FRE-C,HIS-B,
(9) WANJE GEORGE NDIBESI - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(10) ASABA ALBERT NKENGLEFAH - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(11) BIAH YATAH ANNABEL - BIO-D,CHE-D,FSN-C,
(12) YANG DONALD SENTIEH - BIO-E,PMM-C,FMA-C,
(13) AKUCHU YURI TINSHUH - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(14) ATANGA COMFORT SHENDOH - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(15) FORKALA SHANTAL - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(16) GA-AH EMMANUELA YEIKA - ECO-D,GEO-C,ICT-E,
(17) KEBIESE EDLYNE ABONG - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(18) MARIE BINWIE SUH - ECO-E,HIS-C,PHI-D,
(19) MBATEH RITA MENGYENTOH - ECO-E,LIT-E,HIS-B,
(20) MIRABEL LEM TANGIE - GEO-C,HIS-D,PHI-E,
(21) NUHBONG LOVELINE NGWINGE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(22) NWOAZEKE CYRIL JILEFAC - FRE-D,HIS-D,PHI-D,
(23) TANWIE SUSAN BINWIE - ECO-E,HIS-C,PHI-D,
(24) WAI EMMACULATE WUNG - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(25) WANKWE PRATRONILA NCHANGNWIE - ECO-E,HIS-C,ICT-D,
(26) IGWACHO CYRIL NJI - BIO-D,GGY-E,PHI-D,
(27) KALU CAROLINE YAMSE - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(28) MEKWON AKULI MARIE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(29) NGORAN CHARITY NGWAHNI - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(30) TAMBOLI ERIC LIH - GEO-E,HIS-C,ICT-E,
(31) TONGWA HARRIETTE SUNDAY - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(32) ALEH BRENDA NTANGWEN - ECO-D,GEO-E,HIS-E,
(33) BONGLAN SAMIRATU - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(34) CHI OPHILIA BIH - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(35) JONEY JULIETTE MULLUH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(36) LEMWIE PRISCA - ECO-E,GEO-E,ICT-D,
(37) NJAH SANDRIA NGEKWI - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(38) NJIKABIA EMMANUEL ACHO - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(39) SAHNYUY ROMEO AKEJUNKI - ECO-D,GEO-E,PHI-E,
(40) TIENGE CHARLOTTE PEKWANLIEH - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(41) ATOH NERIS MAKU - BIO-E,FSN-E,GEO-E,
(42) MOH CELESTINE PESETIENGA - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
(43) NDIFOR JECINTA NGEFOR - GEO-E,HIS-E,ICT-E,
Passed in 2 Subjects: 77
(1) MBIBEH SHARON SHIYNYUY - ECO-C,HIS-B,
(2) TANWIE NTANWEN NADEGE - FRE-C,HIS-B,
(3) AWAMBENG MARION MOVILLE NGENWIE - ECO-C,GEO-C,
(4) FORCHE ELEANOR ANYOH - HIS-B,PHI-D,
(5) TCHIEKAM MELONG ANNY MERLYNE - HIS-B,PHI-D,
(6) ANWI IRENE TANGAH - HIS-C,PHI-D,
(7) AWA JOYCELINE MEZOH - ECO-D,GEO-C,
(8) BLESSING MBININ - BIO-D,FSN-C,
(9) FOKAFON JOEL BONGSUIRU - GEO-C,HIS-D,
(10) LOHGAH SHARON KECHAS - HIS-C,ICT-D,
(11) NCHANG NADEGE FUNWIE - ECO-B,GEO-E,
(12) NENENG FISEN PALMA - GEO-C,HIS-D,
(13) NGO AYUNI MIRABELLE - GEO-D,HIS-C,
(14) NJEONGWO BENARD BEZIETENDEM - BIO-C,CHE-D,
(15) NKENGATEH ERIC FONJENALLAH - BIO-C,GGY-D,
(16) YENCHEK HAPPINESS NGON - ECO-D,HIS-C,
(17) YUBISHI FRANCIS JUMFESS - GEO-C,HIS-D,
(18) AJEIKIA MABEL AMBO - GEO-D,HIS-D,
(19) AYEAH GIDEON GOBTI - BIO-C,CHE-E,
(20) BALELI TAR ISIDORE NTANI - ECO-E,HIS-C,
(21) ELAD DAVID ESUA - BIO-D,CHE-D,
(22) FONOU YOUBI GHISLAIN CARMEL - FRE-E,HIS-C,
(23) GEH NELISE EKA - GEO-C,HIS-E,
(24) LAJONG SYLVIE NAHBIT - FRE-E,HIS-C,
(25) MANKAA LINDA - FSN-D,HIS-D,
(26) MUNKI DZIGI BARKISU - ECO-C,GEO-E,
(27) NCHEFOR ELINIEL FUNWI - ECO-E,GEO-C,
(28) NCHOFONG MILDRET NGWAMITANG - ECO-E,HIS-C,
(29) NDUNGAKE MOSIVENUS - BIO-D,GGY-D,
(30) NGELAH VIVIAN SANGTUNG - GEO-D,HIS-D,
(31) NKAPIE SYLVIE NAGZI - GEO-D,HIS-D,
(32) PHUNENYU PATRICIA AKEMBOM - ECO-E,HIS-C,
(33) TAHJUH NDIFOR EMILE - GEO-E,HIS-C,
(34) TEYIM MIRABEL MAGHA - GEO-E,HIS-C,
(35) YETOH FRANKLINE KACHA - BIO-D,GEO-D,
(36) ZAMA THERESE CLARE NGUM AKONGWUI - ECO-E,GEO-C,
(37) ZUDIH'A NYUTSEM - ECO-C,GEO-E,
(38) AFEUMBOUH SOLANGE MANIANKEH - GEO-E,HIS-D,
(39) BIEFAH BLESSING - ECO-E,HIS-D,
(40) BISONA SOLANGE - ECO-E,HIS-D,
(41) CHARLOTTE BECHIA - HIS-D,PHI-E,
(42) CHINDO MARY MADELINE NAGEH - HIS-E,PHI-D,
(43) EFUETNKIA EMMANUEL FONJENALLAH - BIO-D,PHY-E,
(44) EMMANUEL TALLA AOUDOU - GEO-E,HIS-D,
(45) HERODIAS NANZE - GEO-E,HIS-D,
(46) NATURE LEKU NKEMCHOP - BIO-E,FSN-D,
(47) NDIPINKAM EUGENIE BIH - BIO-E,FSN-D,
(48) NEBA MCSPENCER ASANA - GEO-E,HIS-D,
(49) NGARU CAIN NFORMI - GEO-E,HIS-D,
(50) NJOKATEM EMMANUEL ETENGENENG - GEO-E,HIS-D,
(51) NTANMANJI SUSAN - GEO-E,HIS-D,
(52) TOH FLORENCE WIHKOCHO - HIS-D,PHI-E,
(53) VUTUH WUTOFU ISHMAEL - GEO-E,HIS-D,
(54) WANSSA MATHIEW KENGLACK - HIS-D,PHI-E,
(55) ACHE IRENE TEGHEN - GEO-E,HIS-E,
(56) AKEMANGWA SIDONIE - FSN-E,GEO-E,
(57) AKWANWI ESSIEL - FRE-E,HIS-E,
(58) AMUKAH JEAN-ELIZABETH EMADE - BIO-E,GGY-E,
(59) ANYANGWA ASAMA RUDOLF - GEO-E,HIS-E,
(60) ASOBATAMO JOSEPH NEMBO - GEO-E,HIS-E,
(61) BANADZEM KUSIMBIY LAWRENCE - ECO-E,GEO-E,
(62) EMMANUELLA BONGSE YANI - FSN-E,GEO-E,
(63) FONGE VANESSA BEGEIAKEH - BIO-E,CHE-E,
(64) FUNWIE LOIS NGUM - GEO-E,HIS-E,
(65) JOSHUA SEMBOE - ECO-E,GEO-E,
(66) MUKURO ENDURANCE NJWENG - BIO-E,FSN-E,
(67) NCHOTIE NOELA NGELO - ECO-E,HIS-E,
(68) NGECHE VIVIAN AWAMBENG - GEO-E,HIS-E,
(69) NGEMINYI DELPHINE MANJONG - GEO-E,HIS-E,
(70) NGONGBADANG SYLVIE NGENIFORM - GEO-E,PMS-E,
(71) NKWETI NATHANIEL TEGHA - BIO-E,PMM-E,
(72) SADATU BAKARI - ECO-E,GEO-E,
(73) SAMBA EDWIN NGAYI - BIO-E,FMA-E,
(74) SHELLA NGWE NGONGAN - HIS-E,PHI-E,
(75) TANTOH CONSTANCE SHINDOH - ECO-E,HIS-E,
(76) TATIFOR CEDRIQUE DOUMENE - GEO-E,PMS-E,
(77) TUME DORA JUMVEN - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1152 GOVERMENT HIGH SCHOOL ANDEK - NGIE
Regist:5, Sat for 2 or More Subjects:5, Passed:3, %Passed:60, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 3
(1) ASENEk ECHABAITUH CLOVIS - ECO-E,GEO-D,
(2) NGOUNOU APOLLINAIRE IDRISS - ECO-E,GEO-D,
(3) ERNEST NGYA FON - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1154 BAPTIST SECONDARY SCHOOL NDOP
Regist:31, Sat for 2 or More Subjects:31, Passed:25, %Passed:80.65, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 5
(1) TEBOH SYLVANUS TEKWECK - BIO-A,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(2) AWAH NTANEN KENG - BIO-C,CHE-D,GEO-C,REL-E,
(3) BEA PRISCILIA ASUNGI - ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-E,
(4) NGATO BRIAN NKWADI - ECO-C,GEO-D,PMS-D,REL-E,
(5) DERICK NYUGAP LAMNYAM - ECO-D,GEO-C,PMS-E,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 11
(1) TANDA DOUANLA DAISY - FRE-D,HIS-B,PHI-B,
(2) TANYI ARNOLD NYONGKAHA - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(3) EKOLE MANSFIELD NGIMANI - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(4) SHEMBAH SAMUEL NJUKWING - BIO-D,CHE-E,GEO-C,
(5) ADE ROLAND AYA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(6) SHEY CHARLENE SHESHE - ECO-D,HIS-D,REL-E,
(7) TANG TOSAM - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(8) TANTEH FLAVIOUS AWAH - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(9) TITI LARISSE KUENYUI - HIS-C,REL-E,PHI-E,
(10) NWENTUMNDZE JULIENNE NDALEPANG - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(11) TUKOV GETRUDE VIDZEM - BIO-E,CHE-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 9
(1) MANTOH LOVIS NCHANG - HIS-C,PHI-E,
(2) EMVOUTOU MVONDO MYRIAM - CHE-E,GEO-D,
(3) NYANKA MARCEL TASHA - CHE-D,PMM-E,
(4) SALVATORE ANANGAFAC FONJU - FRE-E,HIS-D,
(5) TASHA MBEI-KII - FRE-D,HIS-E,
(6) TUMENTA ROSE DUYEH - HIS-D,PHI-E,
(7) ERIC NAKO EKEMA - GEO-E,HIS-E,
(8) LOLA KEPWA NESTO - ECO-E,GEO-E,
(9) NGANGEH PRUDENCE MAMBONG - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1155 BIG MANKON EXTERNAL
Regist:54, Sat for 2 or More Subjects:52, Passed:20, %Passed:38.46, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 4
(1) HONORINE MBONGBOWOE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(2) IMMA FAVOUR NSTANG - ECO-E,HIS-D,PHI-D,
(3) MOIWOH FIDELINE BEDJANMAN - BIO-E,CHE-C,PMS-E,
(4) SAMBA GLORY NYOH KEWIR - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 16
(1) BARING BIZE YVONNE - GEO-E,HIS-C,
(2) BIYA LOUISA LUM - HIS-D,PHI-D,
(3) MBANGA ITA CHIEH - GEO-D,HIS-D,
(4) ONYINYE JUDITH OBIDIKE - HIS-D,REL-D,
(5) TALA LLOYD YONG - HIS-C,PHI-E,
(6) WEFON POULET FRI - HIS-C,PHI-E,
(7) ADE MAXCELINE MAMBO - GEO-E,HIS-D,
(8) ELVER KONGUM TALLA - ECO-E,GEO-D,
(9) NCHAM JOSEPH NYAM - HIS-D,PHI-E,
(10) OBI IMMACULATE NDUM - HIS-D,PHI-E,
(11) TCHEUTCHOUA CHANCELINE - HIS-D,PHI-E,
(12) WOLONG PAKINTA ANWEI - GEO-E,HIS-D,
(13) NJANG QUINTA NTARKWI - HIS-E,PHI-E,
(14) PRUDENSIA NGWEMETA - FRE-E,HIS-E,
(15) YONG CLOTILDE FUNKUIN - PMS-E,PHI-E,
(16) YONG THIERRY NKWAIN - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1156 ATUAKOM EXTERNAL
Regist:142, Sat for 2 or More Subjects:129, Passed:54, %Passed:41.86, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 12
(1) DELPHINE NUNDOYA AKUMA - FSN-B,HIS-C,PHI-B,
(2) NDOSACK MIRABEL NDANJO - ECO-B,GEO-C,PMS-D,
(3) FOKWAH NELSON TSI - ECO-D,GEO-D,HIS-B,
(4) ASANJI BELEEN KWAH - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(5) AKAH CONSTANTINE OTIA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(6) FORBON VICTOR NDASI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) INTONG JAVICE OKARH - FRE-D,HIS-E,PHI-D,
(8) NUVI RAYMOND FOMBAN - HIS-C,REL-E,PHI-E,
(9) JOMIA PRISCA BENGYELA - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(10) NJACHAP BORIS NJUMBABOH - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(11) MBAKU MILDRED TIMBEN - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(12) NJEH MIRABEL ABOH - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 42
(1) YAI BALA DANIEL - FRE-C,HIS-B,
(2) AMAH PRAUZY ANWI - FSN-B,HIS-D,
(3) ANCHIA NELSON ECHATO - GEO-C,HIS-C,
(4) COLETTE NGEM NDIFOR - FRE-D,HIS-B,
(5) ETOGA EDZOA SEDRICK - ECO-C,HIS-C,
(6) GALABE NAHBASSI PAMELA - ECO-C,GEO-C,
(7) KETOH PETER FUL - ECO-C,GEO-C,
(8) CHRISTINA AKWANWI MULAA - ECO-E,HIS-B,
(9) NKIMBENG ANTHONY NDE - FRE-B,HIS-E,
(10) BONGUE CHRISTINA - GEO-E,HIS-C,
(11) BONGWEL GILBERT SHEY - FRE-D,HIS-D,
(12) EMOH RINDA NDUM - GEO-E,HIS-C,
(13) NDANSI HANNAH ATUH - ECO-D,GEO-D,
(14) RITA AMPI - GEO-D,HIS-D,
(15) TAMFU COLLETE YUH - ECO-E,HIS-C,
(16) TEBO KEMBELLI ACHU - ECO-E,HIS-C,
(17) ATANGCHO DIVINE SOH - ECO-E,HIS-D,
(18) AWUBA POLYCARP ABI - HIS-D,PHI-E,
(19) BANGSI AUGUSTINE FENANGI - GEO-E,HIS-D,
(20) DAMATIUS NJI FORMU - BIO-D,CHE-E,
(21) FRANCIS KEBONG KETOH - GEO-E,HIS-D,
(22) FUH FRANCIS NGWAFANG TAH - ECO-E,HIS-D,
(23) MARY NCHANG CHIBIKOM - GEO-D,REL-E,
(24) MBAH ELVIS ATUD - GEO-E,HIS-D,
(25) NFORFU KETTY - GEO-E,HIS-D,
(26) NGNOUKAPEM FELESTINE TITI - HIS-D,PHI-E,
(27) NJU MAKARIOS NDE - HIS-D,REL-E,
(28) NONO CONSTANCE WEINDAH - HIS-D,PHI-E,
(29) RAPHAEL FUH CHI - GEO-D,HIS-E,
(30) ABDU EMMACULATE NAYET - GEO-E,PHI-E,
(31) ALLHA HOGKY NDIWA - GEO-E,PMS-E,
(32) BACHI ESTHER TARLA - HIS-E,PHI-E,
(33) CHESAMI GENESIS MBAH - ECO-E,HIS-E,
(34) MAGHA JEANET NGONGYA - GEO-E,HIS-E,
(35) MANGWELEM BLESSING ALOMBAH - BIO-E,CHE-E,
(36) MBAH DONALD MUNJEI - HIS-E,PHI-E,
(37) MUNDUM JOHNNY MBAKWA - ECO-E,PHI-E,
(38) NDIKUM MAXWELL - ECO-E,PMS-E,
(39) NGWA MINETTE ABONG - ECO-E,HIS-E,
(40) NGWETTIE HONORINE AMUNGWAFOR - GEO-E,HIS-E,
(41) TAKOR REGINA ATEM - ECO-E,HIS-E,
(42) TUFOIN DELPHINE FUNKUIN - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1157 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL MBIAME
Regist:13, Sat for 2 or More Subjects:13, Passed:7, %Passed:53.85, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) ANIFA AMADOU - ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-B,
Passed in 2 Subjects: 6
(1) MBINKAR MELCHISEDEK NSOYUKA - HIS-D,PHI-C,
(2) SUIVEN CLARIS - HIS-C,PHI-D,
(3) EPHESIAN YONKWA - HIS-C,PHI-E,
(4) DZEKAMO MUSTAFA NGORAN - ECO-E,HIS-D,
(5) NDZEDZEI MERYLINE DINAYEN - GEO-E,HIS-D,
(6) SHIYNYUY DELPHINE - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1159 NKWEN EXTERNAL
Regist:279, Sat for 2 or More Subjects:261, Passed:119, %Passed:45.59, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) NDIBA ELVIS TAYONG - CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-D,ICT-E,
Passed in 4 Subjects: 5
(1) CHE EMMANUEL FONKA - CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-D,
(2) YEH ISA NCHANDONE - PMM-D,FMA-C,PHY-E,ICT-D,
(3) BANADZEM LIZETTE ABERYUV - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PMS-E,
(4) LOUIS PIUS AKAINNI NDZE - BIO-C,CHE-E,GEO-E,ICT-E,
(5) ENOW BESSEM MARTINA - BIO-E,CHE-D,REL-E,ICT-E,
Passed in 3 Subjects: 30
(1) MOMA JANET NHANYONG - ECO-B,GEO-D,HIS-C,
(2) DELPHINE MANKA'A SAMA - LIT-E,HIS-C,PHI-B,
(3) NGEMINYI ODETTE NUWFOR - GEO-C,HIS-B,PHI-E,
(4) NGWA STANLEY KONGNYU - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(5) VALERY ETOH TAMBUE - ECO-D,GEO-C,PMS-C,
(6) EMILE KUBEH AMI - HIS-C,REL-D,PHI-D,
(7) MBONYI EMMANUELLA MAHGWAH - ECO-C,LIT-E,HIS-C,
(8) AMBE KENNETH - ECO-C,GEO-E,ICT-D,
(9) CHABEJA AMIN HELEN - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(10) SHINKAN CYRILLE - GEO-D,HIS-C,REL-E,
(11) SUH VARILY NGONJIE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(12) VERKIJIKA CLEMENT FAI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(13) YUFENYUY RELINDIS GOLA - BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(14) AWA JOEL PENN - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(15) AWA SYLVIA TEWAH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(16) FAI KINGSLEY NGENGE - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(17) MUSSING RENE NDE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(18) NFOR NSANYU - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(19) NFORMI TERENCE MUNYA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(20) BUGNU BONG SUSAN - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(21) BULAMI BAZIL BONGKIYUNG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(22) CHE PAUL NKWAIN - BIO-E,REL-E,PHI-D,
(23) KONFOR VERA MAMAH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(24) MAPONG LOUIS-MAR MAKAZI - BIO-E,CHE-D,ICT-E,
(25) MENKEMAJI ERIC ADZE - GEO-D,HIS-E,PHI-E,
(26) MUKAM IMMACULATE FULAI - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(27) VIZYIGHO MARGARETTE AKHEH - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(28) DINAYEN ALL-PRAISES LALOM - BIO-E,CHE-E,REL-E,
(29) NGELO BRANDA ACHO - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(30) NKUH ENUY MUBOH - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 83
(1) DEFEU GUIDEON FOSSI - GEO-B,HIS-C,
(2) CHE TAWUM EMMANUEL - GEO-C,HIS-C,
(3) JATO BEVERLY LABU EPSE SHIFU - ECO-C,HIS-C,
(4) MASAZE QUINTA - FRE-D,HIS-B,
(5) KOUNDI MATERNE ALEXIS - HIS-B,REL-E,
(6) LIDWINA SHWEME - GEO-C,HIS-D,
(7) PATIENCE NSAH ANENG - GEO-C,HIS-D,
(8) SONGKU DENIS TIMBONG - GEO-E,HIS-B,
(9) SUH ELIZABETH AZAH - CHE-D,GGY-C,
(10) ANDU-ANZAH EMMANUEL ETOHNJI - GEO-E,HIS-C,
(11) AWA TERENCE KHAN - GEO-D,HIS-D,
(12) BELOBO BERTRAND ACHILLE - FRE-E,HIS-C,
(13) BODZEMO BRIDGET - HIS-C,PHI-E,
(14) CHANGWI DONAS NJUH - GEO-D,HIS-D,
(15) DOUMPTSOP CLAIRE FELICITEE - FRE-C,HIS-E,
(16) FOMEKONG LAWRENCE NKWENTI - GEO-E,HIS-C,
(17) MANGONG BLAISE GIYOH - FRE-E,HIS-C,
(18) MEME SYLVIA - HIS-C,REL-E,
(19) NDZENYU LORA SUILIY - GEO-D,HIS-D,
(20) NELSON FONYUY - ECO-E,GEO-C,
(21) NESTO NTANI NDZE - BIO-E,CHE-C,
(22) NGU FERDINAND TANJONG - ECO-E,HIS-C,
(23) NGUEKO KOUDJOU VILVAREME JORIS - FRE-C,HIS-E,
(24) PERPETUA LEEGAM SANGO - FSN-C,PHI-E,
(25) RAHEL NAJELA NUKUNAH - REL-C,PHI-E,
(26) TANKEH CELESTINE ZANCHE - CHE-D,PMS-D,
(27) TOHNAIN MARYLINE FULAI - GEO-E,HIS-C,
(28) VERA NGWANG NGALIM - BIO-C,CHE-E,
(29) VUGHOSE MERCY SAMA - HIS-C,PHI-E,
(30) YAYEN JANGODHAT - FRE-D,HIS-D,
(31) ACHUNKWE NELSON TAKWI - GEO-E,HIS-D,
(32) ANAGHO DENROY ETAMO - ECO-D,GEO-E,
(33) BERKA GASPER DZELEMOYUYE - GEO-D,PMS-E,
(34) CHEFOR MAURICE ASHUMBANG - GEO-E,HIS-D,
(35) ELIOT TITATAH YENCHI - HIS-D,REL-E,
(36) ESTHER ASOH - GEO-E,HIS-D,
(37) FOGMBOG-DAIRO - ECO-D,GEO-E,
(38) GWE MIRABEL NDIM - GEO-E,HIS-D,
(39) IDRIS BELLO TEBA CHRIS - HIS-D,PHI-E,
(40) LILA IRENE KINYUY - GEO-E,HIS-D,
(41) MASSA MIRABEL BERI - GEO-E,HIS-D,
(42) MBOGBWA EKO - GEO-E,HIS-D,
(43) NCHONGBOH GLADYS NJOH - ECO-E,HIS-D,
(44) NDIFOIN VIVIAN FUAM - BIO-E,CHE-D,
(45) NDONWI BELTINE BIH - GEO-E,HIS-D,
(46) NDVU ROSELINE NJUNGWI - HIS-D,REL-E,
(47) NGEK THEOPHILUS NGOUBEH - ECO-E,HIS-D,
(48) NSANGNE BRIDGET - GEO-E,HIS-D,
(49) NSHUKWI ELVIS BUNGONG - GEO-E,HIS-D,
(50) NYAMUKONG VICTOR AZEH - HIS-D,PHI-E,
(51) SIENGU DILYS ECHICK - GEO-E,HIS-D,
(52) TEMBECK TIKU JOEL - GEO-E,HIS-D,
(53) VISHENG DELPHINE KENYUH - ECO-E,GEO-D,
(54) YERBA JULIET - GEO-E,HIS-D,
(55) ZUNISHI BLANDINE NGECHE - GEO-E,HIS-D,
(56) ADE DENNIS ASANGA - ECO-E,REL-E,
(57) AKAM JULIUS TAMBE - ECO-E,GEO-E,
(58) ANCHIMBOM LINDA NGAM - ECO-E,HIS-E,
(59) ATANGCHE MANKA ODETTE - ECO-E,GEO-E,
(60) AZINWIE MUMA DONATUS - CHE-E,PMM-E,
(61) BERINYUY CLOUDETTE MBIYDZENYUY - GEO-E,HIS-E,
(62) CHEFUH VERA BANGEH - GEO-E,HIS-E,
(63) CHIA CALVIN NGEK - ECO-E,HIS-E,
(64) CHINDO FABRICE NGU - HIS-E,REL-E,
(65) ELVIS LAMANGO - GEO-E,PMS-E,
(66) FAKEMBE YOGWOH EMMACULATE - GEO-E,HIS-E,
(67) FONANG ELVIS NTSEINDIE - GEO-E,HIS-E,
(68) GRACE MBULI - HIS-E,REL-E,
(69) KUI JONATHAN NGEH - HIS-E,REL-E,
(70) MBUEH BLESSING AZONE - GEO-E,HIS-E,
(71) MIRABEL LUM SAMA - HIS-E,PHI-E,
(72) NGEBI RITA YAAH - BIO-E,GEO-E,
(73) NGUM AGNES FUH - BIO-E,CHE-E,
(74) NGWA BINWIE VERGINIA - GEO-E,HIS-E,
(75) NGWA NCHANGWIE VERGILIA - GEO-E,HIS-E,
(76) NKWAIN JULIETTE JOAN NEHNA - GEO-E,HIS-E,
(77) ROMANUS BONGASU KONGNYUY - GEO-E,HIS-E,
(78) SEROPHINE VEYUFAMBOM - BIO-E,CHE-E,
(79) SOH GLORY NTALA BERI - HIS-E,PHI-E,
(80) TUH MONICA NAYAH - GEO-E,HIS-E,
(81) VUGHOSE FRANCA - GEO-E,HIS-E,
(82) WIRBA USMAILA TATA - ECO-E,HIS-E,
(83) YAKUBU HAWA-U YASMIN - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1160 GOVERNMENT HIGH SCHOOL MEWUNGNE - AWING
Regist:52, Sat for 2 or More Subjects:52, Passed:33, %Passed:63.46, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 6
(1) SAMA GUIDION - ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(2) FOZOH ISIAH AZISEH - ECO-C,GEO-D,PMS-D,PHI-D,
(3) NKEMBEH CHARLES ANUACHEMBOH - ECO-C,GEO-C,PMS-D,PHI-E,
(4) AKECHERE CEDRICK AFESE - ECO-D,GEO-E,HIS-B,PHI-E,
(5) AZIPOH JULIETTE LUM - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(6) KITIO ERNEST NDONGNI - ECO-E,GEO-E,PMS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 10
(1) ACHATASEH GODWILL - ECO-C,GEO-B,HIS-C,
(2) NKEMTA IRENE HALLE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(3) PEKWALEKE NKWATI GERALD - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(4) ACHU CLARISSE MASSA - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(5) AFATIA DORINE NGWINGMANGWE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(6) MBI RICHARD ZOKEH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) TAMASA ODILIA NGWING - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(8) NCHUMULUH JULIUS MBAYA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(9) NKAMBI MILDRED NGEH - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(10) AYAFOR CEDRICK MULUH - BIO-E,CHE-E,GEO-E,
Passed in 2 Subjects: 17
(1) CHEFOR JUDITH ESEPINE - ECO-D,HIS-C,
(2) CHINEPOH NGWANARD - GEO-D,HIS-C,
(3) NGONDANG GODFRED PEMAMBO - BIO-C,CHE-D,
(4) ALLOH RACHAEL MATIMBEH - GEO-E,HIS-C,
(5) AMINA SALI - GEO-E,HIS-C,
(6) APONGNDE OLIVIER NGWINGNCHI - GEO-E,HIS-C,
(7) NCHUMULUH NAOMI APONGSEH - GEO-E,HIS-C,
(8) NKEMNTA GODLOVE MOPEH - BIO-C,PMM-E,
(9) PAKEH ELIAN NKWEH - GEO-E,HIS-C,
(10) TAFORKU-AFASE SHELLA - GEO-D,HIS-D,
(11) ACHAP VIVIAN SIRRI - GEO-E,HIS-D,
(12) ALONGIFOR CHARLES MBISEH - GEO-E,HIS-D,
(13) AZISEH SAMPSON TENKEH - GEO-E,HIS-D,
(14) EMMERENCIA PATSELEH - GEO-E,HIS-D,
(15) MENGIANTOH HOSTENCE - BIO-D,GEO-E,
(16) NDENDU IRENE MAMBO - GEO-E,HIS-D,
(17) NDITANG DERICK CHEFOR - GEO-E,HIS-D,
Centre No: 1161 TUBAH EXTERNAL
Regist:194, Sat for 2 or More Subjects:180, Passed:93, %Passed:51.67, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) BERTRAND WALANJI - BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-C,
Passed in 4 Subjects: 4
(1) SOH GWENDOLINE METOH - ECO-E,GEO-C,HIS-D,REL-E,
(2) NKENGANANG BENIS - BIO-D,CHE-E,PMM-E,PHY-E,
(3) NTEIKIEH SOPHINA MBOUH - ECO-E,FSN-D,GEO-E,HIS-E,
(4) CHEFOR NORBERT - ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 20
(1) TACHI HENRY TANTOHYONG - CHE-D,PMM-B,FMA-C,
(2) MBI ELVIS SOH - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(3) NDIKUM THEOPHILUS CHENUI - GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(4) EYOH PHILOMINA ETINGE - ECO-C,HIS-D,PHI-E,
(5) FONGE AKAWUNG MARVEL - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(6) TEBO ELVIS FON - ECO-C,PMS-E,PHI-D,
(7) ZUH GLADYS NKENYI - ECO-D,GEO-D,PHI-D,
(8) KEJA DANIEL NJIMINI - ECO-D,HIS-D,PHI-E,
(9) NYUFI NGAM - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(10) WIFAH JENIVARUS NDE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(11) ASHANGWA BLAISE ASONGWE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(12) ENGWARI JASINTA TIMAH - BIO-E,GGY-D,PHI-E,
(13) FOMUNYUY SHIYBAM LOUIS - GEO-E,HIS-E,PHI-D,
(14) KAMENI JORDEN FOTSO - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(15) MBINKAR MARY-ANNE - BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(16) NDRELAMA MBONGHIO LINDA - FSN-E,HIS-D,PHI-E,
(17) NGWA DIEUDONNE LOBUIN - BIO-D,CHE-E,FMA-E,
(18) AWA AZEH JUDE - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(19) JIK ALLEN NKWAMBI - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(20) UNICES CHWEFUNG AMAHNJICHU - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 68
(1) MOYO ARISTIDE YASMINE - PMM-B,FMA-A,
(2) ANANG MANYI HELEN - GEO-C,HIS-C,
(3) AYEAH DERRICK NSOM - HIS-B,PHI-D,
(4) BACHANGE ALLOYSIUS ASHUALE - GEO-C,HIS-C,
(5) ACHALE SIMPLIS ASUE - GEO-C,HIS-D,
(6) AMBE WILSON - GEO-C,HIS-D,
(7) CAROLINE BONGDZEEM MOKI - HIS-C,PHI-D,
(8) CHI BLAISE MULUH - ECO-B,GEO-E,
(9) GUMUH DUPLEX THIERRY NGEIJUNG - GEO-C,HIS-D,
(10) IMMACULATE FEMBE ULE - ECO-E,GEO-B,
(11) LIYWIR PATRICIA FAI - GEO-D,HIS-C,
(12) MUNO GENESIS FEULI - GEO-E,HIS-B,
(13) SHAHFE LESLIE NDOFOR - HIS-C,PHI-D,
(14) ABDOU ADAMU - GEO-D,HIS-D,
(15) ABONGE NGONBO LWANGA - GEO-D,HIS-D,
(16) ACHA-DSONG VITALIS ELONGWE - ECO-C,GEO-E,
(17) AKO O VIVIAN NGU - GEO-E,HIS-C,
(18) CHOMBONG FELIBERT CHOBONUI - GEO-E,HIS-C,
(19) NEBI MUKEMFOR CLAIRE - BIO-C,GEO-E,
(20) NJULEFAC PROTINUS NKWETA - GEO-E,HIS-C,
(21) NOBELLE MAH-NJAH AGWE - FSN-C,GEO-E,
(22) NTUCHU MELVIS YUBUAO - HIS-D,PHI-D,
(23) SIELATCHOM DJAMILA CORINE - FRE-D,HIS-D,
(24) WADING DIVINE GEYEK - GEO-E,HIS-C,
(25) AKINDO HANSON BUMUH - HIS-D,PHI-E,
(26) ALONGEYA FRANCIS ALONGEYA - GEO-E,HIS-D,
(27) ATOH AKONGNWI NGWACHUNGA - BIO-E,GGY-D,
(28) CHE FRU ROGER - HIS-D,PHI-E,
(29) FUKA LOUIS TEWOM ADAMU - GEO-D,HIS-E,
(30) JUDITH BINUI WAYI - GEO-E,HIS-D,
(31) KIMAL MARILYN - FRE-E,HIS-D,
(32) KUM VIVIANE MBONG - CHE-D,PMS-E,
(33) LEREH NICHOLAS NJINGUH - GEO-E,HIS-D,
(34) MBONGWE SOLANGE MBWENZE - HIS-D,PHI-E,
(35) MBOUMBOU MAMA MUNGBAYI - GEO-E,HIS-D,
(36) MUMA MELVIN NGOH - GEO-E,HIS-D,
(37) MUNYA ELIZABETH AYAM - GEO-E,HIS-D,
(38) NDIWANE MUNA MOSES - GEO-E,HIS-D,
(39) NGONG NELSON - BIO-D,PMM-E,
(40) NGUFOR DERECK NTANGKU - ECO-E,GEO-D,
(41) NJETA JOHN BAPTIST NSANGONG - FRE-E,HIS-D,
(42) NSWINGNUE GIUS ASHANGHA - ECO-D,GEO-E,
(43) SHINYOH OLIVIER NJOKO - GEO-E,HIS-D,
(44) TAKIE MARCEL TAMBO - HIS-D,PHI-E,
(45) TAMBO GILDAS NCHOU - GEO-E,HIS-D,
(46) TARRNTEH HASSAN MUE-L'HEBOH - BIO-E,GGY-D,
(47) TENDONGWOA MARIUS ATEMLEFAC - CHE-D,PMM-E,
(48) TOHLUMA TIKIDANKI FONCHAM - HIS-D,PHI-E,
(49) WACHONG VALERIE KUDI - GEO-E,HIS-D,
(50) WALLANG THELMA SIH - GEO-E,HIS-D,
(51) ABEH LOVELINE ABAM - HIS-E,PHI-E,
(52) ADAMOU - GEO-E,HIS-E,
(53) AKABA ERIC MUWUD - GEO-E,HIS-E,
(54) ALU HUMPHRY NGANYE - GEO-E,HIS-E,
(55) BIH LINDA NIBA - HIS-E,PHI-E,
(56) CHEO NGWA - ECO-E,HIS-E,
(57) EKWE ERIC ASOH - GEO-E,PHI-E,
(58) FUH CELIA NASI - GEO-E,HIS-E,
(59) NDEJIEH PASCALINE NYIAWUNG - ECO-E,HIS-E,
(60) NGAH CONSOLAR ACHIMBOM - ECO-E,GEO-E,
(61) NGWA DESIRE NZANWI - ECO-E,GEO-E,
(62) NGWA GODWILL DINGA - FRE-E,HIS-E,
(63) NGWAYU ETIENNE NJOKA - BIO-E,GGY-E,
(64) NKIAMBOUH LENGOUH TAKUH - ECO-E,PMS-E,
(65) SEH SIDOLINE VELIEH - GEO-E,HIS-E,
(66) SUOH YVONNE NWESELIE - HIS-E,PHI-E,
(67) TENDONGLEFACK VERONIQUE - BIO-E,CHE-E,
(68) TENONFO ZOMESSI ANACLET - BIO-E,PMM-E,
Centre No: 1162 UNITY COLLEGE OF GENERAL & COMMERCIAL EDUCATION BALI
Regist:5, Sat for 2 or More Subjects:5, Passed:3, %Passed:60, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) MALOBA SUSAN NAMUNDO - GEO-E,HIS-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 2
(1) BI FRANCE NGANGFEN - HIS-D,REL-C,
(2) NAH ENGWARI LUCIA TITA FOMBUTU - HIS-D,PHI-D,
Centre No: 1163 ISLAMIC SECONDARY SCHOOL KUMBO
Regist:19, Sat for 2 or More Subjects:19, Passed:13, %Passed:68.42, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) IDIRISU JAMILATOU LAMI - ECO-C,GEO-C,HIS-C,REL-E,
(2) NJOSI ABDUL JAME-OU - ECO-D,GEO-D,HIS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 6
(1) TANLAKA MOTALAH MOHAMED - ECO-D,GEO-B,HIS-C,
(2) BELLO ALIYU IBRAHIM - ECO-C,GEO-B,PHI-E,
(3) PARFUNJATY NJIAWOH IBRAHIM - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(4) GHAKANYUY ABILU DAOUDA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(5) HASHIMI AHMADU - ECO-E,HIS-E,REL-E,
(6) ZUBAIR DANLAMI MUSA - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) NJIMAH DOUDA NGUKIGH - GEO-E,HIS-C,
(2) CHI RUGAIYATU - GEO-E,HIS-D,
(3) JULIUS VENYUNI - GEO-E,HIS-D,
(4) KONGNYUY ZULKARNAINI ABOUBAKAR - ECO-E,GEO-E,
(5) LADI HARIRATU NJIDA - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1164 SANTA EXTERNAL
Regist:51, Sat for 2 or More Subjects:49, Passed:18, %Passed:36.73, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 6
(1) ASONGWE FORKU NICOLAS - FRE-D,HIS-C,PHI-D,
(2) NJOYIM JOEL NJOYIM - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(3) BERTRAND TEMBONG TAKWI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(4) LOVELINE MENYI KHAN - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(5) PENN CLOVISE BAH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(6) NDASI ELVIS GABAH - BIO-E,PMM-E,PHY-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) MANTOH GERMAINE - FRE-B,HIS-E,
(2) FRU ANTOINATTE - BIO-E,GGY-C,
(3) NANA BETTY FORCHUAK - GEO-D,HIS-D,
(4) NANA ROSSETTE NAYA - GEO-D,HIS-D,
(5) NCHIA SEARCH WANEI - ECO-C,HIS-E,
(6) NJI SOLANGE FRI - GEO-E,HIS-C,
(7) NCHOTU GODWILL MONUH MBENTIDO - ECO-E,HIS-D,
(8) NJI MULUH LIVINGSTONE - ECO-D,GEO-E,
(9) OLIVER FORKU ACHU - ECO-E,PMS-D,
(10) PIMACHI JULIA NGAMINI - GEO-E,HIS-D,
(11) AMPO PRISCA AYEZA - GEO-E,HIS-E,
(12) YIMLONG MARIAN - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1166 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BAFMENG
Regist:15, Sat for 2 or More Subjects:14, Passed:11, %Passed:78.57, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 10
(1) CHAH ELVIS NGOM - ECO-B,GEO-C,HIS-C,
(2) NGONG FEDRICK TEHBONG - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(3) MBUEN KAH CYPRAIN - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(4) TEH JOHN FOINTAMA - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(5) ENEST FUL - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(6) CHOH EMMANUEL CHEMBONG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) HASANA YUSUFA - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(8) FOKOM EMMANUEL SEH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(9) GAMA EVARISTUS NGONG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(10) KWA JEVIS MEH - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 1
(1) SALI GURI YARIMA - GEO-E,HIS-D,
Centre No: 1167 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BUEA
Regist:202, Sat for 2 or More Subjects:196, Passed:146, %Passed:74.49, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGONGANANG PETER ALOMONWING - BIO-E,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 15
(1) TAMBONG RODRIGUE TAMBONG - ECO-A,GEO-A,HIS-B,PHI-C,
(2) BWANGOLE ALOYSIUS NDOBE - ECO-A,GEO-B,PMS-D,FMA-B,
(3) LITOMBE PAUL MOLUTE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-B,
(4) EVARISTUS IKOME OTTO - ECO-C,GEO-E,HIS-B,PHI-D,
(5) FON ARCHANGEL MANJONG - BIO-D,CHE-A,PMM-E,PHY-D,
(6) NGUND BATONGATATIANA SUZY - BIO-C,CHE-A,PMS-E,PHY-E,
(7) NONGA NANJI PELAGIE - LIT-E,FRE-E,HIS-C,PHI-B,
(8) ELOMBA LEVIS NSULI NANNA - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(9) WAN-NGALLA BLAISE NYINCHIA-BIH - BIO-D,CHE-C,PMM-E,PHY-D,
(10) GIBSON KWEYEH - CHE-D,PMM-E,FMA-C,PHY-E,
(11) ELMIN NAMONDO VEVANJE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(12) KUM VITALIS AGBE - BIO-E,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(13) NDOH NDOH - ECO-E,GEO-D,PMS-E,PHI-E,
(14) NOKUBA CHRISTY KONG - CHE-E,PMM-E,FMA-D,PHY-E,
(15) NGIMDOH KELVIN MBU - BIO-E,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 57
(1) ACHA FABRIQUE AFUH - ECO-A,HIS-B,PHI-C,
(2) EKEMA FERDINAND LUMA - ECO-A,GEO-C,PMS-C,
(3) CHRISTIANA NNAKA NWABUEZE - ECO-D,HIS-B,PHI-B,
(4) RENDUL CHE KATCHE - LIT-E,FRE-B,HIS-A,
(5) ATEM DERRICK NONJANG - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(6) JOAN ELIVE LIENGU NGANJE - ECO-C,HIS-B,PHI-D,
(7) NCHE MBELECK PAUL PASCAL - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(8) NKEMLEKE CAROLINE NKENGASONG - ECO-C,GEO-B,PMS-D,
(9) ANNE-MARIE KECTHANKEU NYANCHI - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(10) ASHU ESTHER AGBOR - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(11) BIANG RICHARD GHISLAIN DONALD - LIT-E,FRE-B,HIS-C,
(12) FLAVIOUS MBAKO ELIVE - BIO-C,CHE-C,GGY-D,
(13) HERBERT BINA SAMJELA BUMA - BIO-C,CHE-B,PMM-E,
(14) JENNETT ONYIUYECHI OLELEWE - ECO-C,HIS-B,PHI-E,
(15) LINDA MUYANG TEMBE - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(16) MBENG BESSEM MARION - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(17) MELVIS MANKA - BIO-B,CHE-C,PHY-E,
(18) NAFISSATOU - FRE-C,HIS-B,PHI-E,
(19) NAHBUM CAROL BOBGA - ECO-B,GEO-E,PMS-C,
(20) APET YANNICK ENKOH - ECO-E,PMS-C,FMA-C,
(21) CARINE NANJE FEMBE - ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(22) ETTA ASHU - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(23) HANSNA NAYLOR MMHELLE SIMO - ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(24) MBEBE STANLEY ELANGWE - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(25) NDELLI PAUL MOKAKE - ECO-B,GEO-E,HIS-D,
(26) NDIYUN REGINA KILA - ECO-D,HIS-C,PHI-D,
(27) NGWE BEQIUCKE LEONARD - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(28) ASONG RILINDISE AKUMBU - ECO-E,HIS-B,PHI-E,
(29) CHESI FERDINAND CHE - ECO-D,GEO-D,PHI-D,
(30) NGANGE BORIS EKOSSE - ECO-E,HIS-C,PHI-D,
(31) NGEH BELINDA SEVIDZEM - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(32) NGWE FALONE NADEGE TITA - ECO-D,HIS-D,PHI-D,
(33) NJIE LUCY EPOSI - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(34) PAULINE MANYAKA NJIE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(35) PRODENCIA YEBA FONCHAM - ECO-D,GEO-C,PMS-E,
(36) TAKEM ENOW ASHU - BIO-C,CHE-D,GEO-E,
(37) ANNIE NGOWO EKEMA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(38) CATHERINE EPOSI NDUMBE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(39) DIEUDONNE EKIANEH ASENDUM - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(40) EMADE RUTH MEDUKE - ECO-D,HIS-D,PHI-E,
(41) LI KAMBI PAUL EKEMA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(42) MATILDA NJIA LUMA - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(43) MOTIA ALLOYSIUS ETAPO-ESAY - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(44) NDONGO NEOLA DIPOKO - FRE-E,HIS-D,PHI-D,
(45) NSER CAROLE NYUYKIGHAN - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(46) SMITH MOLUA MBUA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(47) TENG MARIENET ALOBIE - ECO-D,LIT-E,HIS-D,
(48) TRACY KOCO KULU - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(49) ABIA JULIET MANGOME - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(50) BRIDGET EPOSI MOLUA - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(51) EFOME FERDINARD MOTUTU - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(52) ETANG GRACE OGORK - BIO-D,CHE-E,GGY-E,
(53) FEH IKOME YANGNI - BIO-E,CHE-D,GEO-E,
(54) MEKUMBA TUKWA SIMON - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(55) MPAH NGOS BANYA - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(56) NGEH KINYU HILDA - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(57) RADJIV MOLUA TAMO - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
Passed in 2 Subjects: 73
(1) MARTIN MOLUTE NDIVE - ECO-C,HIS-B,
(2) NKONGHO SAMMY AYAMBA - ECO-C,HIS-B,
(3) PAUL MAKIA NJI FORBANG - ECO-C,HIS-B,
(4) AKAME EUEGENE AKAME - HIS-B,PHI-D,
(5) ARREY MARIE-NOEL - HIS-B,PHI-D,
(6) ELINGE MEENDE - HIS-B,PHI-D,
(7) LIZETTE ZETIH KOSUH - HIS-B,PHI-D,
(8) MASANGO EPHRAIM AKWALI - ECO-D,GEO-B,
(9) MOJOKO MONGOMBE SUSAN - HIS-C,PHI-C,
(10) WENONG MILIAN AKWECK - HIS-D,PHI-B,
(11) COMFORT MOJOKO MBWAYE - HIS-C,PHI-D,
(12) EBOT OROK OROK - ECO-E,GEO-B,
(13) EKANE MITCH NGEME - BIO-D,CHE-C,
(14) JOSHUA NJEKE MAKAKA - FRE-D,HIS-C,
(15) LOMBE VIOLA EPIE - HIS-B,PHI-E,
(16) MBOUANE YENITHE HYGATHE - FRE-E,HIS-B,
(17) NGOZI MARCY AHUAKAGHA - ECO-C,HIS-D,
(18) LEKEPI SABASTINE - ECO-D,GEO-D,
(19) ANATOL ETONGO ETONE - BIO-D,CHE-D,
(20) AZAH KELLY AZEEH - HIS-D,PHI-D,
(21) BRENDA ADING TITA - HIS-C,PHI-E,
(22) CHUMBIH BAKAMEN MONIQUE SIONA - HIS-C,PHI-E,
(23) EKEMA JOE LYONGA - GEO-D,HIS-D,
(24) ETAUBUM FRANKLINE ASUE - GEO-E,HIS-C,
(25) FIETSO ODILIA - ECO-E,HIS-C,
(26) GOBINA CHARLOTTE MESANGA MUALA - HIS-C,PHI-E,
(27) HENRIETTA ANSAHMBOM MBAIN - ECO-E,HIS-C,
(28) LIZZET NAMONDO EKOMBE - HIS-C,PHI-E,
(29) MBELLA RENE NZENANG - GEO-E,HIS-C,
(30) MUGHRI NJI OLIVER - GEO-E,HIS-C,
(31) NGOMBA SARAH NAMONDO - HIS-D,PHI-D,
(32) NGUYE SHEIRON YABUA - GEO-E,HIS-C,
(33) ROSE EPOSI LIWOVI - HIS-C,PHI-E,
(34) SAKWE MAKANE PATIENCE - BIO-C,GEO-E,
(35) SIMON WANA MBUA - BIO-E,CHE-C,
(36) TENENG LUM VERA - ECO-C,GEO-E,
(37) WANA HENRY DIEH - HIS-C,PHI-E,
(38) ZOFOA RELINDIS KOWNYUI - GEO-E,HIS-C,
(39) ANANGA ASEH HENRIETTA - ECO-E,HIS-D,
(40) DERRICK ESEMBE MUAKA MOKAKE - ECO-D,GEO-E,
(41) DINGA NDUMBE YANGNI LEONARD - HIS-D,PHI-E,
(42) ELAD THEORDORE TAWI - GEO-E,HIS-D,
(43) EMILINE KONGLA - ECO-D,GEO-E,
(44) ESTHERINE JOSO EFUNGANI - HIS-D,PHI-E,
(45) EWUNKEM YVETTE EMAT NUSTA - HIS-D,PHI-E,
(46) KEWONG THOMAS AGBORTARH - GEO-E,HIS-D,
(47) LIKAFI NJIE THOMAS - GEO-E,HIS-D,
(48) MAKIA JOAN ALEGEJUH - GEO-E,PMS-D,
(49) METUGE MEJANE LAURA - GEO-E,HIS-D,
(50) NAMONDO HELEN MOLINGE - ECO-E,HIS-D,
(51) NDONGO ADOLF MOLUA - GEO-E,HIS-D,
(52) NGOMBA EBOLO PETER - GEO-E,HIS-D,
(53) NJINYAM STEVEN BILLE - HIS-D,PHI-E,
(54) NUMFOR DANIEL AMANCHO - BIO-E,CHE-D,
(55) SOLANGE WASE NANGANOA - HIS-D,PHI-E,
(56) TAMBE WILLIAM TAMBESEM - CHE-D,PMM-E,
(57) TEBO TEKE KARL - GEO-E,HIS-D,
(58) WANYU EMMANUEL NFONFANYOH - BIO-E,CHE-D,
(59) ZONG OPHILIA NCHOU - ECO-E,HIS-D,
(60) BESONG MARGARATE AGBOR - HIS-E,PHI-E,
(61) BIH EMMANUELA TANIFUM - HIS-E,PHI-E,
(62) EBONGE NGUME SYLVIA - ECO-E,GEO-E,
(63) EHODE CHANTAL - HIS-E,PHI-E,
(64) EMMANUEL TALLE - BIO-E,GEO-E,
(65) JARVIS EPARH ELAD - ECO-E,GEO-E,
(66) KEKA EMMANUEL MBELLA - GEO-E,HIS-E,
(67) NGENIFORM SYLVIE NDIFOR - HIS-E,PHI-E,
(68) NJIE MARTIN MBONDE - HIS-E,PHI-E,
(69) PETER EBUNE FOKA - BIO-E,PMM-E,
(70) TEKOCK FANTION BERTRAND - HIS-E,PHI-E,
(71) THERESIA MAMIA NTU - HIS-E,PHI-E,
(72) VERONIQUE FOKA MAPTOUM - HIS-E,PHI-E,
(73) WINIFRED ENANGA KANGE JR. - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1168 BOKWANGO EXTERNAL
Regist:730, Sat for 2 or More Subjects:650, Passed:213, %Passed:32.77, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 3
(1) MC GILLIVRAY KOUBLE FOMBO - ECO-C,GEO-D,HIS-B,REL-D,PHI-D,
(2) TUME MARINET KINYUY - ECO-C,GEO-E,HIS-C,REL-E,PHI-C,
(3) ALLOYSIOUS ATEM NCHACHAMBU - ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-E,PHI-D,
Passed in 4 Subjects: 6
(1) DESMOND LILAO - GEO-D,HIS-B,REL-E,PHI-C,
(2) OBEN CARL AYUK COLE - ECO-D,HIS-C,PHI-E,ICT-B,
(3) MWAMBO SIMON IKOME - ECO-E,HIS-B,REL-D,PHI-D,
(4) AYUKBESSEM ANDREW FOSSOH - ECO-D,GEO-E,HIS-B,PHI-E,
(5) SUSAN ENYOUE MBUA - BIO-D,CHE-D,FMA-E,PHY-E,
(6) SORNCHU MARK BAH - ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 45
(1) ESAME NDUMA CHARLOTTE - BIO-A,CHE-D,PMS-E,
(2) ESONG ELEANOR NTUBE - GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(3) CHEBESI EDYLIONEL AWAH - CHE-C,PMM-D,FMA-D,
(4) CHIAMAKA LINDA MBADUGHA - FRE-D,HIS-C,PHI-D,
(5) NANJE ERNAH BIE - GEO-C,HIS-D,PHI-D,
(6) NDOBE GILBERT ETONE - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(7) NDUMBE EVANJO ANDRE - ECO-D,HIS-C,PHI-D,
(8) NJIKANG BERTRAND NKWELLE - ECO-E,HIS-B,REL-D,
(9) AYAMBA OBEN STEPHEN - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(10) BESONG SCOTT ACHUO - BIO-D,CHE-C,PHY-E,
(11) MBANGA ELVIS KAMENYI NANA - HIS-C,REL-D,PHI-E,
(12) MBONDE BILLE EYMARD - BIO-C,CHE-D,GEO-E,
(13) NDIP CHRISTOPHER ACHALE - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(14) NKOME NGOMBA DANNY - GEO-E,HIS-B,PHI-E,
(15) OKORONNAYA GIBSON IZUECHUKWU - ECO-C,PMS-E,PHI-D,
(16) SALLI SOLANGE MBONG - HIS-C,REL-E,PHI-D,
(17) SHAIBU MOHAMED - ECO-E,HIS-E,PHI-B,
(18) TOYOU MBIMUN VINCENT - ECO-D,HIS-C,PHI-E,
(19) TUFOIN TIMCHIA MATTHEW - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(20) ABENEUH GUILDA TIMAH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(21) AGBOR JAMAL BESONG DEBA - HIS-E,REL-E,PHI-C,
(22) AKEHEGHEZEKEH CRISPINUS CHE - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(23) DERIC ETEBE NANGO - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(24) EPUMANGANDO BRONHILDA NZONG - ECO-C,GEO-E,PHI-E,
(25) ETOUN ELOK REINE LILIANE - ECO-D,FRE-E,PMS-D,
(26) HILARY NYUSEMO CHIN - ECO-E,HIS-D,PHI-D,
(27) MBALLA NYINA CUNEGONDE GRACE - ECO-D,GEO-E,PHI-D,
(28) NANJE THADDEUS BEYONGE - BIO-E,CHE-C,PHY-E,
(29) NJI PROTUS ZANG - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(30) NJIANJEK MIYANG SONITA - BIO-C,CHE-E,PMM-E,
(31) ANJIANJEI ADELINE ANYIANOH - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
(32) BARENG PRINCEWILL TAKEM - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(33) KONYUI HONORINE ETONDE - BIO-E,CHE-E,GEO-D,
(34) KWAM MAGDALINE TAH - GEO-E,HIS-E,REL-D,
(35) NDOLO MESODE KANG - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(36) NSOBE RENE MBIYDZENYUY - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(37) NWATANGWA ALPHONSUS - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(38) ONYAH ETUNYI KELVIN - CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(39) TABE AUGUSTINE FORBI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(40) TANGWA EYIKESHI NWAFI CLOVIS - ECO-E,GEO-D,PHI-E,
(41) AGNES NAKUMBA AGBOR - HIS-E,REL-E,PHI-E,
(42) EKITI DERICK EKULLE CONSESSAO - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
(43) MAFANY MANYANYE IKOME - HIS-E,REL-E,PHI-E,
(44) MARTIN NJIE MAYEA MOKA - BIO-E,CHE-E,PMS-E,
(45) MPECK LINDA EYOLE AKA - ECO-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 159
(1) OBEN JERRY EPEY - HIS-B,PHI-B,
(2) SAJI ROLLAND NJINYAM - PMM-A,PHY-C,
(3) ERNEST KUM TEH - ECO-C,PMS-B,
(4) AJAMAH JULIUS TAMOZE - BIO-B,CHE-D,
(5) FORETIA NWONDEM VICTOR - HIS-D,PHI-B,
(6) IHIMBRU GILBERT WATEH KUM - GEO-D,HIS-B,
(7) AKO BOLIVAN ENOW - HIS-B,PHI-E,
(8) CLOVIS TABOKO ANGE - ECO-D,HIS-C,
(9) EYONG-ETENGENENG BECKLY EYONG-EFOSI - ECO-C,HIS-D,
(10) JABEYA COURAGE FORMOUKUM - HIS-C,REL-D,
(11) KOFI MOYONGO NJABA - HIS-C,REL-D,
(12) LEKEAKA VITALISE - HIS-C,PHI-D,
(13) NGUTY CLARA MENYI - HIS-C,PHI-D,
(14) NYOH STANLEY ZAM - GEO-D,HIS-C,
(15) THOMAS MBOME LYONGA - HIS-C,PHI-D,
(16) ZIFAC MARTIN FOTO - HIS-C,PHI-D,
(17) ADAMU MBULI ALFRED - CHE-C,PMM-E,
(18) AGBOR TATAW RICO - HIS-D,PHI-D,
(19) AKWI NICOLINE NIH - BIO-C,PHI-E,
(20) AYONG MBAYI LOVELINE - HIS-C,PHI-E,
(21) BESEM ENOW TABONG AYUK - HIS-C,PHI-E,
(22) BOKWE RINE ITUKA - HIS-C,PHI-E,
(23) EBAMU ROSETTE FONGUCK - BIO-D,CHE-D,
(24) EBONG EWANG LUMA - ECO-D,HIS-D,
(25) EFEME LIKINE IVAN - HIS-C,PHI-E,
(26) FANDJIO MOUGANG BERNARD CHRISTIAN - FRE-E,HIS-C,
(27) FESEN TECLA GEMLACK - HIS-C,PHI-E,
(28) FOMUJANG WINSTON GABGA - ECO-D,GEO-D,
(29) FONENGE CLARISSE TEMENU - FRE-E,HIS-C,
(30) FONKEM JULIANA NAHBILA - PMM-D,PHY-D,
(31) FRANCK MAGUE - FRE-D,HIS-D,
(32) HANSSEN TANGA-NOH BEMI - HIS-C,PHI-E,
(33) IVETTE ENJEMA MBONDE - HIS-D,PHI-D,
(34) JEANNETTE BOH MOKAKE - HIS-C,PHI-E,
(35) JOSEPH LYSONGE NDIVE - HIS-C,PHI-E,
(36) KAH GASTON KEDZE - FRE-D,HIS-D,
(37) KOWEH MBUNGANG PONTIANUS - HIS-D,REL-D,
(38) LUCIEN MOREYE ITOE - FRE-D,HIS-D,
(39) LYONGA MWINDO NOELA - HIS-C,PHI-E,
(40) MOKAKE LEVI EKWA - HIS-D,PHI-D,
(41) NDE GWENDOLINE KAH - HIS-C,PHI-E,
(42) NDI AKUM DELPHINE - BIO-D,CHE-D,
(43) NDONG ERIC AMUH - HIS-C,PHI-E,
(44) NEVINOR KUDI INTONG - HIS-D,PHI-D,
(45) NJONG GRATEFUL NUNG - HIS-C,REL-E,
(46) OGORK BATE NICOLE FALONE - FRE-D,HIS-D,
(47) OJONG MARION AGBOR - GEO-E,HIS-C,
(48) RITA EFOSI MUAMBO - HIS-C,PHI-E,
(49) SAMBA SOPHIE LORIUNE - FRE-C,PHI-E,
(50) SOPHIE ENJEMA MBUA - HIS-D,REL-D,
(51) TAMBE ENOW - HIS-C,PHI-E,
(52) TIASSO NJONGKWE ERIC - HIS-C,PHI-E,
(53) TIKU AMMA FIDELINE - FRE-D,HIS-D,
(54) ZAMBOKO EMMANUEL ESIEYONG - BIO-C,CHE-E,
(55) ACHUO DIEUDONNE MVO - FRE-E,HIS-D,
(56) AJAP ATABONG SIDONIE - HIS-D,PHI-E,
(57) AKAME NGAPE BERTRAND - HIS-D,PHI-E,
(58) ALI LON - BIO-E,CHE-D,
(59) AMINKENG CHRISTIAN NKEMAMIN - HIS-D,REL-E,
(60) ATANGA MOFOR FONGE - BIO-E,CHE-D,
(61) AYUKNTUI AUGUSTINE BISSONG - FRE-E,HIS-D,
(62) BEZETANGA MBUH JOHN - HIS-D,PHI-E,
(63) BIH AFANWI CHE - HIS-D,PHI-E,
(64) DANIEL NAKELI NANWANGI - BIO-E,CHE-D,
(65) DZE MAXINE MBEI - BIO-E,PMS-D,
(66) EGBE NCHONG ANNA - HIS-D,PHI-E,
(67) EKAMBI BANKAH DENIS JR - ECO-D,PHI-E,
(68) EKPENI LAWRENCE - HIS-D,REL-E,
(69) EKWA ISAAC KAKA - ECO-E,PHI-D,
(70) ENENE-BIKE EYAMBE - ECO-D,PHI-E,
(71) ENOWMOH BEN ASEK - GEO-E,HIS-D,
(72) FONYA EVELYN EBESOH - HIS-E,PHI-D,
(73) FRANCK SAMGWAH GABA - GEO-E,HIS-D,
(74) FUENTEH USMAN ZACHARY PUNDA - CHE-D,PMM-E,
(75) IBRAHIM ABDU DERE - ECO-E,HIS-D,
(76) ISAH ELINOR TONGWE - HIS-D,REL-E,
(77) JOSEPH TABI OWAN - ECO-E,PHI-D,
(78) JULIANA WERDZEWIR - GEO-E,HIS-D,
(79) KINGUE DALLE TAHOUAMEN CHRISTAIN - FRE-E,HIS-D,
(80) LEKEANYI NKENG - HIS-D,PHI-E,
(81) LYONGA NELSON KEKA - BIO-D,CHE-E,
(82) MALICE MANTOH NJI - HIS-D,PHI-E,
(83) MBEZA ALVINE MOGA - BIO-E,CHE-D,
(84) MBONE HELEN MULANGO - HIS-D,PHI-E,
(85) MBONG GLORY ESUNGE - HIS-D,PHI-E,
(86) MBULLE BRENDA ALUNGE AMATE - ECO-E,HIS-D,
(87) MENDI MENCHANG LEONEL - ECO-E,HIS-D,
(88) MOKAKE HENRY IKOME - HIS-D,PHI-E,
(89) MUA AFUOKEZE ACHUO - HIS-D,PHI-E,
(90) MUNCHEP PENENNAIH TATA - GEO-E,HIS-D,
(91) NALIANGI SOLANGE MOLEMBA - FRE-D,HIS-E,
(92) NDZANA DANY MERVEIL - HIS-D,PHI-E,
(93) NGATI JUSSIAN NAHGWA - HIS-D,PHI-E,
(94) NGUM GEMMA AWUSA - ECO-D,GEO-E,
(95) NKEMONTOH MOGHERE MAGH KELLY - HIS-E,PHI-D,
(96) OJONG MARGARET ARREY - BIO-E,GEO-D,
(97) OKPECY COLLINS ABIA - FRE-E,HIS-D,
(98) ONEKE OJONG JOSEPH TABE - GEO-E,HIS-D,
(99) PATRICE MBENG ZUO - ECO-D,GEO-E,
(100) SAMGENA PETER DINGA - HIS-D,PHI-E,
(101) TABE ROBERT EBOT - HIS-D,PHI-E,
(102) TABINCHONGMMACFIELD ANCHA - HIS-D,PHI-E,
(103) TAMBI TABE NELSON - ECO-D,GEO-E,
(104) TANAH ELVIS AGWE - HIS-E,PHI-D,
(105) TATAW STEPHEN OROCK - BIO-D,CHE-E,
(106) WETE FANMEGNE SORELLE - FRE-D,HIS-E,
(107) ZAKARIYAOU OUSMANOU - BIO-D,PHI-E,
(108) AGBORTAMBENG MARY EYONG - FRE-E,HIS-E,
(109) ALBERT MBUA MBUA - ECO-E,PHI-E,
(110) ALIMA LINK ENO - ECO-E,GEO-E,
(111) ASOBO GLORY LUM - GEO-E,HIS-E,
(112) AYUK OBEN BATE BRUNO - BIO-E,PHI-E,
(113) BABILA HERMSWITH - ECO-E,GEO-E,
(114) BAMBE RITA VATHERI - FRE-E,HIS-E,
(115) CHE CHIANAN AMOS ALI - BIO-E,CHE-E,
(116) CLARIBEL AWAH GWANMESIA - HIS-E,PHI-E,
(117) DANIEL MBUA TEKE - GEO-E,HIS-E,
(118) DINGA CONRAD NUSTA - PMS-E,FMA-E,
(119) EBAITEI JEREMAIH FON - GEO-E,REL-E,
(120) EBONGE RUDGET IYEH - BIO-E,GGY-E,
(121) EBOT ELIZABETH OBEN - BIO-E,GGY-E,
(122) ECHOIMBE YANICK CHIHGY - BIO-E,GGY-E,
(123) EKPO CLETUS MBANGE - ECO-E,GEO-E,
(124) ELIAS ERU ERU - GEO-E,HIS-E,
(125) EMIL MBELLA MOSENGE - BIO-E,PHI-E,
(126) ETA VALERY ETA - ECO-E,HIS-E,
(127) FONCHAM LYOD LEONEL MUKOM - CHE-E,GEO-E,
(128) ISAH LEONTES NJANJOBEA - PMS-E,REL-E,
(129) JOHN PAUL YUBAN FONYE - PMM-E,FMA-E,
(130) LUKONG EMMANUELA TAMNYUY - GEO-E,HIS-E,
(131) MARY STELLA SAMOA - HIS-E,PHI-E,
(132) MEKAI LONGKU ELEAZER - BIO-E,CHE-E,
(133) MELVIN AYUKNJIE MBELLA FALE - ECO-E,HIS-E,
(134) MOLUA JOAN NGOWO - HIS-E,REL-E,
(135) NANJE ZARVIEL ITOE - HIS-E,REL-E,
(136) NAZIEH METUGE SYLVIE - HIS-E,PHI-E,
(137) NCHE GEORGE NDE - GEO-E,HIS-E,
(138) NDULLA COLLINS EKINDE - ECO-E,HIS-E,
(139) NGAONOU MBOMBE MARTIN RUBEN - FRE-E,HIS-E,
(140) NJIE SOPHIE NAMONDO - HIS-E,PHI-E,
(141) NKOLI STEPHANIE NAGHA - HIS-E,PHI-E,
(142) NKONGHO SHELLA MANYI AGBOR - HIS-E,PHI-E,
(143) NKWANYUO VICTOR MBAI - GEO-E,HIS-E,
(144) NTIMTAH JEAN LAWRENCE - HIS-E,REL-E,
(145) NYANGA FRANCIS NELLINE - BIO-E,CHE-E,
(146) NZEBELAI NWOPA TERRY BRIDGET - HIS-E,REL-E,
(147) PETER NJUMA MEKAKO - HIS-E,PHI-E,
(148) TAGOUKAM SERGE NJOKE - FRE-E,PHI-E,
(149) TAH ANNE GERMAINE - FRE-E,HIS-E,
(150) TCHOFOUO NKWENTI ELEANOR - HIS-E,PHI-E,
(151) TEBET BONIFACE TESI - HIS-E,PHI-E,
(152) TENGWI PASCALINE NGWALI - HIS-E,PHI-E,
(153) TEWAH MILLISHA SAMA - GEO-E,HIS-E,
(154) THEODORA EWO DZENCHUO - CHE-E,PHI-E,
(155) TIASSO NICOLAS WEADECK GANGUE - PMM-E,FMA-E,
(156) TONZOCK WINIFRED FORKANJI - GEO-E,HIS-E,
(157) VENRA MANYI ANYABI - HIS-E,PHI-E,
(158) WOLETE AGNES NGOWO - HIS-E,PHI-E,
(159) YONGUE WILLY YOUNTCHACK - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1170 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL LIMBE
Regist:143, Sat for 2 or More Subjects:142, Passed:113, %Passed:79.58, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 5
(1) ATABONG EMMANUEL NJINGU - BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2) AKWO CHARLES EKIE - BIO-C,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(3) ALPHONSE EYAMIFOR OKUMO - BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(4) NJOH NJI LEONARD - BIO-D,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-E,
(5) ABANG AFUH LEONEL TCHUO - BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 13
(1) AYUK CATHERINE EBANGHA - ECO-A,GEO-A,HIS-B,REL-D,
(2) DINGHA ANNETTE TOHYONGHA - BIO-C,CHE-C,PMM-A,PHY-E,
(3) AKARWUNG ASONG HILDA - ECO-B,GEO-C,HIS-C,REL-E,
(4) KELECHUKWU EZE - BIO-B,CHE-B,PMM-D,PHY-E,
(5) NAMAOUWI BOUBA STEPHANE - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,
(6) GAPAYA ATEMNKENG MACVILLE - ECO-C,GEO-E,HIS-B,PHI-D,
(7) CASPA NUBIA LOVED - BIO-B,CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(8) ESOE OSCAR MAKONGO - CHE-D,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(9) TABI YANU JOHANNES - BIO-C,CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(10) TATSOPTEU SONNA SABIATOU - ECO-E,GEO-D,HIS-B,REL-E,
(11) ANYINKE DOROTHY ACHA - ECO-E,GEO-C,HIS-D,REL-E,
(12) AZWE EMMACULATE TIWARA - BIO-C,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(13) MBOLLONG NZIMA ERNA - ECO-E,GEO-E,PMS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 43
(1) NCHANG OBESTINE - ECO-A,GEO-C,PMS-A,
(2) MAKAYAND DOUBLA BASILE - BIO-B,CHE-B,GGY-C,
(3) NZELLE YVETTE EPIE - ECO-B,GEO-C,PMS-B,
(4) EPINE MBINDE GWENDOLINE - ECO-C,GEO-D,PMS-B,
(5) NJIE MAKOLO JOSEPH - ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(6) REXDONALD GWEKO NTUCHU - ECO-C,GEO-D,PMS-B,
(7) SHUEMENANG DIVINE - ECO-D,HIS-C,PHI-B,
(8) VANESSA NAMONDO MUAMBO - BIO-C,CHE-C,PMS-C,
(9) KULU PAUL MONGO - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(10) NGWENE LEVANIE ANNE - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(11) VITALIS MINANG TATABOT - BIO-C,CHE-D,GGY-C,
(12) ABAI ABELTINE OGHEWAH - ECO-C,LIT-E,HIS-C,
(13) DOROTHY EBENYE ESIKISE - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(14) ESUKANE LYDIE PALVINE MEKONE - BIO-D,PMM-C,FMA-D,
(15) HANNAH NAMONDO MBUA ESUE - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(16) MBAH VICTORIA MBEKENYE - ECO-D,GEO-C,PMS-D,
(17) MOLI JACOBINE VELUMA - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(18) MUNGE ESAMBE MARION - BIO-B,CHE-D,PHY-E,
(19) NDAH AISSATOU ANTIONETTE - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(20) NDAKWA BRANDON TALI AZEH - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(21) WOLOA SARAH ENANGA - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(22) BENDJAKA EJEMA ROSE - BIO-D,CHE-E,GGY-C,
(23) MEJANE ANNA NGOME - ECO-E,LIT-E,HIS-B,
(24) OROCK TABE CECILIA OROCK - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(25) ROSE MBONGI MUKURI - LIT-E,HIS-C,PHI-D,
(26) SHUTANG SYLVIE NASHIE - BIO-D,CHE-C,PMS-E,
(27) SUMABIA PATIENCE AYUK - GEO-E,HIS-B,REL-E,
(28) TANGWA FLORENTIN TOUMGUE - BIO-C,GGY-D,REL-E,
(29) TATEVANGUJOH EFETI EVANDE - FRE-C,HIS-D,PHI-E,
(30) YVETTE FUNYUY LAMBI - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(31) DIKANA ANNETE DIONDA - ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(32) FONGE ROSEMARY - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(33) KONGO NGEMBO REYMOND - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(34) NDENGUM JOEL GEH - BIO-D,CHE-D,PHY-E,
(35) NYANG RUTH NKWASHANG - BIO-D,CHE-E,PMS-D,
(36) WAM EMELDA MBUH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(37) AGWENJANG CARINE ACHU - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(38) EKWOMBOH KANG EDWIN - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(39) LIMUNGA ISABELLA MONONO - ECO-D,GEO-E,HIS-E,
(40) MUNGE EPIE NGAAJE - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(41) NANYONGO GILBERTE LUMA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(42) RAMSY NDONGOH NYABI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(43) DIONE NICOLINE SONE - BIO-E,CHE-E,GGY-E,
Passed in 2 Subjects: 52
(1) ADELLE TONGA NGODO - HIS-B,PHI-B,
(2) ANGU LESLEY NGWA AKONWI - ECO-A,GEO-C,
(3) AGBOR-AMBANG HELEN TAMBI - ECO-C,HIS-B,
(4) CLARIS NKOLLE NGOME - HIS-C,PHI-C,
(5) ELAW GEORGIANA-JOAN AFFIONG - HIS-C,PHI-C,
(6) FOKEU NCHEIWDIA BLECK - GEO-D,HIS-B,
(7) EGBEH-NGOH LISETTE EFAYAM - ECO-D,GEO-C,
(8) MARVELOUS NGALE MOKA - HIS-B,REL-E,
(9) MENYA ROGER - ECO-E,HIS-B,
(10) MONJOWA MOTOMBI ESOSE - HIS-D,PHI-C,
(11) NJITONE MARIE NZELLE - ECO-D,HIS-C,
(12) ANTSELE NGALE MULENE - FRE-D,HIS-D,
(13) BESUMBU KINGSLEY OTTE - HIS-C,PHI-E,
(14) DJIKANG TCHOFFO ADALBERT - GEO-E,HIS-C,
(15) DOUNTIO TSINDA LAMBO PERIELLE - FRE-D,HIS-D,
(16) EFETI LILIAN NGENGE - ECO-E,HIS-C,
(17) IYASE COLLINS OKOLE - BIO-D,CHE-D,
(18) KEKA SAMUEL KEKA - BIO-D,GGY-D,
(19) MUA IMMACULTE CHOU - HIS-C,PHI-E,
(20) NWAHA KILLENG STYVE - GEO-E,HIS-C,
(21) SAKWE GENEVIEVE MOREYE - ECO-E,HIS-C,
(22) SAKWE RUTH MALINGO - HIS-C,PHI-E,
(23) WAGIE MARIE CLAIRE DINKA - HIS-D,PHI-D,
(24) WASSO NARDEGE NGOSAIND - FRE-E,HIS-C,
(25) AGBOR VIOLET ORANG - HIS-E,PHI-D,
(26) CLAUDIA NDOBEGANG TALEKE - FRE-E,HIS-D,
(27) EBONG CARINE EBUDE - HIS-D,PHI-E,
(28) EDIBE ELSIE SALLE - HIS-D,PHI-E,
(29) EGBE-TAMBE OYERE QUINIVER - GEO-E,HIS-D,
(30) EMADE WILLIFRIDA EKWELLE - GEO-E,HIS-D,
(31) FONCHENALLAH MAKONGHO LYSELORD - ECO-D,GEO-E,
(32) GOVEHKUNG THOMAS TINGHA - GEO-E,HIS-D,
(33) IWI BEATRICE NSEM - BIO-D,GGY-E,
(34) LIMUNGA ROSE NGOMBA - GEO-E,HIS-D,
(35) MARVIN NAMWENIE ETONGO - BIO-D,GGY-E,
(36) MBIAWUH JEANNE ANNE ETAGHE - GEO-E,HIS-D,
(37) NDANG MARCELLINE - FRE-D,HIS-E,
(38) NFORTEN DONALD ARRANYO - ECO-E,HIS-D,
(39) NGONG KETTY KOUH ATONG - ECO-E,HIS-D,
(40) NKIRUKA EDITH OKORONKWO - GEO-E,HIS-D,
(41) VALENTINE GUINYUI - GEO-E,HIS-D,
(42) ANNE ENJEMA NDUMBE - HIS-E,PHI-E,
(43) ARREY ANNETTE MONDO - FRE-E,HIS-E,
(44) ETTA QUINTA ORANG - HIS-E,PHI-E,
(45) JULLIET KENG FON - GEO-E,HIS-E,
(46) JULLIETTE EPOSI ESONGAMI - BIO-E,GGY-E,
(47) LEKUNGA ROSELINE FORSANG - GEO-E,HIS-E,
(48) MIRABELLE NDIP AYUK - GEO-E,HIS-E,
(49) MOUKAM KAMNI ULRICH - FRE-E,HIS-E,
(50) NGO JOHN AYABA - BIO-E,PHI-E,
(51) NGOLLE QUEENTA AHONE - BIO-E,GGY-E,
(52) TANGA DENIS-JOHN EKUM - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1171 LIMBE NEWTOWN EXTERNAL
Regist:155, Sat for 2 or More Subjects:145, Passed:57, %Passed:39.31, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) BAUKET MAURINE NAHJELA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 4 Subjects: 3
(1) EYOH AFOR RUTH - ECO-C,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(2) ARREY ETHEL EPOSI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-E,
(3) MOBIT MAH LOVELYN - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 15
(1) AKO EGBE KINGSLY - ECO-E,GEO-C,PMS-D,
(2) HANNAH LIENHU MBONDE - BIO-D,CHE-D,FMA-D,
(3) MESUE ELVIS SONE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(4) ALUNA NTUMBONG BARBARA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(5) BILOMO ALIMA KINOKO SALOMON - FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(6) OGUE ELIZABETH MUSA - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(7) TAH TAWAN FRITZ - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(8) DIANA OLLA ELANGWE - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(9) EYONG NEMOH VELKISS - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(10) MAGDALENE DEBEME EDIAGE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(11) MICHEAL MOKA NJIE - ECO-D,GEO-E,PHI-E,
(12) SONE DESIREE SUBWE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(13) TABEBOT MIRANEAT - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(14) BIH DEMIDREAD BIH - GEO-E,PMS-E,REL-E,
(15) CARINE MUYANG CHICK - BIO-E,CHE-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 38
(1) MBI DAMIAN MBI - HIS-B,PHI-E,
(2) MBUTU LOUIS NGIMNJOH - HIS-B,PHI-E,
(3) AGNES EPOSI ADE - HIS-C,PHI-E,
(4) BIE CATHERINE BEA - GEO-E,HIS-C,
(5) MICHAEL NGOASONG ASONGAKAB - HIS-C,PHI-E,
(6) NASARE GISELE ITOE - GEO-E,HIS-C,
(7) TABOT MBIKANG MERCEDES EBAINKPE - HIS-C,PHI-E,
(8) ABDULAHI DABO JAKIR - GEO-D,HIS-E,
(9) AMIN JOHN OTTIA - HIS-D,PHI-E,
(10) BUMA HONORINE FORGAM - HIS-D,REL-E,
(11) CULLBI ESANOU TAKANG - GEO-E,HIS-D,
(12) DORIS ESSEBENGHA NGHOFOR - GEO-E,HIS-D,
(13) ELMINA AKYE MUTANGA - HIS-D,PHI-E,
(14) ELUNDU RENE - HIS-D,PHI-E,
(15) GISELE EBANE NYOME-KANE - HIS-D,PHI-E,
(16) KUMSI NDE HUMPHRY - BIO-E,GEO-D,
(17) MARGARET SALLE KALLA - BIO-E,CHE-D,
(18) MBIH KINGSLEY FUH - ECO-E,GEO-D,
(19) MEMEH AGHA SCOLASTICA - GEO-E,HIS-D,
(20) MVOGO MVOGO MICHEE - ECO-E,HIS-D,
(21) NKENGBEZA EKOKOBE DONALD - BIO-D,CHE-E,
(22) OJONG SAMUEL AKEM - HIS-D,PHI-E,
(23) YENSEH NOELA GWE - HIS-E,PHI-D,
(24) ANYA AKWI MELANIA - GEO-E,HIS-E,
(25) BASI SOJAH SAMUEL - ECO-E,GEO-E,
(26) ELINGO FABIOLLA - FRE-E,HIS-E,
(27) ENYIMPO AYARY JUDE - ECO-E,HIS-E,
(28) HARRISON TABOT AYUK - ECO-E,GEO-E,
(29) JOANA NDONGE KEKA - HIS-E,PHI-E,
(30) KUM INAM MERCY - GEO-E,HIS-E,
(31) MOLINDO IKOME COLBERT - ECO-E,GEO-E,
(32) NGETABONG REGINA - ECO-E,GEO-E,
(33) NGWANG DERICK TANYU - ECO-E,GEO-E,
(34) NJINWI CHRITIAN QUENCHU - HIS-E,PHI-E,
(35) SIMON MBELLA EWANGE - GEO-E,HIS-E,
(36) TANJONG HERBERT NGAIWIR - ECO-E,GEO-E,
(37) TELMA ENANY NKAM - HIS-E,PHI-E,
(38) TICHA DILYS BURG NGWEH - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1172 KEMBONG EXTERNAL
Regist:4, Sat for 2 or More Subjects:4, Passed:3, %Passed:75, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 3
(1) TAMBE STEPHEN OJONG - GEO-C,HIS-C,
(2) EYISAB ADOLF TABOKO - HIS-C,PHI-E,
(3) ENOW LEEVAN MBI - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1174 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL KUMBA
Regist:217, Sat for 2 or More Subjects:215, Passed:126, %Passed:58.6, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 5
(1) MAKANE CHRISTAIN OBEKOMBE - BIO-C,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-D,
(2) EKAH DENIS NGIMNDO - BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(3) ELANGWE DANIEL BEKA - BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(4) BANDE IRENE AGWA - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-D,
(5) ITOE ADOLF - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 8
(1) ETTA PATRICK NDONGO - ECO-A,GEO-C,PMS-C,REL-D,
(2) SONE ERIC EJOME - BIO-C,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(3) SIDONIS AKO ASHU - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-B,
(4) TIM PATIENCE PIH - GEO-E,HIS-C,REL-E,PHI-B,
(5) FON CONGGRATE AMBIKWA - BIO-E,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(6) MARTHA MESONGE MESUE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E,
(7) EKINE GLADYS MBUMIA - ECO-E,GEO-E,PMS-E,REL-E,
(8) LEWIS ARREY MBU - ECO-E,GEO-E,PMS-E,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 48
(1) ELOBI ANNA TANJU - ECO-D,GEO-C,PHI-A,
(2) NGOZI ONYIMA LOUIS - BIO-B,CHE-C,PHY-E,
(3) NKONGHO THOMAS AGBOR - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(4) NZEGGE GODLOVE ETUGE - ECO-C,GEO-C,HIS-D,
(5) TIABOU NOGNING RUFINE LAFORTUNE - LIT-E,FRE-C,HIS-B,
(6) EFETMENGA CHOPACHA FREDRICK - ECO-C,GEO-C,PHI-E,
(7) ENJEMA GWENDOLINE LYONGA - ECO-E,HIS-D,PHI-B,
(8) FRANKAI ANYINWI SUH - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(9) MBOKE ESSONG CARINE CHRISTELLE - LIT-E,FRE-D,HIS-B,
(10) NGAH CARINE ENJEH - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(11) OJONG FRANCOIS ASHU - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(12) TABONG LEONEIL TARH - GEO-E,HIS-B,PHI-D,
(13) ASIKOLI COLUMBOS - ECO-D,GEO-C,HIS-E,
(14) BALI LORITA NGOMO - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(15) BATIA LIZET BAKE PEMBE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(16) DIOKE ELVIS MOTIA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(17) EBENG ELVIS OTA - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(18) ETONGWE SAMUEL MOKOLE - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(19) FOTOH PRECILIA TEGWI - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(20) NGUM MEEKY EBJAFF - BIO-C,CHE-D,PHY-E,
(21) NGWEGNI ROSEMINE TCHIO - GEO-E,HIS-D,PHI-C,
(22) VICTORINE NYOH MUGRI - BIO-C,CHE-D,FMA-E,
(23) ANANGBEH ERIC - ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(24) BAH NYAMBI ROMEO - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(25) DEBORA KINGE ABONBI - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(26) EPIE DERICK NJABE - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(27) EYONDO RAYMOND EKUMI - BIO-D,CHE-D,PHY-E,
(28) IYAMBE STEPHEN MOSONGO - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(29) MOTALE DAVID ARUMA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(30) MUA ADRAIN FUNG - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(31) MUWANGO CHRISTOPHER - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(32) AJUNE NIXON AMIN - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(33) ANYAWU KINGSLEY CHIBUZO - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(34) EFFAMBA MBOE EKUKA - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(35) EWANG VALENTINE AJANG - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(36) MBARA BORIS MBARA - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(37) MERIKI RENE ESONA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(38) METABO JULIE NKOYO - ECO-E,GEO-D,HIS-E,
(39) MOLOMBE HANS MASALO - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(40) NGAH MANGA COLETTE JOSIANNE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(41) NJAH KENNETH NSOM - BIO-E,PMM-D,PHY-E,
(42) NJUME MISSORI ORNELLA - GEO-D,HIS-E,PHI-E,
(43) SONA LYDIA FULE MATUKE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(44) TAMBI NELSON NAINJOH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(45) ABANGSON MATHIAS ELONG - BIO-E,CHE-E,PMS-E,
(46) BATI ALBERTINE MAYKINA JISI - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(47) ITOE MELVIN MOKUBE - BIO-E,CHE-E,PMM-E,
(48) NJARONGO SIXTUS NJANGOMI - GEO-E,HIS-E,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 65
(1) AMBE EMMANUEL - ECO-C,GEO-C,
(2) ATAWAH EMILE MANGI - ECO-B,PMS-D,
(3) IRENEE CHIZOBA ULINWA - HIS-D,PHI-B,
(4) ITUKA CLAUDIA IYA OBASE - ECO-C,GEO-C,
(5) NKUMBE LARRY EWANE - PMM-C,FMA-C,
(6) NYINGCHIA ANGELA KEMEI - HIS-C,PHI-C,
(7) PANYAR RUKAYATOU - HIS-C,PHI-C,
(8) SAKWE DAVID SAKWE - BIO-B,CHE-D,
(9) CHU DELPHINE MBI - BIO-C,CHE-D,
(10) DIOH MANFRED OPOLE - HIS-B,PHI-E,
(11) DIONI JACOBINE NYORE - HIS-C,PHI-D,
(12) ETONGWE NORA EBIMBE MALIKE - HIS-C,PHI-D,
(13) KONANG DESMOND NGWAYI - HIS-C,PHI-D,
(14) AKO SERAPHINE ARRAH - HIS-D,PHI-D,
(15) ELONGE-FOBIA LOPEZ TAMBI - ECO-C,GEO-E,
(16) ITOE JOHANNES ITOE - BIO-C,GGY-E,
(17) ITOE TERENCE ENNENI - GEO-D,HIS-D,
(18) KETCHEN MANYI - HIS-D,PHI-D,
(19) MBU MINEVA ENOW - HIS-D,PHI-D,
(20) NDIENA ODETTE - BIO-D,CHE-D,
(21) NDIFOR MARION NEHFRU - GEO-E,HIS-C,
(22) NDUBISI SILAS OGBONAYA - GEO-D,HIS-D,
(23) NEBA JEVIS AKONGNWI - GEO-E,HIS-C,
(24) NJARINGI ROLAND EKOI - HIS-C,PHI-E,
(25) PENDA MBENG EBEN PENDA - BIO-D,CHE-D,
(26) SAKWE RAPHEAL IBORI - GEO-D,HIS-D,
(27) SONA THERESIA KONGWE - GEO-E,HIS-C,
(28) YVONNE OBIANUJU AKUKWE - HIS-D,PHI-D,
(29) BAIYE JAMES TAMBI - HIS-D,PHI-E,
(30) BIFOR SOLANGE - HIS-D,PHI-E,
(31) BOKUBA BRENDA WELISANE - HIS-D,PHI-E,
(32) DIO NOAH - GEO-E,HIS-D,
(33) EBONG JAVIS NGEME - HIS-D,PHI-E,
(34) JUNIOR THIERY EPIE NGOLE - HIS-D,PHI-E,
(35) LOBE EVELYNE MAKANE - HIS-D,PHI-E,
(36) LOWRETAR MODIONE EKANGO - HIS-D,PHI-E,
(37) MASALO MATHIAS MOTIA - HIS-D,PHI-E,
(38) MEBUNE STEPHEN NGIPE - HIS-D,PHI-E,
(39) MISOM GAMBO K NNA - BIO-E,CHE-D,
(40) MUKETE PAULINA KONGE - HIS-E,PHI-D,
(41) NDOH PRISCILLIA MOTINASAH - HIS-D,PHI-E,
(42) NEMBA JOSHUA NANJE - GEO-E,REL-D,
(43) NGOE CLAUDE ITOE - HIS-D,PHI-E,
(44) NJONJI MARGARET NDIE - BIO-E,CHE-D,
(45) RELINDIS MAH FOMUYEN - HIS-D,PHI-E,
(46) RENATE AMBANG KANYA - HIS-D,PHI-E,
(47) WILLIAM NJIE - HIS-D,PHI-E,
(48) ASHU BECHEM EMILIA BECHEM - GEO-E,HIS-E,
(49) ATOH JAMES-BORN NJUNWA - CHE-E,PMM-E,
(50) BEBULA BEBE-STELLA SEKOA - GEO-E,HIS-E,
(51) EBEN ALLAIN DIVINE - PMM-E,FMA-E,
(52) EBUDE DONETA ENONGENE - GEO-E,HIS-E,
(53) ELONGE FOBIA BELTHER OROCK - HIS-E,PHI-E,
(54) EVARISTUS OWALI MUKETE - BIO-E,GGY-E,
(55) IKOE THOMAS ETONGWE - HIS-E,PHI-E,
(56) INDAH MIRANDA NGWESANG - GEO-E,HIS-E,
(57) LOBE CLARIS KOMBE - HIS-E,PHI-E,
(58) MAENGE DIVINE NYASE - HIS-E,PHI-E,
(59) MASALO EMMANUEL ETONGWE - BIO-E,GGY-E,
(60) METUGE LOUIS NDODE - HIS-E,REL-E,
(61) MOTALE KARLBLESS - HIS-E,PHI-E,
(62) NANGANA ROSE - HIS-E,PHI-E,
(63) NGOE KINGSLEY ITUKA - GEO-E,HIS-E,
(64) NGOE RENITA DIALE - HIS-E,PHI-E,
(65) YIMGA SAMUEL - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1175 KUMBA STATION EXTERNAL
Regist:136, Sat for 2 or More Subjects:128, Passed:47, %Passed:36.72, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) BOMOKO MOTIA LUDOVIC - ECO-E,GEO-E,HIS-B,PHI-E,
(2) ABWE PETER KOLLE - BIO-E,CHE-E,PMM-E,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 11
(1) ABRAHAM KAWOB KAYEH - HIS-C,REL-B,PHI-D,
(2) OBEN LINDA NKONGHO - ECO-D,HIS-C,PHI-C,
(3) MANDI YANNICK ATUKU - ECO-D,HIS-C,PHI-E,
(4) NGABE KONRAD BEKOLOH - ECO-D,GEO-D,PHI-D,
(5) ABENE JAVIS AKWI - BIO-C,GEO-E,PHI-E,
(6) AYUK ELIAS MBU - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) AJONGISON TAMBE DESIRE BECHEM - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(8) ARREYAGBOR MBENG ROLAND - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(9) ETAME NDI-NKWELLE DANIEL - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(10) NGOE NELSON ELANGWE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(11) UFEANEI MIRENE EGWONJEI - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 34
(1) EKOLE ELVIS BETA - GEO-D,PHI-B,
(2) WATKOUNA MELANIE-CLARE AKWANANG - HIS-B,PHI-D,
(3) MUKETE PIUS MUKETE - BIO-D,CHE-C,
(4) SAKWE ECCLISE BEYONGE - PMM-C,FMA-D,
(5) CHRISTIANA NGWINWI OBASE - HIS-D,PHI-D,
(6) MBELLA FRANKLINE MBELLA - BIO-D,CHE-D,
(7) MUTOKO ABEL MUTOKO - PMM-D,FMA-D,
(8) TAKALA RALPH NOSSI - BIO-D,CHE-D,
(9) TANWIE CLOVIS AMBE - GEO-E,HIS-C,
(10) AKO CYRIL ENOW - GEO-E,HIS-D,
(11) ARRAH CATHERINE TABI - ECO-E,HIS-D,
(12) AWOE CECILIA NDENGU - HIS-D,PHI-E,
(13) AYUK DOROTHY AGBOR - ECO-E,GEO-D,
(14) BEBEH LUCAS NDUME - HIS-D,PHI-E,
(15) ECHAM ROMANUS NJENYUEI - HIS-D,PHI-E,
(16) KULOM TCHILI NCHIA - CHE-D,PHI-E,
(17) LINUSON EROCK TABI - ECO-E,HIS-D,
(18) MOKULAR PETER ESOMBA - HIS-D,PHI-E,
(19) MUKUNDU MARK EPITE - BIO-E,CHE-D,
(20) NDELLE ADDY NJUME - HIS-D,PHI-E,
(21) NGOE NGOE AARON YASE - HIS-D,PHI-E,
(22) NJANG ASUMBO SOLOMON - BIO-D,GGY-E,
(23) SAKWE CLOVIS MOTALE - GEO-E,HIS-D,
(24) AUGUSTINE EYO-NGOW TAKIE - HIS-E,PHI-E,
(25) AWAN LOUIZIE TECHE - HIS-E,PHI-E,
(26) BOKWE CHARLES BESINGA - HIS-E,PHI-E,
(27) ENOW SHADRACK BESONG - ECO-E,PHI-E,
(28) FONKENG SANTUS CARLOS - ECO-E,GEO-E,
(29) NGECHE DORIS NKWETI - GEO-E,HIS-E,
(30) NGOUDALE THEOPHILE - FRE-E,PHI-E,
(31) NGUM RACHEAL KEBA - BIO-E,GGY-E,
(32) NYUBENGBAY VALENTINE FORBA - CHE-E,PMM-E,
(33) STEVEN AGBOR MAKIA - ECO-E,GEO-E,
(34) TABE JULIE EYERE - BIO-E,PHI-E,
Centre No: 1176 FIANGO EXTERNAL
Regist:307, Sat for 2 or More Subjects:296, Passed:112, %Passed:37.84, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) MOSAKA SENGANE NJIMELEKI - ECO-C,GEO-C,HIS-D,REL-D,PHI-E,
Passed in 4 Subjects: 2
(1) MBINZE YOLAND - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(2) AJONG GABRIEL - ECO-E,GEO-E,PMS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 29
(1) ABUNAW ROBERT MANGIEB - GEO-C,HIS-B,PHI-E,
(2) NJONG SOLANGE MENJUKU - ECO-D,HIS-B,PHI-D,
(3) AKO-HARREY KAREEN AYUKNDIP - ECO-E,HIS-B,PHI-D,
(4) CHENG LABAN NDOH - ECO-E,GEO-C,REL-C,
(5) ELVIS WISANYUY KINANG - HIS-C,REL-D,PHI-D,
(6) ACHANGO AKAM UBEINJANG - BIO-C,CHE-D,PHY-E,
(7) FONCHAM MIRABEL NYOH - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(8) LOT ETANE SYLVANS - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(9) MUNKING ELIZABETH NDI - ECO-D,GEO-E,PHI-C,
(10) ARREY BRYANT OBEN - BIO-D,CHE-D,PHI-E,
(11) BANLANJO MARIBEL GHAILA - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(12) CHAGOU NGUEMANI JEAN - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(13) FUAMBU ROMUALD NSANYI - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(14) LECHINDEM LOVELINE TAYIMAKA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(15) PEACE CHINYERE IKE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(16) BEKONDO HENRY MOTALE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(17) BENAZE BERNARD BRICE - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(18) BOYENE THEODORA LONTUM - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(19) COLLINS EYONG NGORAN - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(20) FELIX KIBUBI FUNTONG - ECO-D,HIS-E,PHI-E,
(21) NEAH DELPHINE KIMBI - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(22) NEBA GERALD NSUH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(23) TASSA GRACE NDAH AKATA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(24) TCHUINANG PANJI KLORANT - FRE-E,HIS-E,PHI-D,
(25) AKUMBA EVINA JEANNESE - FRE-E,PMS-E,REL-E,
(26) BUTAME-HELINE-OJONG - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(27) NTOUNG MBI DAVID MANYI - BIO-E,CHE-E,PMM-E,
(28) PENVADGA EMMACULATE KASPA - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
(29) TANYE MACDONA EGBE - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 80
(1) NING MAI CHRISTOPHER - PMM-B,FMA-B,
(2) SALLE MARTIN GILBERT NNANE - HIS-C,PHI-C,
(3) ARREY EUGINE EBAI - HIS-B,PHI-E,
(4) BUTAME ALEXANDER KWALLO - ECO-C,HIS-D,
(5) GNALKIK MARIANA - HIS-E,PHI-B,
(6) MEYA SERGE TAH - GEO-E,HIS-B,
(7) NYENTI ROLAND ACHENJANG - HIS-B,PHI-E,
(8) SEUMOU ELVIS - PMS-D,FMA-C,
(9) TAAH TENGWEG LEONARD - GEO-E,HIS-B,
(10) TCHOUPONKO ADELE - BIO-B,CHE-E,
(11) AKOMENYIA DIVINE AJINGAH TIKU - BIO-E,CHE-C,
(12) AMPAH IRENE AMAH - ECO-E,HIS-C,
(13) ASOH WALTERS SOH - CHE-D,PMM-D,
(14) DJOUMBISSIE EVAN TUMTA - ECO-D,HIS-D,
(15) EJONG ELIZABETH ELOE - HIS-C,PHI-E,
(16) GODLOVE NGAH - BIO-E,GEO-C,
(17) KHINJEM ROUCAYATOU NJUSSAH - HIS-D,PHI-D,
(18) MODIKA IDAH EMELI - HIS-C,PHI-E,
(19) MOWA FRIDA MATOR - GEO-D,HIS-D,
(20) NKOME PIUS NSIOGE - GEO-E,HIS-C,
(21) OBEN AARON ASANI - ECO-D,GEO-D,
(22) POKENICHIA ANDERSON PONANOH - HIS-D,PHI-D,
(23) TENGWA GILBERT TENGWA - GEO-E,HIS-C,
(24) ABANG DJERADINE TIMBU - ECO-E,HIS-D,
(25) ABANG MAURICE AKO - HIS-D,PHI-E,
(26) ABANGE MIRABEL AKONAKA - HIS-D,REL-E,
(27) AGBOR GABRIEL ARREY-MBI - HIS-D,PHI-E,
(28) AKQMPAB ESTHEL TABE - GEO-E,HIS-D,
(29) ARREY ROSE AGBORKANG - FSN-E,REL-D,
(30) ASHAAH LORDSON TENJEI - ECO-D,HIS-E,
(31) ASHUKEM MICHAEL ASHUKEM - ECO-E,HIS-D,
(32) AUGUSTINE CHIANUMBA - REL-E,PHI-D,
(33) AWAH RAOUL ADAMU - HIS-D,PHI-E,
(34) BITI-AYUK OKONGEM AYUM - BIO-E,CHE-D,
(35) CHE ROLAND SHU - HIS-D,PHI-E,
(36) EBAI ASHU PIUS BATE - HIS-E,REL-D,
(37) EFIO VINCENT NGOH - GEO-D,REL-E,
(38) FONGA TABOHGOW BAYE - GEO-D,HIS-E,
(39) MAKIA DANIEL NGOH - HIS-E,REL-D,
(40) MBAH ROGER NYAMBOD - HIS-D,PHI-E,
(41) MOTTO IVO BURAKA EYABE - PMM-E,FMA-D,
(42) MOUDJIE AMELINE NJOMINI - HIS-D,PHI-E,
(43) NDEMA SOUMELONG BLAISE ALEX - FRE-D,PHI-E,
(44) NDUMBE ALOLI MUKETE - GEO-E,HIS-D,
(45) NDUMBE ALOLI NGOE - GEO-E,HIS-D,
(46) NDUNDAT RADIFATOU NDETNWI - ECO-E,HIS-D,
(47) NGANDO EBUNE NAMASAKO - HIS-D,PHI-E,
(48) NGOCHA VERRA - HIS-D,PHI-E,
(49) NGWOBNAGA JOHN NKWETTA - GEO-E,HIS-D,
(50) NJUME DERICK MEBUNE - ECO-E,HIS-D,
(51) NZOACHA ISAAC BELLAH - GEO-E,HIS-D,
(52) TAMBE BRIDGET BESSEM - HIS-D,PHI-E,
(53) TIENKWA ASSAM DIEUDONNE - ECO-D,GEO-E,
(54) TOUKO ROBERT POUMOH - ECO-E,HIS-D,
(55) ZILEFAC NICOLINE - HIS-D,PHI-E,
(56) ALBERT EKOLE EKOLE - ECO-E,PHI-E,
(57) ANDIN JUDITH TACHU - ECO-E,PHI-E,
(58) ASILI FUSTABEL ENJUEH - HIS-E,PHI-E,
(59) ATEMKENG CARLET TSANEH - HIS-E,PHI-E,
(60) DIPANDA ELISABETH - HIS-E,PHI-E,
(61) EGBE EMMANUEL NKWO - HIS-E,PHI-E,
(62) ELOMESONE NAZIEH - HIS-E,REL-E,
(63) EMADE NGO-OUM VIOLET - ECO-E,HIS-E,
(64) FON DICKSON ACHA - GEO-E,HIS-E,
(65) FONZOCKZAH ESUA DERICK - GEO-E,HIS-E,
(66) ITIE ROBERT BENJE - HIS-E,PHI-E,
(67) KEMAMEN YOTCHA CAVEN ANIZ - ECO-E,HIS-E,
(68) MANYI EMMACULATE FOKEMBA - HIS-E,PHI-E,
(69) MBILLE CLAUDETTE NWECHO - BIO-E,GGY-E,
(70) NDECKATONG DERICK AKO - HIS-E,PHI-E,
(71) NKEMONTOH VALENTINE AKOMENDOH - GEO-E,HIS-E,
(72) NKIEYACK FLORENCE NKEH - HIS-E,PHI-E,
(73) NKUMBE FERDINAND NDOBE - HIS-E,PHI-E,
(74) NKWO PAULINE ARAH - HIS-E,PHI-E,
(75) NWANEGHE DIVINE ACHA - HIS-E,PHI-E,
(76) NZANG CLARENCE NGODE - HIS-E,PHI-E,
(77) ORU BETRAND TIKU - BIO-E,CHE-E,
(78) PAUL OKECHUKWU EZE - ECO-E,REL-E,
(79) TARKANG ELIZABETH TAKU - HIS-E,PHI-E,
(80) WABIT FRITZ NGIAH - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1179 TOMBEL EXTERNAL
Regist:49, Sat for 2 or More Subjects:48, Passed:18, %Passed:37.5, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) ABOLLE NGUBE CLOVIS - FRE-E,HIS-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 7
(1) MBONTEH URSULA DIELLE - LIT-E,REL-D,PHI-B,
(2) ESEME NGANDO FERDINAND - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(3) MBWOGGE MBWOGGE KINGSLEY - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(4) EHANG NJUME RAYMOND - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(5) NDUE CYRIL MADUMBA - BIO-E,GEO-C,PHI-E,
(6) BOUTCHOKO NSIENTOH GILBERT - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
(7) ELIME THEOPHILE ENONGENE - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 10
(1) EBAGE GERALD - HIS-B,PHI-E,
(2) BELLE CLINTON APAH ' - GEO-E,FMA-C,
(3) ABWE FRANKLIN NGOME - HIS-D,PHI-E,
(4) EBUNHKOME JUDE-THADDEUS - HIS-D,PHI-E,
(5) EKAMBI PADDY MUKETE - HIS-D,PHI-E,
(6) KOME DELPHINE DIENGU - HIS-D,PHI-E,
(7) NKWELLE NTOKO KLENY TINNO - HIS-D,PHI-E,
(8) AJEBE QUINDOLINE MESAME - GEO-E,HIS-E,
(9) ELANGWE MEME VICTOR - ECO-E,FMA-E,
(10) TANGUEP POSSI WILLY - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1182 BALI COMMUNITY COLLEGE BALI
Regist:20, Sat for 2 or More Subjects:20, Passed:19, %Passed:95, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 6
(1) KELIN LEBKUNA FODJE - ECO-D,GEO-D,HIS-B,REL-D,
(2) KUM MBIE CARINE - GEO-D,HIS-C,REL-C,PHI-E,
(3) FONGOH QUINTA MBONGEH - ECO-E,GEO-C,HIS-D,PHI-E,
(4) BOGHUMA LILIAN BABILA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(5) MADOH SYLVIA - GEO-E,HIS-D,REL-E,PHI-E,
(6) NAHJELA CHARLOTTE NJOKEH - ECO-E,GEO-D,PMS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 10
(1) GODLOVE FOFUNG FONJI - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(2) ELVIS NTUNGWEN NKETI - ECO-D,GEO-B,PMS-E,
(3) NAHLELA EMMANUELLA TANYI - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(4) ISABELLE NDIPABONGA NTUMVI - GEO-C,HIS-D,PHI-E,
(5) UFENGWEI LOUIS INGA - GEO-C,HIS-D,PHI-E,
(6) GANSEH COLETTE KUNCHAMBI - ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(7) DOH BUMLANGMIA BABILA DEISMOND - ECO-E,GEO-D,PHI-E,
(8) KETUNG JAFRED ADZE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(9) NDIBABONGA SYLVIA TANGHAM - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(10) NJIMONDIKAM LORA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 3
(1) FOMBANG FAITH BOBGA - GEO-C,HIS-D,
(2) FEH RENARD LILAWO - ECO-E,GEO-C,
(3) LOVELINE KUNA - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1186 ATLANTIC BILINGUAL COLLEGE DOUALA
Regist:47, Sat for 2 or More Subjects:47, Passed:37, %Passed:78.72, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) TCHAMO TCHOKONTE WILLIAM'S - BIO-D,CHE-C,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 3
(1) FOMIN JOSEPH MEJOAH - BIO-E,CHE-C,PMM-E,FMA-E,
(2) LEKE NORBERT ALOH - CHE-C,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
(3) BLESSING MBULI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 11
(1) ESTELLA MBURLI MAYUKA - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(2) IRINE NKENGANYI - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(3) NTEH YVETTE BOKEKE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(4) AMABO VALERIE SIRRI - BIO-E,CHE-C,PMS-D,
(5) NANGWA BILLY BIYEH - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(6) WONGIBEH CHARLOTTE DZELA - FRE-E,HIS-C,PHI-D,
(7) MINDINE MASAFI NGWENTE - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(8) MUGOP CLEMENTINE - BIO-E,CHE-D,PMS-D,
(9) NDJOCK LYNN MBECK - LIT-E,FRE-D,HIS-D,
(10) BISONG FRANKLINE TAKANG - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
(11) NWIYUBUIN TOGE EDWIN - HIS-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 22
(1) AJI MAYAYONG VERONICA - FRE-B,HIS-C,
(2) ENJECK HONORE MAGLOIRE ANGYIOKA - BIO-C,CHE-D,
(3) KAMDOM NGALEU AURELIEN - BIO-D,CHE-C,
(4) ABOH BLESSING AMBOH - GEO-E,HIS-C,
(5) AGWE MOBIT MARCEL - CHE-D,GEO-D,
(6) EFON SERGINO EBOUNDU - GEO-E,HIS-C,
(7) FILOMENE BOUBA - ECO-D,PMS-D,
(8) LEONARD NSOUGH TIKABIA - ECO-C,GEO-E,
(9) MBONGEH SOLANGE BABILA - GEO-C,HIS-E,
(10) ABEM MBOH JOANNA - GEO-E,HIS-D,
(11) ACHALLE YVERT ETCHU - GEO-E,HIS-D,
(12) AWING FONKON MIRABELLE - FRE-E,HIS-D,
(13) DINGBOBGA CLOVIS - ECO-E,HIS-D,
(14) KUH MAXIMINE NABILA - HIS-D,PHI-E,
(15) MANKA'A MILDRED SUH - FRE-E,HIS-D,
(16) NDUKONG CYNTHIA AWAH - BIO-E,CHE-D,
(17) NGANJE SARAH EMBELE - HIS-D,PHI-E,
(18) AKPEY PATIENCE AYUK - BIO-E,PMS-E,
(19) AMINKENG CHENDEM MABEL - PMS-E,PHI-E,
(20) MACHEUM THOIKAM TATIANA FLORE - GEO-E,HIS-E,
(21) NGEKWI CLARIS AZEWOH - FRE-E,HIS-E,
(22) ZINCHEM STEPHANIE DAN - BIO-E,GEO-E,
Centre No: 1189 YOUTH TECHNICAL AND COMMERCIAL COLLEGE FONTEM
Regist:14, Sat for 2 or More Subjects:13, Passed:4, %Passed:30.77, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 2
(1) ANYINKENG PATIENCE NKEMAKA - GEO-E,HIS-C,PHI-B,
(2) AFEAWI CLOVIS ATABONG - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 2
(1) NGUATEM FIDELIS - HIS-C,PHI-E,
(2) NGULEFAC CHIARA - GEO-E,HIS-D,
Centre No: 1193 KOM COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL ANYAJUA
Regist:11, Sat for 2 or More Subjects:9, Passed:7, %Passed:77.78, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) MUJUO EUGENE KUH - BIO-D,CHE-D,PMS-D,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 3
(1) MUNA-AH IZAIAH TUH - ECO-E,GEO-B,REL-D,
(2) BAYUM STEPHEN TIMNGUM - BIO-D,REL-E,PHI-E,
(3) NAIN VICTORINE SONG - GEO-E,HIS-E,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 3
(1) AKEM ALFRED KUKWAH - GEO-E,HIS-E,
(2) ANGHIE GENESIS NGUM - GEO-E,HIS-E,
(3) NGAM CLAUVIS BANGHA - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1194 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL MBESSA
Regist:24, Sat for 2 or More Subjects:24, Passed:12, %Passed:50, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) NGWASEH ETIENNE TAL - ECO-C,GEO-D,HIS-C,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 6
(1) NJAM STANLEY KENKUO - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(2) NSHOM DELPHINE NTUL - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(3) TOAH MIRANDAS OWAIN - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(4) KANG FELIX TAH - ECO-E,HIS-E,PHI-E,
(5) NGONG MARIBEN NYAMBAM - ECO-E,HIS-E,REL-E,
(6) NKWAH CLOTILDA TANG - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) BAINBOU ERIC AMA - ECO-E,HIS-C,
(2) FEJI IMMACULATE NDIM - HIS-D,REL-D,
(3) NGUNYAM CLOPHA AJIM - HIS-C,REL-E,
(4) NSANI OPHILIA SIH - GEO-E,HIS-C,
(5) FAI SCHOLASTICA BIH - HIS-D,REL-E,
Centre No: 1196 THE APOSTOLIC SECONDARY SCHOOL NKWEN
Regist:34, Sat for 2 or More Subjects:34, Passed:28, %Passed:82.35, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) BACHE JANE-FRANCIS AWAH - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-B,PHY-D,
(2) ANGWAFOR LIZETTE MANKA'A MAFOR - ECO-D,LIT-E,HIS-C,REL-D,PHI-D,
Passed in 4 Subjects: 6
(1) GOSPEL OBI - BIO-B,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(2) YOUNGANG VIOLLET BONGBEN - ECO-D,GEO-D,PMS-D,FMA-D,
(3) AWAH SONITA NGWEYI - ECO-D,GEO-E,HIS-C,REL-E,
(4) NDIVE FRIDA NANYONGO - ECO-E,GEO-D,PMS-E,REL-C,
(5) NDUESO UDOH BASSEY - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(6) DOHNJENKA DELPHINE NAYAH - ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 4
(1) JOSEPH MUKWANGE TCHEPKAP - HIS-D,REL-D,PHI-C,
(2) TONGE VERONICA ESABE - HIS-D,REL-E,PHI-D,
(3) ABIGAIL MMIJIMA ANDONG CHUKWEKA - ECO-E,GEO-E,REL-D,
(4) NINA BENZ DOOK - ECO-D,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 16
(1) AMAH AMOS TESJE - HIS-C,PHI-D,
(2) MBI WELLE ELIZABETH WAKAI - HIS-C,PHI-D,
(3) BALEMBA ELMIN NDOKWE - HIS-D,PHI-D,
(4) CHE DANIEL ANYE - BIO-D,CHE-D,
(5) MENGOLE WILSON MOKOME - HIS-C,PHI-E,
(6) NJEKO AGWESICK HENRY - FRE-E,HIS-C,
(7) TEBID ANWI HONORINE - HIS-C,PHI-E,
(8) GEORGE ITAMBI MOLINGA - BIO-E,CHE-D,
(9) MABOH HANS ANDOM - PMS-D,FMA-E,
(10) TICHA MEYAM MIRABELLE - HIS-D,PHI-E,
(11) EGBE GRACE - FRE-E,HIS-E,
(12) EGBE TABOT VALENTINE - HIS-E,PHI-E,
(13) ENJOH MERCY FORCHO - HIS-E,PHI-E,
(14) ENOW-NKONGHO EHABE - BIO-E,PHY-E,
(15) KEMA ELIZABETH TONGE - HIS-E,PHI-E,
(16) TANIFORM PETER TANWIE - ECO-E,PMS-E,
Centre No: 1197 GOVERNMENT HIGH SCHOOL MBONGE
Regist:7, Sat for 2 or More Subjects:7, Passed:5, %Passed:71.43, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) ATIEKUM ZIPPORAH ENJONGAYA - ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) KEMING PROSPER NUH - GEO-C,HIS-B,PHI-D,
(2) INNOCENT CHABANGA SAKWE - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 2
(1) SOPHIE ETA MOKWE - GEO-E,HIS-C,
(2) ITOE KINGSLY AKAMA - GEO-E,HIS-D,
Centre No: 1199 REUNIFICATION BILINGUAL COLLEGE BAFOUSSAM
Regist:9, Sat for 2 or More Subjects:9, Passed:7, %Passed:77.78, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) TETCHA FOTSING YANNICK - ECO-B,GEO-C,HIS-C,PMS-E,
(2) TADZONG MOUAFO PAUL - ECO-C,GEO-D,PMS-E,PHI-D,
(3) NYUGAP SAMUEL NJONG - ECO-D,GEO-E,PMS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) NKENGFUA MAURICE - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(2) SOUNPIE NKAYA YOLANDE - ECO-E,FRE-C,HIS-B,
Passed in 2 Subjects: 2
(1) FOFANG MOUREEN NAGWAA - FRE-E,HIS-B,
(2) LEKUNZE PAUL NYAH - FRE-D,HIS-C,
Centre No: 1204 GOVERNMENT HIGH SCHOOL AKWAYA
Regist:2, Sat for 2 or More Subjects:2, Passed:1, %Passed:50, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 1
(1) EJI KENNETH ACHA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
Centre No: 1206 BILINGUAL COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL ALOU
Regist:18, Sat for 2 or More Subjects:18, Passed:5, %Passed:27.78, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) MBE ISABELLE NKEMNGONG - ECO-A,GEO-D,HIS-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 1
(1) NJUAFAC CELARIOUS FONDEM - ECO-D,HIS-C,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 3
(1) AJUA ALOYSIUS ASONGMO - HIS-B,PHI-E,
(2) NKWETTA VALENTINE FONDUNGALLAH - HIS-D,PHI-E,
(3) NKAFU FLORENCE ANU - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1208 MEVICK BILINGUAL GRAMMAR SCHOOL YAOUNDE
Regist:34, Sat for 2 or More Subjects:34, Passed:29, %Passed:85.29, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) BATEH MATHIAS AGBOR - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2) NGUEDIA MEGUIMFOUET LINDA - BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 5
(1) SHULA NAFESATU - ECO-A,GEO-C,PMS-E,PHI-B,
(2) ATANGA FUNUE ERIC - ECO-D,GEO-D,HIS-B,PHI-D,
(3) TAKUMBI EYONG CARL-NELSON - ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(4) ANDO TANGNA ARIELLE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-C,
(5) KANA TSAPI EMMANUELLE STELLA - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
Passed in 3 Subjects: 12
(1) RITA WOPONG NGUM - ECO-A,GEO-C,PMS-B,
(2) FEUDJIO POUGNICK ELOGE YANNICK - PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(3) BISSO TATCHUM PAUL EDGARD - CHE-C,PMM-C,FMA-D,
(4) MBUNDA SHIRLEY LUM - FRE-D,HIS-B,PHI-E,
(5) EYATA CAROLE PRISCA - BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(6) MBAKAM MAGUIFFO DOLIVIANE - ECO-E,GEO-C,PHI-D,
(7) TANKEU WILLIAM - GEO-E,HIS-B,PHI-E,
(8) BAYIHA ALBIN BLANQUI - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(9) PEP JEAN MARIE BRICE - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(10) ROSEMARY OBI ARREY - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(11) BOMA MAFOR LINDA - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(12) EBAI BELTHA ASHU NJANG - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 10
(1) ALIYOU ADAMOU - GEO-C,HIS-B,
(2) ANDO NDABU ERICA - HIS-D,PHI-C,
(3) BAKIA ROSE ETTA - BIO-D,CHE-D,
(4) EMMANUEL BERINYUY - GEO-E,HIS-C,
(5) SIMEU JAHDOMINE PERSIS - BIO-D,CHE-D,
(6) ACHA ENJEI MELANIE - FRE-E,HIS-D,
(7) ACHIRI NOELLA BIE - FRE-D,HIS-E,
(8) ESAPA EMILE EYEMBE - GEO-E,HIS-D,
(9) NFORMI DORIS JAJA - HIS-D,PHI-E,
(10) AWO TAMBE EVELINE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1210 SIN. GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL FOUMBAN
Regist:48, Sat for 2 or More Subjects:47, Passed:30, %Passed:63.83, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) TATAH ERNEST NCHANJI - BIO-D,CHE-D,PMM-C,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 16
(1) CHIA ISAIAH NSHOM - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(2) NJI NJIKAM NJOYA AOUDOU - ECO-A,GEO-E,PMS-B,
(3) KENCHO DESMOND - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(4) NJOUPOUEN NJUDEM MOUSSA - ECO-A,GEO-E,PMS-C,
(5) NJOYA NJIKAM ABASS - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(6) TIKABIA DERICK TUNGLE - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(7) AKO DAVID AGBOR - ECO-C,GEO-D,HIS-D,
(8) MFU NCHANKOU CHETOU - BIO-C,CHE-D,GEO-D,
(9) WANDUM BENSON KEJI - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(10) AJONGANCHA BRADO TAJONG - BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(11) AYIWOUOGANJOU YAYA - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(12) MUNYICHEE PIERRE - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(13) NJIMBAM MFONGOU MALIK MOULAY - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(14) ESOMBA GEORGE ETAISEH - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(15) NDAM BALDE OUMAR - BIO-D,PMM-D,PHY-E,
(16) POUAKONE SECHOUTDI YAYA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 13
(1) CHEG AMON FOCHE - ECO-C,HIS-C,
(2) FAGAH ERIC BOBGA - GEO-E,HIS-B,
(3) BONG WIRSUY NADEGE - GEO-E,HIS-C,
(4) MAGNI VERONIQUE NOELLE - FRE-D,HIS-D,
(5) NTIAYO PAULETTE - BIO-E,CHE-C,
(6) YIEPMOU NKAPWA CLAUDETTE - CHE-C,PHY-E,
(7) FONDZE DALISU KINYUY - ECO-E,HIS-D,
(8) MBAKWA SILVIAN ASAKWA - ECO-D,HIS-E,
(9) NJANKOUO MOULIOM OUSMAN - ECO-D,PMS-E,
(10) JULIET LEKYNGA - GEO-E,HIS-E,
(11) MICHAEL MUSI SAMA - GEO-E,HIS-E,
(12) MOUMOM NJIKAM LOUIS - ECO-E,HIS-E,
(13) TOROMI GEORGE NGINIGWEH - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1211 PRESBYTERIAN SECONDARY SCHOOL BAFUT
Regist:100, Sat for 2 or More Subjects:99, Passed:92, %Passed:92.93, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 16
(1) BUM MAH JOYCE - BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(2) MONTHE NAOUE STYVE - BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-A,PHY-C,
(3) AFANWI QUIRINA CHO - BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-A,PHY-D,
(4) KUM MINERVA MBI VENAIN - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-A,PHY-E,
(5) NGWANE NUMFOR EUNICE - BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-A,PHY-D,
(6) NWANA JERRY JUNIOR PENBAGA - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-B,PHY-D,
(7) VUKUGAH ACHOMBWOM THOMAS - BIO-B,CHE-D,PMM-C,FMA-B,PHY-D,
(8) CHEH VALERIE TAMUKONG - BIO-E,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-D,
(9) MAKANE LOBE BERTHA - BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
(10) MBIYDZENYUY DIANE LEINYUY - BIO-E,CHE-C,PMM-C,FMA-B,PHY-D,
(11) FUH GODLOVE MANDA - BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(12) KOUANOU OTIS DEMAISON - BIO-E,CHE-D,PMM-C,FMA-B,PHY-D,
(13) CHE MERCY AKWANWI - BIO-E,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(14) LEKUNZE GISELE NAGAI - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(15) GUSTAV CHIA ACHU - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(16) SIRRI NELLY FORBI - BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 28
(1) JUBSIA KUNSONA GWANYAMA - ECO-C,GEO-B,PMS-B,FMA-B,
(2) MINANG YANNICK ABONG - ECO-A,GEO-C,PMS-C,REL-D,
(3) MANKA'A BONGNWI CHE - ECO-B,GEO-A,PMS-D,REL-E,
(4) ACHA ESE NGWASHI - ECO-B,GEO-B,PMS-D,REL-E,
(5) MECHI AMAAH - ECO-C,GEO-D,HIS-B,REL-D,
(6) FRANKLIN FRU TENING - ECO-C,GEO-C,HIS-C,REL-E,
(7) EPOLE SONE - ECO-C,GEO-C,PMS-E,REL-D,
(8) FODJE BOBGA DESMOND - ECO-D,GEO-C,HIS-C,REL-E,
(9) NJI DAKOTA SIRRI-MANGIEH - ECO-C,LIT-E,HIS-B,REL-E,
(10) SAMA KARLSON CHITATA - ECO-E,GEO-D,HIS-B,REL-D,
(11) BEH SETH NDIBANG - ECO-E,GEO-D,HIS-C,REL-D,
(12) BIAMBA MELANIE-JONES NZOBEH - ECO-E,GEO-C,HIS-D,REL-D,
(13) KAIVEN GODWIN MBIYDZENYUY - ECO-D,GEO-E,HIS-C,REL-D,
(14) KEOU DIBANDJO CHRIST-EDEN - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(15) NFOR FAISON ROLAND CHE - ECO-C,GEO-E,HIS-C,REL-E,
(16) NUMFOR AYOONWI NGWA - BIO-C,CHE-C,PMM-E,PHY-E,
(17) OJONG TERRENCE BESONG - BIO-D,CHE-D,PMM-E,FMA-C,
(18) THANIAN SHIRI FON - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(19) AFORLA OLGA VIWIYFENYUY - ECO-D,GEO-D,PMS-D,REL-E,
(20) MEDEN MILLICENT ENI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-D,
(21) MINANG RUTH KHOOH - ECO-C,LIT-E,HIS-D,REL-E,
(22) MUMA BLAISE CHEMUTA - BIO-D,CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(23) NGUFOR KARL-HARVEY FUHNWI - ECO-C,GEO-E,HIS-D,REL-E,
(24) ABIKO EMISE TEZI - ECO-E,GEO-D,HIS-D,REL-E,
(25) KUNA LOUISA SAMA - ECO-D,GEO-E,HIS-D,REL-E,
(26) MEH CARLSON DZE - BIO-D,CHE-E,PMM-D,PHY-E,
(27) NDUMA DESMOND NJECKTAH - ECO-C,GEO-E,PMS-E,REL-E,
(28) NOFFE TCHE TOUOYIM - BIO-D,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 26
(1) NONGHO SOLANGE - ECO-C,HIS-B,REL-D,
(2) KEBILA NAHMULA ANITA - FRE-D,HIS-B,REL-D,
(3) LUMKONG NDIKUM GRACE - ECO-C,GEO-E,HIS-B,
(4) MFONKA'A SIRRI AZINWI - FRE-C,HIS-B,REL-E,
(5) ASAFOR SEIMI NCHANG - BIO-C,CHE-C,PHY-E,
(6) CHECK MBONI TAMUFOR - ECO-C,HIS-C,REL-E,
(7) TAMANJI NOELLA AMBO - BIO-D,CHE-D,PMS-C,
(8) CHICK AMBANG RACHAEL - FRE-C,HIS-D,REL-E,
(9) FENJI JESSICA NGWEMUKOH - ECO-D,GEO-C,REL-E,
(10) MAKOUO DE KAKEU LAURA SIMPLICE - CHE-D,PMM-D,FMA-D,
(11) MAUREEN LUM ACHU MOFOR - ECO-E,HIS-B,REL-E,
(12) NEBANEH AFANWI NCHOTU - GEO-E,HIS-B,REL-E,
(13) NJINGUM RAITU YEAPANN - FRE-C,HIS-D,REL-E,
(14) SUH CLARICE NEHWAH - FRE-D,HIS-C,REL-E,
(15) AZIBO NGECHE CRYSTABELLE - FRE-D,HIS-D,REL-E,
(16) ETOGA EDZOA BERTRAND - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(17) FAI WILSON SUH - ECO-E,HIS-C,REL-E,
(18) MELONG TIETCHEU ELODIE CHRISTELLE - BIO-D,PMM-E,FMA-D,
(19) NKENGLA PENN-MBAH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(20) TANGEM CHUYE WILFRIED ARMEL - FRE-D,HIS-D,REL-E,
(21) VANESSA MANKA - ECO-E,HIS-C,REL-E,
(22) AYONGWA SIRRI-BEUYANG PASTORS - CHE-E,PMM-D,FMA-E,
(23) JULIET AWAH NEH NGU - ECO-D,GEO-E,REL-E,
(24) MBEGETOH EBA ANNE VALERIE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(25) MBUA SHARON NCHONG - ECO-E,HIS-D,REL-E,
(26) NFONGA JEANNETTE BAJOH - ECO-D,GEO-E,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 22
(1) TAMBI SPICELY ANYEGWI - PMM-B,FMA-B,
(2) MEKA-MBALLA GABRIELLA JONES - FRE-B,HIS-C,
(3) NDECK MELVIS ANONG - ECO-C,GEO-C,
(4) NGWASIRI EUNICE MUAFOR-KEHGA - FRE-C,HIS-C,
(5) BIDMIA LINOR DOHNJI - GEO-D,HIS-C,
(6) NSUTEBU KENNE EDWIN - FRE-E,HIS-B,
(7) YENGO MARVIS NINI-KAH - HIS-B,REL-E,
(8) FUCHE KAREN MANKAH - CHE-D,PMS-D,
(9) HARRISON TANGYIE ATANGA - BIO-C,CHE-E,
(10) YIMGA ALVINE LAURE YAMI - FRE-D,HIS-D,
(11) BANGEH NKWANG GISELE - ECO-E,HIS-D,
(12) FETERR VERONICA RIYUH - CHE-D,PMM-E,
(13) MIH HILARY NCHIA - BIO-E,CHE-D,
(14) MUANKANG PATIENCE EZIA - GEO-E,HIS-D,
(15) NDAMUKONG EUNICE ENGWARI - GEO-E,HIS-D,
(16) NING TEBE RUTH - GEO-E,HIS-D,
(17) OBEN CONRALD AGBOR - BIO-D,CHE-E,
(18) TAPEY LINDA NUINGHO - GEO-E,HIS-D,
(19) ASOH BEDIANE COMFORT MFOBIN - BIO-E,CHE-E,
(20) CHIANGEH LAURA NDIBABONGA - HIS-E,REL-E,
(21) MIMIHNI FRU-ASANJI - FRE-E,HIS-E,
(22) NDANGOH THERESE BOSEME - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1212 BAPTIST HIGH SCHOOL MANKON
Regist:121, Sat for 2 or More Subjects:121, Passed:89, %Passed:73.55, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 12
(1) BUDZI MICHAEL NGENGE - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2) FONJE MOUANSIE AHMED NOUR - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(3) BANTAN MAFOR GLORY - BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(4) NFOR GILBERT KARNGONG - BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-B,PHY-C,
(5) TCHOUFA FIDELIS TCHIENKOUA - BIO-A,CHE-B,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(6) GAINGNE KWAHAM MURIELLE - BIO-A,CHE-C,PMM-C,FMA-B,PHY-D,
(7) KEMTIM TAMBOUN STEPHANE - BIO-C,CHE-D,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(8) KIMBI RANDY KING - BIO-A,CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(9) TCHAKOUNTE KAMGA FOKI WILSON RICARDO - ECO-A,GEO-B,PMS-E,REL-E,ICT-C,
(10) DAMADEU KOUEMO LAURA - BIO-B,CHE-D,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(11) YENGO BILL-ARNOLD ACHWE - K - BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(12) GILLIAN TSAFOR - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-E,PHY-D,
Passed in 4 Subjects: 10
(1) LUKONG MARIE CHANTAL SUINYUY - BIO-A,CHE-B,PMM-D,PHY-E,
(2) NSAME FABRICE TANSAH - ECO-C,GEO-B,PMS-C,FMA-D,
(3) FRU SIXTUS CHE MIMSHEH - BIO-C,CHE-B,PMM-D,FMA-D,
(4) TAMO WILLIBROAD TANGAH - BIO-B,CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(5) BOMNSAH MAGDALINE KOYE - ECO-C,GEO-C,PMS-E,REL-E,
(6) NGENGE CALEB KARAWA - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-E,
(7) AKUHMBOM ELIZABETH VIYOF - BIO-C,CHE-D,PMS-E,ICT-E,
(8) CHIAMBAH BENLEMKE FOINTAMA - BIO-C,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(9) TAWAH RANDOLF TISATE - BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(10) TAFON DIIGHA SIGALLA - ECO-D,GEO-D,PMS-E,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 31
(1) AGBOR ULRICH BESSEMNDIP BAH - ECO-A,GEO-A,PMS-A,
(2) BRIAN KINKONGEN KINYANG - BIO-B,CHE-C,PMM-C,
(3) SHELLA ABU AWUNTI - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(4) TAH ANABEL TIFUH - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(5) MERILYN FANWI GABUIN - ECO-D,GEO-B,HIS-C,
(6) YONGBANG INNOCENSIA NAHSEAM - BIO-B,CHE-D,PMS-C,
(7) AMANDA AMERLEY ARMAH - ECO-C,GEO-E,HIS-B,
(8) AWA ANOLD NKENG - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(9) MONIE DESMOND KAYU - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(10) DELAVANE ASABA FONJU - LIT-E,FRE-D,HIS-B,
(11) KHENG BENICE NJUNG - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(12) NANYOU NOUBA PAMELA - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(13) NGANG NGU NJWE - CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(14) NGEH STEPHANIE NGONG - GEO-C,HIS-C,REL-E,
(15) SAYO ANGELA GOOH - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(16) FORBETEH ZILLA BIH - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(17) MAYAH JING - ECO-D,GEO-C,PMS-E,
(18) NGWA SILVANUS FRU - BIO-C,CHE-D,GEO-E,
(19) NUBED IONA NJEMON - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(20) SEINO LINUS ANGOCHAN - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(21) TAGU NANCY NAHSANG - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(22) ANUJEH CLEARIS - BIO-D,CHE-E,PMS-D,
(23) DIDY NALOWA NCHO - BIO-C,CHE-E,PMS-E,
(24) FRU DESMOND NJENJI - BIO-D,PMS-E,ICT-D,
(25) MBENG TANYI ARREY BECHE - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(26) NKWAIN ETHEL NANGE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(27) NYUONGO MILDRED FUWAIN - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(28) AMBASSA MASSI HERMANN - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(29) BEVERLAY MAH AZAAH - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(30) TANYI-MBIANYOR CYLIA EBOT - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(31) JIKONG HANS RINWI FRU - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 36
(1) AWA AWA ASSUMPTA - BIO-A,CHE-D,
(2) DOMBOU YANFOUO ROSE JORDAN - FRE-C,HIS-B,
(3) NGWANI MERVEILLE MUNSHEP - BIO-B,CHE-C,
(4) DJEUKAM DJOMAHA SOPHIE AUDREY - FRE-C,HIS-C,
(5) EMILIA BESSEM OTANG - ECO-C,GEO-C,
(6) NDE HANS - BIO-B,CHE-D,
(7) NDIFOR AYEAH CLOVIS - ECO-C,GEO-C,
(8) AYAFOR AMELIE FRANCINE NDOHSIRI - FRE-C,HIS-D,
(9) FONBAH JUNIOR ERIC - ECO-D,GEO-C,
(10) SAMBA ASHLEY ENNI - GEO-C,PMS-D,
(11) AGHEMBOM ROSELINE TIZI - BIO-C,GEO-E,
(12) DOH NYONGKAH HILDA - FRE-D,HIS-D,
(13) FOMBON REMY FOMBON - ECO-D,HIS-D,
(14) JAFF MAX DULA - BIO-C,CHE-E,
(15) MAH FOMUNYAM - HIS-C,ICT-E,
(16) NGEMITA BABARA NGUM - BIO-C,PMS-E,
(17) NGEMITA GISKARD NCHOTIZOH - ECO-E,HIS-C,
(18) NGEW BETRAND MFIE - BIO-C,PMS-E,
(19) TADONG DOUO N'NANG BORIS - GEO-D,HIS-D,
(20) ASONGANYI EDNA AMIN - GEO-E,HIS-D,
(21) BERINYUY EDNA LABAN - GEO-E,HIS-D,
(22) BIH EVERT FRU - ECO-E,GEO-D,
(23) CHENG EUNICE KAWULBOL JEM - GEO-E,HIS-D,
(24) DANG MAUREEN NDUM - GEO-E,HIS-D,
(25) MUKIAWAH EMMANUELA ENIH - GEO-E,HIS-D,
(26) NDESWIRRI NGUM AKENJI EVELYNE - ECO-E,GEO-D,
(27) NDUNDAT AISSATOU LOUMNGAM AYIWOUO - FRE-E,HIS-D,
(28) NEVILLE GIYO - BIO-E,CHE-D,
(29) TAKANG VICTOR TAKOETA - BIO-E,CHE-D,
(30) TALAH TAMASSANG RONALD - ECO-E,PMS-D,
(31) CHENWI JAMES NGWA - GEO-E,HIS-E,
(32) NJINGUM NDIBABONGA STEPHANIE - FRE-E,HIS-E,
(33) NKUO NOEL TUBUO - GEO-E,HIS-E,
(34) NNOKONGWESE BERYL EHODE - BIO-E,GEO-E,
(35) TABE BESSEM - FRE-E,HIS-E,
(36) TAFENKENG AWOUEBONG YANNICK - GEO-E,PMS-E,
Centre No: 1213 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL MBATU
Regist:96, Sat for 2 or More Subjects:96, Passed:76, %Passed:79.17, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 8
(1) RISCO EWI MUA - BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(2) SOMBONG EMILE NCHOBE - BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(3) CHI ACHIRI EMMANUEL - ECO-E,GEO-B,HIS-C,REL-D,PHI-C,
(4) MBANWEI ACHU CLOVIS MBAH - BIO-C,CHE-D,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(5) MIKWA PROSPER FONSHOH - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(6) WENCESLAS NDIKUM WAZIH-MBI - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(7) VITALLIS ADE NGRERA - BIO-B,CHE-D,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
(8) LEVI ISREAL NCHE NKWENTI - BIO-C,CHE-E,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 8
(1) ADAMOU BOUBA - ECO-D,GEO-D,HIS-B,PHI-E,
(2) MBUYAH RENE MBUH - ECO-E,GEO-C,HIS-D,PHI-C,
(3) TEYIM AWA EMMANUEL - CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(4) ATANGA DESTEL BUSONG - BIO-B,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(5) ATANGCHO INNOCENT FRU - ECO-D,GEO-E,HIS-B,PHI-E,
(6) NJI TANGOH NDA - BIO-D,CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(7) BABILA COLLINS - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(8) CHE LESLEY NJWE - ECO-E,GEO-D,HIS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 31
(1) GALEGA FABRICE GABILA - ECO-A,GEO-B,PMS-D,
(2) ASOBO MELVIS FRI - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(3) CHO PETER TANTOH - ECO-C,GEO-C,PMS-C,
(4) SERI HILDA NKWENTI - HIS-B,REL-D,PHI-C,
(5) AKEH STELLA FRI - BIO-D,CHE-C,PMM-C,
(6) MBAKU DOLORES ENGONWEI - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(7) ACHA LUCY NAYA - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(8) ACHIRI DORIS FRI - ECO-D,GEO-C,PMS-D,
(9) FON BERTRAND CHIMANGHA - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(10) MOKOM SOLANGE NDENG - ECO-D,GEO-C,PMS-D,
(11) CHI LAURA BIH - ECO-E,GEO-C,PMS-D,
(12) FON EMMANUEL - ECO-E,GEO-C,PMS-D,
(13) NGARIM PATRICK NKEH - ECO-E,GEO-D,PMS-C,
(14) SHU EVELINE BIH - ECO-E,HIS-C,PHI-D,
(15) ADAMOU SALLEY - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(16) KHAN DANIEL TEYIM - ECO-E,GEO-E,PMS-C,
(17) MBAH BLAISE AZOH - BIO-C,CHE-E,PHY-E,
(18) NEBA WENIFRED MANKA - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(19) NJI FIDELIS FON - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(20) PENN ELVIS AWA - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(21) TANGU THEOPHILUS NDOH - ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(22) YUA DANIEL YUH - BIO-C,PMM-E,PHY-E,
(23) FOZOH ETIEN NGOPANG - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(24) JABOSUNG PRUDENCE MUA - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(25) NGWA DONALD CHICK - ECO-D,HIS-E,PHI-E,
(26) NJIUM YOUSSA LUCKY - ECO-E,HIS-E,PHI-D,
(27) NYONGTEBA PAULINE FOMANTUM - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(28) SWIRI FLORENCE NTUM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(29) TABUFOR CLARISE NEH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(30) TEBI MALVIS TEBIT - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(31) CATHERINE NGUM - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 29
(1) NANKWE KERLINNHO OSCAR ASABI - GEO-C,HIS-C,
(2) SAMBA SIDONIE AMEH - BIO-C,CHE-C,
(3) TIZIE BERMUDE - HIS-B,PHI-D,
(4) FRUNWI CHI ROGER - ECO-D,GEO-C,
(5) MOFOR SIRI BERNADETTE - HIS-D,PHI-C,
(6) TSE ELVIS ANYE - BIO-C,CHE-D,
(7) ARREY MISPA OROCK - GEO-E,HIS-C,
(8) AWUNDAGA EVERT NEH - LIT-E,HIS-C,
(9) NKWENTI CHRISTABELLE ANDZEH - ECO-D,HIS-D,
(10) SAMA CHE TABUFOR - HIS-D,PHI-D,
(11) CHINGWA PASCALINE ANGWI - GEO-E,HIS-D,
(12) EKEMA MARTINS LUMA ELIVE - GEO-E,HIS-D,
(13) GETRUD NJIYSILA - GEO-E,HIS-D,
(14) LUM YVONE FRU - ECO-E,HIS-D,
(15) MUNOH SYNTYCHE TEBIT - GEO-E,HIS-D,
(16) NEBA JUDE CHI - ECO-E,HIS-D,
(17) NGEFOR MARCELINE - GEO-E,HIS-D,
(18) NGUM ELIZABETH NDE - GEO-E,PMS-D,
(19) NJI MAXMINA NGUM - HIS-D,PHI-E,
(20) SWIRI AUGUSTINA TAWAH - ECO-E,HIS-D,
(21) TEYIM IVO KHAN - BIO-D,CHE-E,
(22) TIMAH EVODIA ATIH - GEO-E,HIS-D,
(23) FORBOT ROMANUS NGANG - BIO-E,GGY-E,
(24) FOTACHWI JOSHUA DOBDINGA - GEO-E,PMS-E,
(25) FRU FALLON BIH - HIS-E,REL-E,
(26) MULUH WILSON - BIO-E,GGY-E,
(27) NANGA ELIZABETH NSOH - GEO-E,HIS-E,
(28) NYA NADEGE NJUNGA - ECO-E,GEO-E,
(29) TEMBENG FRANKLIN NDEH - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1214 OUR LADY OF MOUNT CARMEL COLLEGE MUEA
Regist:44, Sat for 2 or More Subjects:43, Passed:36, %Passed:83.72, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) EBANE MARY-STELLA NJUME - ECO-D,GEO-D,HIS-B,REL-E,PHI-B,
Passed in 4 Subjects: 5
(1) MABEL NNOKO NNANE - ECO-C,HIS-C,REL-C,PHI-B,
(2) NGAMI PRISCILLA NGAHANE - ECO-C,GEO-C,PMS-D,PHI-B,
(3) ALOBWEDE ROSE KARYL ESUNG - LIT-E,FRE-D,HIS-C,PHI-B,
(4) BEZANKENG MARVEL FOLEFAC - ECO-D,GEO-B,PMS-E,PHI-D,
(5) MAGNIE ETEKI DORIS - BIO-D,CHE-E,PMS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 14
(1) LUCY AMUGU NGANJE - ECO-C,GEO-C,HIS-D,
(2) TANGWA BLESSING KINYUY - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(3) CARINE IMBOLO NGANJE - ECO-E,HIS-C,PHI-C,
(4) MOULIOM MONDE KAISSA ADIDJA - FRE-E,HIS-D,PHI-B,
(5) MUKOKO VANESSA NALOVA - HIS-C,REL-D,PHI-D,
(6) ARREY ALEXIA OYERE - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(7) MAGGIE NAH EFOSI AKALE - FRE-E,HIS-C,REL-D,
(8) MEKONGO PHILOMENE BLANCHE - LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(9) NJUNKENG BEBETTA PATIENCE - ECO-E,HIS-C,REL-D,
(10) ABANG DOLLY-ANNE ABANG-YANGANG - ECO-E,HIS-C,REL-E,
(11) AISHATOU IBRAHIM LIPBUIN - FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(12) CHITA COLETTE AFUNGFEU - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(13) FONKENG SANDRA AKUH - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(14) NJUME SYLVIE MUNGE - HIS-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 16
(1) ONOMO METALA SIMONE JESSICA - FRE-B,HIS-D,
(2) TCHAPDA MBIANDA RUFINE DANIELLA - FRE-C,HIS-C,
(3) EKWOPI NHWUASOH ABIA - HIS-C,PHI-D,
(4) EMILIA ETEBE MESOE - ECO-E,HIS-C,
(5) CHRISTELLE ITONGO MOORE - HIS-E,PHI-D,
(6) FUNOH ERNESTINE NGWITAN - HIS-E,PHI-D,
(7) NGOE DELPHINE NTOH - GEO-E,HIS-D,
(8) NGOME EUNICE ETOH - HIS-D,REL-E,
(9) NKEMZI TEKWO EUNICE - HIS-D,PHI-E,
(10) NVENAKENG SANDRA AJAPMOH - ECO-E,HIS-D,
(11) OTANG JUDITH MBI - ECO-E,HIS-D,
(12) SOPHIE AKONG EBEN - HIS-D,PHI-E,
(13) TCHOUKEU TANGOU PAULETTE - FRE-E,HIS-D,
(14) YEBIT LIENGU TINAROSS - HIS-D,PHI-E,
(15) LORIDIANA LIMUNGA GWANMESIA - HIS-E,REL-E,
(16) MAKONGHA FOLEKEU ANGELE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1215 EXCELSOR COMPREHENSIVE COLLEGE FIANGO
Regist:75, Sat for 2 or More Subjects:72, Passed:32, %Passed:44.44, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGOE BENJAMIN ITOE - BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 8
(1) EYONG ABANGAGE VALENTINE - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(2) MBOUGUEP NANA ROLANDE - FRE-D,PMS-D,FMA-C,
(3) ANKO HANNAH BISONG EGBE - LIT-E,HIS-D,REL-C,
(4) LOUMNGOFI ALFRED - ECO-D,HIS-D,PHI-E,
(5) ABOH ORINTHIA TIKUM - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(6) ASONGU PELAGIE NKEM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(7) EBUNECK GODWILL ABOUNANG - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(8) ESOE HUSTIN NGIMANI - BIO-E,CHE-E,GGY-E,
Passed in 2 Subjects: 23
(1) AYABA VALANTINO NGOH - BIO-D,CHE-C,
(2) NGUIMFACK EMILIENNE DIANE - FRE-D,PHI-C,
(3) TAH AGNES - CHE-C,GGY-D,
(4) TCHUISSEU MAVIS - HIS-B,PHI-E,
(5) ASELY KINGSLEY ATAUBO - PMM-D,FMA-D,
(6) CHOUPOU TSONANG STEPHANIE LARISSA - FRE-C,HIS-E,
(7) ETEGNE EMILIA ELAD - HIS-C,PHI-E,
(8) FONKEM PESSU BABARA - ECO-C,PHI-E,
(9) JOYCE NGWE AKAMA - HIS-D,PHI-D,
(10) MASANGO JIMKELLY OKABEYEMBA - ECO-E,HIS-C,
(11) TATAW FAVOUR OJONG AWO - GEO-E,HIS-C,
(12) ABERE EMILIA AYUK - HIS-D,PHI-E,
(13) DIOH MASSONGO GLORY - HIS-E,PHI-D,
(14) MBUE EUCHERIA AYUK - BIO-E,CHE-D,
(15) NDOMOU POSSI - HIS-D,PHI-E,
(16) NJABE OLIVIA DOSA - GEO-E,HIS-D,
(17) NJIKEM BLANDINE TAGOUFOR - GEO-E,HIS-D,
(18) NJUME GELVIS NGIDE - GEO-E,HIS-D,
(19) EBI MELVIS EBI - HIS-E,PHI-E,
(20) FOFACK LEKOUALEM PAUL ERIC - FRE-E,PHI-E,
(21) FORBANG QUINTA AGWA - HIS-E,PHI-E,
(22) MPEY CELINA EYONG - BIO-E,CHE-E,
(23) PRINCE TENDONG ANU - PMM-E,FMA-E,
Centre No: 1216 INTER COMPREHENSIVE COLLEGE GREAT SOPPO
Regist:68, Sat for 2 or More Subjects:68, Passed:51, %Passed:75, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 6
(1) AGENDIA AKEMANJE VICTORINE - FRE-D,HIS-B,REL-D,PHI-C,
(2) FOINSOH HONORINE CHITUH - ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-D,
(3) FAWAH VIRGINIA AFEGENUI - ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(4) NYUYFONI FREDERICK YUFENYUY - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(5) TINYIH NANCY AMUNDAM - ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-E,
(6) EWANE VANESSA KELLY AMEI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-C,
Passed in 3 Subjects: 20
(1) FONANG RELIDIS ATU - ECO-C,GEO-C,PHI-A,
(2) NFOR ROLAND SHEY - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(3) MBAH YVONNE-KAREN ABI - ECO-E,HIS-C,PHI-A,
(4) ROGER KUNYUI NGONMENYUI - ECO-D,HIS-B,PHI-C,
(5) WIRKU DENICIA VITIYI - ECO-D,HIS-B,REL-C,
(6) AYOMPE JONAS EBOT - ECO-C,GEO-D,PHI-D,
(7) AJONGASAP DERRICK BENAZEA - ECO-E,HIS-B,PHI-E,
(8) BANDE FRANKLINE FONJIKE - ECO-D,HIS-C,PHI-E,
(9) FOMINKA PRECIOUS EMENJI - ECO-E,HIS-C,REL-D,
(10) LIFAMBE SERAPHINE ENYONWE - HIS-B,REL-E,PHI-E,
(11) AGNES ESIMBIA BOKOMBE - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(12) LIKOWO MOFFAH AGNES - ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(13) NGWAH TAMFU EVARISTUS - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(14) NJEBA CONCILIA GHEYO - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(15) ASHU FELIX ETTA - CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(16) DONGMO DENGUE MICHELE FRANCINE - FRE-D,HIS-E,PHI-E,
(17) EFUETLANCHA ATEMNKENG MARCELLOUS - ECO-D,GEO-E,PHI-E,
(18) FOMBALANG BETRAND MBUH - ECO-E,PMS-D,FMA-E,
(19) MBANWEI FLORANTINE ABONG - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(20) NKAFU JOSEPH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 25
(1) KARNGONG SYNTHIA YAJE - HIS-B,PHI-B,
(2) DJANTOU BAKAMEN TRESOR-MAIRAT - FRE-C,HIS-C,
(3) MENDI KUMBONG EMMANUELA - FRE-D,HIS-C,
(4) NJOYA ABDULAYE NCHURINDE - HIS-C,PHI-D,
(5) SOLANG AKULI NGUHBUI - ECO-C,GEO-D,
(6) LUCY OBASSI OROCK - HIS-C,PHI-E,
(7) NDUM LIL ANSELM AZEHNDIFOR - HIS-D,PHI-D,
(8) SYLVIA AGBOR AKOACHERE - HIS-D,PHI-D,
(9) TAKU MARGARET BEGHUA - HIS-D,PHI-D,
(10) APARANDI ISABEL ANGIBAH - ECO-E,GEO-D,
(11) DASHACO AKURIAH NELSON - GEO-E,HIS-D,
(12) MAFISA NDAPTSO BERTILLA - HIS-D,PHI-E,
(13) SAH WILLIBROAD GAH - HIS-D,PHI-E,
(14) TEWAH ISABELLA MULUH - HIS-D,REL-E,
(15) ANDY EKO KINGE - HIS-E,PHI-E,
(16) CHIWO FERDINAND AJIMSEMBOM - HIS-E,PHI-E,
(17) ENANGA LYONGA ETHEL - HIS-E,PHI-E,
(18) FONJI FORCHA AMOS - BIO-E,CHE-E,
(19) MAUME STEPHEN LYONGA - ECO-E,GEO-E,
(20) MORIA AFEH FOMBE - HIS-E,REL-E,
(21) NCHAWA NJIKI AUTANCE - GEO-E,PMS-E,
(22) NJADZE IVO GEMNDA - CHE-E,FMA-E,
(23) NKWENTI MELVIS NGWETEH - ECO-E,GEO-E,
(24) OBIOMA RENE OKORONDU - ECO-E,GEO-E,
(25) ZIGO STEPHEN ESATELEWANG - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1218 GOVERNMENT HIGH SCHOOL ESU
Regist:52, Sat for 2 or More Subjects:51, Passed:37, %Passed:72.55, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) ZIH JAMES KUM - ECO-A,LIT-E,FRE-B,HIS-B,REL-D,
Passed in 3 Subjects: 20
(1) KENAH PETER KUM - ECO-B,GEO-B,HIS-B,
(2) GEH ACEIMKEZE BUH - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(3) NGUM HILARY CHU - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(4) KENAH PAUL CHU - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(5) NJI FERDINARD QUMA - ECO-C,GEO-C,HIS-D,
(6) KAH RANDY NANG - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(7) MEH MARCEL NGWOH - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(8) CHU JESPA WUNG - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(9) CHUO IMMANCULATE KEDZE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(10) DICKSON ESAH - ECO-E,HIS-C,REL-D,
(11) KUM AGNES DZOUH - ECO-C,GEO-D,HIS-E,
(12) MEH ELVIS NGWOH - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(13) DUH CHRISTAIN WUNG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(14) EKUM SYLVIE BIN - ECO-E,GEO-C,HIS-E,
(15) KUM DENIS CHIY - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(16) LUAM JULIE CHUO - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(17) MEH IVO GEH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(18) NDZE GODLOVE NFUA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(19) CHU EDWIN KUM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(20) KUM DENIS DEH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 16
(1) BONG DEVINE KENAH - ECO-A,HIS-B,
(2) HIPPOLYTUS CHU WUNG'A - ECO-E,HIS-B,
(3) NGEH ALANG SHELLE - ECO-D,HIS-C,
(4) NUMBESI MARGARETE KWAM - ECO-E,HIS-B,
(5) SULEMAN YUSUFU - ECO-C,HIS-D,
(6) FUH KANGHA PIUS - GEO-E,HIS-C,
(7) USUMANU MAUKO ADAMU - GEO-D,HIS-D,
(8) ABANG ABRAHAM NFORBA - GEO-E,HIS-D,
(9) BUBA TANIMOU - ECO-E,HIS-D,
(10) KENAH OSCAR MEH - ECO-E,HIS-D,
(11) BUH JONATHAN MEH - GEO-E,HIS-E,
(12) CHI DICKSON NDZE - GEO-E,HIS-E,
(13) MEH OLIVER BUH - ECO-E,HIS-E,
(14) MELVIS WAI MIH - ECO-E,HIS-E,
(15) SILVIA ISAH ZIH - ECO-E,HIS-E,
(16) TAH MOSES KUM - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1221 GOVERNMENT HIGH SCHOOL AKO
Regist:16, Sat for 2 or More Subjects:16, Passed:12, %Passed:75, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 5
(1) MBOI EDWIN KIYO - GEO-D,HIS-B,REL-E,
(2) MBATE GILBERT KWESHI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(3) NGANJI JETHRO NGWA - HIS-C,REL-D,PHI-E,
(4) AHMADU ROBERT NYASHI - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(5) MBUNA MIRANDA MBUNDA - GEO-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 7
(1) NTO JOSEPH EFFIANG - HIS-B,REL-D,
(2) EKUZA EDITH NFIENYA - GEO-C,HIS-D,
(3) NSOMBO GODWILL AWE - HIS-B,PHI-E,
(4) ETHERE MBABO PATIENCE - HIS-C,REL-E,
(5) NJANG ETIENNE BANTAR - GEO-E,HIS-C,
(6) MBAMU VITALIS FEZI - GEO-E,HIS-E,
(7) NYIEKA KINGSLEY API - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1222 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL SANTA
Regist:143, Sat for 2 or More Subjects:143, Passed:113, %Passed:79.02, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 8
(1) NZOZONE HENRY FOMUKONG - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-A,
(2) CLAUDE NGWAGHA - BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(3) ADE VITALIS - BIO-C,CHE-A,PMM-B,FMA-A,PHY-D,
(4) NCHOTU BLAISE CHINJE - BIO-A,CHE-B,PMM-C,FMA-B,PHY-D,
(5) FORSUH DIVINE WAZEH - BIO-C,CHE-B,PMM-C,FMA-A,PHY-D,
(6) MULUH NJIKTA KHAN - BIO-C,CHE-D,PMM-B,FMA-A,PHY-E,
(7) PENN MULUH TERENCE - BIO-D,CHE-D,PMM-B,FMA-A,PHY-D,
(8) FUHNJOH SIDONIE NCHANGUE - BIO-D,CHE-C,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 10
(1) AGHANGUH FEDINAND NDOH - ECO-B,GEO-B,HIS-D,PHI-C,
(2) ANYAM BERTRAND AWA - BIO-B,CHE-D,GGY-C,PHI-B,
(3) NZEYOH FRANKLIN - ECO-C,GEO-E,PMS-B,FMA-A,
(4) ATANGA BLASIUS ACHU - BIO-B,CHE-B,PMM-C,PHY-E,
(5) NGANGFEN JULIET KEH - ECO-B,GEO-C,PMS-E,PHI-D,
(6) APONGNDE EMMANUEL APONGNDE - BIO-D,CHE-C,PHY-E,PHI-D,
(7) KAMLA ODETTE MBUFOR - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(8) MBOUH BLAISE - ECO-E,LIT-E,HIS-D,PHI-B,
(9) SUNDAY ACHATESE MOSES - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(10) TITI FRUMOND JESSIE - BIO-D,CHE-D,PMM-C,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 34
(1) NEMBO REXMONTINE - ECO-C,GEO-A,HIS-C,
(2) NGWIMITOH LINDA NSHANUI - ECO-C,GEO-B,HIS-C,
(3) DJIMELI ROMEO BRICE LONGCHI - ECO-C,GEO-C,PMS-C,
(4) NKEANGAFAC ALICE MENEIMOH - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(5) TSIBI FRU HORACE HILARY - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(6) YANNICK ZAMA - ECO-C,GEO-C,PMS-C,
(7) AWA TICHA TITUS - BIO-D,CHE-C,GGY-C,
(8) FRU EUGENE NDIFOR - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(9) MANTOH AUTANCE TINING - BIO-B,CHE-C,PMS-E,
(10) MUGRI AVIS KYENG - ECO-C,GEO-C,HIS-D,
(11) MUNGWA LOURETTE NGUM - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(12) NGONGEH EZEKIEL MOKO - GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(13) NWANDA MIRABELLE MOWUH - ECO-A,GEO-D,PMS-E,
(14) TALEH MENDA'AH DENISIA - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(15) TENENG SIDONNI BIH - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(16) KUM SHAMIR TAH - BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(17) MBONGE MIRENE NDANGOH - LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(18) NCHINDA ROGER FIDELE SHEY - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(19) NJOUTHE KEKA OLIVER - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(20) NKENG NADINE BIH - ECO-E,GEO-C,PMS-D,
(21) RIVELAND ANYE - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(22) CHINGU ERIC NGOH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(23) MBONWU SHELLA MANTOH - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(24) MOKWANG MELVIS FRI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(25) TENENG PATIENCE GHANG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(26) VALERY LONGFOR - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(27) AKWEI VIVIAN BOMA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(28) ALOMBA DENIS - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(29) LONGNING CHOFOR CYRILLE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(30) MULUH CARRIE PENN - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(31) NDOH LOUISA ANJE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(32) TANYI RICHARD ADZE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(33) THOMAS AKWENJUM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(34) EMMANUELA FORPAH - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 61
(1) LINUS FON - HIS-B,PHI-B,
(2) TATAH NGALIM GODLOVE - GEO-C,HIS-B,
(3) CHINFTUN TANKO GERALD SHIYNTUM - BIO-D,CHE-B,
(4) MUKOH NEIL-ISAAC MUKOH - PMM-D,FMA-B,
(5) NESTOR TANYITANGON - BIO-B,CHE-D,
(6) ACHU KAREN DOUNLA ALPHONSE - ECO-C,GEO-D,
(7) AMENGIE NKEH ESTHER - FRE-D,HIS-C,
(8) ATEH-AYIWOH MERCY - HIS-C,PHI-D,
(9) FON NKWENTI BELTRAND - ECO-C,HIS-D,
(10) MANKAA LEATISIA - ECO-D,GEO-C,
(11) MANTO GUYLENE - HIS-C,PHI-D,
(12) MFE SUNDAY ERNEST - CHE-C,PMM-D,
(13) NJI MIRABEL BIH - ECO-D,HIS-C,
(14) PETER CHE NAGFACK - ECO-E,HIS-B,
(15) REMI SUHFOR LONGNING - ECO-D,HIS-C,
(16) SOBAZA THOMAS ZELIO - ECO-E,HIS-B,
(17) TAMO SHELLA FUT - ECO-C,HIS-D,
(18) TEZEH FON ROBINSON - BIO-C,CHE-D,
(19) TINING MIRANDA NKWANG - ECO-D,GEO-C,
(20) AKEM ARON - ECO-D,GEO-D,
(21) AKUMENGWA MUYANG RQSETTE - ECO-D,GEO-D,
(22) ANTOINETTE ADONG TABECK - GEO-D,HIS-D,
(23) ANYAM HANSON MOKOM - BIO-D,CHE-D,
(24) ASAAHNEMBO EMMANUEL NEMBUANYI - ECO-D,GEO-D,
(25) ASONGWI POLICAP ADZE - BIO-C,CHE-E,
(26) BIH CARINE - FRE-E,HIS-C,
(27) FABRICE MOVENI - ECO-D,PMS-D,
(28) FORKAH MIRANDA YOTAH - HIS-D,PHI-D,
(29) GABILA SIMON FONCHAM - HIS-C,PHI-E,
(30) MBELE EMMANUEL KETU - HIS-D,PHI-D,
(31) NKWENTI NJI JESSEN - BIO-C,PMM-E,
(32) NUMBUSI HILARINE AZIENYI - ECO-D,HIS-D,
(33) STAFARNIL FORBASSO - FRE-E,HIS-C,
(34) TICHA ELVIS TEJIH - FRE-D,HIS-D,
(35) ZOUM ANNETTE LUM - BIO-D,CHE-D,
(36) CHE DIEUDONNE CHE - BIO-D,CHE-E,
(37) ELONG IDA AHONE - GEO-E,HIS-D,
(38) KAKWANG DORIS NTIHYOH - GEO-E,HIS-D,
(39) KIYANG KELVIN KHAN - ECO-E,HIS-D,
(40) LORETA AKWE - BIO-D,CHE-E,
(41) MELVIN NGWA - BIO-E,CHE-D,
(42) MULUH NDAH PIH NOELA - BIO-D,GGY-E,
(43) NASEH JUDE AKUA - GEO-E,PMS-D,
(44) NKENGAFAC NICHOLINE NGUNE - BIO-E,GGY-D,
(45) NKWETAMBU ELGAR KETUM - ECO-D,GEO-E,
(46) SHULIKA DELPHINE - HIS-E,PHI-D,
(47) TANGIE MESMERE MARCARUIS - BIO-D,CHE-E,
(48) TEGHA GAILICE NGUM - GEO-E,HIS-D,
(49) ZANGMENE ALVINE - HIS-D,PHI-E,
(50) AKWEN NADINE FULVIE - ECO-E,GEO-E,
(51) FORTEH ELVIS MBAKWA - GEO-E,HIS-E,
(52) KUNPET DESIRE - BIO-E,GGY-E,
(53) LUM NAZIEH JOCYLINE - FRE-E,HIS-E,
(54) MAH IRENE ANYIMA - BIO-E,GGY-E,
(55) MATHO BRANDY BRAXTON - ECO-E,GEO-E,
(56) MEHNYI JETTER FORSUH - GEO-E,HIS-E,
(57) NGU VITALISE ATOKA - ECO-E,HIS-E,
(58) NGWOLAH YOUTAH NOELLA - BIO-E,GGY-E,
(59) NKWETI MONICA MEYEN - ECO-E,PMS-E,
(60) PENJONG RHODA MENGWI - BIO-E,CHE-E,
(61) TAH ALIDA BIH - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1223 MILE ONE LIMBE EXTERNAL LIMBE
Regist:155, Sat for 2 or More Subjects:142, Passed:60, %Passed:42.25, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 15
(1) THAFIE KINGSLY KERE - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(2) BAIYEE JOHN NFORTAW - ECO-C,GEO-E,HIS-B,
(3) STEPHEN CHE TEH - ECO-C,GEO-C,PHI-E,
(4) WIRNKAR FANFON NESTOR - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(5) FRANKLINE NKWENTI - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(6) EBAI PAULINE OTUI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) JOSEPH BAKWA OBEN ETCHI - GEO-C,HIS-E,PHI-E,
(8) LAMBI OLIVIA KINWAN - BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(9) NIBA LOUIS NGWA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(10) NNOKO PATISON BAIYE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(11) PERRY NDIP TABOT - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(12) AKO NDIP RENE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(13) PETER MISORI SAKWE - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(14) KAMTE MOUAFO LAWRENCE - ECO-E,FRE-E,HIS-E,
(15) ROLAND AGBOR EYONG - ECO-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 45
(1) FORTI ADOLF ANOMA - HIS-B,PHI-D,
(2) ALUNGE NATHALIE EPEDE - HIS-C,PHI-D,
(3) LIKOKE PETER NGEKE - HIS-C,PHI-D,
(4) SAMUEL ZIH CHU - FRE-D,HIS-C,
(5) DIVINE AKUM NGU - ECO-D,HIS-D,
(6) ENOWKPEN LUCY BESONG - GEO-E,HIS-C,
(7) FRIDA EGWENE AJIAH - HIS-C,PHI-E,
(8) MAFANI JOHN NJANGE - GEO-E,HIS-C,
(9) MANDENGE EKWE BIHENG DERICK - GEO-E,HIS-C,
(10) NKWENTI EMILIAN SHIFOR - ECO-C,GEO-E,
(11) NTIRPANG FRANKLINE LIWO - ECO-E,HIS-C,
(12) SYLVESTER AKAHBA KAH - ECO-E,HIS-C,
(13) TINGWEI MALVIN ENYAH - GEO-D,HIS-D,
(14) ATUH ANNA - BIO-E,CHE-D,
(15) BETIKA ASOH LAWANSON - ECO-E,GEO-D,
(16) BRUNO ESINGA EBELLE - HIS-D,PHI-E,
(17) DOUNTIO TENANG CHRISTELLE - FRE-D,HIS-E,
(18) EKOKO ELISABETH NSUME MBONE - GEO-E,HIS-D,
(19) ETA ANASTASIA EKUKANJUH - HIS-D,REL-E,
(20) JOHN MBENJU LYSINGE - GEO-E,HIS-D,
(21) KINGSLEY KEVINCHE BABAH - PMM-D,PHY-E,
(22) KOBU BAGGIO GIANNINI AKUH - GEO-E,HIS-D,
(23) MARIE NWOFOR NDIANGANG - BIO-E,CHE-D,
(24) MBENG ALIOU MANGIEB - HIS-D,REL-E,
(25) NCHANG QUEENTA - ECO-E,GEO-D,
(26) NYINGCHO SEBASTIEN - GEO-E,HIS-D,
(27) SAKANG ALFRED EPIE - GEO-E,HIS-D,
(28) SARAH TITI BWANJE - CHE-D,PMS-E,
(29) SIRRI IRENE SHU - HIS-D,REL-E,
(30) VALLA SYLVIA NFON - ECO-E,HIS-D,
(31) ANITA OROCKARVO NTARIBO TATAW - HIS-E,PHI-E,
(32) BISONG TABOT - BIO-E,CHE-E,
(33) DENIS CHIY KAH - ECO-E,HIS-E,
(34) DIKONGUE MBANGO CHARLENE - HIS-E,REL-E,
(35) ENANGA LOISE NGALE - ECO-E,PMS-E,
(36) ENOW MARGARET EBOT - BIO-E,CHE-E,
(37) ETIMBI MICHEAL FORZONG - CHE-E,PMM-E,
(38) FONBAH GLORIA AFOR - GEO-E,HIS-E,
(39) JIMELENG PRIDE TOHBAY - GEO-E,REL-E,
(40) LAURA BINWI - ECO-E,GEO-E,
(41) MASAZAH FRANCINE ALOKESEH - BIO-E,GGY-E,
(42) MBAKWA MILDRED AKWI - GEO-E,PHI-E,
(43) NGALLE ERNEST - ECO-E,PMS-E,
(44) TAR EMILIE CHANTAL - BIO-E,GGY-E,
(45) VICTOR LEONG - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1224 GOVERNMENT BILINGUAL SECONDARY SCHOOL BANGANTE
Regist:1, Sat for 2 or More Subjects:1, Passed:0, %Passed:0, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
NIL
Centre No: 1225 GOVERNMENT HIGH SCHOOL ENYOH-BATIBO
Regist:53, Sat for 2 or More Subjects:53, Passed:35, %Passed:66.04, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 6
(1) ACHU NOEL WARA - CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(2) ASANDARK PISU FABOLOUS - ECO-E,GEO-D,PMS-B,FMA-A,
(3) CHECK NWANJANG LIBERIUS - BIO-D,CHE-E,PMM-B,FMA-B,
(4) TEKOCK JEANBLAISE AGOG - ECO-C,GEO-E,PMS-D,FMA-C,
(5) FON OSCAR TIKU - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(6) GABSA SUZANNE NYONKA - ECO-E,LIT-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 11
(1) ENYONG RELINDYS ANYAH - ECO-C,GEO-C,PMS-B,
(2) NDAH GERALD NDAH - GEO-D,PMS-B,FMA-B,
(3) NJWIE LINDA AWAH - ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(4) WORECHAN SYLVANUS AYANG - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(5) FON ELSIE ANGUM - ECO-D,GEO-D,PMS-D,
(6) BIHNUE VICTORINE WANKA - BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(7) CHECK CALVIN TEKOCK - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(8) CHECK ISIDORE - BIO-E,CHE-E,PMM-C,
(9) TENJEI EUGENE TENJEI - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(10) TIKUM MARVELANCH ANGUM - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(11) TEMBUCK ROLLAND AKUM - BIO-E,CHE-E,PMS-D,
Passed in 2 Subjects: 18
(1) TASE ISABELLA BECK - BIO-D,GGY-C,
(2) ACHA ABOH VOILET - GEO-E,HIS-C,
(3) MBAKU MBAKU MATHURIN - HIS-D,PHI-D,
(4) NJANG GEORGE ASHU - CHE-C,PMS-E,
(5) NKWETA SIMON ETONG CHA - HIS-C,PHI-E,
(6) AKWANANG PASCAL ACHU - GEO-E,HIS-D,
(7) CHECK CHRISTIAN TEGWI - GEO-E,HIS-D,
(8) FOBEN KEVIN FOBEN - ECO-E,GEO-D,
(9) FOMUM LUZZETTE ABEN - HIS-D,PHI-E,
(10) FON RELINDIS ANOH - GEO-E,HIS-D,
(11) MBAH CHARLES MBAWEI - HIS-D,PHI-E,
(12) MBAH EDWIN TEKU - GEO-E,PMS-D,
(13) NWACHAN JACQUELINE MUYEN - GEO-E,HIS-D,
(14) PILLA COLLINS DAYEBGHA - ECO-E,PMS-D,
(15) SENGU ENDUM MILET - BIO-D,GGY-E,
(16) TEMBUCK FLORENCE ENDAM - GEO-E,HIS-D,
(17) ACHA HOSTENCIA AMBENG - GEO-E,HIS-E,
(18) WENONG CALEBEN AMECK - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1226 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL TOMBEL
Regist:168, Sat for 2 or More Subjects:167, Passed:91, %Passed:54.49, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 3
(1) MASANGO CALEB ALOBWEDE - ECO-A,GEO-B,PMS-D,FMA-C,REL-C,
(2) JURI MUHAMAD - BIO-B,CHE-B,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(3) KUH LIONEL ESOH FANG - BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 20
(1) SONE ERIC EBOMBE - CHE-A,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(2) LEONG KILIAN HONGIE - ECO-A,GEO-D,HIS-B,PHI-D,
(3) AYAMOH FRANCISCO-FRANCO AWASUME - ECO-B,GEO-C,PMS-D,FMA-C,
(4) EKITI EPABONG LEVINOEL - ECO-A,GEO-D,PMS-E,PHI-D,
(5) NKAKEH COLLINS NKADIEH - ECO-C,GEO-C,PMS-D,FMA-D,
(6) NYONGO NELSON NGOE - ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(7) SALLE MPAKO TERENCE - BIO-C,CHE-B,PMM-D,PHY-E,
(8) AKANG STEPHEN EKOME - ECO-C,GEO-B,PMS-E,FMA-E,
(9) ASUE PRUDENCIA EMANGA - ECO-D,GEO-E,HIS-B,PHI-E,
(10) DIVINE CHINEDU IKENGA - ECO-C,GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(11) HONGIE RODULF HONGIE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(12) NGEKWO KOUANWOU VALERIE - ECO-C,HIS-D,REL-E,PHI-D,
(13) CHIBIKE ANYAWU AMBROSE ' - CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(14) NKWA FIDELIS INTAH - BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(15) SUMMA ALOBWEDE NADINE - LIT-E,FRE-D,HIS-C,PHI-E,
(16) EBOMTENE ROSE EMADE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(17) EKAH QUEENDALINE EDUKE - ECO-D,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(18) NKEDE BELINDA MENYANGE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,REL-E,
(19) DIPOKO MERCY LIMUNGA - ECO-E,GEO-D,PMS-E,FMA-E,
(20) METUK DEBBIE EMADE - ECO-E,LIT-E,FRE-E,HIS-D,
Passed in 3 Subjects: 18
(1) EBAKO FLAUBERT NDEME - ECO-D,HIS-C,PHI-B,
(2) UCHENNA NWABUEZE SIXTUS - BIO-B,CHE-C,GGY-D,
(3) ALEMKA BEKONG MBAH GILBERT - HIS-D,REL-D,PHI-B,
(4) NTOKO RARMOND DOUALA - FRE-C,HIS-C,PHI-D,
(5) NGIPE CASTROL ADILLE - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(6) EPIEZITONE EBONG EDUME - ECO-D,HIS-C,PHI-E,
(7) TADOH SERGE DOH - ECO-D,HIS-C,PHI-E,
(8) TCHINDA EDITH NJIKI - ECO-D,HIS-C,PHI-E,
(9) EBUDE MIRIAM EBUDE - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(10) ELONG ROSE NZELLE - BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(11) EWANG EKINDE NICKSON ENONGENE - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(12) NZOGEBONGEKANE VALERY - BIO-D,GGY-D,REL-E,
(13) SUMELONG ROGER SULLE - ECO-D,PMS-D,FMA-E,
(14) ESAMBE BRACKNELL MBULLE - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(15) NGOLE LORD-DENIS NGOLEDIAGE - BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(16) EJOLLE MBINE GEORGE - HIS-E,REL-E,PHI-E,
(17) MUSENGE ELVIS SAKWE - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
(18) NDILLE GENTLY DIELLE - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 50
(1) EBAKO HELLEN NJEBE - ECO-B,HIS-B,
(2) ABIE-NHWUASOH ABIA - FRE-C,HIS-B,
(3) BWANG RAJIVE EBONG - HIS-C,PHI-C,
(4) DIABE EBONG ALAIN - HIS-B,PHI-D,
(5) EPIE NADEGE MBULE - HIS-C,PHI-C,
(6) NKWANG MEKOBE DANIEL - HIS-B,PHI-D,
(7) EBASONEWANG KINGSLY MESAPE - HIS-C,PHI-D,
(8) MASANGO LESLY NJUME - ECO-C,HIS-D,
(9) MUABE CARINE MBOLE - BIO-D,CHE-C,
(10) TANGI TERENCE - ECO-D,HIS-C,
(11) ANITA NZELLE DIABE - GEO-E,HIS-C,
(12) DIAMENGWESE DIAME - HIS-C,PHI-E,
(13) EBAGE MESAME SALLY - GEO-D,PHI-D,
(14) EBOMBE YVETTE ESUNGE - ECO-E,HIS-C,
(15) EBWELLE NDODE DIEUDONNE - ECO-E,HIS-C,
(16) EPIE CHARLIE CLAUDE - ECO-D,HIS-D,
(17) EPOLLE YVETTE SONE - ECO-E,HIS-C,
(18) ESEME SAMUEL NGOLLE - HIS-C,PHI-E,
(19) ESENGWA BELUSHI TAH - ECO-E,HIS-C,
(20) KOME PATIENCE DIONE - ECO-E,HIS-C,
(21) MUABE ELIZABETH QUEEN EMADE - HIS-D,PHI-D,
(22) NGOELE RUDEN NZOUNKWELLE - GEO-D,HIS-D,
(23) NKONGE NDELLE MIRABEL - HIS-C,PHI-E,
(24) NKWELEY BERNICE MESAME - ECO-E,HIS-C,
(25) NOMO NGA MARTIN RODRIGUE - BIO-C,CHE-E,
(26) PRINCE AVITUS EKUNDIME SONE - BIO-D,CHE-D,
(27) SONE LARISA MESAME - HIS-C,PHI-E,
(28) AKWONDE CLAUVIS SONA - HIS-D,PHI-E,
(29) AMBE FRANKLINE F UH - BIO-E,CHE-D,
(30) ATCHA MBAPPE FRANCOLIN - BIO-D,CHE-E,
(31) EWANE DELPHINE - HIS-D,PHI-E,
(32) KIOUNYIAT EUNICE GWAFEN - CHE-D,PMM-E,
(33) NGIDE ANTHONIA AHONE - CHE-D,GGY-E,
(34) NGUBE GLORINE DIONE - ECO-E,HIS-D,
(35) NJUME DESMOND FRANCIS TUKWA - GEO-E,HIS-D,
(36) NJUME MARBEL SENZE - HIS-D,PHI-E,
(37) NKENG SOLANGE AGWOANWAH - HIS-D,PHI-E,
(38) NTUBE QUINTA AWASUME - GEO-E,HIS-D,
(39) TCHOUNANG LIONEL - ECO-E,HIS-D,
(40) CHIMI KONGA GAUS - BIO-E,GGY-E,
(41) EKAH EWANG PAUL - HIS-E,PHI-E,
(42) ELABE BARBARA ETOH - HIS-E,PHI-E,
(43) EPIE MALVIS MBOLE - HIS-E,PHI-E,
(44) MUFU DELPHINE NGWE - HIS-E,PHI-E,
(45) NDUKAUBA MORINE ONYENYECHUKU - HIS-E,PHI-E,
(46) NGWANE ELVIS AKWE - BIO-E,FMA-E,
(47) NTUNGWE KINGSLLY SALLE - PMM-E,FMA-E,
(48) OJONG LOUIS EBOT - ECO-E,GEO-E,
(49) SAMELLE KADIN - ECO-E,HIS-E,
(50) SONE EKWELLE JUNIOR MELLINS - ECO-E,PMS-E,
Centre No: 1228 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL BAMENDANKWE
Regist:138, Sat for 2 or More Subjects:137, Passed:117, %Passed:85.4, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 12
(1) MANIOR WESTLY MANJONG - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(2) NKUM PROSPER BOUH - BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(3) LUMNUE NORITA GENJANG - ECO-B,GEO-C,PMS-A,FMA-B,REL-E,
(4) PHALON LEMUPAH - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-A,PHY-E,
(5) WIRSIY MIRANDA KINGA - BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-E,
(6) NDIFORYEN JOEL - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
(7) ABINGNUE KINGSLY - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(8) NDE FLORANTINE LEM - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(9) FAINE DORINE - BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(10) MEYAM JULIETTE MOMESAW - BIO-A,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(11) TAGUEMKAM SANDO HERMANN JOEL - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
(12) DOHVOMA KONGNI KUNGWE - ECO-D,LIT-E,HIS-B,REL-E,PHI-D,
Passed in 4 Subjects: 10
(1) PATIENCE BILLY FORGOH - BIO-B,CHE-B,PMM-C,FMA-C,
(2) NGWENGEH CATHERINE TANUE - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(3) MENGUE BIYA HUGUES VALERY - CHE-C,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
(4) MUNGUH ALDOLF NDONUE - BIO-B,CHE-C,PMS-D,REL-E,
(5) NGONFI BRIDGET ABIJEH - ECO-B,GEO-D,PMS-D,FMA-E,
(6) NKWATI SAMUEL ATANGA - BIO-C,CHE-D,GEO-C,REL-E,
(7) AYUMBI FORSUH HENRY - BIO-D,CHE-E,PMM-D,FMA-C,
(8) AZINUE ETELLE NGENUE - BIO-C,CHE-D,FMA-D,PHY-E,
(9) TANUE NELKON ANULAH - ECO-E,GEO-C,PMS-E,REL-E,
(10) CHECK CHANCELINE KAH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 58
(1) NDOYE NATALY NGWAFU - ECO-A,GEO-C,PMS-C,
(2) TANTOH BIH SOLANGE - BIO-A,CHE-D,GGY-B,
(3) BABILA RONALD FORJE - ECO-A,GEO-C,PMS-D,
(4) LABESEN LINDA LYBA - ECO-B,GEO-D,PMS-B,
(5) MINERVA FRIDEH - ECO-A,GEO-D,PMS-C,
(6) NANGA ELISABETH ALOMBA - BIO-B,CHE-D,GGY-B,
(7) KASPA BETRAND VOMA - BIO-B,CHE-D,GGY-C,
(8) NAOMI ATEH TAMASANG - ECO-C,GEO-C,PMS-C,
(9) NFOR GWENDOLINE MUNCHEP - ECO-C,GEO-B,PMS-D,
(10) NGENUE LINDA TEMBANG - ECO-C,GEO-C,PMS-C,
(11) NGWA VALERIE FUH - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(12) AKU FRISCA ABE - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(13) AYUK BENJAMIN NTOR - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(14) MBAH JASPER TEMBECK - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(15) NCHOFUA THEOPHILUS NAYEH - ECO-E,GEO-A,PMS-D,
(16) SEMA CLAUDE NKWAH - ECO-D,GEO-C,PMS-C,
(17) TAMASANG EMMANUEL ASANGBENG - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(18) TEKO JOAN AWAH - BIO-C,CHE-C,GGY-D,
(19) TUALACK TAGNI LIONEL - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(20) YIGHA KELVIN NDICHIA - BIO-C,CHE-C,PMS-D,
(21) AFUHNJING CELESTINE FORSUH - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(22) ATUNGSIRI ERIC NCHOTU - ECO-D,GEO-B,PMS-E,
(23) FIBOM LOUISETTE BAMBO - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(24) FORCHE NAOMI NGWAFU - ECO-C,GEO-E,PMS-C,
(25) HONORINE SENKAH NSANJIRBA - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(26) MANNJONG CALLISTUS ACHO - ECO-E,HIS-B,PHI-D,
(27) MUNGUH CLIFFORD FUNUE - BIO-C,CHE-D,GGY-D,
(28) NKEMEYIM TANGLEFACK ROGER - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(29) TANIFORM EMOS ABAMUKONG - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(30) AGAGAM NADEGE - BIO-C,CHE-D,FMA-E,
(31) AZINUE HELENCLEAR NDOHTUNG - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(32) BUBA CARDIMU - ECO-D,GEO-C,PMS-E,
(33) IBRAHIM YUSUF MBENTEH - BIO-C,PMM-D,FMA-E,
(34) LAH EUGENE ATONGNI - BIO-D,CHE-E,GGY-C,
(35) TAMUFOR SIDNEY WARRA ABONGWE - BIO-D,CHE-D,PMM-D,
(36) TANUE ALAIN CHE - ECO-E,GEO-B,PMS-E,
(37) TIBAH ROLAND NGWA - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(38) WAGOUM KENNE CHRISTIAN - BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(39) ADA BIH WANCHAMBI - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(40) AKWANG DONATUS TEBA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(41) ANUHAFOR DIVINE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(42) AWASIRI MUMEI ERICA - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(43) MAJOUMO CHRISTELLE MALYSE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(44) MULAH SKITTISH NGUM - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(45) NGENUE MIRANDA CHIE - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(46) NOTCHA YANNICK CHONKWI - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(47) NWANA JANICE PIH - ECO-E,GEO-E,PMS-C,
(48) TANUE ILOYD ASAMBANG - BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(49) BANAHA GAMI SEBASTIAN - BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(50) FUNUE MONIGATTI FUNDOH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(51) RINGKEH BERRY NFOR - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(52) SHIRI JACQUELINE ALOMBA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(53) TANGIE ISABELLA TINDA - BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(54) TANUE MARCELINE MARFOR - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(55) WOBONGWOH STANLEY TAMAKO - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(56) ASANGBE GEORGETTE - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(57) GWENDOLINE FRINWI - BIO-E,CHE-E,GGY-E,
(58) MAFOR ATUNGNDOH - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 37
(1) ASANGBENG RODA AWASIRI - GEO-E,HIS-B,
(2) IWUYUM MERCY MAH - FRE-C,HIS-D,
(3) NGENUE CHANTAL FORBEN - BIO-D,CHE-C,
(4) OJONG DIBA MPAY REBECCA - FRE-E,HIS-B,
(5) UKU RICHARD OTEH - BIO-C,CHE-D,
(6) ABONGWA CHE EMMANUEL - GEO-D,HIS-D,
(7) ACHO ESTABELLA SIRRIWAH - GEO-E,HIS-C,
(8) EBAH SUSAN TANYI - BIO-D,CHE-D,
(9) EMANGA MERCY - BIO-C,GEO-E,
(10) FENJIALE EMILE TOMBUH - GEO-E,HIS-C,
(11) FORCHE PAUL AYONGWA - ECO-E,HIS-C,
(12) GLADYS NGWEMBA NDENGYI - HIS-C,PHI-E,
(13) NABELLA BO-BO - GEO-D,HIS-D,
(14) NDONUE NGWAFU EUCHARIA - HIS-C,REL-E,
(15) NGEW EMMANUEL BAMBO - GEO-E,HIS-C,
(16) TANGMOH RACHEAL ZEMM - GEO-D,HIS-D,
(17) TENDIEFIE ARENTES - ECO-E,HIS-C,
(18) AYUK ELVIS ALEXIS ANYI - GEO-E,HIS-D,
(19) BEN ALOH - FRE-D,HIS-E,
(20) CHE WACHONG EMMANUEL BUA - PMM-E,FMA-D,
(21) FORBASOU EMMINATE TSOPNWA - ECO-D,GEO-E,
(22) FOZAO NZOTA ZOLEFAC - GEO-E,HIS-D,
(23) MULUH PASQUINE NEH - BIO-D,CHE-E,
(24) NANA TCHABAT GUY HERVE - BIO-E,CHE-D,
(25) NCHANG MIRANDA ASANGWE - GEO-E,HIS-D,
(26) NDIFOR MEDRATTE NGWINIFORM - HIS-D,REL-E,
(27) NDOSIRI REMINA MBORINGONG - GEO-E,HIS-D,
(28) NGEH MINETTE NDEH - HIS-D,REL-E,
(29) NKEM LOUIS ATANGA - ECO-E,HIS-D,
(30) NKEMBENG SHADRACK NKEMBENG - BIO-E,CHE-D,
(31) SIMPLICE TIH TITA - ECO-E,HIS-D,
(32) TALA TIH FANG - FRE-E,HIS-D,
(33) ABAMUKONG PASQUEEN ABIHSIRRI - BIO-E,CHE-E,
(34) CHEFOR CLAUDIA NGEBIH - BIO-E,GGY-E,
(35) TABUFOR CLOUDINE FUFOR - BIO-E,GGY-E,
(36) TANTOH CAROL FENJUE - GEO-E,HIS-E,
(37) WIRBA IVOLINE KILAKUI - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1230 GOVERNMENT HIGH SCHOOL KONYE
Regist:65, Sat for 2 or More Subjects:64, Passed:35, %Passed:54.69, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) SONE MARBEL DEBINE - ECO-C,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 14
(1) MALOBA PATIENCE ETEH - ECO-D,GEO-C,PHI-D,
(2) BETOLE LUCAS MISODI - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(3) LENYA VALENTINE MUNDAME - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(4) ALFRED NGOME NJUME - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(5) BEKUMAKA DELPHINE MOKI - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(6) ABAM EDWIN ANGEN - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(7) AKAMA-MAKIA LINDA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(8) NSAIGHA MOHAMADOU MBIYDZENYUY - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(9) OBASE JOSTEN MOLEKA - GEO-E,HIS-E,PHI-D,
(10) EDJUAGA SHYLOCK MACHEL - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
(11) MOSIMA JAMES BALEMBA - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(12) NKWELLE LAWRETTA MMETE - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(13) OKORO PASCAL ELIBE - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(14) OROCK AGNES EBAIYANG - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 20
(1) AKANIYENE HENRY EDEM - HIS-C,PHI-E,
(2) EGBELLE ALBERT EGEL - GEO-E,HIS-C,
(3) KALLE LOVELINE NTUBE - GEO-D,HIS-D,
(4) MONGOH PAULINE TITIH - HIS-C,PHI-E,
(5) NJICHOI AUGUSTINE NABOLA - GEO-D,HIS-D,
(6) AKUME HANS EJUME - GEO-E,HIS-D,
(7) ENONGENE EWANE HILARY - GEO-E,HIS-D,
(8) ESEME LEONARD MBOE - GEO-D,PHI-E,
(9) NANJE EZEKIEL SAKWE - HIS-D,PHI-E,
(10) NGOH ARMSTRONG DAVID - HIS-D,PHI-E,
(11) OKOLE MARCEL SAKWE - ECO-D,GEO-E,
(12) REBECCA ETONGWE BUME - GEO-E,HIS-D,
(13) TABI DANIEL TABI NYOH - GEO-D,HIS-E,
(14) ETAME GERALD NYANDO - ECO-E,GEO-E,
(15) EWANE KEVIN AWAH - GEO-E,HIS-E,
(16) MESUMBE JUDE MBONG - ECO-E,HIS-E,
(17) NCHU NZIKANG NOELLA - ECO-E,GEO-E,
(18) NJEA NAULINE IYASE - GEO-E,HIS-E,
(19) OKOLE OLIVIA MOSUME - HIS-E,PHI-E,
(20) OMBALE CLETUS BISONG - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1231 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL DEIDO DOUALA
Regist:219, Sat for 2 or More Subjects:217, Passed:174, %Passed:80.18, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 22
(1) IREKE UKIWO IREKE - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(2) NJANTAN NJACHEN URSULLA DULVINE - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(3) TCHOUNJA KAMGANG RAISSA MAUREEN - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(4) NKENGAFAC ELVIS - BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(5) NJINGTI DONALD NDUKONG - BIO-C,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(6) PETER NGALLE - BIO-C,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(7) FABOU YANICK LEMOTIO - BIO-C,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(8) NDULA AMI CAELI - BIO-C,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-C,
(9) NGANKO DORGELINE BLANCHE - BIO-C,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(10) TSO NGONG CYPRIAN - BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(11) LOVETH BIDEL NKONGHO - BIO-D,CHE-B,PMM-B,FMA-A,PHY-D,
(12) ABOUDOU MBOM MARIE ANGE - BIO-C,CHE-B,PMM-A,FMA-C,PHY-E,
(13) EGBE HENSCHEL ESOH - BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(14) SIEYAPDJI TAPANG HENRIETTE - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(15) ABDOULAYE SALI GONI - BIO-D,CHE-B,PMM-D,FMA-C,PHY-D,
(16) WANDJI LEUNKWE ANNE MICHELE - ECO-D,FRE-C,GEO-D,HIS-B,PHI-D,
(17) DJAMILATOU SALIMA OUSMANOU - BIO-C,CHE-B,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(18) MAJA KAMWA LOIS - BIO-E,CHE-D,PMM-B,FMA-D,PHY-D,
(19) MONTING GABIN - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-D,
(20) NGUIEYEP NGAPEU ARNOLD - BIO-E,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(21) VECHAS LEVINUS - BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(22) ETONGWE YVETTE OWAMBA - BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 37
(1) ASONGTIA GUILIAN AZIENGU - CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(2) MANDENG MA LINWA EDGAR - BIO-B,CHE-A,PMM-B,PHY-C,
(3) MBAKOP TEUTCHOU NELLY KARAINE - CHE-B,PMM-A,FMA-C,PHY-C,
(4) TANWANI TERRENCE TEMBENG - BIO-B,CHE-A,PMM-B,PHY-D,
(5) ESSONO EMMANUEL ALLEN - CHE-B,PMM-A,FMA-C,PHY-E,
(6) IJEOMA AMARA OJUKWU - CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-E,
(7) KEPNDEP KEPNDEP SAMUEL - CHE-B,PMM-C,FMA-B,PHY-D,
(8) ETARH FRANKLIN - ECO-A,GEO-D,HIS-B,PHI-E,
(9) WIRBA ASTAMA TATINYUY - ECO-C,FRE-C,GEO-C,PMS-C,
(10) ENOW FRANKLINE NKWAMEE - ECO-C,GEO-C,PMS-D,FMA-C,
(11) ESSOME ELOCK FRANCK YANNICK - BIO-C,CHE-C,PMM-B,PHY-E,
(12) TOTOUOM FOTSO STEPHEN - CHE-D,PMM-A,FMA-C,PHY-E,
(13) DJATA NGANDJEU ASCHLEY RAISSA - BIO-E,CHE-D,PMM-B,FMA-C,
(14) LYONGA NETIMA ELISABETH - BIO-C,CHE-C,PMS-C,PHY-E,
(15) MBAH MARVIN MBAH - ECO-C,GEO-C,HIS-C,PMS-E,
(16) TABI ABON ROSINE - BIO-B,CHE-C,GEO-D,PMS-E,
(17) TIMCHIA FRITZ NJINGO - BIO-C,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(18) CHIHNWI JOSHUA SHU - ECO-E,FRE-B,HIS-D,PHI-D,
(19) EMMANUELLE ASTRIDE HELENE NGALLE - ECO-E,FRE-B,GEO-D,HIS-D,
(20) ERNEST EWAN MANGA BELL - ECO-C,GEO-C,PMS-D,FMA-E,
(21) NDIFONTANKWA LADIFATU - BIO-C,CHE-C,PMM-E,PHY-D,
(22) NGASSA DETCHAPTCHE SARAH PASCALE - BIO-C,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(23) TCHOUGA BAHO BORIS BONAL - ECO-C,FRE-E,GEO-C,HIS-D,
(24) TOKO CHANTAL - BIO-C,CHE-C,FRE-D,PMS-E,
(25) TOUKAP EDOUARD ORLINE MILAINE - BIO-D,CHE-B,PMM-D,PHY-E,
(26) AMAH SHALOTTE TAKOH - BIO-D,CHE-B,PMM-E,PHY-E,
(27) NDI JESSE-ANDERSON SANCHO - CHE-D,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(28) YEK GHISLAINE ZITA - ECO-D,FRE-D,GEO-E,HIS-C,
(29) ABILO NOAH FIONA GUITE MARCELLE - BIO-C,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(30) AWASUNG STELLA NCHANGNUI - LIT-E,FRE-D,HIS-C,PHI-E,
(31) GLORY DICK NDUKA - ECO-E,FRE-D,GEO-E,HIS-C,
(32) KWABONG TANWOUO LETICIA - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-D,
(33) MBAYA MBIM PRISCILLE EVODIE - ECO-D,FRE-C,GEO-E,HIS-E,
(34) KUO IMMACULATE NJWENG YAWAH - ECO-D,GEO-E,PMS-D,PHI-E,
(35) MOUCKO JOSIANE - ECO-D,FRE-E,GEO-E,HIS-D,
(36) NIBA CARINE BIH - ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-C,
(37) TEKWE YVETTE AKOM - ECO-E,FRE-E,GEO-D,HIS-D,
Passed in 3 Subjects: 69
(1) GUEMENI RODRIGUE ASEIDE - ECO-A,GEO-B,HIS-B,
(2) NGUIEBOURI CHRISTIAN DONALD - BIO-B,CHE-A,FRE-C,
(3) BEKE-ONANA CHRISTIAN YVES - BIO-B,CHE-B,PMM-C,
(4) NGU ANUMBONDEM ALICE - ECO-C,GEO-B,HIS-B,
(5) NGUFOR DESMOND - ECO-C,GEO-B,HIS-B,
(6) MOUAFO TCHUENTEU AYMARD GATIEN - CHE-C,PMM-B,PHY-C,
(7) DEFO KENGNE LARISSA PRISCA - BIO-B,CHE-C,PMS-D,
(8) FONJOCK FOSSUNG CHRISTIAN - CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(9) MEFANE ROSINE STEPHANIE - BIO-B,CHE-D,GEO-C,
(10) YOMENI MYRIAM CHANTHY - BIO-C,CHE-C,PMS-C,
(11) AGBORTOKO BRINGSLUCK DOROTHY - ECO-D,HIS-C,PHI-C,
(12) MAPTUE VANESSA PAULETTE - ECO-D,FRE-C,HIS-C,
(13) MASSAN NYANGON AUDREY MERVEILLES - ECO-C,FRE-D,HIS-C,
(14) MBESSA MBUNWE DEREK - ECO-C,FRE-C,GEO-D,
(15) NKWANOU TCHATCHOUANG SARAH - BIO-E,CHE-B,PMM-C,
(16) OMBIANG TATIANA BERTILLE - FRE-C,HIS-C,PHI-D,
(17) PENN RITA MENYI - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(18) SOUH TACHE EDITH CHRISTELLE - BIO-C,CHE-D,GEO-C,
(19) TOUNGOU BIGOMBE CLAUDIA AURELIE - ECO-C,FRE-C,HIS-D,
(20) ARREY JUSTIN OKANG - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(21) DJOMO DJAPA LAETITIA - BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(22) ETONGO NGANJE SAMUEL - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(23) MIRIAM EUNICE AKUDIKE CHINYERE - BIO-C,CHE-D,GEO-D,
(24) NDIKUM LOVELINE MATIEH - BIO-C,CHE-C,GEO-E,
(25) NTEP SANDRINE HELOISE - BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(26) SHURI MELABEL ALO - ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(27) TENDONG BEENTA TEBIT - BIO-C,CHE-C,GEO-E,
(28) YAAH YANTOH FATIMATOU - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(29) FAGUEM TIENTCHEU JULIE FORTUNA - ECO-D,GEO-E,PMS-C,
(30) MICHAEL AGBOR NJANG-TYSON - BIO-D,CHE-C,PMS-E,
(31) MUDIKA FRITZ SONA - FRE-D,HIS-C,REL-E,
(32) NDEMINE RIKAM LUCIE PULCHERIE - ECO-D,FRE-C,GEO-E,
(33) NEHOUNG NDONGKOR NKONZONG VANESSA - BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(34) NEVILLE NDONE MBAH - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(35) NGONGANG SIMEN RUTH - BIO-E,CHE-B,PMS-E,
(36) RAMATOU AMADOU SALI - BIO-E,CHE-C,PMM-D,
(37) TAKU FORTUNE TSECBUM - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(38) TAMOFE METCHOUNDJOU YVES GERAUD - CHE-D,PMM-C,PHY-E,
(39) TSAFACK FOGUIM OLIVE RAISSA - BIO-D,CHE-C,GEO-E,
(40) AFINI LIZETTE ABUWAH - BIO-D,CHE-D,GEO-E,
(41) ASSAM ELIZABETH TABOKO - ECO-E,FRE-E,HIS-C,
(42) AZEUDONG KEMEGNE LETITIA - BIO-E,CHE-E,PMM-C,
(43) BAIYE NKONGHO ARIKAH MARSHALL - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(44) EKA ENOW BEN - FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(45) ENIH SALOME NDICHICK - BIO-E,CHE-C,GEO-E,
(46) ETUGE FRANKLIN NKWELLE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(47) HAJARA ALI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(48) KOPHIO FRANCINE CARINE - BIO-D,CHE-D,PHY-E,
(49) MEH CHE CARL RODRIGUE - BIO-E,CHE-D,GEO-D,
(50) MONKAM MICHEL - CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(51) NDANGOH PRICILIA NDIPBABONGA - ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(52) NGATCHOUA ALIDA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(53) NGWA ROSINE MALAH - BIO-E,CHE-C,PHY-E,
(54) NJIANGA DAMFEU AMANDA OLIVIA - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(55) NKENG ATCHAKIA NAPOLEON - BIO-E,CHE-D,PMM-D,
(56) NONGNI LUCRESSE TRESOR DILANE - ECO-E,FRE-C,GEO-E,
(57) SAMUEL IGBEE KALU OLEH - CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(58) SIEWE PAULLINE LAURE - BIO-D,CHE-D,PHY-E,
(59) TCHOUADEU LIENDJI LILIE STEPHANIE - BIO-D,CHE-D,PMS-E,
(60) YANKAM TCHATCHOUANG RUTH ALIDA - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(61) ASONGTIA ALESTILE NGUEFACK - FRE-D,GEO-E,HIS-E,
(62) EGBE ESTHER OKOK - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(63) ENOHMBEY CHUBISONG MOSES - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(64) FEUDJIO FOLA'A RAISSA - FRE-D,GEO-E,HIS-E,
(65) FON EGOCHAN SAVELINE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(66) NDJENGOUE TCHOUAGA ISABEL CALISTE - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(67) NGUENMI NTANTCHOU ARIELLE - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(68) NYUYKI BLESSING SHALANYUY - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
(69) SHIBWO TONGA MELANIE - BIO-E,CHE-E,GEO-E,
Passed in 2 Subjects: 46
(1) KOUAMO PAOLA - FRE-B,HIS-C,
(2) MAAKOUM FUNEGIE KELLY - CHE-C,PMM-C,
(3) SAWA NDIAPA WILFRIED LANDRY - FRE-C,HIS-C,
(4) AICHATU ASAMA ALLAH - FRE-E,HIS-B,
(5) CHE KELLY TIZIH - GEO-D,HIS-C,
(6) DUM-BUO NNAMDI DUM-BUNG - BIO-C,CHE-D,
(7) EKINE KOOH ZACHARIA - FRE-E,HIS-B,
(8) ELISEE CHIZOBA CHUKWUOCHA - FRE-C,HIS-D,
(9) ENOW RITA ANOCK - LIT-E,HIS-B,
(10) TENGWEI QUINTA UNYAH - GEO-D,HIS-C,
(11) ACHUO MODEST EKEI - ECO-E,HIS-C,
(12) AKO BLANCHARD NKENGFACK - CHE-D,PMM-D,
(13) BONDA KEMEGNI SCARLENE GAELLE - FRE-E,HIS-C,
(14) ETHEL AHONE EDIAGE - HIS-C,PHI-E,
(15) FORBANGO SANDRINE MAFUH - BIO-D,CHE-D,
(16) LAPUE LAPUE SYLVANIE - FRE-D,PMS-D,
(17) MANDENG ELISABETH LEILA - FRE-D,HIS-D,
(18) MBOULA KAMDEM MEDA - FRE-D,HIS-D,
(19) NTYE GENEVIEVE CHRISTELLE - BIO-E,CHE-C,
(20) SECKE BOUMSONG ARNAUD ST JUSTE - FRE-D,HIS-D,
(21) TAMUFOR IMMACULATE AKWEN - ECO-C,GEO-E,
(22) AGBOR TAKU BATE DEAN - GEO-E,HIS-D,
(23) AGWUNCHA ONYINYE JANE - FRE-D,HIS-E,
(24) AISSATOU MAIRI - ECO-E,GEO-D,
(25) AKWO ABENE MBE - CHE-D,PMM-E,
(26) ALFRED FOSI MBAH - GEO-E,HIS-D,
(27) ARRAH EBOT LUCIEN - FRE-E,HIS-D,
(28) AYOGO NGOUSSOMA GHISLAINE LAFORTUNE - CHE-D,GEO-E,
(29) CHEBE NOELLA NDUM - FRE-D,HIS-E,
(30) CHO ERIC - BIO-E,CHE-D,
(31) CHRISTABEL FININGI - HIS-D,PHI-E,
(32) EBIKA PAULINE EYONG - ECO-E,HIS-D,
(33) ERNEST AYUK ASHU - ECO-E,HIS-D,
(34) FABIAN OPONDE DIOH - BIO-E,CHE-D,
(35) KODO NGO MAKON ANNE - BIO-E,CHE-D,
(36) MESHI KESHIA - HIS-D,PHI-E,
(37) MOKTAR HALILOU - ECO-D,GEO-E,
(38) NCHONG ASHU DELPHINE OSOKO - ECO-E,HIS-D,
(39) NGUENKO WANDJA LEANDRE NEUCHADNEZZAR - PMM-D,FMA-E,
(40) SILIYA WANN KISSI - CHE-D,PHY-E,
(41) SOLANGE NANGHA TOHNYI - LIT-E,HIS-D,
(42) MANEDJOU RAISSA GHISLAINE - FRE-E,HIS-E,
(43) MBOME LANDRINE ELOEH - HIS-E,PHI-E,
(44) NGASSEU TAFFOU DORIS PAMELLA - BIO-E,CHE-E,
(45) NOOSSI TAKOUNTCHOUOP PETROLIE - FRE-E,HIS-E,
(46) ZHEH ROGER FUL - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1234 ANDEK - NGIE EXTERNAL
Regist:26, Sat for 2 or More Subjects:25, Passed:10, %Passed:40, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 1
(1) FOUOTSAP SANGHAPI DONALD - ECO-D,GEO-C,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 9
(1) SOUNJOH ABONGNUI NEBA - GEO-E,HIS-B,
(2) MUDOH TERRENCE MUDOH - BIO-D,CHE-D,
(3) TAKANG RAMSON TABOT - BIO-D,CHE-D,
(4) ANJEH ERNEST CHE - GEO-E,HIS-D,
(5) EGAI GILLIAN ACHUPANG - HIS-D,REL-E,
(6) NGWA KENNETH NGWA - GEO-E,HIS-D,
(7) AGHARIH ABEGESAH ASUMBA - HIS-E,PHI-E,
(8) ECHU IDA NWOWEI - GEO-E,HIS-E,
(9) MOSONGO EMMANUEL NOSAKA - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1235 GOVERNMENT HIGH SCHOOL ELAK - OKU
Regist:143, Sat for 2 or More Subjects:143, Passed:109, %Passed:76.22, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) SENGKA JUDE NJINULA - ECO-E,GEO-D,PMS-E,REL-E,PHI-D,
Passed in 4 Subjects: 10
(1) YUFENYUY EMILE CHIMSE - ECO-B,GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(2) LUNDENJUNG NJAKOY NELSON - ECO-D,GEO-C,PMS-C,PHI-C,
(3) NDINGONG ROBERT KEBUH - ECO-C,GEO-B,HIS-C,PHI-E,
(4) NKOL VALENTINE EBJAFF - BIO-B,CHE-B,PMM-D,PHY-E,
(5) MEGHANEGHE JUDE YOSIMBOM - ECO-D,GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(6) NJIOH BANARDINE YAFE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(7) WADZE CHRISTABEL LANTOM - ECO-C,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(8) NGUM NELSON SAMA - BIO-D,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(9) NGWA-AH NICHOLAS BAIWEY - BIO-E,CHE-C,PMM-E,PHY-E,
(10) KUNGONGNTUN BOBDINGA FOFULENG - BIO-E,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 48
(1) NGUM SHILE MADEGE - ECO-C,GEO-B,HIS-B,
(2) KENKOH DIVINE NGUM - FRE-B,HIS-C,PHI-C,
(3) TAFON LAWRENCE NYAMEYEN - ECO-C,GEO-B,HIS-C,
(4) BAH PONDER TOKOH - ECO-B,GEO-D,HIS-C,
(5) JAI ERIC FORNJO - FRE-E,HIS-B,PHI-B,
(6) KEMING ERNESTINE MBOOH - ECO-C,GEO-B,HIS-D,
(7) KENKOH LEONARD KEMING - ECO-D,HIS-B,PHI-C,
(8) OROCK FAITH OTANG - BIO-B,CHE-C,PMS-D,
(9) FAI EKWO VIVIAN - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(10) NSHADJI JOSEPH NGILE - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(11) TABEY EMMACULATE NOWANGHE - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(12) BAFON JOEL NSHOM - LIT-E,HIS-B,PHI-D,
(13) GHUN MIRANDA KAN - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(14) NDANSACK IMMACULATE WILTING - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(15) NYING PAUL KWANG - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(16) VIOIET KUNYUI TIVEKEH - ECO-D,HIS-C,PHI-D,
(17) NDIFON BENEFIT NJANG - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(18) NGANGWA JONAH TATA - ECO-D,GEO-C,HIS-E,
(19) NGWEI CLIFORD NGUM - ECO-E,HIS-C,PHI-D,
(20) ABONG PHILOMINA LEMNGAN - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(21) BANSEKA BETRAND NCHINDA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(22) FONYUY FRANCA TEH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(23) MBIYLUFEYIN MAXIMILIEN BAMAH - ECO-E,GEO-C,HIS-E,
(24) NGUM DELPHINE NGONSAI - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(25) NGUM YIOSIMBOM GODLOVE - BIO-E,CHE-D,GEO-D,
(26) NJAKOY THEODORE YENGO - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(27) NJODZEKA ISAIAH NDAKENFOY - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(28) NTANEN IRENE FENGEN - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(29) PAMELA NAN NSHIOM - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(30) TAAL REUBEN BAMAH - ECO-C,GEO-E,PHI-E,
(31) TABUH IVONNE NENE - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(32) TAGHAK KELEI STANLEY - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(33) TUMENDONG DIVINE NGALLA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(34) VERMBEH EMMANUEL - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(35) WANKAH DOROTHY NKFUMEI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(36) JICK HONORINE MEKANE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(37) MBUH MARCELINE NCHIONI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(38) MNKONG CONFIDENCE TETEH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(39) MOYE DESIRE KONGNYUY - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(40) NGEK MIRABEL FIEN - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(41) NKUT GENESIS YANGANG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(42) NKWAIN JOAN FULAI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(43) TATAH JOEL TOMBUH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(44) YEN JOEL NSHOM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(45) YOUNG ERNEST NYAIMNJIOH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(46) NGEK MARIECLARE FIEN - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(47) TANGU MARCELINE SUNGNEN - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(48) WAMECHU PROMISE BUJI - BIO-E,PMM-E,PHY-E,
Passed in 2 Subjects: 50
(1) KENJI THERESIA NCHIAJI - ECO-C,GEO-C,
(2) KFU JULIUS NGUM - GEO-C,HIS-C,
(3) NCHAMCHAM CONFIDENCE QUINSEH - ECO-D,HIS-B,
(4) KEBUH NANCY SIMTUR - FRE-C,HIS-D,
(5) MONTEH SANDRIN EKWOH - GEO-E,HIS-B,
(6) NCHINDA NELSON KEKOH - HIS-C,PHI-D,
(7) NKWAMBI HAPPINESS YEANGON - GEO-C,HIS-D,
(8) YAPKWEI DIANA TEH - ECO-B,GEO-E,
(9) YOSIMBOM SALOME NENEH - ECO-D,GEO-C,
(10) BAILAK MIRANDA NGONSAI - HIS-C,PHI-E,
(11) BAIMENDA ERIC FONMBI - GEO-E,HIS-C,
(12) BANLA DELPHINE SHUKA - FRE-E,HIS-C,
(13) DOM SHELLA MLAH - ECO-E,HIS-C,
(14) LAMGWA CHARLOTTE NFOH - HIS-C,PHI-E,
(15) MAMBE BERLINDA YUFENYUY - GEO-E,HIS-C,
(16) MENTAN CONFIDENCE BOYMENDE - HIS-C,PHI-E,
(17) NGANGWA EUNICE NDAKOH - GEO-E,HIS-C,
(18) NGEK MABEL MEILOH - HIS-D,PHI-D,
(19) NGONG CHARITY NEWIH - BIO-D,CHE-D,
(20) NGONG ELIJA MELUNCHEK - HIS-E,PHI-C,
(21) NGUM WILFRED GWUEI - HIS-C,PHI-E,
(22) NKWAIN FERDINARD NJIO - GEO-D,PHI-D,
(23) SHINGWA NICOLINE NYHIE S - ECO-E,HIS-C,
(24) TEIH GODLOVE MKONG - GEO-E,HIS-C,
(25) TOTOH FEDINAND KEGHAM - GEO-D,HIS-D,
(26) WANDUM TATA PETER - HIS-D,PHI-D,
(27) ATUD VALENTINE MUCHERE - GEO-E,HIS-D,
(28) FONJANG TERENCE NGUM - ECO-E,GEO-D,
(29) GHAH ALIYU IBRAHIM - ECO-E,GEO-D,
(30) GHANGLI JERVIS BANIJIM - HIS-D,PHI-E,
(31) KUNGHE BLESSING NDISE - GEO-E,HIS-D,
(32) KWEI GENESIS TA-AH - BIO-E,CHE-D,
(33) LEISE PATIENCE YOWOLI - GEO-E,HIS-D,
(34) MBIGHA EMMANUELA CHONGTEH - HIS-D,PHI-E,
(35) NDASAK EMELDA EKIWEH - GEO-E,HIS-D,
(36) NDIJAI JULIET KEBEL - GEO-E,HIS-D,
(37) NDIKAM RHODA MAAH - GEO-E,HIS-D,
(38) NGEK ELIZABETH NKEINEN - GEO-E,HIS-D,
(39) NGUM EMMANUEL - BIO-E,CHE-D,
(40) YANGSI HILDA NYANGHE - ECO-E,HIS-D,
(41) BAFON IVOLINE KIMAH - GEO-E,HIS-E,
(42) MNKONG RAYMOND NTONMBI - BIO-E,GEO-E,
(43) MOTIKA MERRABEL KEMBONG - CHE-E,GEO-E,
(44) NDIKAKA WINIFRED NTUEL - GEO-E,HIS-E,
(45) NDIMBU MELVY KENDUMBEY - GEO-E,HIS-E,
(46) NKAIMBI BRENDALINE JIAI - GEO-E,HIS-E,
(47) NKAIMBI ELVIN SAMA - GEO-E,HIS-E,
(48) NYINGCHIA CLARE FIEN - GEO-E,HIS-E,
(49) TAFON IGNASUIS NDIMBA - GEO-E,HIS-E,
(50) YOH THEOPHILUS CHIA - CHE-E,PMM-E,
Centre No: 1236 GOVERNMENT HIGH SCHOOL KEMBONG
Regist:13, Sat for 2 or More Subjects:13, Passed:10, %Passed:76.92, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) SKIET VAYOSKA AGBOR - ECO-C,GEO-C,HIS-A,PHI-C,
Passed in 3 Subjects: 4
(1) AMBANASOM FRIDA AJIGANG - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(2) ASHU SHANTAL BESSEM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(3) AYUK AGNESS TAKANG - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(4) BECKECHENG COLETTE EBAI - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) LOUIS MBENG ETCHU - GEO-E,HIS-C,
(2) NDIP IMMACULATE BATE - HIS-C,PHI-E,
(3) OJONG SHINAIDA ORU - ECO-D,HIS-D,
(4) ASHU ARREY PRUDENCIA ENOW - GEO-E,HIS-E,
(5) ETTA PAMELA ETTA - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1237 BAMENDA OLD TOWN EXTERNAL
Regist:507, Sat for 2 or More Subjects:490, Passed:185, %Passed:37.76, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) AMBE SILOT FUH - BIO-E,CHE-D,PMS-E,CSC-E,
(2) ASOBO PENN JOEL - ANDERSON - BIO-E,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(3) CHINANGA BASILE AZIENWI - ECO-E,GEO-E,PMS-E,REL-D,
Passed in 3 Subjects: 41
(1) IRENE MABONGALE TIAMBOM - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(2) DIKAM DIEUDONNE DABA - GEO-D,HIS-B,PHI-D,
(3) ELIZABETH NGEHAH NDIFOR - BIO-D,CHE-C,PMM-C,
(4) VUKIESEH LARISSA NIBAMEH - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(5) AFUANJI EVARISTUS NEMBUANYI - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(6) CHEKONGNWI PASCAL - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(7) MBAKWA TEKEO JOEL - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(8) NGEH NUZA DESMOND - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(9) PIEZUH ONORINE AZIE - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(10) TCHOSI ADELINE DIMLA - BIO-C,CHE-D,GEO-D,
(11) TUFOIN PAULINUS CHAH - BIO-C,CHE-D,FRE-D,
(12) AKEFAC SIMPLICE ACHAMO - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(13) ALPHA HADABI - BIO-D,CHE-C,PMM-E,
(14) AYONG ECHICK MARIE PAULE - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(15) AYUK STEPHEN AYUK - HIS-E,REL-E,PHI-B,
(16) CHUO MUA ALIAN TANTOH - BIO-D,CHE-D,GGY-D,
(17) ENDAH HOMBELINE ABAH - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(18) GAH-NDO ASHUEMBOM AMABO - LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(19) KARME GIDEON KOHTEM - BIO-B,CHE-E,GEO-E,
(20) NDICHECK JOEBEL BAKEH - ECO-D,GEO-C,PHI-E,
(21) NDIKUM LEONIE LUM - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(22) NJIM DOMINIC FRU - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(23) TAMUKUM PRISCA MAMBAH - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(24) AGBONDO EBOT NJOKAGBO - HIS-E,REL-E,PHI-C,
(25) AWUNG LEWIS FONYA - CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(26) BISSONG CAROLINE ETTA - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(27) FUEN ISABELLE - BIO-E,CHE-C,GEO-E,
(28) MAH PELAGIE TETUH - BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(29) NKWAIN FRED AYEAH - FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(30) CHI BLAISE NDE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(31) FORBA KINGSLY FUNWIE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(32) MBI MARGARET AYAMBA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(33) ANYE PEPANDZE NJI - ECO-E,GEO-E,REL-E,
(34) AYEAH COURAGE NAYAH - BIO-E,CHE-E,PMM-E,
(35) BINDA TINA ASANGWAH - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(36) EVA JOHANES ATINE - BIO-E,CHE-E,PMM-E,
(37) FON MARVIS UGWE - CHE-E,PMS-E,FMA-E,
(38) NJANG GIDEON AGBORAW - FRE-E,HIS-E,PHI-E,
(39) NSOFON EMILE VUGHE - BIO-E,CHE-E,GGY-E,
(40) TIKUM EDWARD MBAH - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(41) ZAMA NEILLY AKWEN - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 141
(1) MUFOR GIDEON - GEO-C,HIS-B,
(2) BELTUS NJEM FONGUACHA - ECO-C,HIS-C,
(3) TOH BERNARDINO NSOKIKA AWAH - BIO-C,CHE-C,
(4) TUIVEBUI FERDINAND NDAAH - ECO-C,HIS-C,
(5) AWAMOFOR ACHU WAJI - GEO-D,HIS-C,
(6) BINDA CARINE ADAMBI - ECO-D,GEO-C,
(7) CHOMBOH SELATSA JOEL - BIO-C,CHE-D,
(8) CHRISTIANO ITIEH KANG - ECO-C,GEO-D,
(9) CONRAD NGEVE-MBUA MBASSA - BIO-C,CHE-D,
(10) KUETE SAM DUGLASS - FRE-C,HIS-D,
(11) NDIFOR RUDOLF ABONGWA - GEO-E,HIS-B,
(12) AKAM PELAGIE ABOMAH - HIS-C,PHI-E,
(13) AKANDE JUBILYN AMBANG - BIO-D,CHE-D,
(14) AKAP PRIDE NJI - CHE-D,PMM-D,
(15) AMBE ERIC NGWA - HIS-D,PHI-D,
(16) AYUK ETTANCHU ANDY - HIS-D,PHI-D,
(17) BENGYELA GWANDUA - HIS-D,PHI-D,
(18) CHIFU LESLY NFOR - BIO-C,CHE-E,
(19) EMOH TERENCE TANGE - GEO-C,HIS-E,
(20) ENJEH VERA TITAH - GEO-C,HIS-E,
(21) ENOW ROLAND NGWA - HIS-C,PHI-E,
(22) FRU MELVIN TITA - BIO-D,CHE-D,
(23) FUNDOH DIDIER NJOHJAM - ECO-C,GEO-E,
(24) KOUAKAM SEUWO FRED JOHNSON - FRE-E,HIS-C,
(25) KUM ALBERT NGONG - GEO-D,HIS-D,
(26) KUNSONGHAN MIDIATRIX BANTI - ECO-D,GEO-D,
(27) MBANGMUKOU QUINTA FOKWA - ECO-D,GEO-D,
(28) MBI WANSU BESSEM NKONGHO SANDRINE - HIS-D,PHI-D,
(29) MUCHUO KEVIN KINGO - CHE-C,PHY-E,
(30) NAINAKA LINDA TIFUH - GEO-E,HIS-C,
(31) NDE VALENTINE - ECO-D,HIS-D,
(32) NDI MARCELINE MANJUH - ECO-E,HIS-C,
(33) NGANGWA VERA SIH - HIS-C,PHI-E,
(34) NGEH DESMOND NDI - GEO-D,HIS-D,
(35) NGONG ARISTIDE KWANGA - GEO-E,HIS-C,
(36) NJI ANE DONALD - GEO-E,HIS-C,
(37) NJUAKOM MARTIN CARLOS - GEO-E,HIS-C,
(38) ROGER ENGEH - GEO-E,HIS-C,
(39) SENDZE EMMANUEL BIME - GEO-E,HIS-C,
(40) SHEY SHABRI ATUH - GEO-D,HIS-D,
(41) SOLANGE MEHNKA - GEO-C,HIS-E,
(42) TIMNGUM JUDE NTOH - ECO-C,GEO-E,
(43) ABEN AMIE CLAUDIA - HIS-E,PHI-D,
(44) ACHIRI DESMOND NGWA - GEO-E,HIS-D,
(45) AGBOLOH NDEH PASCALINE - HIS-E,PHI-D,
(46) AHONE STEPHANIE GWAN - GEO-E,HIS-D,
(47) ALVIN LADUCE NGOWO EFONDI - HIS-D,PHI-E,
(48) ANJONG SOLANGE MBANWEI - HIS-D,PHI-E,
(49) ATANGH PAUL AWAMBENG - GEO-E,HIS-D,
(50) ATUMKEZE KWALEH NANGEWEI - HIS-D,PHI-E,
(51) AWASOM SAMUEL TANDA - PMS-D,FMA-E,
(52) AYUK BECHEM AYUK - HIS-D,PHI-E,
(53) BABILA WADING VALATINE - GEO-E,HIS-D,
(54) BEFOU JULIETTE TCHOFFO - FRE-D,HIS-E,
(55) BONG KUM EMMANUEL - GEO-E,HIS-D,
(56) BONGFEN HELEN YILARENG - HIS-D,PHI-E,
(57) CHE SOMANJI JUDE - BIO-E,CHE-D,
(58) DIGENG ELISIUS DIGENG-NTAH - BIO-E,CHE-D,
(59) EBAI ENOW ATEMENEK - HIS-E,PHI-D,
(60) EVARISTUS NGEK YONG - HIS-D,PHI-E,
(61) FOMBALANG MERCY MAFO - HIS-D,PHI-E,
(62) ISMAILA SURANDI BUBA - GEO-E,HIS-D,
(63) JUDE THADDEUS AJIMSIMBOM YEIN - GEO-E,HIS-D,
(64) KAKOH NKATONG PASCAL - HIS-E,PHI-D,
(65) KETCHEM STEPHEN-D-CHE - HIS-D,PHI-E,
(66) KUKWAH JOY KOUAYENA - ECO-D,GEO-E,
(67) MAGHALE MICHAEL NJOANWAMBO - GEO-D,PMS-E,
(68) MANKAA VIVIAN AYAFOR - BIO-E,CHE-D,
(69) MARLENE BISSEM NTOH - BIO-E,CHE-D,
(70) MBAH CLARIS ENGON NKENG - GEO-E,HIS-D,
(71) MBONTEH NGEDE SMITH - HIS-D,PHI-E,
(72) MDZEMNIA PRISCA KEAFON - GEO-E,HIS-D,
(73) MULUH CLOVIS PENN - ECO-E,HIS-D,
(74) MUMA ROSINA ALAH-AH - GEO-E,HIS-D,
(75) NCHADZE HILARY - BIO-E,CHE-D,
(76) NCHIFOR LESSLINE PIH - HIS-D,PHI-E,
(77) NDAMUKONG EUSTANCE NGOH - GEO-E,HIS-D,
(78) NEBA EMMANEULA LUM - GEO-E,HIS-D,
(79) NEMBU PAMELA MANTAP - GEO-E,HIS-D,
(80) NGALA EDWIN MU-ON - ECO-D,GEO-E,
(81) NGONGHO ODILIA ABANKE - GEO-E,HIS-D,
(82) NGUM HILDA NGWA - GEO-D,HIS-E,
(83) NGWA CYRILLA NGUM NIKE - LIT-E,HIS-D,
(84) NGWE KUDIANG NGWE - GEO-E,HIS-D,
(85) NIBA SIRRI LUCIA - GEO-E,HIS-D,
(86) NKAMBI YVETTE BIH - GEO-E,HIS-D,
(87) NKEMBUH MELVIS AYAFOR - HIS-D,PHI-E,
(88) NKWENTI MARIE ALIEH - BIO-E,CHE-D,
(89) NOUGNING TCHOPNGHO RODRIGUE OUSMAN - ECO-E,HIS-D,
(90) NSANTEH KABAN HAMLET - CHE-D,GGY-E,
(91) NTAMBO DEBORAH NGWEE - HIS-D,PHI-E,
(92) NTANG SIAN CHENTE - BIO-E,CHE-D,
(93) PAKEH MATHIAS MBU - GEO-E,HIS-D,
(94) SEBASTIAN NDONWIE SANTUNG - ECO-E,HIS-D,
(95) SYLVIA NESTOR - GEO-E,HIS-D,
(96) SYLVICE SIRRI NGWA - BIO-D,GEO-E,
(97) THIERRY SONE MPAKO - ECO-E,HIS-D,
(98) ANANGA NOBERT ANOH - GEO-E,HIS-E,
(99) ANEGEKU SAMUEL NWABOH - PMM-E,FMA-E,
(100) ANJIM MOKOM CLAUDIA - GEO-E,HIS-E,
(101) ANYAKA HELLEN ONJANG - GEO-E,HIS-E,
(102) ANYAM COLLETTE MBUH - HIS-E,PHI-E,
(103) ASAAH ALAIN SANJI - GEO-E,HIS-E,
(104) ASOGWI BECKY ANOBIT - GEO-E,PMS-E,
(105) ATEFOR NCHINDA MARVIN - GEO-E,HIS-E,
(106) ATEMAFAC BETTRAN TAZANU - GEO-E,HIS-E,
(107) ATEMNKENG GABRIEL - ECO-E,GEO-E,
(108) BLAISE NDIFOR NCHUMULUH - ECO-E,GEO-E,
(109) BLESSING NKOBUH - ECO-E,GEO-E,
(110) CHRISTABEL AMBO NYAMUSA - GEO-E,HIS-E,
(111) CHUMBOH MERCY NGUMSI - GEO-E,HIS-E,
(112) D0RINE NANGAH NDEH - HIS-E,REL-E,
(113) DERRICK TAMUA EKWE - GEO-E,REL-E,
(114) EPOTE COLLETE - BIO-E,GGY-E,
(115) ETONGWE SCOTT ANGONGELE - HIS-E,PHI-E,
(116) FON ANYIGWI LESLIE SIMOU - GEO-E,HIS-E,
(117) FORKUM MENUCH ATUH - GEO-E,HIS-E,
(118) FUH NEBA ASHIL - BIO-E,CHE-E,
(119) JACQUELINE LIMNYUY SEGHANKA - FRE-E,HIS-E,
(120) JULIUS ADE - GGY-E,REL-E,
(121) KETCHEM KENNETH DANG - HIS-E,PHI-E,
(122) KOMANDO SHILOH LARIS - CHE-E,CSC-E,
(123) LAFEU BLESSING NGWEFUA - ECO-E,GEO-E,
(124) LEKE ARMSTRONG NGUNYII - ECO-E,HIS-E,
(125) LEYKEKI CIVEAN - GEO-E,HIS-E,
(126) MBAH SOLANGE IYEN - GEO-E,HIS-E,
(127) MERCY ECHECK NGUNDU - GEO-E,HIS-E,
(128) MOFOR PAUL APONGSENEH KONJOH - ECO-E,GEO-E,
(129) MOKOM NORRA AYONG - HIS-E,PHI-E,
(130) NANCY MUSAH - BIO-E,GGY-E,
(131) NDI RANDI AJIATA - BIO-E,CHE-E,
(132) NEBA CHENWI ROLAND - ECO-E,GEO-E,
(133) NFORCHU MANKAFU LAURA - GEO-E,HIS-E,
(134) NFUA PATIENCE ANCHI - HIS-E,PHI-E,
(135) NKWAIN NICOLINE NENG - GEO-E,HIS-E,
(136) NSANYU FELIX ASENGE - BIO-E,CHE-E,
(137) OKANDA AMAYENA JULIENNE MARIE - FRE-E,HIS-E,
(138) OWONA OTTOU DOMINIQUE GERMAIN - ECO-E,GEO-E,
(139) TEMPEST ROSINE SHU-BINOEH - ECO-E,HIS-E,
(140) TEZOCK ONORINE ENGONWEI - BIO-E,GGY-E,
(141) YONGKA THERESE-CLAIRE WIYEN - BIO-E,PMM-E,
Centre No: 1238 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL EDEA
Regist:19, Sat for 2 or More Subjects:19, Passed:9, %Passed:47.37, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 1
(1) YAP ENOH RICHARD FERDINAND - FRE-C,HIS-E,PHI-D,
Passed in 2 Subjects: 8
(1) TABI DAISY MANDA - FRE-C,HIS-B,
(2) POUHE JACQUELINE LAURE - FRE-C,HIS-D,
(3) NDJOCK FILS SIMON PIERRE - HIS-C,PHI-E,
(4) UDO JOSEPH - ECO-E,HIS-C,
(5) BELOUMA ULRICH JOEL - GEO-E,HIS-D,
(6) MEDONJO FLORENCE JOSEE - FRE-D,HIS-E,
(7) NGO NYENDT THERESE CHRISTELLE - ECO-E,HIS-D,
(8) TIKU CLAUDIA NDUM - HIS-D,PHI-E,
Centre No: 1239 EDEA EXTERNAL
Regist:8, Sat for 2 or More Subjects:7, Passed:1, %Passed:14.29, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 1
(1) MAILLI JAQUINOT - FRE-C,HIS-B,PHI-E,
Centre No: 1240 NKONGSAMBA EXTERNAL
Regist:37, Sat for 2 or More Subjects:37, Passed:10, %Passed:27.03, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 4
(1) BIAWA TCHAGOU ULRICK - ECO-E,PMS-D,FMA-E,
(2) TAKANG CARINE INYANGEROH - FRE-D,HIS-E,PHI-E,
(3) WILFRED JUM KFUTWA - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
(4) FON VILBERT MBAH - BIO-E,CHE-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 6
(1) PEZEMO EMMA ELSIE MICHELLE - BIO-D,CHE-D,
(2) ATANGANA JESSICA MURIEL - FRE-D,HIS-E,
(3) EPIE NGUBE NGOLE NGOLE - GEO-E,HIS-D,
(4) JOB YUBOWEM GHAMAU - BIO-E,CHE-D,
(5) NGULLEJOLLE HAROLD EJOLLE - FRE-E,HIS-E,
(6) SHINEME CRESCENCE MANGWE - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1241 GOVERNMENT HIGH SCHOOL MANKON
Regist:106, Sat for 2 or More Subjects:106, Passed:81, %Passed:76.42, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 9
(1) NGUTI ANITA BIH - BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-B,
(2) NDOH JUDE CHETA - BIO-A,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(3) FRU DIDACUS ATIA - BIO-C,CHE-D,PMM-A,FMA-B,PHY-E,
(4) TSE MIRABEAU FRU - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
(5) TAFUH MARILYN SIRRI - BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(6) NDIFOR LUM NOELLA - BIO-B,CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(7) AMANA RANSOM AKONJI - BIO-C,CHE-E,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(8) CHO NAPOLEON NIH - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(9) NGANG ROLAND ANYE - BIO-E,CHE-D,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 6
(1) CHE CARINE AKWA - ECO-A,GEO-C,PMS-D,REL-E,
(2) NCHANG LUCY CHO - BIO-C,CHE-C,PMS-D,FMA-C,
(3) ANGU GEORGE FON - ECO-C,GEO-E,HIS-B,REL-D,
(4) CHE VALANTINE TAFUH - ECO-C,GEO-C,PMS-D,FMA-E,
(5) ASOH CHARLOTTE NDE - ECO-C,LIT-E,HIS-C,REL-E,
(6) EMBE AJOH MENTI - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 36
(1) NDE ERNEST NJOYA - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(2) NJI LOUIS AWAH - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(3) AKWA STEPHANIE NCHE - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(4) BIH STEPHANIE SUH - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(5) NGOTANGYE BLESSING WOPENESEH - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(6) LUM NORA TANGIE - BIO-C,CHE-E,GGY-B,
(7) MFOR CAROLINE ELLO - ECO-C,LIT-E,HIS-B,
(8) NDZI GLORY MUSAH - BIO-C,CHE-C,GGY-D,
(9) NEH LIZETTE NGANG - ECO-B,GEO-C,PMS-E,
(10) NJI DESMOND FRU - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(11) NJI GERALDINE NEH - ECO-B,GEO-C,PMS-E,
(12) TIJANG LAWCISCA MUMA - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(13) AKUM CIVIAN ASOH - BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(14) FOKWA JOAN ATEH - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(15) CHI PETER CHE - GEO-D,HIS-C,REL-E,
(16) CHI VALERY CHE - HIS-B,REL-E,PHI-E,
(17) CHI WILFRED CHE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(18) NGUM CARINE FRU - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(19) NGWAKUO PAUL AMABO - BIO-C,CHE-D,PHY-E,
(20) YISHU MERABEL YUNIEL - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(21) BIH HONORINE TSI - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(22) CHE EVERT LUM - BIO-D,CHE-D,PHY-E,
(23) LUM GERALDINE AWAH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(24) NEH HONORINE FORBANJONG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(25) SIRRI HENRIETTA NDENGE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(26) YONGHA PETER MELENG - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(27) AMAH GILGA LUM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(28) AMBE SHEILA MANKA'AFANWI - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(29) AQUINA BIH FRUNWI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(30) BIH MIRABEL NCHE - ECO-D,GEO-E,HIS-E,
(31) CHE RENE NKIMBENG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(32) MBANWEI BRAUNHILDA AMEK - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(33) MBONG ERNESTINE ANE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(34) NANGAH GERALDINE - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(35) SWIRRI SOLANGE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(36) TICHEN PHILIP NGONG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 30
(1) ANIM THEODORA NDOH - ECO-B,GEO-B,
(2) ACHONJOH JACKSON EGWENJOU TSE - ECO-C,HIS-C,
(3) SOH SHURI GERMAINE - FRE-C,HIS-C,
(4) AWAH FELICIA MEH - ECO-C,GEO-D,
(5) NIBA LEONARD TSE - ECO-D,HIS-C,
(6) NYINGCHO CAREY AMBE - BIO-D,GGY-C,
(7) SWIRRI CHRISTABEL CHO - HIS-C,PHI-D,
(8) ALARI SHALOT AWAH - BIO-E,GGY-C,
(9) CHI CARINE LUM - GEO-E,HIS-C,
(10) CHICK NDA VICTOR - GEO-E,HIS-C,
(11) MOKORO VALERIE NGOWAH - BIO-D,CHE-D,
(12) NCHANG FRIDA NCHO - GEO-E,HIS-C,
(13) NCHE BELLA NCHANG - HIS-D,PHI-D,
(14) WAMBA NKENGAFAC THOMAS - GEO-D,HIS-D,
(15) AKANGE STANLEY ORSHAHEMBA - CHE-E,GGY-D,
(16) ANYE ANYE CHENWI - GEO-E,HIS-D,
(17) AZAH BELINDA NCHE - BIO-D,FMA-E,
(18) AZANG LIVINGSTONE KPWAH - BIO-E,GGY-D,
(19) CHI DEUDONNE - BIO-E,CHE-D,
(20) FON LOUIS AKONGNWI - ECO-D,HIS-E,
(21) MANKA RELINDIS CHE - GEO-E,HIS-D,
(22) MILANDAROSE SWIRI NGWA WAMUCHU - HIS-D,PHI-E,
(23) NEH CONSTANT NDE - BIO-E,GGY-D,
(24) NGUM CARINE SUH - BIO-E,CHE-D,
(25) NJI MERCY NEH - GEO-E,HIS-D,
(26) ANYE BLAISE AWAH - BIO-E,CHE-E,
(27) AZAH VEGINIA - BIO-E,GGY-E,
(28) LUM HELEN NSUFOR - PMS-E,FMA-E,
(29) LUM SANDRA AKENJI - BIO-E,PMM-E,
(30) MBUH PASCALINE SWIRRI - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1244 DIVINE HIGH SCHOOL KUMBA
Regist:58, Sat for 2 or More Subjects:58, Passed:32, %Passed:55.17, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 3
(1) MBWOGE RIDLEY NSIOGE - BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2) HASSANA BRAHIM SALEH - BIO-E,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(3) AHAMEFULE KENNETH OBINNA - BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 2
(1) AKA IVO ABIA - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(2) DAMBA BLANDINE - ECO-E,GEO-E,PMS-D,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 13
(1) ANYA VALAETINE MBOH - GEO-D,HIS-C,PHI-C,
(2) ATUH CRIMECIA AFOH - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(3) INOH MERCY ATU - ECO-E,GEO-C,PHI-B,
(4) OKPU ETENGENEG AGBOR - ECO-D,GEO-D,HIS-B,
(5) FOBO NESQO BAKEH - ECO-E,GEO-C,PHI-D,
(6) NKENGFAC PRENE TENGU - HIS-B,REL-E,PHI-E,
(7) NGIME BELTUS TAZANU - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(8) NZIKANG GILBERT TANYE - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(9) AHONE GLORYETTE EBONG - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(10) ETONGWE LONGE BAKIA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(11) NGOE TABI BANARBAS - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(12) NJENJA BOMOKO NDIKA - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(13) TEMBE WILLIAM NANJE - BIO-E,CHE-D,GGY-E,
Passed in 2 Subjects: 14
(1) TITA THERESIA ANGUM - BIO-C,GGY-B,
(2) EBUNEY PRINCLEY MANYOH - PMM-C,FMA-C,
(3) APAH PIUS TABA - BIO-E,CHE-C,
(4) BILLY ASHU NGEMBO - HIS-C,PHI-E,
(5) DIANGE OTILIA FEMBE - HIS-D,PHI-D,
(6) NJIOH PRUDENCIA DIALE - HIS-D,PHI-D,
(7) SUSAN NDOH BOKWE - HIS-C,PHI-E,
(8) BUMA FRANKA NUBIA - HIS-D,PHI-E,
(9) IDAMKWE SAMPSIN - ECO-E,GEO-D,
(10) KABE MAUREEN - ECO-D,GEO-E,
(11) BOKWE EMMANUEL BOKWE - ECO-E,GEO-E,
(12) ESEME JESSY NFANG - HIS-E,PHI-E,
(13) MOTOMBALE BOMOKE TED - HIS-E,PHI-E,
(14) OBIE ELVIS ETONGWE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1245 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BALIKUMBAT
Regist:45, Sat for 2 or More Subjects:45, Passed:35, %Passed:77.78, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 4
(1) GANSEY BUMGEBDING MUNGU - BIO-B,CHE-B,PMM-C,PHY-D,
(2) CHOP LEONARD NKIMIH - ECO-D,GEO-C,HIS-B,PHI-E,
(3) DUNA MARC PAHTEM - BIO-B,CHE-B,PMM-E,PHY-E,
(4) LONGE YENGHOKE SYLVIE - ECO-C,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 17
(1) AYONISEH KILIAN BUCHU - ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(2) AYIBUA TIMOTHY NCHOLI - ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(3) BILLA PLEMUS GANSEN - ECO-B,GEO-D,REL-E,
(4) SAMA JEAN EUDES - ECO-D,GEO-C,PMS-E,
(5) ANUMBOM FESTUS ACHEMANDE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(6) BRENDA LESIGHA NUAH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) MENTAIN MARIE-CLAIRE - BIO-E,CHE-C,PMM-E,
(8) NDOH CHRYSANTUS MANDUE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(9) SIGA GLORY NGIEH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(10) TAKWE MARCELUS ABEBOH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(11) GANA MERCY LEBVAH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(12) NGWANA PATRICK KACSEH - BIO-E,CHE-D,PHY-E,
(13) NKWECHU MIRABEL MBOORI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(14) NWANA MAXIMILIAN PAHTEM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(15) YEGHA GERALD BANNA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(16) YEGHA MITTERRAND GABA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(17) BOBYECK SAMA JENNETT - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 14
(1) BUVAH EDWIN WOBYEB - BIO-D,CHE-C,
(2) VEYEB FRANKLINE - ECO-D,HIS-C,
(3) CALSON NYIBIO NNAH - GEO-E,HIS-C,
(4) MONGI GISCARD GINNA - BIO-E,CHE-C,
(5) NTATUH MARRITE BUNAI - GEO-E,HIS-C,
(6) PANSEH JOMI MARINUS - GEO-D,HIS-D,
(7) RENE GAMI NUAH - GEO-E,HIS-C,
(8) SIGA BROWNHILDA BEI - FRE-D,HIS-D,
(9) VALUMA ZENABOU ADAMOU - ECO-E,HIS-C,
(10) BILLA EMILE SALAH - GEO-E,HIS-D,
(11) BOBGA BLAISE NYUHBIT - GEO-E,HIS-D,
(12) LOUMAH CLARISE PILLA - GEO-E,HIS-D,
(13) PANGVAH ROLAND NUKMI - ECO-E,HIS-D,
(14) DINGHA WOBYEB LOUIS - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1246 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BENAKUMA
Regist:20, Sat for 2 or More Subjects:19, Passed:15, %Passed:78.95, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) NDIMUMEH GILET SHUTANG - ECO-E,GEO-E,HIS-B,PHI-B,
(2) NJECK RITA ANJECK - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 6
(1) IHIMBRU CHRISTOPHER OTEH - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(2) KANYIMI CELINE IMBUNU - HIS-B,REL-E,PHI-D,
(3) KUDI CATHERINE YEYUANDE - FRE-E,HIS-C,PHI-C,
(4) NDI MIRANDA ASHI - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(5) EVARISTUS ELISHA IHIMBRU - HIS-C,REL-D,PHI-E,
(6) ISEH RENE NGWATI - ECO-E,GEO-D,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 7
(1) KUDI AMOS OTEH - GEO-D,HIS-B,
(2) MOLENDE LAWRENCE LUMA - HIS-B,PHI-D,
(3) AKUM ELECTA SINGIMUDI - HIS-D,PHI-D,
(4) ANE SIMON KARANA - HIS-D,PHI-D,
(5) KUM MADONIA YONDE - HIS-E,PHI-D,
(6) NDIMUMEH CLAUDE PICHOUYEU - ECO-E,GEO-D,
(7) USMANU MUSA HARUNA - ECO-E,GEO-D,
Centre No: 1247 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL MAMFE
Regist:13, Sat for 2 or More Subjects:13, Passed:7, %Passed:53.85, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 2
(1) NCHA-ASU DEBORA KEPUA - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(2) TABOT DIVINE ASSAM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) TABI CALIN AYAMBA TANYI - GEO-C,HIS-B,
(2) MBUA RAPHAEL OBI - HIS-C,PHI-D,
(3) NSO PATIENCE EBANGHA - HIS-C,PHI-D,
(4) KAN COLLINS TEYIM - ECO-E,HIS-C,
(5) TABI LUCIA KACY AWU - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1248 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL WABANE
Regist:16, Sat for 2 or More Subjects:16, Passed:15, %Passed:93.75, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) LEKUNZE ERIC ASONG - ECO-D,GEO-D,HIS-C,REL-E,PHI-E,
Passed in 4 Subjects: 2
(1) NEMBO RICADO SONGTAM - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(2) FOMUNYOH-TEBO LARECIA AGUM - ECO-E,GEO-D,HIS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 7
(1) KEDJUNDA PADDY NGEI - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(2) MARY ANDOH MBEN - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(3) MBAH EUNICE ANDREW - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(4) TAKUN VOLUNTRY ATOH - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(5) TAYONG OWELLA KEDJU - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(6) LIANGEM JAMES LIH-CHA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(7) MELINJI NAPOLEON JIHMAH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) MENKEMASOBA LINUS - GEO-E,HIS-C,
(2) EPIE QUINTA DIONE - HIS-D,PHI-E,
(3) LOH CLAUDIA NJECK - GEO-E,HIS-D,
(4) MBI RITA ACHA - GEO-E,HIS-E,
(5) TOH EXCI MANGEM - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1249 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL SANTCHOU
Regist:24, Sat for 2 or More Subjects:24, Passed:14, %Passed:58.33, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 4
(1) YAKUM MBEGHE JANICE - ECO-C,GEO-B,PMS-D,
(2) LEFFO TANDIE SADRAC - ECO-D,GEO-B,PMS-D,
(3) TAMFU DONALD SHEY - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(4) FOTSO ULGUIN BLAISE - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
Passed in 2 Subjects: 10
(1) LAAH ETIEN SONG - ECO-C,GEO-C,
(2) ELAD ELUMBAT ROLAND - GEO-C,PMS-D,
(3) ACHA MARTIN - GEO-E,HIS-C,
(4) NJIOH TERENCE SAH - ECO-E,HIS-C,
(5) SONE METUGE RIGGS - GEO-E,HIS-C,
(6) ANUKABUI NGUNGWANJI CLAUDETTE - GEO-E,HIS-D,
(7) AYOUNAK YANKO RUTH - ECO-E,HIS-D,
(8) CHOMOH MARTIN - GEO-E,HIS-D,
(9) EWANG STANDLEY MKPOT - GEO-E,HIS-D,
(10) KEDJU NDA HIPPOLYTE - GEO-E,HIS-D,
Centre No: 1250 SAINT PETERS CATHOLIC COMPREHENSIVE COLLEGE KUMBO
Regist:64, Sat for 2 or More Subjects:64, Passed:61, %Passed:95.31, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 9
(1) BANINLA ODRAN WIYFENGLA - BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(2) BEMSII VALERY NYAH - BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(3) FANKA BRIDGET BINLA - BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-E,
(4) DOH ROMANUS BONGAMAN - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-D,PHY-C,
(5) MBIBAH DERICK VERSHIYI - LIT-E,FRE-D,HIS-B,REL-D,PHI-B,
(6) NTANG EMMACULATE YAAH - BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(7) NYUYDZENJO RODRICK WANYU - ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-D,PHI-D,
(8) TATAH ROSETT YUDZESI - ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-E,PHI-C,
(9) KIVEN BENA BANMO BURINYU Y - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-D,REL-E,
Passed in 4 Subjects: 17
(1) MANGONG DIEU-DONNE TARDZENYUY - CHE-D,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(2) MELIM ANNA WIRKIA - BIO-C,CHE-C,PMS-B,FMA-D,
(3) YUNGSI FADIMATU YAH - ECO-B,GEO-B,PMS-D,REL-D,
(4) BANADZEM MEDIATRIX YEFON - LIT-E,HIS-D,REL-D,PHI-B,
(5) NGONG CHLODETH FONYUY - BIO-E,CHE-E,PMS-C,FMA-B,
(6) FONYUY BETTY NANCY - BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-D,
(7) GHAM PETER NYUYU - ECO-E,GEO-B,HIS-D,REL-E,
(8) WIRNGO RONALD LEMNYUY - ECO-E,GEO-C,HIS-D,PHI-D,
(9) YENWIYGHAVEN EMILE ASEKA - ECO-E,HIS-C,REL-D,PHI-D,
(10) AKUM GWENDOLINE BIH - ECO-E,GEO-D,HIS-C,REL-E,
(11) CYPRIAN FOHTAR LADZEE - BIO-D,CHE-E,PMM-D,FMA-D,
(12) KONGNYUY MARCELINE VERNYUY - BIO-C,CHE-D,GGY-E,REL-E,
(13) LEMLO PIUS ABASHINYUYGHA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(14) FONYUY BERTILLA NGA-AH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-E,
(15) NJOAMO BERTIN SEVIDZEM - ECO-D,GEO-E,HIS-D,REL-E,
(16) NTEH LARISSA SOLA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(17) LABAN ELIAS FORNYUY - ECO-E,GEO-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 20
(1) MODUFE ADELBERT MNGO - GEO-C,HIS-B,PHI-B,
(2) TUME STELLA YENVIDZEM - GEO-C,HIS-B,REL-D,
(3) TANGWA CHRISTIAN FINYOH - ECO-C,HIS-C,PHI-D,
(4) BELINYOH CONRAD - ECO-D,GEO-B,PHI-E,
(5) DZELAFEN NICOLINE FONYUY - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(6) DZERNYUY RENE KPUYUF - GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(7) EMMANUELA YENSIN - BIO-C,CHE-D,PMM-D,
(8) VEYU CLAUDETTE TOMNYUY - CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(9) CHUFE RITA - BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(10) FONKPU BERNADETTE SEVIDZEM - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(11) ISABELLE VERSHIYI - GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(12) MAIKA JOSEPH VERNYUY - LIT-E,HIS-C,PHI-D,
(13) WIRNGO YVONNE MARIE YUNDZESI - GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(14) CHIN GRACE NSAIDZEDZE - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(15) FIHNUYEH VALERIE - BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(16) MBULAV CHIARA DZELAMONYUY - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(17) NJOBE LARISSA NYUYBOMLE - BIO-D,CHE-D,GEO-E,
(18) NUBOSI MAPANE PRISCA - LIT-E,HIS-C,REL-E,
(19) WIRNGO CLARISSE NYUYTOM - ECO-C,GEO-E,HIS-E,
(20) KONGNYUY MIRABEL BERKA - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 15
(1) MENGNJO MUSTAPHA NYUYSENI - BIO-B,CHE-B,
(2) YISI DESMOND MEIME - BIO-C,CHE-C,
(3) WIRNDZEREM MACNISSI BENDZEKA - HIS-B,REL-E,
(4) FESTUS LEINYUY - ECO-C,GEO-E,
(5) JAFF EMMANUELA YENLANYUY - GEO-E,PHI-C,
(6) JUDE THADDEAUS FOKANYUY - GEO-D,HIS-D,
(7) BAMNJO GLADYS YEFON - HIS-D,PHI-E,
(8) CATHERINE YELAH NGORAN - GEO-D,PHI-E,
(9) CHARLES LEINJO - GEO-E,HIS-D,
(10) NGAH LYDIA FENLAI - GEO-E,HIS-D,
(11) NGORAN VERONICA NYUYBIN - GEO-E,HIS-D,
(12) SAHLA EDELQUINE LIMNYUY - BIO-D,PMM-E,
(13) BAH MARIECLARE BIY - BIO-E,GGY-E,
(14) KONGLIM ESTELLA YENSAI - HIS-E,PHI-E,
(15) NYUYSEMO BETILA BURINYUY - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1252 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BAFUT
Regist:115, Sat for 2 or More Subjects:115, Passed:83, %Passed:72.17, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 5
(1) NJONGWE JAMES AGHEYIH - BIO-E,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-E,
(2) EKOLE BINDAKA NGOE-NESOAH - ECO-C,GEO-C,HIS-B,REL-E,PHI-D,
(3) FUNWI JACOB FUH - BIO-B,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-D,
(4) BIH MERCY TAJONG - BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(5) ATANGCHO ALFRED GOHNE - BIO-D,CHE-E,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 6
(1) NJABE SHAOLIN BOMENE - ECO-C,GEO-C,HIS-B,PHI-D,
(2) ACHU PERSIS MANGANG - ECO-D,GEO-C,HIS-B,REL-E,
(3) NDEH PHARAOH HILARY - BIO-B,CHE-C,PMM-E,PHY-E,
(4) KOMBANE ERNEST NDI - BIO-E,CHE-E,PMM-D,FMA-D,
(5) SHU CLARIS BIH - BIO-E,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(6) SHU JELVAS - BIO-E,CHE-E,PMM-E,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 40
(1) AZINWI NAOMI - ECO-B,GEO-B,HIS-B,
(2) ELIZABETH NYUYDINKONG - ECO-A,GEO-C,PMS-C,
(3) NEBA EMMANUEL SUH - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(4) NEBA KELLY NGUM - ECO-B,GEO-B,PMS-D,
(5) NFORMI PATIENCE SHEE - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(6) SOBSEH CONSCIENCE YOGYU - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(7) TANCHO BIFU EMMANUELLA AFANWI - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(8) AMIDOU SEIDOU - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(9) NGUM COMFORT - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(10) NUMFOR PATIENCE NCHANG - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(11) SHU KELVINE NGWA - ECO-D,GEO-B,HIS-C,
(12) CHENWI ALOYSIUS SHU - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(13) QUILINUS SHU - ECO-C,GEO-C,HIS-D,
(14) SONG NCHANG - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(15) ASANGWA BELINDA ALIEJEH - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(16) CHE LORITA NGUM - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(17) EUGINA BUHJINI NGWANE - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(18) NEBA MOSES NDEH - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(19) NINCHA DELIA MANFOR - BIO-D,CHE-E,GGY-B,
(20) SIRRI PRESCILIA - BIO-C,CHE-D,GGY-D,
(21) SUNJO DELISE BONGLAV - ECO-D,LIT-E,HIS-B,
(22) TRUKANG STELLA MBONGE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(23) MAFOPA CHI CARINE SORELLE - FRE-D,HIS-D,PHI-D,
(24) NEBA NGWA DEVINE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(25) SHU BENARD AMBE - BIO-E,PMM-C,FMA-D,
(26) SUH ANOLD NFORSI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(27) TEBID SOLANGE NVENAKENG - LIT-E,HIS-B,PHI-E,
(28) AMABO CYRIL SHU - BIO-C,CHE-E,FMA-E,
(29) AMBE ELECTA SIRRI AKONGNWI - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(30) LUM SHELLA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(31) MANKA'A MERCY CHE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(32) NEBA EDISON NEBA - BIO-D,CHE-D,PHY-E,
(33) AFANWI ELEANOR BIH - BIO-E,CHE-D,PHY-E,
(34) BINKASI PATRICIA CHE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(35) NCHANGNWI GRACE SIGALA - BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(36) NSUMFOR LOVELINE NGUM - ECO-D,GEO-E,HIS-E,
(37) NUMFOR MALVIS LUM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(38) SUH CELESTINE NEH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(39) LACTIO ERICA MANKA'A - BIO-E,PMM-E,FMA-E,
(40) SHU CONCILIA ASOH - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 32
(1) BIHNWI GLADYS NJINGANG - ECO-C,HIS-B,
(2) CHE STEPHANY NGWEN - ECO-D,HIS-B,
(3) LUM DORIS - GEO-C,HIS-C,
(4) NEBA KINGSLEY CHE - GEO-D,HIS-B,
(5) NGARIBA VALERIE ASAHGONG - ECO-C,GEO-C,
(6) ASOH EMMACULATE - ECO-E,HIS-B,
(7) AYONGWA LIZETTE SIRRI - FRE-D,HIS-C,
(8) CHEBI CELINE NGUM - HIS-B,PHI-E,
(9) FUHNWI JAVIS AMABO - BIO-C,CHE-D,
(10) MELVIS NGUM - HIS-C,PHI-D,
(11) TANDO LOVIE NGANTI - HIS-B,PHI-E,
(12) AWAH RITA ATEH - GEO-D,HIS-D,
(13) ENO ENO ISLA BIH - HIS-C,PHI-E,
(14) FOREMBENG GILBERT FUH - HIS-D,PHI-D,
(15) KEBBIANYOR MERILYNPEPRAH TABOT - HIS-D,PHI-D,
(16) LUM EMMANUELA NGWA - GEO-E,HIS-C,
(17) MANKABI MATIELDA AMBE - ECO-E,GEO-C,
(18) NCHANG CALISTAS NEBA - HIS-C,PHI-E,
(19) NGUMI GABRIEL TAKOR - GEO-E,HIS-C,
(20) NGWA VALERINE MANKA'A - ECO-E,HIS-C,
(21) NGWENGANG MULAA CHARLOTTE - ECO-E,HIS-C,
(22) YALO GAILLE BIH - ECO-E,HIS-C,
(23) BIH MAVIS NGWA - ECO-E,HIS-D,
(24) LUM JENNIFER NFORBAH - GEO-E,HIS-D,
(25) NEBA CLOUDINE ASOH - ECO-E,HIS-D,
(26) NFORBI LILIAN AZINWI - HIS-D,PHI-E,
(27) NUBONG HILDA NCHANGNWI - BIO-E,CHE-D,
(28) NEBA EMMANUELA SIRRI - BIO-E,CHE-E,
(29) NFORBI COUNDER FUH - ECO-E,GEO-E,
(30) NGWA ANNA BIH - GEO-E,HIS-E,
(31) NOIRIN NGWENTA - GEO-E,HIS-E,
(32) NUMFOR AKONGNWI NGWA - BIO-E,GGY-E,
Centre No: 1255 JEMEA MEMORIAL COLLEGE KUMBA
Regist:10, Sat for 2 or More Subjects:10, Passed:5, %Passed:50, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) YAMA AGNES MBE - BIO-C,CHE-D,GEO-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) BESINGI AMELINE TONGE - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(2) MUKENGE ADUFF NOKANAKA - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 2
(1) BLESSED PATSYLVIA EMILE EBAKO ' - HIS-D,REL-E,
(2) NIH CHARLES TETU - GEO-D,PHI-E,
Centre No: 1256 GOVERNMENT HIGH SCHOOL TATUM
Regist:112, Sat for 2 or More Subjects:111, Passed:79, %Passed:71.17, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 3
(1) TUKOV ANGELE TIRLA - BIO-B,CHE-B,PMM-D,FMA-D,PHY-D,
(2) NYAH NOVELLA MUNKEH - BIO-E,CHE-D,PMM-B,FMA-A,PHY-E,
(3) WIRNSUNGNIN ROLLAIHA VEYEE - BIO-C,CHE-D,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 10
(1) TATA DOMINIC NFON - CHE-C,PMM-B,FMA-A,PHY-E,
(2) NGALA BELTUS - CHE-D,PMM-B,FMA-C,PHY-C,
(3) KIBINKIRI VANESSA NYUYSEVER - ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-E,
(4) TOMBIR EMMANUEL TAHLA - BIO-E,CHE-D,PMS-C,FMA-C,
(5) BAH MICHEAL FAI - CHE-D,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(6) KPUDZEKA KEWIR - BIO-C,CHE-D,PMM-E,PHY-D,
(7) MBIVNJO PONTIANUS KEAFOON - CHE-E,PMM-D,FMA-E,PHY-D,
(8) SUIKA ALBERTINE DZEKEM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(9) TUMI LEONARD BUHNYUY - BIO-E,CHE-D,PMS-E,FMA-E,
(10) NTUMFON DEDIER KALEH - BIO-E,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 26
(1) MBINKAR BENOIT SHALANYUY - ECO-A,GEO-A,HIS-B,
(2) BUDZI MANSAH NELSON - GEO-B,HIS-B,PHI-E,
(3) GHE DERICK BONGKPU - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(4) LENAKA VERLA KARIM - BIO-B,CHE-C,PHY-D,
(5) VENAYUVER SHEY MARC AUTHUR - LIT-E,FRE-C,HIS-B,
(6) WIBA DIODONNE WAINTUME - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(7) WIRNDZEREM EMILINE BONGYIH - ECO-D,HIS-B,PHI-D,
(8) YAYA HASUMI - ECO-C,GEO-E,HIS-B,
(9) DZELAMONYUY ADELINE - BIO-D,CHE-D,GGY-C,
(10) EMMANUEL NYUYKI WIRSIY - BIO-C,CHE-D,PHY-D,
(11) SHEY ANNETTE BOKA - BIO-C,CHE-C,PHY-E,
(12) DZEKAMU KINGSLEY KIHDZEE - BIO-E,CHE-D,GGY-C,
(13) NDHADZE RENE TOMLA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(14) NGAH DIVINE MINGTIR - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(15) NSAIBOTI GLORY - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(16) YENVIMAI YVETTE - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(17) KIBINKIRI EDGAR BURINYUY - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(18) KIDZENGWAH MARIYAMO KILOFONYUY - BIO-C,CHE-E,PMS-E,
(19) NGALA ROLAND KIGHA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(20) TANJ ABDURAMAN BONGMBA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(21) BONGKA MAVIS JAIDZEKA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(22) JURI SHEILA FONDZENYUY - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(23) NFOR MARIAMU MAWAH - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(24) TERRENCE GWEI - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(25) KPUDZEKA MARCEL NYUYDZEMO-ON - BIO-E,PMM-E,FMA-E,
(26) WIRKOM DELORIS DZEWOLA - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 40
(1) CARINE BIEYOH SHANGONG - ECO-B,HIS-B,
(2) NDAMIZE MERCY NGWANGUSEM - BIO-B,CHE-C,
(3) WIRBA CARINE FONYUY - ECO-B,HIS-C,
(4) KIDZENWAH MALICE YUYEH - ECO-C,HIS-C,
(5) NCHADZE MARXI BONGAJUM - BIO-C,CHE-C,
(6) NDZE MARCEL WIRASHIY - GEO-C,HIS-C,
(7) NJOMBU HELENE BONGSIYSI - GEO-C,HIS-C,
(8) TATAEMMANUELA TIH-TU - FRE-D,HIS-B,
(9) WIRBA CHRISTABELL SIYSILLA - ECO-D,HIS-B,
(10) BANLA JULIETE BONGKISHERI - BIO-D,GGY-C,
(11) CELESTE TAKWA LEYNTENG - FRE-D,HIS-C,
(12) WIRSIY MARY-STELLA DUWIYKA - ECO-E,HIS-B,
(13) FONKOR MAIMO JOANNES - GEO-E,HIS-C,
(14) GOHGA STECYL - ECO-C,GEO-E,
(15) LABAN GEMA KIBONG - ECO-E,HIS-C,
(16) LANGWA GODBLESS TARSUM - ECO-D,GEO-D,
(17) MUH LYDWIN SIH - PMM-D,FMA-D,
(18) NDZEDZENYUY BLAISE LATAR - ECO-D,GEO-D,
(19) NJOBARA INNOCENT NJOBARA - ECO-D,GEO-D,
(20) NSAME CLARENCE - GEO-E,HIS-C,
(21) YAYA MUSA NUHU - GEO-D,HIS-D,
(22) BAKARI ELVIN NKEH - GEO-E,HIS-D,
(23) BONJE VERA SUNDE - GEO-E,HIS-D,
(24) KEWIR LUCY KILAGHAN - HIS-D,PHI-E,
(25) MAYI MARY NYUYKIGHAN - HIS-D,PHI-E,
(26) NAVTI CARINE DZEKEM - ECO-E,HIS-D,
(27) NFOR FREEDOM NGWABARA - HIS-D,PHI-E,
(28) OBI EMMANUEL ABIA - GEO-E,HIS-D,
(29) SEKA DICKSON NANGSINNYUY - GEO-E,HIS-D,
(30) SHIFU ERNEST TARLA - BIO-E,CHE-D,
(31) WIRBA CHRISTINA SEVIDZEM - HIS-D,PHI-E,
(32) WIRSUNGNIN MATILDA - GEO-E,HIS-D,
(33) BAH ELVIS WONGEBE - BIO-E,PMM-E,
(34) CHEM LAWAN - BIO-E,GGY-E,
(35) LEMOLA DIVINE WIRNYUY - ECO-E,GEO-E,
(36) LIMNYUY MERABLE KONGNYUY - HIS-E,PHI-E,
(37) MAGWESHI COLLINS TANDA - BIO-E,GGY-E,
(38) MBULI VOILET WAWA - ECO-E,GEO-E,
(39) TANTO MATILDA MUSAH - BIO-E,GGY-E,
(40) WIRMVEM YVETTE SEWOYEBA - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1258 MATURITE BILINGUAL HIGH SCHOOL DOUALA
Regist:32, Sat for 2 or More Subjects:32, Passed:16, %Passed:50, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) NFORMI ROLAND KILO NFORMI - ECO-C,GEO-C,PMS-B,FMA-B,
(2) EKWET SAMPSON MBU - ECO-A,GEO-E,PMS-E,PHI-D,
(3) EWANG ALVINE NTUBE - ECO-E,GEO-D,HIS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 1
(1) EWANG SERAH TAMBI - GEO-E,HIS-B,PHI-D,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) ELIZABETH BANYI TABI - HIS-B,PHI-D,
(2) ANGWUA REGINE SONIA LAURE - FRE-D,HIS-D,
(3) BIH JUSTINA NCHAM - GEO-D,PHI-D,
(4) NGWENYI EMMANUELA ACHE - HIS-D,PHI-D,
(5) NGONG NICOLE NENGIE - GEO-E,HIS-D,
(6) NOELA GOHGA ASANJI - HIS-E,PHI-D,
(7) ODETTE FULI MBUI - HIS-D,PHI-E,
(8) TAKU BIH ANDONGLEFAC - HIS-D,PHI-E,
(9) ENYEGUE 'A EKORONG JASMINE - FRE-E,HIS-E,
(10) FREE KOUSSOCK NADINE FLORE - GEO-E,PMS-E,
(11) MBOUKEU TCHEGOU SORELLE STELLA - ECO-E,GEO-E,
(12) NGEWYUI NADINE NGU - HIS-E,REL-E,
Centre No: 1259 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL DSCHANG
Regist:83, Sat for 2 or More Subjects:83, Passed:65, %Passed:78.31, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 5
(1) ANUBONDEM ELVIS - BIO-C,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(2) ESSONGASHU PIUS ENOW - ECO-C,GEO-C,HIS-B,PMS-C,FMA-C,
(3) DONGMO ZANGUIM GUYRAULT BEYBERT - BIO-E,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(4) NKENGATEH JORCELINE TANKENG - BIO-E,CHE-E,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(5) DEUDJUI DJOMALEU ARLETTE GLADYS - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 11
(1) TIEUBOU LAPA MELAINE - ECO-A,GEO-B,PMS-B,FMA-C,
(2) PEFITEKEH ZIMBI ELSIE - ECO-A,GEO-C,PMS-C,FMA-C,
(3) ANNABEL SANGHA AMIH - ECO-A,GEO-C,PMS-C,FMA-D,
(4) EPOMA MESUMBE YANNICK - ECO-D,GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(5) DJEUMO YISSEU WINNIE LINDA - ECO-E,FRE-E,HIS-C,PHI-C,
(6) POUOKAM DZUGUEM RICKEL - ECO-C,GEO-D,PMS-E,PHI-D,
(7) KENFACK DE LEKELEM CLAPAREDE-SAPIENS - ECO-E,GEO-C,HIS-D,PHI-E,
(8) NCHANG ED-RHODA KEREN HAPPUCH - ECO-C,GEO-D,PMS-E,PHI-E,
(9) TEZANO AXEL GAREL - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(10) NCHEBOU DONGMO CEDRIC - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(11) NGANNOU MADONG HELENE GAELLE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 25
(1) MUNGUNSI GODLOVE NSANSI - ECO-A,GEO-B,PHI-E,
(2) AKWANGA NINA - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(3) NJOUNDJA FOTSO ANTONELLA DIANE - ECO-C,GEO-C,PMS-C,
(4) NTSE BILLIET BIH-ATEH - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(5) AGENDIA ALBERT TASONG - GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(6) CHIAFACK DIVINE - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(7) FORBANDE MITTERAND ATEAZE - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(8) TEDONSO JEAN NESTOR - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(9) TSAMOH JUSLINE TANGMOH - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(10) AMIH ELVIS NANG - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(11) DONFACK NGUEMEZI PATRICIA JOSE - FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(12) KENFACK DONFACK WILLIAM JOSPIN - ECO-E,GEO-C,PHI-E,
(13) KENFACK-TSAMO BRICE-ETIENNE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(14) MBUNWE NOEL NFORBA - BIO-E,CHE-C,PHY-E,
(15) NGUATEM SULLIVANS ANYINKENG - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(16) NJI DORIS PIH - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(17) NJONGWO EUGINE NDUNGEH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(18) TAMOUDOUNG NGUESSONG SERGE PRESTILIA - ECO-D,GEO-D,PHI-E,
(19) COLLINS LONTCHIE TAZOH - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(20) FORYIM DORIS ZOULESI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(21) NJOKU BENICE NKEANGLEFACK - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(22) TENDONGIM LIBERATA FORMEM - ECO-E,GEO-D,HIS-E,
(23) AJOACHA FLORENCE - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(24) ATONGNONG JOYCE OMA - ECO-E,LIT-E,HIS-E,
(25) ZOULESI IVO NKENGAFACK - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 24
(1) CHIA SOLLIZ LAI - ECO-D,HIS-C,
(2) NKEMCHA CANICIA MEJUME - BIO-D,CHE-C,
(3) SHUNGFACK EMMANUEL - GEO-D,HIS-C,
(4) ZEBAZE NJIETEU SAM DOUGLAS - ECO-C,GEO-D,
(5) ZEMTSOP MELANIE ZANGUE - ECO-B,GEO-E,
(6) ADAMA MERILINE NGWA - HIS-C,PHI-E,
(7) CLARICE SEVIDZREM SOMO - ECO-E,HIS-C,
(8) EBESOR LUCIAN - BIO-D,CHE-D,
(9) FONJUH TANGEM MARIE NANJI - GEO-D,HIS-D,
(10) KUH PASCAL ATSIMBOM - FRE-E,HIS-C,
(11) NGENYI URSULA MORFAW - LIT-E,HIS-C,
(12) NJONGWO ZACHERIE BETEKONG - ECO-D,HIS-D,
(13) SONTSOP PAMELA HUGUETTE - ECO-E,HIS-C,
(14) AFUETLAKA CAROLINE ACHA - HIS-D,PHI-E,
(15) APABAMOCK MATHIAS - HIS-D,PHI-E,
(16) CHAPAJONG FREDY - GEO-D,HIS-E,
(17) EMAMBO EHOWA EDITH PRUDENCE - BIO-E,PHY-E,
(18) ESOFACK ELODIE BLONDELLE - ECO-E,HIS-E,
(19) FRU ADELINE AWAHNGWE - ECO-E,HIS-E,
(20) GOUFFO SIDOUANE - HIS-E,PHI-E,
(21) MOFOR ERIC CHIATIAH - GEO-E,HIS-E,
(22) NGIMAFACK JEAN ARMAND - BIO-E,CHE-E,
(23) NJUFACK NKENGAKEU STEPHANIE - ECO-E,PMS-E,
(24) NKWETTE MINISCA MACHIE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1260 GOVERNMENT HIGH SCHOOL TINTO
Regist:17, Sat for 2 or More Subjects:17, Passed:7, %Passed:41.18, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 3
(1) EBOT NKWO ROBERT NNEM - GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(2) ANTEMBOCKAKO JUDITH - GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(3) EYONG GEORGE MBANDA - GEO-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) AKO JAMES AYUK - GEO-E,HIS-D,
(2) BISSONG WILLIAM TANTANG - ECO-D,GEO-E,
(3) CHRISTIAN YONDJE - GEO-D,HIS-E,
(4) AGBOR DALINDA-BELL MPEH - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1261 KULU MEMORIAL COLLEGE LIMBE
Regist:49, Sat for 2 or More Subjects:49, Passed:30, %Passed:61.22, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 13
(1) INJOH MIRIAM DASI - ECO-D,HIS-C,PHI-C,
(2) NGIMNKENG NKENGAFAC FALLONE - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(3) AWUNG LIZZETTE ANYICHAP - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(4) MBENG PASCAL AYUK - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(5) AGYINGI HADISON NDASHI - ECO-E,GEO-C,PHI-E,
(6) BESONG ENOKPEN JOSHUA AKO - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) CHARVELEY MARIKE NANA - ECO-E,GEO-D,PHI-D,
(8) CHUCKWABU NOUJA ROSEMARY - GEO-E,HIS-D,REL-D,
(9) DANIEL SOKOLICHE - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(10) IJANG-NUNG ETHEL FON - ECO-D,HIS-D,PHI-E,
(11) AMIH EXMIRANDA EKIAH - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(12) EGBE INES ANTEM - GEO-E,HIS-E,PHI-D,
(13) NSOUME GRACE NDEME - ECO-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 17
(1) FOBA STANLEY SANTO - BIO-B,CHE-D,
(2) ITOE ANICET EBEKU - GEO-D,HIS-B,
(3) TIFUH JILL MBAH FOMINYAM - HIS-B,PHI-D,
(4) EYONG JOAN BISONG - HIS-C,REL-E,
(5) KEKA BERNARD ESEYA - ECO-D,GEO-D,
(6) OJONG NTUI ETA - HIS-C,PHI-E,
(7) ZONUH ELVIS - HIS-C,PHI-E,
(8) APPOLONIA JOSO NGENYI FORMIN - GEO-D,REL-E,
(9) EMMERENCIA BEH SIH - HIS-D,PHI-E,
(10) GOBINA EMILIA EFOSI - HIS-D,REL-E,
(11) MOLOMBE BERRY-COLLINS NAMONDO - HIS-D,PHI-E,
(12) VIGRAN NANJE ELANGWE - HIS-D,PHI-E,
(13) YVONNE NGWENDZANG - ECO-D,GEO-E,
(14) NAHSANG ESTHER SAMA - FRE-E,HIS-E,
(15) OJONG OBEN OJONG DARCY - HIS-E,PHI-E,
(16) SLADEN MUMA YANICK FANGMBENG - HIS-E,REL-E,
(17) TAKUSI CARINE KOMTCHEU - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1262 SAINT ALOYSIUS MINOR SEMINARY ( S A M S) KITIWUM
Regist:21, Sat for 2 or More Subjects:21, Passed:21, %Passed:100, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 8
(1) MBINKAR DJIN NYUYKIGHAN - ECO-B,GEO-C,HIS-C,REL-D,PHI-B,
(2) SIEWE SEUGOUA - LIT-E,FRE-C,HIS-B,REL-D,PHI-B,
(3) LUKONG STEPHEN NYUYFONI - ECO-E,GEO-C,HIS-B,REL-E,PHI-B,
(4) FONYUY TARYUNI ISIDORE - BIO-C,CHE-C,PMM-D,PHY-C,REL-E,
(5) LUKONG FRANCIS SEWOYEBAA - ECO-E,GEO-C,HIS-B,REL-D,PHI-D,
(6) TATA STANLEY TATA - BIO-C,CHE-D,PHY-D,REL-E,PHI-D,
(7) KIVEN LIONEL GHENKEN - LIT-E,FRE-D,HIS-C,REL-E,PHI-D,
(8) NEBA CYRIL CHENWI - ECO-C,GEO-D,PMS-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 4 Subjects: 5
(1) SHIYNYUY CLAUDE ABURINYUY - ECO-E,GEO-C,HIS-B,REL-D,
(2) BANKUI EMILE TARDZENYUY - BIO-C,CHE-D,PMS-D,REL-D,
(3) MAXELLUS KEYE - BIO-C,CHE-C,REL-E,PHI-D,
(4) YUVEN JAMES-ROBINSON ABERYUF - ECO-E,GEO-D,HIS-D,REL-E,
(5) WIRNKAR BERTRAND BONGKIYOY - GEO-E,HIS-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 7
(1) MUYAMAH GABRIEL WIYSANYUY - CHE-C,PMM-B,PHY-D,
(2) NDUMASONA AMINE SOLOMON - FRE-C,HIS-D,PHI-D,
(3) KINDZEKA COLLINS YURIKA - HIS-D,REL-D,PHI-D,
(4) NSAIRUN EMMANUEL NTUMNYUY - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(5) OTIA BINIKISEH NGUMULA ERIC - HIS-D,REL-D,PHI-D,
(6) NJANTO JUDE NFORNE - HIS-C,REL-E,PHI-E,
(7) NSAHNYUY BASIL KONGRU - GEO-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 1
(1) NDENG STEPHEN FORBI - HIS-C,PHI-D,
Centre No: 1264 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BONJONGO
Regist:49, Sat for 2 or More Subjects:49, Passed:33, %Passed:67.35, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 5
(1) DONATIEN NIASA NASUMBA - ECO-B,GEO-B,PMS-B,FMA-B,
(2) KANGMOGNE BRIDGET TAWAMBENG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-C,
(3) BRIAN ALIN FOMUKONG - LIT-E,HIS-C,REL-E,PHI-D,
(4) JOAN ENI ABAM - ECO-E,GEO-D,PMS-E,PHI-C,
(5) EDUM DESMOND AKWANWAYA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 12
(1) ENOTAMBE NOELLA OSENDEH - GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(2) FRIDA ENANGA MOLUNGU - HIS-C,REL-E,PHI-D,
(3) FONKENMUN BISONA KAHLI - ECO-E,HIS-D,PHI-D,
(4) MENZONG BRUNHILDA ASUA EBU - ECO-E,HIS-C,REL-E,
(5) AKEUH NTIEKIANG IDA - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(6) ASUA CARINE NCHIME - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(7) DIKONGE DASIME ITOE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(8) EGBE TAKANG EGBE DON - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(9) ETCHU ARREY RANON AKABUM - BIO-E,CHE-D,FMA-E,
(10) NGALE EDWARD NGANJE - ECO-D,GEO-E,PHI-E,
(11) NGINYA NGANJE ESIMBOE JERMAN - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(12) TABE MANFRED AGBOR - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 16
(1) ABANGAGE MBUKENG EMMANUEL - HIS-C,PHI-D,
(2) MBONG IVO AJIE - BIO-D,CHE-D,
(3) TABOT EDWARD OROCK - HIS-C,PHI-E,
(4) EKASAKANG MIRANDA MBULLE - HIS-D,PHI-E,
(5) FOMBANG DIVINE DESINYI - HIS-D,REL-E,
(6) FRANCIS MIOMBE NDONDI - HIS-D,PHI-E,
(7) HONORINE NJANG FONJONG - HIS-D,PHI-E,
(8) MESSAME NATHALIE - HIS-D,PHI-E,
(9) NGOMBA FLORA MONJOWA - HIS-D,PHI-E,
(10) NJOH YEVETTE NTUBE ETUGE - GEO-E,HIS-D,
(11) NYONG GERALDINE NANGE - GEO-E,HIS-D,
(12) ALOUA ANGELA FORCHOP - PMS-E,PHI-E,
(13) ELONGE LEONEL NIBA - GEO-E,HIS-E,
(14) MISODI AGNES MISODI - GEO-E,PHI-E,
(15) NDZI ROGER SHEY - GEO-E,HIS-E,
(16) WILFRED ESUKA EKOSSE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1266 GOVERNMENT HIGH SCHOOL KOMBONE
Regist:31, Sat for 2 or More Subjects:31, Passed:25, %Passed:80.65, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) ODINE ODETTE ELONGI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-C,
(2) MBAH MARINET MAFON - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(3) TUMFON JUDE TUMA - ECO-D,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 10
(1) SAKWE VALENTINE NEMBA - GEO-C,HIS-C,PHI-C,
(2) ALENA PAUL ISEH - ECO-D,HIS-D,PHI-E,
(3) DIKANA EMILIA NJAINI - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(4) KOWANA EDWIN EBAKO - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(5) ELOMO MARGARET ENOW - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(6) TEKANG DIEUDONNE FUKA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(7) BINDA PRISCILIA ISANGE - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(8) ITOE ITIE JACHIN - BIO-E,CHE-E,GEO-E,
(9) NJOKE CECILIA TUA - BIO-E,CHE-E,GEO-E,
(10) PASCAL EJONG MENTI - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) FORKWA GEORGE MUNYAM - HIS-D,PHI-D,
(2) ASAAH HOSEA TENGHEN - HIS-D,PHI-E,
(3) ETONGWE CATHERINE BIE - HIS-D,PHI-E,
(4) MBANDO JACKLINE CONGWE - HIS-D,PHI-E,
(5) MUKETE JAPHET NDOLE - HIS-D,PHI-E,
(6) TADIA COLONEL - HIS-D,PHI-E,
(7) AKAMANDA AMIDOU TENWECK - GEO-E,HIS-E,
(8) FON ODILE NGANG - ECO-E,GEO-E,
(9) JACOB ABIA MANASSEH - GEO-E,HIS-E,
(10) MBABIT NJOM DOVAH - HIS-E,PHI-E,
(11) MIANO CHARITY - HIS-E,PHI-E,
(12) NGWONEBEH MAFOR TITA - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1268 GOVERNMENT HIGH SCHOOL NDU
Regist:114, Sat for 2 or More Subjects:114, Passed:84, %Passed:73.68, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) MPARA FAITH MUWAR - BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(2) TAKWA JAMES GHANLA - BIO-B,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 13
(1) WINKAR CLODIA NYEH - BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-B,
(2) KONGNYU MITTERAND LINWE - BIO-E,CHE-D,PMM-B,FMA-B,
(3) NFORMI SIDONNE MUNGFUB - ECO-B,GEO-C,PMS-C,PHI-E,
(4) REMEGUS NFORMI - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,
(5) TAMNJONG HELEN MUMKAH - ECO-D,GEO-D,PMS-B,PHI-D,
(6) TANTO MIRABEL MUNSI - BIO-E,CHE-D,PMS-B,FMA-C,
(7) OKECHUKWU EJIOFOR - BIO-D,CHE-E,PMM-C,FMA-C,
(8) TAMNGWA ROLAND TAMFU - BIO-C,CHE-D,PMM-C,PHY-E,
(9) TIMNKU-U ODETTE TANTO - ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(10) DORICE WIYSENYUY - ECO-E,GEO-D,HIS-C,REL-E,
(11) SHEI MAHNSAH JOEL - BIO-E,CHE-E,PMM-D,FMA-C,
(12) SALLA EMMANUELLA NYEH - ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(13) YUWUN RICHARD TANGIRI - BIO-E,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 42
(1) NSHUKWI RAYMOND SIBEN - BIO-C,CHE-C,PMS-A,
(2) NFORMI WIRNGO - ECO-A,GEO-C,PMS-D,
(3) NGALA DIVINE TIMNTAH - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(4) ERNEST NGABIR CHIFU - ECO-E,GEO-B,HIS-B,
(5) KWALAR MUTFU COMFORT - ECO-D,GEO-B,HIS-C,
(6) NGAFA LEFE EMELDA - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(7) NJI NEVILLE NGALA - BIO-C,CHE-D,PMS-B,
(8) SHEY IBRAHIM NGEH - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(9) BAILAK KINGSLEY SEH - CHE-D,PMM-C,FMA-C,
(10) KARNGONG ABANDA ALBERT - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(11) VIVIAN YENGEH - BIO-D,CHE-D,PMS-B,
(12) BONGAJUM NLINWE - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(13) BUINDA JERAN JUMBUIN - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(14) NDZI SHALLOT NTALA - BIO-C,CHE-D,PMS-D,
(15) NFOR DAIRU NDZENJO - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(16) NFOR DONALSON KARNGONG - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(17) NGALA BENJAMIN YUNIWO - GEO-D,HIS-C,REL-D,
(18) EJENIE YEMBE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(19) KONGNYU COURAGE NSHI - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(20) KONGOR BINONG MAGDALENE - BIO-D,CHE-D,PMS-D,
(21) NDUKONG DIVINE TALLA - CHE-E,PMM-D,FMA-C,
(22) NGALA STELLA NJENYOH - BIO-D,CHE-D,PMS-D,
(23) TANYU JAJA GENEVIEVE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(24) KAWA SOLANGE NJOYA - BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(25) MENANG EVARISTUS NYAMNGE - BIO-D,CHE-D,GEO-E,
(26) NKFURKWI TERRY MANYEH - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(27) TANTOH LIZETTE NGWANYU - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(28) WIRSIY PATIENCE YAJE - BIO-D,CHE-D,GEO-E,
(29) BONGBIMI ROGER NYUYI - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(30) NDAMNSAH RENE KONGNYU - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(31) NFOR EMMANUEL JAP - BIO-D,CHE-E,PMS-E,
(32) NFORMI FRANKLIN KONYU - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(33) NGAFI EMMANUEL NGAFANSI - BIO-D,CHE-E,PMS-E,
(34) NGWANI DONALD NDUKONG - BIO-D,GEO-E,REL-E,
(35) NJILAR MEIRE NDAPNGONG - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(36) NSALAR DAVID - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(37) TANTOH BAZIL TUME - BIO-E,CHE-E,PMM-D,
(38) TATA RITA GIWE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(39) WEPNJE GODLOVE NGEH - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(40) CYNTHIA NYE - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(41) MENGNJO QUINTA NGWAHNI - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
(42) NDZI ANGELA FANSI - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 27
(1) NKFUNJI YVETTE NGIRI - HIS-B,PHI-B,
(2) TAMFU DIEUDONNE CHUYEH - ECO-C,HIS-B,
(3) MONDI LAWRENCE KABI - ECO-B,GEO-D,
(4) BANTAR LUANGA NFOR - BIO-C,CHE-D,
(5) NADIN NGIH TARLA - BIO-C,CHE-D,
(6) NFOR BLESSING BANFOR - ECO-D,HIS-C,
(7) BUP JOHN WIRIBA - PMM-D,FMA-D,
(8) KATI GLORY NCHIE - GEO-E,HIS-C,
(9) KIMENG ERNEST NFORMBU - GEO-E,HIS-C,
(10) MIEPU JUSTIN CHUTEH - GEO-E,HIS-C,
(11) NFOR NTALA LESLY - ECO-C,GEO-E,
(12) NJIBANJA JUSTIN GECHI - ECO-E,GEO-C,
(13) KWALAR STANLEY NGALA - HIS-D,PHI-E,
(14) LAMNGWA EMELDA BENAKA - GEO-D,HIS-E,
(15) MUKAR BLESSING NGWAH - GEO-E,HIS-D,
(16) NFORBA YVETTE FERAKE - HIS-D,PHI-E,
(17) NSAME BLESSING TUMI - HIS-D,PHI-E,
(18) TANLAKA JOYCE MBULIH - ECO-E,HIS-D,
(19) BUNILA INNA TABIY - BIO-E,GEO-E,
(20) BUNYUI FERDINAND NKWITEH - GEO-E,HIS-E,
(21) DIANE YUH - GEO-E,HIS-E,
(22) FOMCHIE FERDINAND JUJUWA - CHE-E,GEO-E,
(23) KANJOH MACBENA NYUGAP - CHE-E,GEO-E,
(24) LAISIN PASCALINE MUNKAH - GEO-E,HIS-E,
(25) MBANWE MALVIS MUYI - ECO-E,HIS-E,
(26) SHANGONG DELPHINE NGOH - ECO-E,PMS-E,
(27) SHEY HILDA NANFOR - BIO-E,GEO-E,
Centre No: 1269 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL ETOUG - EBE
Regist:155, Sat for 2 or More Subjects:154, Passed:139, %Passed:90.26, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 22
(1) NJEDOCK SONTSA NELSON VENCESLAS - BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(2) NGANYU TANYU DERICK - BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(3) NLENDE MENGALLE BRITHA - BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(4) LEMONGE NORBERT NKAPLEWEH - BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(5) NKEMNDEM HELMI MANIKENG - BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(6) POUGOUE KETCHEMEN JESSICA - BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(7) NGATI DENETRIA NYONGA - BIO-C,CHE-B,PMM-B,FMA-A,PHY-C,
(8) TICHA JOEL TEWARA - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-C,
(9) EFUENGHO JOHNET NTEMGWA - BIO-C,CHE-B,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(10) KOUEGANG ALAIN-JOEL - BIO-C,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(11) BOKALLI KOUER FERDINAND ARNAUD - BIO-D,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-E,
(12) MBEBOH SUSANA NKAMBENG - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(13) TCHEUGOUE TCHAGO LEWIS SKY - BIO-E,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(14) TSAMBANG DJEUFACK WILFRIED LIONEL - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(15) FUHNGWA NORBERT FUHNWI - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(16) KEBEMFA TCHANA CHRISTIAN RODRIGUE - BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-D,
(17) MBAH CHRISTOPHER JEVESTAR - BIO-B,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(18) MUNDIH SCHAZT NGO - BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(19) AKEM BRENDA MBONG - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-C,PHY-E,
(20) PEZOH ALAIN NDEPOH - BIO-E,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(21) NCHANG SYLVIE FRU - BIO-C,CHE-E,PMM-E,FMA-D,PHY-E,
(22) TEMBE BAHFON MARC - BIO-D,CHE-D,PMM-E,FMA-D,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 13
(1) FOPA WILSON - BIO-D,CHE-C,PMM-A,FMA-A,
(2) DONKINFACK EDITH MICHELE - BIO-A,CHE-C,PMM-D,PHY-D,
(3) DOUANLA MAFODEM LINDA - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-B,
(4) MAFFO MENGOUO ARMELLE - BIO-B,CHE-C,PMM-D,PHY-D,
(5) NGANTCHIE NANA CYRILLE MICHAEL - BIO-D,CHE-C,PMM-C,PHY-C,
(6) RASHIDA LEINYUY WIRNGO - BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-D,
(7) ADAMU DERRICK JITI - BIO-C,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(8) EBUA TERENCE ZUO - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-D,
(9) MINYONO AMAMA BENJAMIN LOIC - BIO-C,CHE-E,PMM-D,PHY-C,
(10) NDOH CLETUS NJI - CHE-D,PMM-D,FMA-B,PHY-E,
(11) NGONG LOVELINE NASSAH - BIO-C,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(12) ABDULAI ENOW YANICK - BIO-E,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(13) TABENTEH NDIP REITCHMAN - BIO-E,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 55
(1) NGI ANNETTE NYUYUNI - ECO-A,GEO-A,HIS-B,
(2) GLENDER FAVOUR NKEZI FOMBOH - ECO-B,GEO-B,PMS-C,
(3) AGBOR FRANKA NKONGHO - LIT-E,FRE-A,HIS-B,
(4) ACHU AWA COLLINS - ECO-B,GEO-B,PMS-E,
(5) AMAH WILLORT KEBENG - BIO-B,CHE-C,PMS-D,
(6) MFORNDIP ASHUAPAI PETER - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(7) NANGE MAURINE SONE - ECO-C,GEO-D,PMS-B,
(8) NDEH TOIKADE AARON ABDULAZIZ - BIO-B,CHE-C,GGY-D,
(9) NJILA JULIUS WAWA - ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(10) SULIY CYNTHIA BERI - ECO-C,GEO-B,HIS-D,
(11) TAWAH GLORY BOKAH - ECO-C,GEO-B,PMS-D,
(12) ENANGA VIDA SINGE - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(13) FOWEDLUNG NJUKANG AGAFINA - ECO-C,GEO-C,HIS-D,
(14) KENGONG MITTERINE MURKWI - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(15) MBIH YVETTE NKEMANJONG - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(16) NAMATA JAMES NANJE - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(17) SAAHKEM NANCY EPHE - LIT-E,FRE-C,HIS-B,
(18) WANDA NJINKEU BONAVENTURE - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(19) MBOLLE AKWEH NNANGE - ECO-C,GEO-E,PMS-C,
(20) MBONDI ALIMATOU NGONG-GAH - ECO-C,GEO-D,HIS-D,
(21) MELI ARMEL - BIO-B,CHE-D,GGY-E,
(22) NGONG ETHEL WEH - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(23) NGUEFANG ARIANE - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(24) PONTEU TCHOUDI - BIO-E,CHE-C,PMM-C,
(25) RAHEL NEH TENING - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(26) TIFUH AMBECK ARISTIDE - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(27) AYIETLANU TRACEY TANYI - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(28) DZELAMONYUY NAFISATU SUIKEKI - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(29) FOTSAC DZOUSSE MULLER - BIO-D,CHE-D,PMM-D,
(30) LINJAP NGWENSEH JESSIE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(31) NDIPOYERE STEFANIE TABOT - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(32) NJIFON FALON ANGAT OR - LIT-E,FRE-E,HIS-B,
(33) NJOFIE BRENDA CHIANKO-OH - ECO-D,GEO-C,PMS-E,
(34) NWUNSHIE KHALACKBUPSE TAKONG ERIC - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(35) NYA EMMANUEL PENGA KIEN - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(36) TASSI KENFACK DESMOND - ECO-D,GEO-D,PMS-D,
(37) TONGOU DJOUMBA SAMAKA GERALDINE - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(38) VERA ATEM NIGER-THOMAS - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(39) WELENGE KELLY ENGWARI - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(40) WIBEDIMBOM ANITA NGWE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(41) ZEUKANG LEKONGANG ULRICH-PARVEL - BIO-D,PMM-E,FMA-C,
(42) AYIM ISABEL AKUM - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(43) DANJUMA AWA WIYKIENYUY - BIO-D,CHE-D,PMS-E,
(44) EKANE ANGELA EMADE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(45) ENIG DELPHINE TITA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(46) ABONGYA EYAWAN SHARON - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(47) AJONGAKEU ASONG ROLANDE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(48) BESEM KELVIN TAKANG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(49) EVELYN LEINYUY YANGE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(50) FOWEDLUNG NJUAFAC NKENZOH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(51) MASSA NEE MULUH - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(52) NJI SIRRI YVONNE - LIT-E,FRE-E,HIS-D,
(53) NKAFU AJUA ALEMANJI - BIO-E,CHE-E,PMM-D,
(54) LEONEL OPHON TEBOH - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(55) NYAMBOD ERNEST NDAM - BIO-E,CHE-E,PMM-E,
Passed in 2 Subjects: 49
(1) JANICE NDIP-AMBEN ASHU EBAI - ECO-A,HIS-B,
(2) EKONKOKE VANESSA EBANE - FRE-B,HIS-B,
(3) ABONA CHRISTELLE PAMELA - FRE-A,HIS-D,
(4) TSEMBOM ADELINE ASOMBOM - ECO-B,HIS-C,
(5) BIGALA EDNA BOHLEMYA - HIS-C,PHI-C,
(6) FUNDOH LOUANGE ABONGNUEH - FRE-B,HIS-D,
(7) MAGWETH HELENE LOUISETTE - BIO-C,CHE-C,
(8) MEJI MBUNUA GIDEON - GEO-C,HIS-C,
(9) NGO MINSANG MADELEINE - FRE-B,HIS-D,
(10) TAKU SOLANGE TAMBE - FRE-D,HIS-B,
(11) TANGUANANG IRENE MANYI - ECO-C,GEO-C,
(12) ASONGAZONG LINDA FOTABONG - FRE-D,HIS-C,
(13) AZETEH ANANGIM LOUIS - ECO-C,GEO-D,
(14) EYONG YVONNE ETCHU - ECO-D,GEO-C,
(15) NDANSI JOYCY KAH - FRE-D,HIS-C,
(16) NDZICHUCKLA MISPA - GEO-D,HIS-C,
(17) NKENFACK DERICK - ECO-C,GEO-D,
(18) NZIKANG MIRAH MBOUKA - GEO-D,HIS-C,
(19) THOMAS ACQUINAS AMOUA - FRE-D,HIS-C,
(20) ALANG YA TCHADDE MICHELE HERVEE - LIT-E,HIS-C,
(21) ANDINWO VERA MBARGA - BIO-D,CHE-D,
(22) ASHU CLAUVIS NSEMEYONG - BIO-C,CHE-E,
(23) DOH-TUMA CELESTINE MANA - GEO-E,HIS-C,
(24) EDOGUE FABIEN BERTRAND - CHE-D,PMM-D,
(25) EYAMBA BLESSING EROMBA - GEO-D,PMS-D,
(26) FOMONYUY IRENE - ECO-D,GEO-D,
(27) MAMBI ERICA FON - FRE-D,HIS-D,
(28) MANTAN BELINDA BABILA - FRE-D,HIS-D,
(29) MBOM SYLVESTER MBIFI - ECO-E,HIS-C,
(30) NGANYU NLINWE VICTORINE - ECO-D,HIS-D,
(31) NJI DOROTHY MBENG - GEO-E,HIS-C,
(32) VENYING OLIVER WUWIGH - FRE-E,HIS-C,
(33) WELENGE CARLSON NGOH - ECO-E,HIS-C,
(34) ACHIMBI YUNGA GEORGE - GEO-E,HIS-D,
(35) ASONGANYI RUFUS NKWETTA - BIO-E,CHE-D,
(36) EGBE PAUL FONDECK VALDES - HIS-D,PHI-E,
(37) ENOW BELINDA TABI - BIO-E,GGY-D,
(38) ENOW ROSE MBU - HIS-D,PHI-E,
(39) EWULE LABAN NGALLE - ECO-E,HIS-D,
(40) FRINWIE MARY JUDE - FRE-D,HIS-E,
(41) NGONKALA MASSAKO LYDIE - BIO-E,CHE-D,
(42) NJIFON NADEGE NGOH - BIO-D,CHE-E,
(43) SONTSA TONZONG DANNY JOE - CHE-D,PMM-E,
(44) TCHANDJI GILDAS WILLIAM - CHE-D,PMM-E,
(45) ATANGA GLORY NGWINTEH - HIS-E,PHI-E,
(46) CHEFOR ESILAKWE NKEFOR - CHE-E,GGY-E,
(47) NKENGAFAC GERADINE LEKEAKA - BIO-E,CHE-E,
(48) NKONGHO MARGARET NAHA - GEO-E,HIS-E,
(49) YEWOH YANTOH HABIROU - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1270 GOVERNMENT BILINGUAL SECONDARY SCHOOL PENDA MBOKO
Regist:5, Sat for 2 or More Subjects:5, Passed:2, %Passed:40, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 2
(1) MANUELLA PHANUEL JEANNE VERONIQUE WAL - FRE-B,HIS-C,
(2) ANE CYNTHIA YEJAUNDE - ECO-E,HIS-D,
Centre No: 1274 MARTIN LUTHER KING BILINGUAL COLLEGE BAFOUSSAM
Regist:12, Sat for 2 or More Subjects:11, Passed:7, %Passed:63.64, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 3
(1) YOUMSI ACHU FABRICE - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(2) AJAGA FLORIAN BINDA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(3) TONGTENGAP SYLVANUS NKEWTTA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) OUASSI NOUBISSIE ARMAND - FRE-C,HIS-B,
(2) LOLAH ANNABEL LIMAH - ECO-D,GEO-D,
(3) YIMKOUAN NKWALA LEONELLE DIDINE - ECO-D,PMS-E,
(4) YAMAHA TCHAMGOUE FRANKLINE - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1275 PRESBYTERIAN COMPREHENSIVE SECONDARY SCHOOL BUEA
Regist:95, Sat for 2 or More Subjects:95, Passed:91, %Passed:95.79, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 9
(1) TOUNSI FOKUI WILLY STEPHEN - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2) OBEN SON AKUM - BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(3) ATOH ETHEL AKWI - BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(4) TCHANA TANKEU BACHIR - BIO-B,CHE-A,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
(5) TCHOUBA TCHAPTCHET GILLES YIGO - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(6) PRECIOUSGIFT IJEOMA OGANYA - BIO-A,CHE-B,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(7) MUKOKO JELISSA IJANG - ECO-D,LIT-E,HIS-B,REL-C,ICT-C,
(8) NGOUAKANG SOCTOUO SANDRINE - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(9) TAMBE BESONG EMILIA - BIO-B,CHE-C,PMM-E,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 15
(1) ALOBWEDE RUTH NSALI - ECO-C,GEO-B,HIS-B,REL-C,
(2) HANRY NJUMBE ENONGENE - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(3) NJULEFAC FOLEFO - BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(4) NKEZEA LEKEAFAC CARINE - BIO-B,CHE-C,PMM-B,PHY-E,
(5) EDITH KOFFI MBUA - ECO-C,LIT-E,HIS-B,REL-C,
(6) MADJOU FOKA MARLIENE LOLITA - BIO-B,CHE-C,PMM-E,FMA-C,
(7) NGASSAM TOUNZOUA CHARLENE GABRIELA - BIO-B,CHE-B,PMM-E,PHY-D,
(8) NGWA MARCEL AMBE - BIO-E,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(9) SANDRA SANJOH ANYIDONG - ECO-C,LIT-E,HIS-B,REL-D,
(10) TOUKAMP FOWE FRANCK CHARLY - BIO-E,CHE-E,PMM-C,FMA-B,
(11) MOKOKO EMILIA LIMUNGA - ECO-C,GEO-E,HIS-C,REL-E,
(12) NKEM TOKONI TAMBI - BIO-C,CHE-C,PHY-E,CSC-E,
(13) GIDEON MONORTEY AGBASI - BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-D,
(14) FELICIA BESSEM TAKO - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-D,
(15) MOKOM JOVIS MULUH - BIO-E,CHE-D,PMM-E,FMA-D,
Passed in 3 Subjects: 47
(1) AGBORTOKO AGBORTOKO EGBE - ECO-C,GEO-B,HIS-B,
(2) ANANG SARITA KWALA - ECO-A,GEO-B,REL-E,
(3) ASHU LEONELE BESONG TAKANG - BIO-B,CHE-C,GEO-C,
(4) BESONG RACHEAL NJWEN - ECO-D,GEO-B,PMS-B,
(5) CHAFIA ELEANORA ENYOWE - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(6) MAKIA KUMBA EMMANUEL - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(7) MBOE JULIUS MANDI - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(8) NGOLE EMMANUEL EWANG - BIO-A,CHE-C,GEO-D,
(9) SAHNGA KEUTA RITA MORELLE - ECO-A,GEO-C,PMS-D,
(10) AKO AYUK DERICK - BIO-B,CHE-C,GEO-D,
(11) GHABE FUATONG YENGWIA - BIO-A,CHE-C,PMS-E,
(12) IRENE NANYONGO IKUNDI - ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(13) NTUI-EBOB OJONG MICHELLINE - BIO-B,CHE-C,FMA-D,
(14) RONALD NGAH WANJA - BIO-B,CHE-C,GEO-D,
(15) TABE ARMSTRONG TAMBE - BIO-B,CHE-C,GEO-D,
(16) AMBE SHARON MANKAH - BIO-C,CHE-D,GEO-C,
(17) DONFACK ALAIN PEGUY - BIO-C,CHE-B,PHY-E,
(18) EWANG LINDA SENGE - ECO-E,GEO-B,PMS-C,
(19) KAMENI TCHAPA TCHOUAWOU - CHE-C,PMM-D,FMA-C,
(20) KIBI EUGENIA BEKENE - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(21) NJOH ENONGENE BRENDAN - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(22) TCHOYI VERONICA FAELLE - BIO-B,CHE-C,PHY-E,
(23) AKANJI IRIS TEBIT - BIO-C,CHE-C,FMA-E,
(24) AMBE CYRIL NDUE - BIO-C,CHE-D,GEO-D,
(25) ANNA NALOVA MBELLA - ECO-C,LIT-E,HIS-C,
(26) ELOE RAISA MESUMBE - LIT-E,FRE-D,HIS-B,
(27) EWANOGE NGITE MARTINS - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(28) GUENO LEA MARIE CLAUDE - BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(29) METUGE VENESSA MEKONE - BIO-C,CHE-C,GEO-E,
(30) NOUBISSIE MOKAM MARTINE - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(31) NTIEGENONGENE HAMILTON AKWE - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(32) TCHOFFO SAH SONIA - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(33) BESONGAKU HEPHZIBAH EPOH - BIO-C,CHE-D,GEO-E,
(34) EBOB N.PRECIOUS - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(35) ENOH BRENDA MBI - FRE-C,HIS-D,REL-E,
(36) KELLY DIELE NJUMA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(37) MBIKANG ETENGENENG ANYI MEGGIE - ECO-E,HIS-B,REL-E,
(38) MIRIAM JOSO EVANJO - LIT-E,FRE-E,HIS-B,
(39) MONONO KAREN ENANGA - BIO-C,CHE-D,GEO-E,
(40) NEAMI BOKENG MONICA - FRE-C,HIS-D,REL-E,
(41) NYAMBOLI ROSE EMMANUELLA LEMNWI - LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(42) VAGWAH NANYONGO MARILYN SIKOD - ECO-E,LIT-E,HIS-B,
(43) ASHU MARTINA EBOB - FRE-E,HIS-C,REL-E,
(44) PELAGI EKWENI AKUMU - ECO-E,HIS-C,REL-E,
(45) ANNEH STEPHANIE AKOM FON - ECO-E,GEO-D,REL-E,
(46) EYONG EYONG SIMON - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(47) TABE LYDIA OBEN - LIT-E,FRE-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 20
(1) NGOME NGOLE NJUMBE SAMUEL - BIO-A,CHE-B,
(2) NDODE NKWELLE HERBERT - FRE-B,HIS-C,
(3) EKUMEWANE EPEDE MESUMBE - ECO-C,GEO-C,
(4) NAMONDO VIVIAN MOTOMBY MBOME - ECO-C,HIS-C,
(5) NTOKO ALEXANDER AJEBE - BIO-C,CHE-C,
(6) NZOYIM REGAN OTTOP - BIO-C,CHE-C,
(7) ADEBALENTSA MONIQUE ANGELE - FRE-D,HIS-C,
(8) ATANDUA LOUIS ASAICHO - BIO-C,CHE-D,
(9) EYONG KOME NZALLE - FRE-D,HIS-C,
(10) FRU VERA MANKAH - FRE-D,HIS-C,
(11) ISSIAKOU EBEN MAKIA - BIO-C,CHE-D,
(12) ATEMKENG SHARON NGOWO - FRE-E,HIS-C,
(13) IRINE NDINGSA MAH - HIS-C,REL-E,
(14) MARALOSSOU EMMANUEL - FRE-E,HIS-C,
(15) MBENG TAMBEKONG JERRY - ECO-E,HIS-C,
(16) NGOWO DOREEN EKOSSE - ECO-C,GEO-E,
(17) NJINDA STEPHANIE BIH - GEO-E,HIS-C,
(18) EDIBE KOME ADILLE CARINE - GEO-E,HIS-D,
(19) MBOKE NAZ SENJA NTUA - FRE-E,HIS-D,
(20) WOBNYONGHA JUBILINE DOH - HIS-D,REL-E,
Centre No: 1277 TOBIN EXTERNAL
Regist:40, Sat for 2 or More Subjects:38, Passed:13, %Passed:34.21, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) NGWA ANNE- MARIE NDE - ECO-D,GEO-C,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 5
(1) NGONGFENTANG JERRAT BONGEH - HIS-C,REL-E,PHI-C,
(2) FONDZEYUF BRIAN FOLAH - FRE-E,HIS-C,PHI-D,
(3) KENGNJO RENATHA JAIBE - GEO-C,HIS-E,PHI-E,
(4) TAYANGSI NFON DEISS BAZIL - HIS-D,REL-D,PHI-E,
(5) OMO'O MARIE EDITH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 7
(1) WIRBA NELLY DINNYUY - GEO-D,HIS-D,
(2) MBINKAR MERABEL TANYUY - GEO-E,HIS-D,
(3) NGAMSI NGALIM NASSER - FRE-E,HIS-D,
(4) MBINKAR JULIETTE LAMBIV - GEO-E,HIS-E,
(5) MOH DELPHINE MENG - GEO-E,HIS-E,
(6) NDAMENANG JEROLINE KIFUM - GEO-E,HIS-E,
(7) NDZE THERESIA YANCHAV - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1279 NTARIKON EXTERNAL
Regist:49, Sat for 2 or More Subjects:48, Passed:21, %Passed:43.75, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) CALISTA IJEOMA ANUH - BIO-C,CHE-D,GEO-E,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 7
(1) AYING MENDEM GODMAN - ECO-A,FRE-C,GEO-D,
(2) OJONGNFONG ANASTASIA OJONG - GEO-E,HIS-C,REL-C,
(3) CHI HILARION NJI - BIO-C,CHE-D,PHI-E,
(4) ANYEKU GLADYS TENJECK - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(5) SHEY LIZETTE MUSAH - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(6) CLAUDETTE MBUH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(7) TIFUH SHALLOT - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 13
(1) ETONE SAMA LAWRENCE - GEO-C,HIS-C,
(2) BUKI NICODEMUS DAKU - ECO-E,GEO-C,
(3) CHUI GWIANGOH MOSES NTOH - ECO-E,FRE-C,
(4) FOSI TAFEM CHARLOTTE - HIS-D,PHI-D,
(5) BIH NESLA NJI - GEO-E,HIS-D,
(6) CHU JUDE KAI - GEO-E,HIS-D,
(7) NCHANG AUVIN NJI - GEO-E,HIS-D,
(8) NGWEBEN SHU CLAUDINE - FRE-D,HIS-E,
(9) ASOH GLORY SHU - GEO-E,HIS-E,
(10) ENESTINE MBONGOH - HIS-E,REL-E,
(11) JUDITH MAKAZI TIENGE - HIS-E,PHI-E,
(12) KUKO IRENE ANYE - HIS-E,PHI-E,
(13) TANGYIE ESTELLA FUBESI - HIS-E,REL-E,
Centre No: 1281 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL FONFUKA - BUM
Regist:26, Sat for 2 or More Subjects:26, Passed:24, %Passed:92.31, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) NJI BILGAH NJI - ECO-C,GEO-E,HIS-C,REL-E,
(2) DOM KINGSLEY DOM - ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 10
(1) NCHABO NELSON NJITOR - ECO-A,GEO-C,PMS-B,
(2) NGOATA SYLVANUS DIANGHA - ECO-A,GEO-D,HIS-B,
(3) BANGSI JOSEPH NGONG - ECO-B,GEO-D,HIS-C,
(4) OLIVER NGALA NYANGA - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(5) TAM JOEL BALA - ECO-C,GEO-A,PMS-E,
(6) MUCHI LAWRENCE NGONG - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(7) NGONG ISAAC KUM - LIT-E,FRE-C,HIS-B,
(8) CHIA DENNIS NUH - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(9) LUKMANU HABUBAKAR MANU - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(10) NGONG GESPO - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) YANGSI GENESIS MALAWA - GEO-C,HIS-C,
(2) MBON ANTHONY ALI - ECO-E,HIS-B,
(3) YANICK SHINGHABE KIMBI - ECO-E,HIS-B,
(4) CHIA IVO YANGSI - ECO-E,GEO-C,
(5) TAM ZEBEDEE DIANG - GEO-E,HIS-C,
(6) YAI PHILOMON TAM - ECO-D,GEO-D,
(7) CHONJI LAMBERT MOKI EKPENI - ECO-E,GEO-D,
(8) KIMBI JOSEPH LON - GEO-E,HIS-D,
(9) NGONG DIVINE WAGOM - GEO-E,HIS-D,
(10) SAMA ERNESTINE KINTIENG - GEO-E,HIS-D,
(11) CHIA RENE NJIKOM - ECO-E,GEO-E,
(12) FONKITA BONGHAJI QUIRINA - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1282 TATUM EXTERNAL
Regist:7, Sat for 2 or More Subjects:7, Passed:3, %Passed:42.86, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 3
(1) EMMA MUGOB NGANJO - HIS-D,PHI-E,
(2) MUNTA LINDA NJILAH - GEO-E,HIS-D,
(3) NFORMI BLAISE NYUYDZEWIR - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1286 KONYE EXTERNAL
Regist:5, Sat for 2 or More Subjects:4, Passed:2, %Passed:50, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 2
(1) NOPONDO VINCENT CHAMBOLI - HIS-D,PHI-E,
(2) NOPONDO FLAVIEN ESEH - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1287 MUTENGENE EXTERNAL
Regist:46, Sat for 2 or More Subjects:40, Passed:17, %Passed:42.5, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 5
(1) NTUI GRACYNTHIA MBITATA - ECO-C,GEO-B,PMS-D,
(2) CARINE ANJECK CHESAMI - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(3) JOSO SYNTHIA BELLAH NCHINDA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(4) NYAH CLAUDE NCHOKO - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(5) WAMUNANG NEVILLE NGUM - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) TCHAMDA TCHANWOUA VIRGINIE AGNES - HIS-B,PHI-D,
(2) ZAM EPHRAIM BUH - GEO-C,HIS-C,
(3) ESUMNTUI RONALD ENOWARONG - HIS-C,PHI-D,
(4) ATUD BELTUS MBABID - HIS-D,PHI-D,
(5) ETUGENGOLLE MARTIN MALE - ECO-D,HIS-D,
(6) MARY NSHEKOH - ECO-E,HIS-C,
(7) AMBE LUMBI JOEL CHE - ECO-E,GEO-D,
(8) EBANGHA BELTHA AYUK - FRE-E,HIS-D,
(9) NDO ROGER NOB ARREY - ECO-D,GEO-E,
(10) PLATINAIR NJONGFOH ASAH - HIS-D,PHI-E,
(11) CHU NELLY CHE - HIS-E,PHI-E,
(12) KINGSLEY ANDU TIKU - GEO-E,PMS-E,
Centre No: 1288 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL FOUMBOT
Regist:41, Sat for 2 or More Subjects:41, Passed:33, %Passed:80.49, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 16
(1) BUJI VALENTINE FECHUIY - ECO-C,GEO-B,PMS-C,
(2) AKENDUNG NKENG AMSTRONG - ECO-D,GEO-C,PMS-D,
(3) NKEMEYIM MIRATE CHIAFIEH - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(4) NSANGOU NDAM AHMED MOUSTAPHA - ECO-C,GEO-E,PMS-C,
(5) PETER FONYUY - ECO-D,GEO-E,PMS-B,
(6) WIRNSUNGNIN RAHAINATU DZEVEM - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(7) WUNG HANS WUNG - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(8) ABUBAKAR MOHAMMED MUSTAFA - ECO-D,GEO-C,PMS-E,
(9) AJONGOUFAC HERBERT NTELLAH - ECO-E,GEO-E,PMS-B,
(10) PATRICK AZOUSI MARTIN - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(11) PECHAP ROSE NDASI - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(12) ACHU MBOUH EMMANUEL - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(13) NCHADZE MARINUS AMUSA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(14) SHEY ELVIS TCHOUNKEU - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(15) TACHAM ALEXIS - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(16) TANGANG NOELA LEM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 17
(1) NCHADZE MIRANDA FONYUY - ECO-C,HIS-B,
(2) TATA EMMACULATE KOYE - ECO-C,GEO-B,
(3) DOUYOU LELLA NAFIS - FRE-C,HIS-C,
(4) ASSAMAOU NKOUALIANYIYI SULE - FRE-C,HIS-D,
(5) KAMOU DJIEDEU ESTELLE GABINE - FRE-E,HIS-B,
(6) ITOE SIDOINE EMILIA - ECO-E,HIS-C,
(7) KAMO ERIC BIENVENUE - ECO-E,HIS-C,
(8) MBOUANGOUORE GISELE LEONIE - FRE-D,HIS-D,
(9) AWAH FARBUALA NKWENTI - GEO-E,HIS-D,
(10) BANTAR ELVIS TANYU - ECO-E,HIS-D,
(11) CHOU FANG EMMANUELA - FRE-E,HIS-D,
(12) ETUBE ENONGENE DONALD - FRE-E,HIS-D,
(13) MAYA EVARISTUS - GEO-E,HIS-D,
(14) NFOUT ASSANA - ECO-E,HIS-D,
(15) NYUYKI CONFIDENCE KINYUY - ECO-E,HIS-D,
(16) NZIE OUSSENA - ECO-E,HIS-D,
(17) MAGNERA ONANA INGRIDE VERLOUSE - FRE-E,HIS-E,
Centre No: 1289 LIKOMBA EXTERNAL
Regist:160, Sat for 2 or More Subjects:151, Passed:62, %Passed:41.06, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) MUJUNG CLIFF BUJONG - ECO-C,GEO-D,HIS-B,REL-E,PHI-E,
Passed in 4 Subjects: 2
(1) ARREY TERENCE TANYI ENOW - ECO-D,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(2) GENEVIEVE NSIH - FRE-D,HIS-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 10
(1) NCHITU JEOUFRIEN ADANGA - BIO-B,CHE-D,GGY-C,
(2) BONA EYA - CHE-C,PMM-E,FMA-C,
(3) CHE-TAMBONG EZEKIEL CHAM - GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(4) MBANWIE CYRIL MUNJE - ECO-D,HIS-C,PHI-E,
(5) EBANGHA JOY EYONG - ECO-E,GEO-D,PHI-D,
(6) FOTABONG MERIAM ANGEH-BEZAH - ECO-D,HIS-D,PHI-E,
(7) DIOM RICHARD EBAMEWEI - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(8) DJOUMKAM ADELAIDE AURORE - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
(9) MBAH MINJE MARTIAL - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(10) ZITER EBONE NUKWA - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
Passed in 2 Subjects: 49
(1) CHE DIEUDONNE MUH - GEO-B,PMS-D,
(2) PITO AKOWE JEAN-DANIEL - BIO-C,CHE-C,
(3) ESSUODOUCK IVAN ULRICH THIERRY - BIO-C,CHE-D,
(4) FOTABONG ROGER BONJOH - ECO-C,HIS-D,
(5) AFOR EMMACULATE NABI - HIS-C,PHI-E,
(6) ARRAH LINDA BAIYE - HIS-D,PHI-D,
(7) ASHU EMMANUEL MANGA ETTA - FRE-D,HIS-D,
(8) BIHAI MIREILLE NTOCHI - FRE-E,HIS-C,
(9) ENGONWEI MEGELET-CANDY TEMBAN - ECO-C,PHI-E,
(10) ERNEST UZOMA ARIGUZO - ECO-E,HIS-C,
(11) MBI TAKOR BRENDA - HIS-C,PHI-E,
(12) MIMI NDIAH ALOBIA - HIS-D,PHI-D,
(13) NJITO JAVIS KUM - ECO-C,GEO-E,
(14) OROCK FLORA HARNDY BESONG - GEO-D,HIS-D,
(15) SEMA DANIEL LEVAI - ECO-E,GEO-C,
(16) SONG YONG HUMPHREY - HIS-C,PHI-E,
(17) SUH AGNES NDOBE - HIS-C,PHI-E,
(18) TUMBU GODWILL - GEO-E,HIS-C,
(19) UCHIEF AITH AKIE - HIS-C,PHI-E,
(20) WANLO BLESSING FUNDO - HIS-C,PHI-E,
(21) WARIBAT MICKAEL DJOMOU - HIS-C,PHI-E,
(22) AKWI ROZITA FON - HIS-D,PHI-E,
(23) EBOTEH COLETTE NZAMS - GEO-E,HIS-D,
(24) ENUGE NATTY SMITH - BIO-E,CHE-D,
(25) EPOH-KOSSO-PAOLO-DOUGLAS - ECO-D,PHI-E,
(26) ESUMNTUI MALVIS BESSEM - HIS-D,PHI-E,
(27) FONACHAN HILDA NDUM - BIO-E,CHE-D,
(28) GERALDINE CHIZOBA NWAKAMMA - GEO-E,HIS-D,
(29) ISAAC MICHEAL OKON - HIS-D,PHI-E,
(30) KAJOH JONES - BIO-E,CHE-D,
(31) KWA ISBEL VARENS YUOH - GEO-E,HIS-D,
(32) LYONGA HANNAH NALOVE - LIT-E,HIS-D,
(33) MANYOR CORNELIUS ETTA - BIO-D,CHE-E,
(34) MUYEN NGALEU SYNTHIA - FRE-E,HIS-D,
(35) NDAKWE ROSE NAH - ECO-E,HIS-D,
(36) NOUMO KUATE FRANCIS - ECO-E,GEO-D,
(37) ROYC MOJOKO NAMMEH - HIS-D,PHI-E,
(38) ASONGANYI CARINE ATEMNKENG - ECO-E,GEO-E,
(39) BETANGA ELIZABETH - ECO-E,GEO-E,
(40) EBAMUNGOK SUSAN FONGE - HIS-E,PHI-E,
(41) ETINGE DUNSTANCE OBASE - ECO-E,HIS-E,
(42) FONDEH MOSES FORKWA - ECO-E,GEO-E,
(43) MUKUM GILBERT MBAKU - ECO-E,HIS-E,
(44) MUTEH PETER NGWA - HIS-E,PHI-E,
(45) NDIALLE JOYCEMARY EBUNGE - HIS-E,PHI-E,
(46) TAMBE PETER TAKIE - HIS-E,REL-E,
(47) TANTIENG EDWIN CHARAKOH - ECO-E,HIS-E,
(48) TATAW CLAUDE ASHU - PMM-E,PHY-E,
(49) TEHWAN TSAMOH EMILIEN - GEO-E,PHI-E,
Centre No: 1290 SACRED HEART COLLEGE DOUALA
Regist:49, Sat for 2 or More Subjects:49, Passed:46, %Passed:93.88, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 8
(1) BOUM III; JR - BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-C,
(2) KUISSU KAMWA HERVE GUERIN - BIO-C,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(3) SIMO ULRICH EMMANUEL ANAGHO - BIO-C,CHE-A,PMM-B,FMA-B,PHY-C,
(4) TCHUINTE TCHUINTE RODRIGUE - BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(5) AGBONDE ASHU ONEKE EDITH CHRISTIANE - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(6) NOUBE JULIE RAISSA - BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(7) TCHAHA PAADEU JOCELYNE LAURE - BIO-C,CHE-E,PMM-C,FMA-E,PHY-E,
(8) NDI AGYEN ACHU CLINTON - BIO-E,CHE-B,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 17
(1) UFEMBE ROMEO ABAM - ECO-A,GEO-A,PMS-C,PHI-B,
(2) YONDJEU POUANSI ANDRE KEVAN - CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-D,
(3) MEDIE DEFO GINO DARIUS - CHE-D,PMM-B,FMA-C,PHY-C,
(4) CHI JUDE NGANG - BIO-C,CHE-C,PMS-D,FMA-C,
(5) MOUNKAM NDZOGOUE AXEL - BIO-C,CHE-C,PMM-C,PHY-D,
(6) CLAUDE-FRANCINE PEMBISSAN NJOKE - ECO-C,FRE-B,GEO-D,PMS-E,
(7) DJOUMESSI BENJAMIN GAUTIER - BIO-D,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(8) EFFALLA EMMANUELLE THECLE - ECO-D,FRE-C,GEO-D,HIS-C,
(9) KEMBOU LIONEL CASALEGNO - CHE-E,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(10) FONCHAM ANNABEL WALUMA - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(11) KEUGA HENDJEU BRICE CEDRICK - CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(12) TCHEUMENI NZINGOUE ALIX STEVE GREGORY - CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-D,
(13) DJEUFACK LYDIANE CARLITA - BIO-C,CHE-E,GEO-E,PMS-D,
(14) DONLIE MBOUWE LEA WULFRANE - BIO-C,CHE-E,PMM-D,FMA-E,
(15) EKOKA JACQUES EMMANUEL - CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(16) NGONO ETEME PATRICE MARIE - CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(17) SIRRI NORA CHE - BIO-E,CHE-C,PMS-E,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 9
(1) TALA TSAKAM FRANCK ARNOLD - CHE-C,PMM-B,FMA-C,
(2) NGOKWE NDENGE CLAUDIA LUM - ECO-C,FRE-C,HIS-C,
(3) TCHAKOUNTE NOUTCHANG YVES ROLAND - BIO-B,CHE-C,PMS-D,
(4) NDE ACHENWI CYNTHIA - ECO-C,FRE-D,GEO-E,
(5) NOUTSA BABETTE ANDRADE - ECO-E,GEO-C,PHI-D,
(6) OMBE POHOWE BEATRICE MARIE DOMINIQUE - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(7) OYENYECHUKWU HAPPYNESS OBIKA - GEO-E,HIS-E,PHI-B,
(8) TEMGOUA NGUIMFACK LAURIE CARMEN - BIO-C,PMM-D,PHY-E,
(9) HEUTCHOU NJAMPOU ORNELLA NICOLAS - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) ROSE LEAH ODONGO AWICH - ECO-B,HIS-B,
(2) INOM MISSAN ALDRICH WINDFRIED - BIO-C,CHE-C,
(3) TAGNY KOMESSI CORINNE FABIOLA - BIO-C,CHE-C,
(4) KWEBOU TCHOUPE KATHYA IVANNA - CHE-C,PMM-D,
(5) MAGHAZAP TADONKENG LUISIANNE MONTANA - FRE-C,HIS-D,
(6) TANKOUA YANKE PASCAL ABUBEKR - BIO-C,CHE-D,
(7) OTSE MBIDA FABRICE ALAN - CHE-D,PMM-D,
(8) DJUEKOU FANDIO NADETTE MYRIAM - CHE-E,PMM-D,
(9) KENNE MAFFOUO STEPHANIE ROSE - BIO-D,CHE-E,
(10) NJUBE IVOLINE WIYSANYUY - HIS-D,PHI-E,
(11) SILEU NOUBI CHRISTEL JUNIOR - CHE-D,PMM-E,
(12) MOUNCHAROU NGOUNGOURE AWA LAMMING - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1291 ETOUG-EBE EXTERNAL
Regist:594, Sat for 2 or More Subjects:563, Passed:229, %Passed:40.67, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) MOHAMADOU BACHIROU - BIO-E,CHE-E,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 8
(1) EWANE FELIX NTIEGE - BIO-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(2) CHUO CATHERINE FRI - ECO-D,GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(3) ELVIS SHU WANCHIA - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(4) KAMDEM GODEFROY - BIO-C,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(5) NDUKONG RICHARD TANYU - ECO-D,FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(6) MASTER BELLO IFEANYI CHUKWU ANIEKWENA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(7) MERCY MBE ALUNG - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(8) MOSAKA ROSA-WRIGHT MBEMBE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 63
(1) NGAM COMFORT NDIFON - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(2) BLESSING BERI BUNYUI - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(3) CHANTAL YUO WAHA - ECO-C,HIS-B,PHI-D,
(4) PHIL TAKOR ARREY - ECO-C,HIS-B,PHI-D,
(5) BONGAYI CLAIRE LIMNYUY - ECO-D,HIS-C,PHI-C,
(6) GWANGWA ESHEME BOBGA - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(7) AMBE JULIUS FUH - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(8) CHE LOVELINE SANGHA - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(9) DINGA FOFUNG ARMAND DUPLEX - FRE-C,HIS-E,PHI-C,
(10) DZU KEYOUMBI MANUELLA FRANCINE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(11) EBOGO ADA EMILIE - ECO-D,GEO-C,PMS-D,
(12) HABIBA YAZID - FRE-C,HIS-D,PHI-D,
(13) NGWA EMILE NKEH - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(14) NKANJOH BRAIN RENDER - GEO-C,HIS-D,PHI-D,
(15) AMANA DIEUDONNE ABIA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(16) ATEMFACK FRANCIS LUTHER - BIO-D,CHE-D,PMM-D,
(17) CHE ERIC KUM - GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(18) DJOUAFACK NGANOU JOELLE ARMANDE - GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(19) MENGNSAV SUSAN LAIKA - GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(20) MESONG CYNTHIA ALUNGAMOH - BIO-D,CHE-C,PHY-E,
(21) NJINKAH NEVIS FOTABE - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(22) NKAFU EMILIA AJONGAFAC - GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(23) ALEAMBEH STEPHEN EFUETANYOH - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(24) ASHU KECHENG - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(25) AYEGTEGAH NGOUGNI ALEX - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(26) BUMLAH SYLVESTER BITPENGHA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(27) CHE JOHANN NZUOMA - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(28) CHEO CLEMENT - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(29) DZEMBONG KOUEDA KOUNG - BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(30) ERNEST MBUNWE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(31) FONGANG NASEBY ABUH - FRE-E,HIS-D,PHI-D,
(32) FUABAH CHANSELYNE FONDI - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(33) KONGBUNRI JOAN MARY - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(34) KONGNEKUE BLAISE - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(35) MALONGFOR VEROLINE - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(36) MBUNWE RITA GIKE - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(37) NGUFOR KENNEDY PEYERE - ECO-D,PMS-E,PHI-D,
(38) TAMOH NGUNYI BRIGITTE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(39) TEBGA UM WILSHIRE JOSEPH JAMES - CHE-E,FRE-C,PMS-E,
(40) YUH MALIKA ITANGHI - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(41) AGHA ELKANA FON - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(42) AKENDUNG ERICA NTUNGABINA - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(43) ANJOH FLAVIOCE - CHE-E,PMM-D,FMA-E,
(44) AZAH QUEENTER CHE - ECO-D,GEO-E,HIS-E,
(45) BAYE JOHN PAUL NSA - GEO-D,HIS-E,PHI-E,
(46) BONGLIM BLESSING SIRHU - GEO-E,HIS-E,PHI-D,
(47) EBASOH ATEMKENG STEPHEN - BIO-D,CHE-E,GEO-E,
(48) JINGWI FAITH KAWAH - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(49) LUCY FRANCOISE AYE AKO - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(50) MBOUOMBOUO ABDEL AZIZ - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(51) NDEH SHAKIRANGE NGUM - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
(52) NJANGAN NDJEMBA JEAN HERVE - FRE-E,HIS-D,REL-E,
(53) SWIRI SYNTHIA CHI - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
(54) TAMBA SERGE LIEVOUX - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
(55) TANYU YAAH BARLINE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(56) TIAGUEU YAMEGUEU CHRISTIAN - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
(57) VICTORINE TEMINA TONGE - ECO-D,GEO-E,PHI-E,
(58) HADIROU MFOLOUM - FRE-E,HIS-E,PHI-E,
(59) AKPO DIVINE SINKE - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
(60) ASHU ANASTASIA TAKEM - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(61) BIDOULA NDOUTA CALVINE ESTRELLA - FRE-E,HIS-E,PHI-E,
(62) NDUM ROLAND NDUM - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(63) TEBID LORINTA ABOH - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 157
(1) AMBE ERIC AMBE - ECO-D,GEO-A,
(2) DESMOND BISSONG SOTABINDA - HIS-C,PHI-B,
(3) NJI JONAH CHE - ECO-C,HIS-B,
(4) NSONNGAN SEVERIN SEVENSO - FRE-C,HIS-B,
(5) ANCHI ONORINE ANGWANTU - GEO-D,HIS-B,
(6) GUVALA MOIWO NATHALIE - HIS-B,PHI-D,
(7) KINKOH MARK KEIY - GEO-C,HIS-C,
(8) MANFO NDJOUTSE YVES CEDRIC - PMS-B,FMA-D,
(9) NAHLELA EMMACULETE MUSI - HIS-C,PHI-C,
(10) RESINYUY MARY - HIS-B,PHI-D,
(11) TAH ANGUM SYLVIA - HIS-B,PHI-D,
(12) TAMBE MAXIME RAOUL - FRE-D,HIS-B,
(13) TSANG SARAH SIH - ECO-C,HIS-C,
(14) ACHUO JOSEPH IVO KOM - ECO-D,HIS-C,
(15) ALFRED ETUNDE - BIO-D,CHE-C,
(16) DEIDRE ANWEI - HIS-D,PHI-C,
(17) ESOH MBOME BASILE - FRE-D,HIS-C,
(18) KIMBI JULIET FITELA - GEO-C,HIS-D,
(19) KINDZEKA GRACE-MARY - GEO-C,HIS-D,
(20) LOMPA TCHINDA MEMOIRE CHARLIE - HIS-B,PHI-E,
(21) NANGAH CHARLOTTE TAYIM - HIS-C,PHI-D,
(22) NKWELLE NKWELLE PRINCELY - GEO-D,HIS-C,
(23) WIRNZEREM VIVIAN KEHMOKA - HIS-B,PHI-E,
(24) AGWA SONIA TAMINANG - BIO-C,GEO-E,
(25) ALOBWEDE NJUME VALERI - GEO-E,HIS-C,
(26) AMBROSE ATALE KING - ECO-E,HIS-C,
(27) ANINGEH VALENTINE - ECO-E,HIS-C,
(28) ANONG ROLAND TINGWEI - HIS-C,PHI-E,
(29) ANYIMASE SHIBA ACHIANU - ECO-E,GEO-C,
(30) APONGNWU NELLEY LELE - ECO-D,GEO-D,
(31) ATSIMBOM CLARIS TOH - ECO-E,HIS-C,
(32) AWA OLIVER ANNAH - GEO-E,HIS-C,
(33) AYAGNYE CLAIRE - FRE-E,HIS-C,
(34) AYUK RENETTE MBI - FRE-E,HIS-C,
(35) BITANG ARNAUD - ECO-E,GEO-C,
(36) CHIA FIDELIS CHIA - ECO-C,GEO-E,
(37) DEUFFEU BLASCO JOEL - CHE-D,PMM-D,
(38) DOTTA SULLIVAN CHAKA - HIS-D,PHI-D,
(39) EBONG NGOLE MESUMBE - HIS-C,PHI-E,
(40) ESAH MOSES RAPHEAL EBIEKARA - HIS-C,PHI-E,
(41) FONKAM VERA MECHI - HIS-D,PHI-D,
(42) JEANKAH CYNTHIA - GEO-E,HIS-C,
(43) KEMBANG JENNET ADEH - GEO-C,HIS-E,
(44) MBACHAM FLORENCE IJANG - FRE-E,PHI-C,
(45) MBOUEDEU KAMAHA MANUELA - FRE-C,HIS-E,
(46) MINKOE BELINGA BRIGITT EANDREE - FRE-E,HIS-C,
(47) MOTALE ERNEST MOTALE - ECO-E,HIS-C,
(48) NDUOM ROZY NGO'O - HIS-C,PHI-E,
(49) NDZEGHA HELBERT - HIS-D,PHI-D,
(50) NGONINGEH RAINA NGAMBUH - FRE-E,HIS-C,
(51) PRISCA NCHOU TALAH - HIS-C,PHI-E,
(52) SISSIN BATISSEK GUY PATRICK - ECO-E,GEO-C,
(53) SUIKA BLAISE KONGNYUY - HIS-C,PHI-E,
(54) TENDONG BLAISE TALONG - ECO-E,HIS-C,
(55) ABE MBOENE MARIE-VIVIANE - GEO-E,HIS-D,
(56) ACHEDUM PHELICIA UCHIBA - FRE-E,HIS-D,
(57) AFANJI SMITH TINOH - HIS-D,PHI-E,
(58) AGEH MARK JOVERT TANGA - ECO-E,GEO-D,
(59) AKONI STEPHANIE NANGE - GEO-E,HIS-D,
(60) AKONO PETER SYLVAIN - ECO-E,HIS-D,
(61) AKOUDOU ZANG JEAN MARIE - FRE-E,HIS-D,
(62) AKWAJI PATRICIA BENYUEI - GEO-E,HIS-D,
(63) ALONJAH HONORINE MASAH - HIS-D,PHI-E,
(64) ATANGBAH BRENDA TIBI AYEZA - HIS-E,PHI-D,
(65) AYAFOR ANDREW CHOFOR - ECO-D,GEO-E,
(66) BANSUIRU HANS - HIS-D,PHI-E,
(67) BAYOKE FRANCOIS VALERY - BIO-E,CHE-D,
(68) BELLA MARGUERITE ELSA - HIS-D,PHI-E,
(69) BELLA SERAPHINE DOMINIQUE - FRE-E,HIS-D,
(70) BOUTCHOUING TAMKAM HERMANN - FRE-E,HIS-D,
(71) CHI LEWIS ANYE - HIS-D,PHI-E,
(72) CHIALU FRANCISCA ONYENWEVZO - ECO-D,GEO-E,
(73) DIFFO MEIGUIESSU CORINNE - CHE-D,PMS-E,
(74) DIOM CONFIDENCE YIEH - GEO-E,HIS-D,
(75) EBANGHA TABEAKOR ETTAHNSECK - FRE-E,HIS-D,
(76) ELVIS GETEH BATEH - HIS-D,PHI-E,
(77) ETA MANYI BERTRAND MOTTO - HIS-D,PHI-E,
(78) FONGANG RAWLINGS NYAMBOD - FRE-E,HIS-D,
(79) FRI CHANTAL GOBNA - HIS-D,PHI-E,
(80) FUH CHRISTIAN NEBA - ECO-E,HIS-D,
(81) GWAN RELINDIS LUM - HIS-D,PHI-E,
(82) KUICHI GAELLE NYEUTA - HIS-E,PHI-D,
(83) LOVELINE EBUDE EDIETAH - HIS-D,PHI-E,
(84) MAMBAH EVELYN ATEH-MBAPANG - HIS-E,PHI-D,
(85) MATANDA KALLA LEONIE MARLYSE - GEO-E,HIS-D,
(86) MBONWAH HUGHES - BIO-E,CHE-D,
(87) MOSONGO LAWRENCE NAMASO NGUH-ISAIBEH - BIO-D,GEO-E,
(88) MOUKOURY MOULEMA SAMANTHA - FRE-E,HIS-D,
(89) NAHNYONGA ROBERTINE - ECO-E,HIS-D,
(90) NCHANG MOURINE TANWI - ECO-E,HIS-D,
(91) NDOMIO TELEPHORE WILLY - FRE-D,HIS-E,
(92) NEMBONGHE DELPHINE - GEO-E,HIS-D,
(93) NGANTU ABEL NGALA - FRE-E,HIS-D,
(94) NGOH SAMUEL TENDO - ECO-E,HIS-D,
(95) NGUFOR GHISLAIN TANEFORM - HIS-D,PHI-E,
(96) NIBA JOVITA BI - GEO-E,HIS-D,
(97) NJIMOKE ALI - FRE-E,HIS-D,
(98) NOUBIWO TCHAWO STEPHANIE - CHE-D,FRE-E,
(99) NTSO NDZANA ODILE FANNY - FRE-D,HIS-E,
(100) NYAMNDI JOYCE NAHGWA - HIS-D,PHI-E,
(101) OUSENA NSOSERI - GEO-E,HIS-D,
(102) POKAM DADJI EDGARD LAURENT - ECO-D,GEO-E,
(103) SAA ESTHER - ECO-E,GEO-D,
(104) TABOT ENOW OYERE - HIS-D,PHI-E,
(105) TAMBI SMITH TAMBI - ECO-E,GEO-D,
(106) TANTOH LOVELINE MAYA - GEO-E,HIS-D,
(107) TEBIT NOELLA ENDAM - GEO-E,HIS-D,
(108) TEKWE EMILIA EKU - ECO-E,HIS-D,
(109) TOWA JUSTIN - HIS-D,PHI-E,
(110) WANKI LINUS FUNUE - HIS-D,PHI-E,
(111) ACHA DAMARIS BEBELA - GEO-E,HIS-E,
(112) ACHUO ROGER BUA - HIS-E,PHI-E,
(113) ADIDIGUE YAKANA VANESSA CAROLE PIERRE - HIS-E,PHI-E,
(114) AKAM JOYCE NJENWEI - HIS-E,PHI-E,
(115) AKATEH QUINTA AKENGFUA - ECO-E,HIS-E,
(116) AKUM PAMELA AYOGHO - GEO-E,HIS-E,
(117) AMBASSA DE BISSIMBI HYACINTHE - HIS-E,PHI-E,
(118) ANDERSON NCHINDAP GWEI - ECO-E,GEO-E,
(119) ASEH MARYBERTH IYUNG IKOH BIH - ECO-E,HIS-E,
(120) ASONGTIA URSULA FOZUNGNKI - GEO-E,HIS-E,
(121) BESONG LOUIS TAMBE - HIS-E,PHI-E,
(122) BONU JULIETTE BIY - FRE-E,HIS-E,
(123) DJEWOU KAMENI FORBI - BIO-E,PHI-E,
(124) DOH SORELE STEFFY - BIO-E,PMM-E,
(125) DORIS MUNYONG - ECO-E,PHI-E,
(126) EBAI MARIE BERAK - GEO-E,HIS-E,
(127) EBAI TAKEM SUZANNA - HIS-E,REL-E,
(128) EBAN JULIE ENOW - HIS-E,PHI-E,
(129) EBOT AYUK BISONG - CHE-E,GEO-E,
(130) EBOT FLORENCE TAKU - FRE-E,HIS-E,
(131) FRU ALOYSIUS TSE - GEO-E,PHI-E,
(132) GUEUKAM KAMANYI BORIS - GEO-E,HIS-E,
(133) KEUMEGNE OMANG ALAIN SERGES - HIS-E,PHI-E,
(134) KISOB AKWEN PATIENCE - FRE-E,HIS-E,
(135) KOMO CARINE ABUG - ECO-E,PMS-E,
(136) LINDA NKEWBOU - HIS-E,PHI-E,
(137) MUHAMADU LIFAYATU ATANGVERA - HIS-E,REL-E,
(138) NATHALIE EPUPA NALIANGI - ECO-E,GEO-E,
(139) NDELI ALBERT MUKETE - CHE-E,PMS-E,
(140) NDI CAROLINE MUNCHEP - HIS-E,PHI-E,
(141) NDITAWIL JESSIE - BIO-E,CHE-E,
(142) NGAFIN AMSHATU DZELAMONYUY - ECO-E,HIS-E,
(143) NGAH EPKA STEPHANIE LOLITA - BIO-E,GEO-E,
(144) NGEH EMILE MOLAR - BIO-E,GEO-E,
(145) NGONG HELEN LOH - LIT-E,HIS-E,
(146) NGWANA JOANNA NGWENYI - HIS-E,PHI-E,
(147) NKAPSAH NKAH BERRYWHITE - GEO-E,PMS-E,
(148) SYLVIA AZOH MBACHAN - ECO-E,HIS-E,
(149) TABE AKOH BARBARA - HIS-E,PHI-E,
(150) TABOT AGNES TABE - GEO-E,HIS-E,
(151) VETEMEH JULIUS MAKEGHOH - ECO-E,HIS-E,
(152) WIGORY HAMADJODA - CHE-E,PMM-E,
(153) YOTAT WILFRID ROLAND - BIO-E,CHE-E,
(154) YVONNE NJINJAR BWINCHI - ECO-E,HIS-E,
(155) ZEBE ZAMA REGINE VIVIANE - ECO-E,FRE-E,
(156) ZOFOA CLAUDE CHINGAI - GEO-E,HIS-E,
(157) ZOGO NGATSALA NICAISE ANGE NOELLE - FRE-E,HIS-E,
Centre No: 1292 ELAK - OKU EXTERNAL
Regist:22, Sat for 2 or More Subjects:22, Passed:6, %Passed:27.27, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 1
(1) NGOKSE FRANCIS NCHINDA - FRE-C,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) DORR GODLOVE FONDZEYUF - HIS-C,REL-E,
(2) MBIBEH NESTOR NSAH - GEO-E,HIS-D,
(3) MBUNDA SAMUEL NGUM - REL-D,PHI-E,
(4) MONTEH RAYMOND SALLE - ECO-D,GEO-E,
(5) ROSE FUI - HIS-D,PHI-E,
Centre No: 1293 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL BABESSI
Regist:35, Sat for 2 or More Subjects:35, Passed:19, %Passed:54.29, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) WEMBAZE LONDO - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 5
(1) NSONYIEH FRANKLINE BABA MVETINDEH - ECO-B,GEO-C,HIS-C,
(2) NTONGWEMOU WAFE NICODEMUS - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(3) NAMOUN EDITH NJOYA - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(4) ODETTE PEYUMBAN - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(5) MAGHE DAVID - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 13
(1) NDZEKONGANG OUMAROU JARULE - GEO-C,HIS-C,
(2) MBAH RAPHAEL CHAMENGI - HIS-C,PHI-D,
(3) NDIPAPEH NICOLINE NAH - GEO-E,HIS-C,
(4) NGAIBEH STEPHEN - GEO-D,HIS-D,
(5) NHOH NADINE-SOLANGE - GEO-D,PMS-D,
(6) KOFFI ALFRED - FRE-E,HIS-D,
(7) NDI GODLOVE NDASAW - GEO-E,HIS-D,
(8) NGWAH SALAMATOU YIBEDEH - GEO-E,HIS-D,
(9) NTSOCHE EMMANUEL NCHETUE - ECO-E,GEO-D,
(10) BIYIWOH ALBERT KOUMVEMVE - GEO-E,PMS-E,
(11) FUH SYLVANUS TOWOBU - ECO-E,PMS-E,
(12) NAH MAPRA AROUNA - GEO-E,HIS-E,
(13) NCHOFUA FELIX KUNYI - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1295 NITOP BAMENDA EXTERNAL
Regist:508, Sat for 2 or More Subjects:470, Passed:166, %Passed:35.32, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) TATANTAH ZARIATOU NANGA - ECO-C,GEO-D,HIS-C,PHI-C,
(2) FUNEH CYPRINE NEBA - BIO-B,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(3) MASSAH WALTER KINANG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 31
(1) SONGOUN ROSE FORFUH - ECO-B,GEO-B,PMS-E,
(2) NFORNA VALENTINE AMABO - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(3) TSAM MICHAEL KELUH - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(4) WALLANJI LILIAN LUM - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(5) CHO MAKAM MARC JUINOR - ECO-D,HIS-B,PHI-E,
(6) NDAH CHEFOR - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(7) ZAMA ANDREW ADE - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(8) APARA SYLVIA EFED - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(9) NDANG AQUILA ABAM - ECO-C,FRE-E,HIS-D,
(10) NGU EMMANUEL DZEMOKA - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(11) SAMA CLARIS ANYEN - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(12) ASAMAH IRINE MBIH - BIO-D,CHE-D,PMS-E,
(13) DERICK NJEI NKWAH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(14) EJOLLE MIRIAM MBINZE - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(15) MARTHA ACHENDONG AKOMBUM - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(16) NEINI ESTHER - FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(17) NGAM VERA NYIA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(18) NGWEBENG THERESIA FOTOM - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(19) TAWANG VALERINE ENGOWEI - ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(20) TENJECK GENABOU MBAH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(21) CHA OROVIS TEBA - ECO-E,GEO-D,PHI-E,
(22) CHI ELVIS FOBUZI - BIO-E,GEO-E,PMS-D,
(23) EFUELAKA HELEN - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(24) KHAN DIEUDONNE ASOBO - PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(25) LAILAM FAITH SERAPHINE - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(26) TEBIT TIMAH - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(27) TEKE ENDAM SERAPHINE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(28) ANOUBOUSIES AKWIEN CHRISTIAN GHISLAIN - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(29) LUM GLADYS AKENJI - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
(30) NGWEPEKEM EMMERENCIA - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(31) TARSONG KAMNDONG JEAN CLOVIS - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 132
(1) ONGUM ELIAS BANGOS - ECO-C,HIS-B,
(2) AYAKEH PATIENCE TEFORLACK - GEO-C,HIS-D,
(3) DINE BELINDA KILAI - BIO-E,CHE-B,
(4) DIONY FOMUNOH MUTAGHA - BIO-C,CHE-D,
(5) DOH AMOS NJEK - GEO-C,HIS-D,
(6) ENOH KENNETH ANYEKU - GEO-E,HIS-B,
(7) ENOW OROCK TABOT NDIP - HIS-B,PHI-E,
(8) FOMUNOH JAMES MUTAGHA - GEO-E,HIS-B,
(9) MBOH EDWIN ACHECKNEW - GEO-D,HIS-C,
(10) NCHANG MERCY SHUNGAFOR - GEO-D,HIS-C,
(11) NDI LOVELINE NCHINKA - HIS-C,PHI-D,
(12) NDIFOR AGHANGU NGANJI MARVIN - HIS-B,PHI-E,
(13) NDONWI FRITZ CHEBESI - GEO-E,HIS-B,
(14) NJICKMESHI GILBERT NKAM - GEO-E,HIS-B,
(15) NKWENJE PRUDENSIA NANA - HIS-C,PHI-D,
(16) NTOBAN ELIZABETH BERI - HIS-C,PHI-D,
(17) OLUCHE GRACE MBAH - ECO-D,HIS-C,
(18) SHU HOSEA KODANG - GEO-D,HIS-C,
(19) TINYA CELINE MUSI - HIS-C,PHI-D,
(20) ACHU PERPETUA BIH - HIS-D,PHI-D,
(21) AKWEN ACHU PAMELA - ECO-E,GEO-C,
(22) AMBOUFEI VATIANA ANYIKWE - HIS-D,PHI-D,
(23) ANYE PAUL - GEO-E,HIS-C,
(24) AYABA WINIFRED NUKAM - GEO-E,HIS-C,
(25) AZEH TERAPHINE FON - GEO-D,HIS-D,
(26) AZUNUI PASCALINE MABI - GEO-D,HIS-D,
(27) CHE HYCINTH NJI - GEO-D,HIS-D,
(28) DIEUDONNE TENENG - HIS-C,PHI-E,
(29) DIGENG DERECK AKIEMO - GEO-D,HIS-D,
(30) IBRAHIM USUMANU MANU - GEO-C,PHI-E,
(31) KANO ELTON ABIA - GEO-E,HIS-C,
(32) LEUNKAM PAMI EL MELANIE - FRE-E,HIS-C,
(33) MUHAMMED TUKUR NASURU - GEO-D,HIS-D,
(34) MUKUMO KINYAM HADDISON - CHE-D,PMM-D,
(35) NCHIFOR CARINE WONZI - ECO-C,GEO-E,
(36) NDEH SADAT NGU - HIS-C,PHI-E,
(37) NDOH SOMMERSET TAFUH - PMM-D,FMA-D,
(38) NEH RACHEL FON TAMUKONG - HIS-D,PHI-D,
(39) NEHBIH MORINE - ECO-D,GEO-D,
(40) NGONG VERA ZHIA - ECO-C,GEO-E,
(41) NGWANG NGALA DICKSON - ECO-C,PHI-E,
(42) NJEI BONG - GEO-E,HIS-C,
(43) PIFOR CARINE DOUO - GEO-D,HIS-D,
(44) SOLANGE BIH CHO - GEO-E,HIS-C,
(45) TIMAH CYVIL NYOH - GEO-D,HIS-D,
(46) UMENJOH BLOSSOM ANWEIYEI - GEO-E,HIS-C,
(47) VALANTINE KETUM - HIS-C,PHI-E,
(48) ABILI ECHUH DENIS - ECO-D,HIS-E,
(49) ACHA HOSEA MBE - ECO-E,GEO-D,
(50) ACHU IVO FONOH - GEO-E,HIS-D,
(51) AKOH CHARLOTTE BENYUEI - HIS-D,PHI-E,
(52) AKWA VICTORINE YABE - HIS-D,REL-E,
(53) ANEH JUDE TEFORLAK - GEO-E,HIS-D,
(54) ANOUMA VITALIS GEMOH - GEO-E,HIS-D,
(55) ANYAM BILDAD AYIMILY - HIS-D,PHI-E,
(56) ANYAM QUINTA MENYAM - GEO-E,HIS-D,
(57) ASAH HERMAN CHE - GEO-E,HIS-D,
(58) AWAH HANS MBIWANG - GEO-E,HIS-D,
(59) AWONDO ELVIS NSOH - HIS-D,PHI-E,
(60) BIH RENEE CHEY - HIS-D,PHI-E,
(61) BRUNO NDJEKAM BONJA - ECO-E,HIS-D,
(62) CHE FRANCIS NDIKUM - BIO-D,CHE-E,
(63) CHE TEDJO RITA - GEO-D,HIS-E,
(64) CHICK IVO NJI - GEO-E,HIS-D,
(65) CLAUDINE NGUM TSI - HIS-D,PHI-E,
(66) DIVINE BUNGA MASSALLA - GEO-E,HIS-D,
(67) EKENG MARY - ECO-D,GEO-E,
(68) ELONGE NTAH ESTHELLAZHINA - HIS-E,PHI-D,
(69) FRINWI CHI ERNESTINE - FRE-D,PHI-E,
(70) FRU HENRY NTSE - GEO-E,HIS-D,
(71) GAHBILA JELVIS NGWA - BIO-E,CHE-D,
(72) IMPAH CLAUDETTE OWOH - GEO-E,HIS-D,
(73) KHAN GLORY TEWAH - GEO-E,HIS-D,
(74) MAMBO PASCALINE - HIS-D,REL-E,
(75) MANGA CLOVIS AMOUGOU - FRE-E,HIS-D,
(76) MARCELINE MANGEPI - ECO-E,GEO-D,
(77) MBA COMFORT ENGWARI - GEO-E,HIS-D,
(78) MOHAMMED MOUSTAPHA ABOUBAKAA - BIO-D,GEO-E,
(79) NANKWE CALISTA NGEJE - ECO-E,HIS-D,
(80) NDEH PRECILIA BIH - HIS-D,PHI-E,
(81) NGONG VERA NENGFUAM - GEO-E,HIS-D,
(82) NGUM EDELQUINE NDE - GEO-E,HIS-D,
(83) NGUM MIRANDA CHI - GEO-E,HIS-D,
(84) NJI MERCY SWIRRI - HIS-D,PHI-E,
(85) NKFUBU JITI CHRISTELLE THERESE - FRE-E,HIS-D,
(86) NKWENTI NADINE NGWE - HIS-D,PHI-E,
(87) NOEL NDAM - ECO-D,GEO-E,
(88) NTSANG DELPHINE NJI - BIO-E,PMS-D,
(89) PRISCA LENYUGAH NJI - GEO-E,HIS-D,
(90) SYLVIA NGUNYI AJINAKA - GEO-E,HIS-D,
(91) TAMANJI PRISCA NCHANG - ECO-E,HIS-D,
(92) TCHOUANMO KETCHASSOP CHRISTIAN - FRE-E,HIS-D,
(93) TENENG THEMEGNE ACHU ALEXIS - GEO-E,HIS-D,
(94) TEWAN YVONNE ENJEI - ECO-E,HIS-D,
(95) TONY ADAMS MBANWI - FRE-E,HIS-D,
(96) UKAH CLODETTE - GEO-E,PMS-D,
(97) YUH KRISTY BUNYUI - BIO-E,GGY-D,
(98) ABEN HENRY NWATI - ECO-E,GEO-E,
(99) ABIT EUNICE MBAH - GEO-E,HIS-E,
(100) ADE EPHONS NDEZAMAKIKA - GEO-E,HIS-E,
(101) ADE KINGSLEY FRU - GEO-E,HIS-E,
(102) AKEM PRAISES FON - HIS-E,PHI-E,
(103) AMBORO JULIET NDAH - GEO-E,HIS-E,
(104) ANCHIEWEH ALVINE KELLEY MBI - GEO-E,HIS-E,
(105) ANEGEKU DORANE ECHUNEK - GEO-E,HIS-E,
(106) ANUKAH THOMAS MOFOR - GEO-E,HIS-E,
(107) ASOBO HYCIENTH MULUH - ECO-E,PMS-E,
(108) AZIE NELSON ANYE - ECO-E,GEO-E,
(109) BINGISU NCHUSIEKEH LINGEH - HIS-E,PHI-E,
(110) BONGKEH CHRISTIAN ABANG - GEO-E,HIS-E,
(111) CHE EMMERENCIA LUM - FRE-E,GEO-E,
(112) CHE VALANTINE NGUFOR - BIO-E,PMM-E,
(113) CHIFU ETIENE NGANSAH - PMM-E,FMA-E,
(114) FLORENCE MAMBO FRU - GEO-E,HIS-E,
(115) FRU MUKONGTSOU ANYE - ECO-E,HIS-E,
(116) LUM IREAN TABUFOR - ECO-E,GEO-E,
(117) MENKEMNDI RELINDIS MANGEM - GEO-E,HIS-E,
(118) MOYIM SHALLOTE MANKA'AH - ECO-E,GEO-E,
(119) NDUM-VIANNEY-FOREWAH - BIO-E,GGY-E,
(120) NEH MAGHA-NGUM CHUMBOW - HIS-E,REL-E,
(121) NGUEPBEU NANDJOU GAEL - FRE-E,HIS-E,
(122) NONO EMELDA NYUKAM - GEO-E,HIS-E,
(123) NSUFOR FELIX SUHMBONG - GEO-E,HIS-E,
(124) NYOH JULIANA BAH - HIS-E,PHI-E,
(125) PUFUGHE MABEL MEGHA - GEO-E,HIS-E,
(126) SABUM SAMUEL TACHE - GEO-E,HIS-E,
(127) SONE NDONDE MELVIS - FRE-E,HIS-E,
(128) TEKEH CORNELIA BIH - ECO-E,GEO-E,
(129) UNICE SHIRI TISE - GEO-E,HIS-E,
(130) WANJAH SOLANGE MAGHA - GEO-E,HIS-E,
(131) ZEE LILIAN BUTEH - BIO-E,GEO-E,
(132) ZIH CELINE CHINDIFOR - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1296 BIYEM-ASSI EXTERNAL
Regist:263, Sat for 2 or More Subjects:248, Passed:107, %Passed:43.15, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) NGWANI EMMANUEL - CHE-D,PMM-A,FMA-B,PHY-E,
(2) CHOBIKE SAFIATOU MVEBEYIDE - ECO-C,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(3) NGADEU VANESSA - FRE-E,HIS-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 28
(1) TCHINDA MIREILLE LAFLEUR - FRE-B,HIS-B,PHI-C,
(2) DJOUKOUO NDE HERMIANE BRICELLE - FRE-C,HIS-B,PHI-D,
(3) TALIKONG LOVELINE MUSAH - ECO-B,GEO-C,PMS-D,
(4) TCHATCHOUANG FANMEGNE SONIA - FRE-B,HIS-C,PHI-D,
(5) FOKOUA NOUMBISSIE BRICE ANICET - CHE-C,FRE-D,PMM-C,
(6) NIKOYO NI MBESSEKE CHARLES - CHE-C,PMM-C,FMA-D,
(7) MBOUROU ALFRED AZEL - GEO-E,HIS-C,PHI-C,
(8) NGEH ERIC LANGDJI - BIO-C,CHE-D,PMM-D,
(9) NULAYE BETRAND - ECO-B,GEO-D,PMS-E,
(10) SEFOMO NSAI - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(11) TCHAMAKE NELSON MANDELA - BIO-D,CHE-D,PMM-C,
(12) FOUEGUE MYRIAM CHRISTELLE - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(13) SHEY DERICK TATA - ECO-C,GEO-E,PHI-D,
(14) EBAI VERA OBEN - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(15) EPOTE ULLA ESONG - CHE-E,PMM-D,FMA-D,
(16) FOUDA FOUDA ELISEE MARTIN - CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(17) KAY DIVINE TANSI - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(18) KPWE FRANCIS FUH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(19) LIPEM MARIE DANIELLE - BIO-E,CHE-C,PMM-E,
(20) MABERI NGUM WASI - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(21) SINGHE TAKOUGOUM VICTORIEN - ECO-D,FRE-E,PMS-D,
(22) ABANDA NEVILLE MBARIKA - FRE-E,HIS-E,PHI-D,
(23) BILOUNG BEGUIDE EUGENIE CAROLE - CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(24) EYONG MARIE NJUIAYUK - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(25) TCHAPTCHET MBEUNTCHA MAEVA - ECO-D,GEO-E,HIS-E,
(26) BESONG RITA-SHAMA NCHONG - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(27) CHUYE ADELINE MUWAR - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(28) MUNOH DOH REGOS - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 76
(1) AKO MICHEAL ACHUO - HIS-B,PHI-B,
(2) WIRBA GLORY NYUYENI - GEO-C,HIS-B,
(3) MOTO PERCY EKEH - HIS-B,PHI-D,
(4) BANGMIA PRYDE DUGA - ECO-C,GEO-D,
(5) BENN GISELE MBONG - FRE-C,HIS-D,
(6) CALIS CHOKA - ECO-C,GEO-D,
(7) CHEBY AKONGNUI TUFONG - HIS-C,PHI-D,
(8) EBOULE JACQUELINE ALICE - BIO-D,CHE-C,
(9) ENOW TABOT CHRISTINE - FRE-D,HIS-C,
(10) MAFFOGANG TEKEU HELENE-ANGE - FRE-C,HIS-D,
(11) NCHANKOU NDZEUKAM STEPHANIE - HIS-C,PHI-D,
(12) NCHE YVONNE - FRE-C,HIS-D,
(13) NDAH STANLEY TANDU - BIO-C,CHE-D,
(14) NDJEMBA CHRISTIAN BERNARD EDII - FRE-D,HIS-C,
(15) NUBONYIN JULIE - GEO-E,PHI-B,
(16) SUNA ANGELINE NJEH - FRE-D,HIS-C,
(17) AKANA MARIE CLARE - HIS-C,PHI-E,
(18) AKO CATHERINE MANYI - FRE-D,HIS-D,
(19) ARRENEKE COMFORT AGBOR ELONGE - HIS-D,PHI-D,
(20) CHEUMEDA MINETTE ETAMBE - GEO-E,HIS-C,
(21) ESSOLA OWONA FELICITE - HIS-D,PHI-D,
(22) FUH HYACINTH SHU - HIS-D,PHI-D,
(23) KA-AH CHARLES SAM - GEO-D,HIS-D,
(24) LEDZE SOLANGE LAURE - FRE-E,HIS-C,
(25) MANJO TERENCE BANTEH - GEO-E,HIS-C,
(26) MBAPPE MBAPPE ERIC - ECO-C,GEO-E,
(27) MBONGHO FOKUM SONIA - FRE-C,HIS-E,
(28) NINA BIHMBONG - ECO-D,HIS-D,
(29) NKOA MATHIEU JOEL - BIO-C,CHE-E,
(30) OKON BELLA - FRE-C,HIS-E,
(31) TATSITSOP TSATA DANIEL ANICET - HIS-E,PHI-C,
(32) ABI RHODA - FRE-D,HIS-E,
(33) AGBOR OBEN EDITH - HIS-D,PHI-E,
(34) AJUA RALPH WIYLAILA - HIS-D,PHI-E,
(35) AKO-EGBE BEHANGBAJEI ELVIS - HIS-D,PHI-E,
(36) AMINOU HADJARATOU - BIO-E,GGY-D,
(37) AWOM GODOLPHINE - HIS-E,PHI-D,
(38) BAFON GODLOVE NGWI - GEO-E,HIS-D,
(39) CLAUDIA ANDONG MBAH - HIS-D,PHI-E,
(40) FOKOM JUVAL-LOUISE BABILA - FRE-D,HIS-E,
(41) FONDONGE PRUDENCIA AKATEH - ECO-D,HIS-E,
(42) KAMGA FOUTE WILFRIED - GEO-E,HIS-D,
(43) KOUAMO DJOFANG EMMANUELLE PRISCA - FRE-E,HIS-D,
(44) LEUNGA LETICIA NATHALIE FLORE - FRE-D,HIS-E,
(45) MEGHELE LIZETTE FEGA-AH - GEO-E,HIS-D,
(46) MENGUINA ASSOMO PERPETUE CHANTAL - GEO-E,HIS-D,
(47) MOHTANGONGHO HENRY - GEO-E,HIS-D,
(48) MUHAMAN SANI ABUNAW - ECO-E,HIS-D,
(49) NCHINI HANSON WAKAH WABUAKIA - GEO-E,HIS-D,
(50) NGABI DESMOND ITIE - ECO-E,HIS-D,
(51) NKAM MINDA FUNGWI - HIS-D,PHI-E,
(52) NKENGAFAC EMMANUEL - HIS-D,PHI-E,
(53) OBIAJULU JENETH NWAFOR - FRE-D,HIS-E,
(54) SEFOMO GWENDOLINE MFIKELA - GEO-E,HIS-D,
(55) SEFOMO MARGARET BERI - ECO-E,HIS-D,
(56) TCHOUFA WANDA AURELIEN - ECO-E,PMS-D,
(57) ZANG VALENTINE CHU - HIS-D,PHI-E,
(58) ZE CHRISTIAN KEVIN - HIS-D,PHI-E,
(59) ACHA TAH IRENE - HIS-E,PHI-E,
(60) ANDREA NKEMJIKA - BIO-E,GEO-E,
(61) AZIABEKONG COLLINS NCHONGAYI - GEO-E,HIS-E,
(62) CARIN FUNKUIN NGANGNDI - HIS-E,PHI-E,
(63) ERUMBA MAGGIE ROSE MOTTOH - BIO-E,GGY-E,
(64) FEFEKAM STELLA - GEO-E,HIS-E,
(65) FOMARA GLADYS AZAH - HIS-E,PHI-E,
(66) FONKWA MBA CHARLOTTE - FRE-E,HIS-E,
(67) MOUHAMADOU LAWAL MOHAMAN IDRISS - FRE-E,PMS-E,
(68) MUNYA NJEM BLECK CARRINGTON - BIO-E,CHE-E,
(69) NDIFOR CHI LANDRY - BIO-E,CHE-E,
(70) NGAM CONSTANT KUOH - FRE-E,HIS-E,
(71) NJUH CYRILLE NJANG - GEO-E,HIS-E,
(72) NKWETE KARL FONGE - ECO-E,HIS-E,
(73) OJONG VALERY ASHU - GEO-E,HIS-E,
(74) SHIRI RENEE - FRE-E,HIS-E,
(75) SIRIR EUGENIE MULUH - ECO-E,PHI-E,
(76) UFEN NGANYA CHRISTINE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1297 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL MBOUDA
Regist:56, Sat for 2 or More Subjects:56, Passed:39, %Passed:69.64, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) GILBERT KETU - BIO-C,CHE-D,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(2) KENSO IGNATIUS NYUYDINI - BIO-E,CHE-E,PMM-D,FMA-E,PHY-D,
Passed in 4 Subjects: 4
(1) ACHIRI NANCY NGWENYI - ECO-C,LIT-E,FRE-C,HIS-C,
(2) GUIMTSOP TONLEU YVETTE ALVINE - BIO-D,PMM-D,FMA-C,PHY-D,
(3) NDIFONCHOWARA ERLDEN NGIMOUH - ECO-E,LIT-E,FRE-D,HIS-D,
(4) TEGIA DIDIER BEYELUA - CHE-E,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 15
(1) BIME DORIN ALIMFENYUY - ECO-C,GEO-A,HIS-C,
(2) DOUANLA NDE YANNICK VALIDOR - ECO-A,GEO-A,PMS-E,
(3) NGENYI MELISSA ASONGANYI - FRE-B,HIS-C,REL-C,
(4) PETIANBO CYPRIEN - ECO-C,GEO-B,HIS-C,
(5) KATU COMFORT KENDEH - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(6) NGUESSEH TCHIOFO ALICE - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(7) CHE EMMANUEL NCHE AKUMA - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(8) CHIATIAH FEDERICK - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(9) DZANGHI YIMDJI FALLONE CHRISTELLE - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(10) TIABOU DJIALA GILDAS AMEDE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(11) ASAH FELIX - ECO-E,GEO-C,PMS-D,
(12) MATAGUE DIDIENE CLAIRE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(13) MBANGE HARRIET EKWE - BIO-C,CHE-D,PHY-E,
(14) FOLONG RICHARD - BIO-E,CHE-D,PMM-D,
(15) KEYANFE AMIN CECILE - ECO-C,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 18
(1) MOKOH BLAISE APONGSEH NCHUMULUH - ECO-C,GEO-B,
(2) DZOUALA CLARISSE - ECO-D,GEO-C,
(3) NKWENTI CLOVIS NWAIGA - ECO-E,HIS-C,
(4) TINA MOUAFO MBASSAH STEVE - PMM-D,FMA-D,
(5) TIWA NGUEMETA DIDIER - ECO-E,GEO-C,
(6) AMAFO TATA ELEONORE BLONDINE - GEO-E,HIS-D,
(7) ASONGLEFAC NERISSA ASONGANYI - HIS-D,REL-E,
(8) EKEN BIBIANE NYAH - GEO-E,HIS-D,
(9) NDJONKOU MBAKOP ARISTIDE - BIO-E,CHE-D,
(10) TANDAH FRU MARCEL - ECO-E,GEO-D,
(11) WONGIBE POUPEZO DIEUDONNE - BIO-E,CHE-D,
(12) ALONJE THOMY ROSCAR - GEO-E,PMS-E,
(13) EBUA NEVILLE TANG - BIO-E,GGY-E,
(14) FONDANUI TAPING ERIC - GEO-E,HIS-E,
(15) KOUANKEKANG OLIVIER - ECO-E,GEO-E,
(16) MAGNI TEBEU GERALDINE DIANE - CHE-E,PMS-E,
(17) NGWA ABIGIRL BIHNWI - BIO-E,CHE-E,
(18) NZOGNOU SEPIEP MBOU WINNIE AMANDA - BIO-E,PHY-E,
Centre No: 1298 GOVERNMENT BILINGUAL SECONDARY SCHOOL PENJA
Regist:12, Sat for 2 or More Subjects:12, Passed:6, %Passed:50, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 1
(1) MOYOUNG JOSEPH PAULIN - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) MOINGABI CHAMBERLAIN - GEO-E,HIS-C,
(2) SAME JULIUS SONE - GEO-D,HIS-D,
(3) TEPI ENGWARI SOLANGE - FRE-D,HIS-D,
(4) BUINFOR TONDJOH JUSTIN - GEO-E,HIS-D,
(5) CHIGOZIE AGUNENYE GODSWILL - FRE-D,HIS-E,
Centre No: 1300 BAFUT EXTERNAL
Regist:42, Sat for 2 or More Subjects:40, Passed:22, %Passed:55, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) ITOATIM CYRIL ITOATIM - BIO-D,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
Passed in 3 Subjects: 7
(1) BIH MAUREEN CHE - ECO-B,GEO-C,HIS-B,
(2) ACHIRIMBI LUM VERA - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(3) MANKA'A MERCY NGWA - ECO-D,GEO-C,PMS-C,
(4) NEBA ELVIS NGWA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(5) NEBA CLOVIS NEBA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(6) OTTAH ROSE FORMUH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) NKANG ADELINE BINCHANG - ECO-E,GEO-D,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 14
(1) CHEBUBI CLETUS - ECO-C,GEO-C,
(2) ABAH SODIBRIGHT NGHA - GEO-E,HIS-C,
(3) BI EVELINE NUMFOR - GEO-C,HIS-E,
(4) FUBE DESIRE LUM - HIS-C,PHI-E,
(5) RONET ATEH - GEO-D,HIS-D,
(6) AWAH DONATUS OGWAH - GEO-E,HIS-D,
(7) DONGA EMMANUEL RIMAMNDE-YATI - BIO-D,REL-E,
(8) LIZETTE OWEEH ABOH - ECO-E,GEO-D,
(9) MANKAA ABONGNWI - ECO-E,GEO-D,
(10) MBORINGONG FUSI GODS-WILL - CHE-D,GGY-E,
(11) NGENDO JULLIET MASAHFI - GEO-E,HIS-D,
(12) CHE CONRAD NGWA - BIO-E,CHE-E,
(13) CHEBE FRANCIS FUNWI - CHE-E,GGY-E,
(14) NEBA SIDONIE BI - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1301 KUMBA TOWN EXTERNAL
Regist:157, Sat for 2 or More Subjects:148, Passed:46, %Passed:31.08, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) MOTIA MOTIA LUKE - GEO-E,HIS-C,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 12
(1) ABI RAPHAEL - GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(2) ANKI AMBO KINGSLY - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(3) BANGEB SOPHIE AGBOR - HIS-C,REL-E,PHI-D,
(4) MANAS BALEMBA NGOE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(5) FEUDJEU MEZAMO NADEGE - FRE-E,HIS-C,PHI-E,
(6) NGENSHIE AMOS KWANSHEZIH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(7) TANG FIDELIS EWI - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(8) ETULE ESTHER TONGE - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(9) ETULE PAULINE LOKANDO - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(10) MUKETE ALIEN IYASE - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(11) NDAB THERESIA IJANG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(12) OTALBO JOHNSON AKU - HIS-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 33
(1) ETTA CHARLOTT IKANA - HIS-B,PHI-D,
(2) EDIE HANS EDIEPE - ECO-D,GEO-C,
(3) BOKWE GIFT MANYAKA - HIS-C,PHI-E,
(4) DIONDA GERALD MOKUBE - HIS-C,PHI-E,
(5) MENGE GEORGES ABANG - GEO-E,HIS-C,
(6) NZEGGE SONE WHITERIGHT - GEO-E,HIS-C,
(7) SAKWE JAMES EPIMBA - HIS-C,PHI-E,
(8) AGATHA MOSUME MOKWE - HIS-D,PHI-E,
(9) MASANGO LIZET LOMBE - GEO-D,HIS-E,
(10) MBAH SAMUEL EFONG - ECO-D,PHI-E,
(11) NAVALDA NEMBU NJANG - GEO-E,HIS-D,
(12) NDONG MANGANYA STANLEY - HIS-D,PHI-E,
(13) NGOE JULIET DINGOKE - GEO-E,HIS-D,
(14) NYINGCHIA RITA NKAMNEN - ECO-E,PHI-D,
(15) TANJOH ELVIS JONG - HIS-D,PHI-E,
(16) TARH MANYOH ESTHER - HIS-D,PHI-E,
(17) YVONNE SIMOATOMI ETONGWE - HIS-D,PHI-E,
(18) AKAMA ERNESTINE MINDAKO - HIS-E,PHI-E,
(19) ASHU MERLIN ABUNAW - FRE-E,PHI-E,
(20) ASHU NTOH BENISE - FRE-E,HIS-E,
(21) BILLA LOUIS ITOE - HIS-E,PHI-E,
(22) DIBO HONORINE MOTOKO - HIS-E,PHI-E,
(23) DIEMBA EKONGI ABIGUL - GEO-E,HIS-E,
(24) DOKITA SYLVANUS MOLEKE - ECO-E,PHI-E,
(25) IJANG KEREN TAYONG - HIS-E,PHI-E,
(26) LOBE JAMES - HIS-E,PHI-E,
(27) MINDAKO ELIZABETH BELINGA - HIS-E,PHI-E,
(28) MIYEH LOUIS AYANDA - ECO-E,PHI-E,
(29) MOTO PEPSY MOBIYA - HIS-E,PHI-E,
(30) NAYINGA MICHAEL EPENYA - HIS-E,PHI-E,
(31) NDIP BEVERLY OBEN - GEO-E,HIS-E,
(32) TAMBE SHANTAL ESONG - HIS-E,PHI-E,
(33) WUYA HELEN TARFUC - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1302 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL MBALMAYO
Regist:18, Sat for 2 or More Subjects:18, Passed:16, %Passed:88.89, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) BEGOE MBASSA MARTIAL - ECO-B,GEO-E,HIS-E,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) NDEPE FOTSO GISLAIN - ECO-E,FRE-E,HIS-C,
(2) NKENGAFAC SIDONIE - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 13
(1) BENGONO JIRESSE FRANCK - FRE-B,HIS-B,
(2) NTOLO AGNES HORCHELLE FLORA - FRE-C,HIS-C,
(3) ASONGAFAC YVETTE - ECO-E,HIS-B,
(4) MAFO REINE DIANE - FRE-D,HIS-C,
(5) AGWA HONORINE ANDANG - ECO-E,HIS-C,
(6) MADINKO ERNESTINE MIRIANE - FRE-E,HIS-C,
(7) NGO LOGSEN PATRICIA NADINE - FRE-D,HIS-D,
(8) BELLA ESTELLE - FRE-E,HIS-D,
(9) BIKAI BORIS SABASTINE - FRE-E,HIS-D,
(10) FOUTSOP MANKEU CHRISTELLE - GEO-E,PMS-D,
(11) MENDANA AYO CLEMENTINE PELAGIE - FRE-E,HIS-D,
(12) MOUAFO WOUEFENG DORINE - ECO-D,PMS-E,
(13) MOCHE OUAFO YVETTE SORELLE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1303 ENGLISH HIGH SCHOOL YAOUNDE
Regist:197, Sat for 2 or More Subjects:197, Passed:172, %Passed:87.31, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 16
(1) FOKUM SIYAM KARL STEFAN LEWIS - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-A,
(2) SIKADI FRANCLIN - BIO-C,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(3) TEJIOZEM DONFACK KARAINE - BIO-C,CHE-B,PMM-A,FMA-C,PHY-C,
(4) GEH KISITO FUH - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(5) NUKAMNDUWOH HARVEY SAMA - BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(6) ABIA VERA DIALE - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(7) MAIGA NWAINRYNG NATHALIE GUIDONA - BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(8) BITYE ZAMBO BERNARD MARIE - BIO-B,CHE-B,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(9) AYONG CHICK THIERRY - BIO-A,CHE-A,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(10) WANKO KOMGUEP PATRICK BRYAN - BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(11) NZUME EWANG MECHAME - BIO-D,CHE-D,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(12) GUELA NZEUBOU NICAISE LAURIANE - BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-D,
(13) NGOUNOU MEAFO CARINE DIANE - BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(14) SAMA CLOVIS DOBLIH - BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(15) HILDA YENJONG TANSI - BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
(16) NANA MAMOUDOU BABA - BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 31
(1) ATEM TAKANG-ETTA LINDA-ROSE - BIO-A,CHE-A,PMM-B,PHY-E,
(2) TCHOUPE SAMBOU HERMANN ELIO - CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(3) TCHAPTCHET-YANKAM ELVIS - CHE-D,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(4) AJEREBOH JEROME NGANYI - ECO-C,GEO-B,HIS-C,PHI-D,
(5) ANGWEI MARVIS NDAM - ECO-D,GEO-B,HIS-B,PHI-D,
(6) ASHU BERTRAND C-JAY - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-B,
(7) NDIYUN ROBERT KOSHO - ECO-C,HIS-B,REL-E,PHI-B,
(8) NGU ZINGRAFFT - ECO-C,GEO-D,HIS-B,PHI-C,
(9) BATE THOMAS ARREY-TEK - ECO-D,GEO-C,HIS-B,PHI-D,
(10) CHU TRACEY NDUM - ECO-B,GEO-B,PMS-D,PHI-E,
(11) MBALE FIDELE - ECO-C,GEO-D,PMS-C,FMA-C,
(12) NNOKO NZO OLLOH JERVIS - ECO-C,GEO-E,HIS-C,PHI-B,
(13) ROBERT EBONG MESUMBE - ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(14) FOLEFAC DERICK FORMIN - ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(15) NOUBISSIE ALEXIA-ELORA AGBOR - BIO-C,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(16) AYONG BIH CARINE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(17) BESONG ALFRED EGBE - ECO-C,GEO-C,PMS-D,PHI-E,
(18) BETCHEN ATSENGHEN NASSER - ECO-D,GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(19) EBOT FRIDA EBOK - BIO-C,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(20) EYONG ETAKA EVELYNE - ECO-D,GEO-C,PMS-D,PHI-D,
(21) MAH CYBELLE ATUD - BIO-C,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(22) MBA WETSING BAUDOUIN STEVE - BIO-C,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(23) NKAH NKAH SEBASTIEN - BIO-C,CHE-C,GEO-E,PHI-D,
(24) ADJIMI FRANCOISE LINDA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(25) NIBA NWICHAMBI HANANEEL - LIT-E,FRE-D,HIS-D,PHI-D,
(26) ALOBWEDE EBUDE HILDA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(27) NGUM NADIA TAMINANG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(28) PEMEGIEG SERGE FORJEH - BIO-D,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(29) TETCHOU NGONGANG VANESSA - BIO-E,CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(30) ENDENE-GBET NKOM MBOHOU HAMED - CHE-E,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(31) NGANG ENIH CHRISTABEL - BIO-D,CHE-E,PMM-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 68
(1) APANG KINGSLY APANG - ECO-D,GEO-B,HIS-B,
(2) BONGSI BOBUIN HONORINE - GEO-C,HIS-B,PHI-D,
(3) DOROTHY ETCHU BESSEM - BIO-C,CHE-B,PMS-D,
(4) KOME SONE TARH - ECO-B,GEO-C,PHI-D,
(5) DEMZE TSAFACK ODETTE ROSE - BIO-B,CHE-C,PMS-E,
(6) ALOBWEDE NJOBE LUDRICK - FRE-D,HIS-C,PHI-D,
(7) ATEM GERARD TIKUMUSU - BIO-D,CHE-C,PMS-D,
(8) AYONG NOEL NJI - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(9) BAYI BOUMAL FRANCK LANDRY - BIO-C,CHE-D,PMM-D,
(10) DIBOMA EBONG JUNIOR - GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(11) DITENG NAMATA BILA - GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(12) EBOMBE EWANE RENE HUBERT - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(13) EWANE HILDA EPOTE - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(14) GEBY YAYA JAVNYUY GHAM - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(15) LOVALA NUYILA YANNICK - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(16) MBAMA BINYOM MARCELLE CHRISTELLE - FRE-C,HIS-C,PHI-E,
(17) MINDAKO MELANY NJAMENE - ECO-D,GEO-C,PHI-D,
(18) MUTO WILLIAM FORSUH - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(19) NGONG OPHILIA ZENG - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(20) NJINKIA SYLVIE ANU - BIO-E,CHE-C,PMM-C,
(21) NYANANG AMIA NANCY MARCELLE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(22) NYING PATRICK JICK - ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(23) OBEN ROLLAND ETTA - BIO-B,CHE-D,PMS-E,
(24) ONDOA TITI LYDIE - BIO-C,PMM-C,FMA-E,
(25) TCHIENGANG DJUEKOU ADRIEN EMERIC - ECO-C,GEO-E,PMS-C,
(26) TCHOKWANSI NOUTELI MICHELE FIONA - BIO-B,CHE-D,PMS-E,
(27) GOHGLA LARISSA - FRE-E,HIS-C,PHI-D,
(28) KAH VERA - ECO-E,HIS-C,PHI-D,
(29) MANGU NFOR SONIA - FRE-E,HIS-C,PHI-D,
(30) MBOM STEPHANIE GUIJUNG - FRE-D,HIS-D,PHI-D,
(31) NDITEWOH MELVIS MELAYNJIA - BIO-D,CHE-D,PMM-D,
(32) NFORMI WELSON KONGNYU - BIO-D,CHE-C,PMS-E,
(33) NGENJANG BLESSING - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(34) TANG SAMUEL ARREY - CHE-D,PMM-C,FMA-E,
(35) WABIDJAM WASSOU BEATRICE - FRE-E,HIS-C,PHI-D,
(36) ABIBA BETOUNDJI ADJA - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(37) AFISOU ENO DAVID - ECO-E,FRE-D,HIS-D,
(38) ATABONGAWUNG CHRISTOPHER NKONGMIC - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(39) DJEUMO CHRISTIAN THIERRY - BIO-E,CHE-E,PMS-C,
(40) ENOW WINIFRED AYUM - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(41) FEH EUGENIA EZIGHA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(42) LAKOUDJEU NJWENG LILIAN AMBA - FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(43) MBEKEM NESTOR NKENGAYI - FRE-E,HIS-C,PHI-E,
(44) NASSANG MIMBA WINIFRED - LIT-E,FRE-E,HIS-C,
(45) NCHEKE MORINE TANYI - FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(46) NGEH MARIE BOMBI - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(47) NGUEMETA KAMELOUNG RICHARD RIGHT - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(48) NJIFUA EMELDA FONDI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(49) PEKUNA MESUILDA BAMBOT - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(50) TOMGWA UN-HA NADEGE ASONG - CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(51) ADAMU EMELINDA DEH - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(52) EBOT DERICK TAMBE TANYI - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(53) ENONCHONG FRANKA EBOT - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(54) HAMSSATOU ATCHINE ABOUBAKAR - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(55) KIDZEEYUF ODILIA DZEE NDZEIY - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(56) KOLLE IVO HALLE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(57) MINKOULOU YAYA CEDRIC GAEL - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(58) MOLUH GERALD BORIS - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(59) NJIKE ERIC - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(60) NJWENG TENDE RELINDIS - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(61) OJONG BLESSING MBI - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
(62) OKALA BENGONO JOSEPH STEPHANE - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
(63) OTU NDOUGSA ERNEST - FRE-D,HIS-E,PHI-E,
(64) PENG MATILDA NGE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(65) TENENG ROBERT - BIO-E,PMS-E,FMA-D,
(66) TOULOU BILOUNGA INES SAMMY - BIO-D,CHE-E,PMM-E,
(67) FRU JUSTUS CHE - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(68) TASHEY NUIPOKO - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 57
(1) NSHOM NICOLINE YAWA - ECO-A,GEO-D,
(2) BRENDA NEH MBANGWANA - BIO-C,PMS-C,
(3) LESSA TCHOHOU FABRICE - BIO-D,CHE-B,
(4) NJINGO NGUNBEZA SYLVAIN - ECO-C,HIS-C,
(5) NKEMDA JULIUS FIRMIN - HIS-D,PHI-B,
(6) BESSALLA MEMBANA MARIE CHRISTINE - HIS-C,PHI-D,
(7) GIWAN TADEN JULIUS - GEO-D,HIS-C,
(8) HILARY TARLA NGALA - GEO-C,HIS-D,
(9) MBIAOH JOHNATHAN ASONGAYI - HIS-B,PHI-E,
(10) NGAMALE FANSI CHRISTIAN - BIO-D,CHE-C,
(11) PASIAH NYANYONG DORIS - BIO-B,PMM-E,
(12) TAM YVETTE TAH - ECO-E,HIS-B,
(13) ACHU MARIE LUM - HIS-D,PHI-D,
(14) ANJITEM NOELA AGENDIA - HIS-C,PHI-E,
(15) FONBOD ERIC ABONG - BIO-C,FMA-E,
(16) KAKISINGI MUTULA GUY-PATRICK - CHE-C,PMM-E,
(17) KENDA TCHOUNKEU VANESSA RUFINE - FRE-D,HIS-D,
(18) MISPA MBOUE KUMAH - HIS-D,PHI-D,
(19) NDUE JOAN MESANG - ECO-E,HIS-C,
(20) NDZIE EKANI FLORENCE - CHE-C,FMA-E,
(21) NDZOUDJA CLAUDE SANDRINE - FRE-C,HIS-E,
(22) NJOUNWET TCHUENTE GRACIELA CHANCELLE - FRE-D,HIS-D,
(23) NKAWA CARINE - HIS-D,PHI-D,
(24) TA'AH GILLS BAILACK - GEO-D,HIS-D,
(25) TARH ALAIN NKWARA - GEO-E,HIS-C,
(26) TOUKAM TOMI FRANKLIN - CHE-D,PMS-D,
(27) ANDO ANTOINETTE NKAKWI - BIO-E,CHE-D,
(28) ATABONG PIERRETTE NKENGAJONG - HIS-D,PHI-E,
(29) BOUFEH THERESE NYOGOH - HIS-D,PHI-E,
(30) ETENDEM MAVIS NCHIANZE - HIS-E,PHI-D,
(31) FUEN ERICA PFUBONG - FRE-E,HIS-D,
(32) LEKE YV ETTE ANJIANKENG - HIS-D,PHI-E,
(33) METUGE AMALIA DIONE - FRE-D,HIS-E,
(34) MOSIMA KELLINO NANJI - CHE-D,PHY-E,
(35) NFORMI VICTOR NSAH - GEO-E,HIS-D,
(36) NKEMNJOH ATEAZEH VAROLINE - HIS-D,PHI-E,
(37) OBENEYONG SHARON TAKANG - HIS-D,PHI-E,
(38) TABI BAYEN HARRIET ERANG - FRE-D,HIS-E,
(39) TAMBE SYLVIE OROCK-NSO - HIS-D,PHI-E,
(40) VONGA KENFAC FABRICE JOEL - ECO-D,GEO-E,
(41) WIRKOM ANNABEL NYUYDINI - GEO-E,HIS-D,
(42) AGOUA RAYMONDE GARCIA - FRE-E,HIS-E,
(43) BRITA AKWI ENYIWA - GEO-E,HIS-E,
(44) EBUK GODWILL UKUME - BIO-E,CHE-E,
(45) ETONDE MULEMA ANN-JACOBINE - HIS-E,PHI-E,
(46) EYONGMBI YVONNE TABOT - HIS-E,PHI-E,
(47) KOUATHE ANDJO PAMELA MERELA - CHE-E,PMS-E,
(48) MARY NGON-BETHEL BAYEK BANDO - HIS-E,PHI-E,
(49) NCHADZE NESTORIN BONGFEN - GEO-E,HIS-E,
(50) NCHONG MARIE SOLANGE - GEO-E,PMS-E,
(51) NGOH STANLEY NGOH - GEO-E,HIS-E,
(52) NKWENTI YVETTE FRUNJI - HIS-E,PHI-E,
(53) NTAH MANDAH NADISH - HIS-E,PHI-E,
(54) NUENTSA LUC MAXIME - BIO-E,PMM-E,
(55) TAMBE LIONEL ARREY - CHE-E,PMM-E,
(56) THIKANGWOI NIEVES - FRE-E,HIS-E,
(57) TUMASANG ODETTE KAH - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1304 BONJONGO EXTERNAL
Regist:83, Sat for 2 or More Subjects:81, Passed:23, %Passed:28.4, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) ATENJU CHRISTINE ATEM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 5
(1) AYUK EMMANUEL MBUANOBEH - GEO-E,HIS-C,PHI-C,
(2) ENI CARINE FONJI - HIS-B,REL-E,PHI-E,
(3) AGHA ANDREW FONKI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(4) ASHU ENOH OBEN - ECO-D,GEO-E,PHI-E,
(5) LUMA TERENCE MAMBIE - ECO-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 17
(1) BOYOMO LOKENYE VERONICA - HIS-C,PHI-E,
(2) FRANCIS LUMA MBUA - GEO-E,HIS-C,
(3) AURELIA EBONGKENG HOMBO - HIS-D,PHI-E,
(4) EFETI MARTHA NJIE - HIS-D,PHI-E,
(5) IYKE NGANJE - ECO-D,GEO-E,
(6) MARY NYONGLEMA VANDO - HIS-E,PHI-D,
(7) MBELLA MBELLA ETIENNE RODRIGUE - FRE-D,HIS-E,
(8) MBOLLE EMMANUEL MBOLLE - HIS-D,PHI-E,
(9) MBONDE TIMOTHY NGEKE - HIS-D,PHI-E,
(10) METUGE SYLVIA SENGE - FRE-D,HIS-E,
(11) NWELLI MIRABEL CHIMA - HIS-D,PHI-E,
(12) TANGWA MARY YULA FANNYUY - HIS-D,PHI-E,
(13) AKWE-D'EDIAGE SONE - ECO-E,GEO-E,
(14) ANDREAS SAKWE MOKI - BIO-E,PHI-E,
(15) AYUK DIVINE PEACE OZONG ASHU - HIS-E,PHI-E,
(16) BIEANKAA BLESSING AMAH - HIS-E,REL-E,
(17) DULCIE ABAMOT MBONGO - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1306 TOOY-TOBIN EXTERNAL
Regist:90, Sat for 2 or More Subjects:86, Passed:38, %Passed:44.19, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) VERKIJIKA DIVINE NYUYKI - CHE-D,PMM-E,FMA-E,PHY-E,ICT-D,
Passed in 3 Subjects: 11
(1) MARION MANYO ARREY - ECO-D,HIS-C,REL-D,
(2) NGORAN NADINE DZEKEM - LIT-E,HIS-B,PHI-D,
(3) JERINE KIMAH - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(4) MBINKAR STEPHEN KISI - ECO-C,HIS-D,PHI-E,
(5) DOUMENE EUGENIE - FRE-C,HIS-E,PHI-E,
(6) TINONG BRIAN KATTE - ECO-D,PMS-D,FMA-E,
(7) VENSIYRI WIRNGO SIDONIE - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(8) BANADZEM PASCHAL NYUYWIR - ECO-D,GEO-E,HIS-E,
(9) NFON GORDON KINSAM - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(10) WIRNGO WIYKA EMILE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(11) WIRNDZEREM DZEWOM EDWIN - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 26
(1) MBUNDA CELESTINE BIY - GEO-C,HIS-C,
(2) FOMUJONG PRIDE FOKWAH - HIS-B,PHI-E,
(3) KERNYUY CYRIL LUKONG - GEO-D,HIS-D,
(4) TEBOH MBACHAN ABEL - GEO-E,HIS-C,
(5) WASSE SYDONE MUNKING - GEO-E,HIS-C,
(6) ACHA BENJAMIN MBAH - BIO-E,CHE-D,
(7) ADAMU NAFISATU - GEO-E,HIS-D,
(8) ALIBA SEROPHINE BOLANG - GEO-E,HIS-D,
(9) ATOH TRAVOLTA NGWANA KACHAYI - GEO-E,HIS-D,
(10) FREDRICK SEVIDZEM - ECO-E,HIS-D,
(11) GEH SOPHIE BONGNYUY - GEO-E,HIS-D,
(12) JANE FRANCES DZELAMONYUY - HIS-D,PHI-E,
(13) KIKA VALENTINE KENGRAN - GEO-E,HIS-D,
(14) NGAH CHRISTIAN NTANYELE - GEO-E,HIS-D,
(15) NJIIA EDWIN BONGAJUM - GEO-E,HIS-D,
(16) SHANG ISHAGA BERINYUY - GEO-E,HIS-D,
(17) WIRNGO VALENTINE NYUYKIGHAN - CHE-E,PMM-D,
(18) YAYA YVONNE BONGMBA - GEO-E,HIS-D,
(19) AYUVEA JUDE KIDZERU - GEO-E,HIS-E,
(20) KADJI MOUKAM PRINCE - GEO-E,PMS-E,
(21) MENGJO MARY NEVIS NYUYRERI - GEO-E,HIS-E,
(22) MENYOLI NGESANG ERIC - FRE-E,HIS-E,
(23) NFORM FELIX TANTO - ECO-E,HIS-E,
(24) RACHEL ABONGU NTANG - ECO-E,HIS-E,
(25) RINGNYU RAMSLEY NFOR - ECO-E,GEO-E,
(26) WIRSIY IVOLYN KEMJEI - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1307 GOVERNMENT HIGH SCHOOL NJINIKOM
Regist:38, Sat for 2 or More Subjects:37, Passed:29, %Passed:78.38, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) YOUNG EYSTEIN DINGHA - ECO-E,LIT-E,HIS-C,REL-D,
Passed in 3 Subjects: 17
(1) CHIA JUDE AJIM - ECO-B,GEO-C,HIS-C,
(2) DIANGHA EMELIENE NENG - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(3) TERENCE KINDONG - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(4) NDICHIA PETER NGWAINBI - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(5) NGUM MATHIAS BOH - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(6) TANG STELLA NGONG - ECO-D,LIT-E,HIS-B,
(7) TIMGUM HENRY AYEAH - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(8) FOINMBAM LOVELINE FULIE - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(9) GOPTI LUCIEN MBZILAIN - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(10) KUBE VICTORINE NKUMI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(11) KUOH MARILYN NGOINMOH - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(12) NDIWUM PETER NTEIN - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(13) NGUM MARTHA DJEM - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(14) ANCHANG BIH ELIZABERTH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(15) NGEH ANDREW TANGWAH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(16) KUBUO BERTILLA NYANGHA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(17) YUH YVETTE NDUM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 11
(1) NKWAIN KILIAN CHIA - ECO-D,GEO-B,
(2) AFUMBOM ERIC KING - GEO-E,HIS-C,
(3) ANCHANG IMMACULATE NJANG - GEO-E,HIS-C,
(4) NANGE GILLIAN - GEO-E,HIS-C,
(5) NKWAIN EMMANUELA NJANG - GEO-E,HIS-C,
(6) WISHA CHALLOTE JOBAIN - GEO-E,HIS-C,
(7) AYEAH CLOVIS KIMENG - GEO-E,HIS-D,
(8) DONALD NDONG - GEO-E,HIS-D,
(9) MAFAIN JUDE CHIA - GEO-E,HIS-D,
(10) NCHI FRANCISCA FUEN - GEO-E,HIS-D,
(11) TUNG BELINDA NGONG TOH - GEO-E,HIS-D,
Centre No: 1308 HORIZON BILINGUAL EDUCATIONAL COMPLEX DOUALA
Regist:18, Sat for 2 or More Subjects:18, Passed:17, %Passed:94.44, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) YEMELI TASSE CYRILLE - BIO-A,CHE-A,PMS-A,FMA-A,PHY-C,
(2) JOYCE MANUELLA TIONANG D'AGOUMFO - BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 2
(1) BOUOJUJU PROSSIE CARMEN - BIO-B,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(2) NGOUNOU NGUELEU VANELLE - BIO-D,PMM-E,FMA-D,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 9
(1) GOUABE GEM SANDRINE VANESSA - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(2) NGA METOMO YELHEEN GABRIELLA - BIO-A,CHE-C,PMM-D,
(3) MOUKOURY MBOLATIANA LYDIA - BIO-B,CHE-D,FRE-C,
(4) MBAMI ALEXANDRA INGRID - CHE-D,FRE-C,PMM-C,
(5) SHOH CHAMA CAROLINE NIK - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(6) CHARIFAH SIDDIKI - BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(7) MANDARI NDONO ESTHER ISABELLE - BIO-D,CHE-D,PMM-C,
(8) MBONGO ROSINE AUDREY MBANGO - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(9) NGANOU TCHATA SANDRA HENRIETTE GRACE - BIO-C,CHE-D,FRE-E,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) NGUEGNI CHRISTELLE AUDREY - ECO-C,GEO-C,
(2) NKAM MALONGTE OLIVIER STARION - FRE-D,HIS-D,
(3) AYAH AICHATA YATTASSAYE - ECO-E,GEO-E,
(4) MEBARA ANICET FRANCOIS - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1309 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BACHUO-NTAI
Regist:33, Sat for 2 or More Subjects:33, Passed:28, %Passed:84.85, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) OJONG ELIZABETH EYONGNSO - ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-E,PHI-E,
Passed in 4 Subjects: 5
(1) ENOW HUTCHENCE TANYI - ECO-C,GEO-D,HIS-D,PHI-B,
(2) NDU MARCEL EJAH - ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-D,
(3) MENGOT FRANCA OJONG - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(4) EGBE FRITZ NYENTY - ECO-D,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(5) TABOT CLOVIS TABE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 11
(1) BESONG ROGER EGBEAYA - ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(2) EBOT TERRENCE OBEN - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(3) MENGOT LUCY ENOW - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(4) AGBOR PASCALINE AGBOR - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(5) NKONGHO CELESTINE ETENG - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(6) BECHEM LIVANCLIFF MBI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) ABANG MONICA OROCK - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(8) AKWO QUINTA MAYE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(9) ENOW NADESH ECHUOREMBU - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(10) EGBE FRANKLIN NKONGHO - ECO-E,HIS-E,PHI-E,
(11) EGBE MARKCELINE BAKOR - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 11
(1) NGASU WILLIAMS EYONG - HIS-C,PHI-B,
(2) AGBOR CLOVICE ARREYMPEY - ECO-D,GEO-D,
(3) ASHU ENOWMBI YVONNE WHITNEY - HIS-C,PHI-E,
(4) AKWO BANARBAS BOJOH - ECO-E,HIS-D,
(5) ASSIDE-BARON ENGEH - GEO-E,HIS-D,
(6) EBAIAYUKNSO MIRIAM OBENAKEM - HIS-D,PHI-E,
(7) ENOW TERENCE BESONG - ECO-D,GEO-E,
(8) ENOW YANIK MBI - ECO-E,HIS-D,
(9) AGBORTOKO CYNTHIA TABEFANG - ECO-E,HIS-E,
(10) BISONG BENIS EBAI - GEO-E,HIS-E,
(11) TABETANDO ROMEO AYAMOH - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1310 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL DOWN TOWN BAMENDA
Regist:164, Sat for 2 or More Subjects:164, Passed:131, %Passed:79.88, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 9
(1) SIGNANG ALBERIC NDONKU - BIO-C,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2) TCHOUALA KANOUO DENTRISH - BIO-D,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(3) TANIFEM BOURDWIN AKUMBANG - BIO-E,CHE-C,PMM-B,FMA-A,PHY-B,
(4) NUZA CELLUSEY FOMIKONG - BIO-D,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(5) MOKOM NELVIS FON - BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-B,PHY-D,
(6) AWA ANABEL NDUM - BIO-E,CHE-E,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(7) FOMAGA TSOTEZO INES - BIO-C,CHE-E,PMM-C,FMA-E,PHY-C,
(8) NJIFOR PENN NCHINDA - BIO-D,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-D,
(9) NDENOGHO HUBERT - BIO-E,CHE-D,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 22
(1) NFOR ELEANOR NKEH - ECO-A,HIS-B,REL-E,PHI-A,
(2) ATEFOR DESMOND MBAHGANG - ECO-C,GEO-C,HIS-B,PHI-B,
(3) PHILENBIT JOEL MBAKOH - ECO-C,GEO-B,HIS-B,REL-E,
(4) SAMBA RUDDY BUINMIA - ECO-C,GEO-B,HIS-B,PHI-E,
(5) TAYONG GILBERT AYIM - ECO-D,GEO-B,HIS-B,PHI-D,
(6) HASSAN SALIOU - BIO-C,CHE-D,PMM-D,PHY-B,
(7) NKEMPU CYPHORA AJAMAH - ECO-C,GEO-C,HIS-B,REL-E,
(8) ANKUNGHA STANISLOUS FINJI - ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-D,
(9) CHI GERARD NDI - ECO-C,GEO-D,HIS-C,REL-E,
(10) DESMOND LUTEE NKAZI ASONGWE - ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-D,
(11) LEFANG NWEKA VERA - ECO-D,GEO-C,PMS-E,PHI-C,
(12) SHIRRI SYLVIE - ECO-D,GEO-C,HIS-C,PMS-E,
(13) SOH JEFFERSON - ECO-C,GEO-B,PMS-E,REL-E,
(14) FONGUM DAVYGODEN NDAM - ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-E,
(15) NJI HANNAH NDUM - ECO-C,GEO-E,PMS-C,FMA-E,
(16) ASONGWI POLYNEL NDAM - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(17) MANKAH OLIVE CHE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,REL-E,
(18) GWAN YVETTE ENJOH - BIO-D,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(19) LAFON SHEBA LIMNYUY - ECO-E,GEO-D,HIS-E,PHI-D,
(20) NJI GRIPHAN FRU - BIO-E,CHE-D,PMM-E,PHY-D,
(21) NYIA LINDA CHONGONG - BIO-E,CHE-E,PMM-D,FMA-D,
(22) NKFUSAI MARY NCHICHI - ECO-E,GEO-E,HIS-E,PMS-E,
Passed in 3 Subjects: 59
(1) CLIVE NJOKE - ECO-A,FRE-C,HIS-B,
(2) WENJIH NOELA - ECO-A,GEO-C,HIS-C,
(3) PAMI PAMI - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(4) ATEMANGOH STANISLAS AYAFOR - ECO-C,GEO-C,PHI-C,
(5) BEMI ROMELAIN NDIBALA - ECO-A,GEO-E,HIS-C,
(6) BERINYUY BRIENTINE MOKIA - ECO-E,GEO-B,HIS-B,
(7) BUHVEN CLARIS SUINYUY - ECO-B,GEO-D,HIS-C,
(8) NDAKA SIDONICE IJANG - ECO-C,HIS-D,PHI-B,
(9) SAKWE ALICE-REIN NADOA - ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(10) ANUSINE GODLOVE - ECO-B,GEO-C,PMS-E,
(11) ATIA NELSON AWAMBENG - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(12) AWAMBENG OBED NDENECHO - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(13) AWASUM FUL LUCIEN - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(14) JAFF PHILEMON TUMBI - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(15) TABO NADEGE PRECIOUS ALIMBO - LIT-E,HIS-B,REL-C,
(16) BRADLEY BECKLEY NDIBNU - HIS-B,REL-E,PHI-D,
(17) ETOINJECK WILSON AJEABI - ECO-D,HIS-B,PHI-E,
(18) FRU CONSTATINE CHE - ECO-D,FRE-E,HIS-B,
(19) MAC MARINE MALO - ECO-C,HIS-D,PHI-D,
(20) MAWOH HERMAN TAFON - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(21) NGAH MOMI SANDRA - LIT-E,FRE-D,HIS-B,
(22) NJENJAH EMMANUELA NINKEH - ECO-C,GEO-D,HIS-D,
(23) TABI GEORGE NKOH - LIT-E,HIS-C,PHI-C,
(24) TSOPZUE SAHAMENE MIRIANE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(25) AZAH MABEL - FRE-C,HIS-D,PHI-E,
(26) BOTAMBU COLLINS - HIS-B,REL-E,PHI-E,
(27) CARINE LOHPIENKE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(28) CHESAH GILBERT MAIH - ECO-D,GEO-C,PMS-E,
(29) FORBAH NELSON NDE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(30) FUNGHOM TANEYO CHRISTANCE FLEUR - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(31) GUSIH MARJORIE - FRE-E,HIS-C,PHI-D,
(32) KARACHU GOODNESS GOOH - ECO-E,GEO-C,PMS-D,
(33) NJODZEKA ELVIS - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(34) NZETANG MAGNIGANG EUGENIE - LIT-E,FRE-C,HIS-D,
(35) SWIRRI SOLANGE NCHE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(36) WIRGHAM VISHAAH THERECE - BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(37) WIRKOM HALIMAT NTAHNYUY - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(38) ACHUO JULIET MBONG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(39) AKUM DORIS AMBO - ECO-E,GEO-C,HIS-E,
(40) DOH FONJIH EDRICK - ECO-E,GEO-C,HIS-E,
(41) EKAH YANGSON RUNDAH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(42) GRACE ANGNWI TETUH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(43) KUM BENG AFUH-KEDZE - ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(44) MBAH RABIATU MIYEN - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(45) NCHAM SHELLA YAFI - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(46) NJAH GABRIEL NSOM - ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(47) NKWETENANG CONELIUS NGWOLEFACK - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(48) TALLA MARY DUFE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(49) AKE PERPETUA NYOH - PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(50) AKWO NADEGE NSIH - ECO-E,GEO-D,HIS-E,
(51) ANWANDA ROGER FON - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(52) BANTAR CHRISTEL BERI - LIT-E,FRE-E,HIS-D,
(53) BIY JUSTINA NYAMKWE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(54) CHEGNUI ARMSTRONG AKANDE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(55) MBAHMUNTAH FREDRICK NUIPOKO - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(56) MEYAH SOLANGE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(57) NEBA EMMANUEL NGWA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(58) TCHANGOUE HAPI ALVINE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(59) VUGAH BORIS WUJUNG - BIO-E,PMM-E,PHY-E,
Passed in 2 Subjects: 41
(1) GOLA KONGNYUY JEAN CLAUDE - ECO-A,GEO-A,
(2) AWA KENNETH MULUH - ECO-C,GEO-B,
(3) FAI BLESSING KUYA - HIS-B,PHI-D,
(4) NKWONJI FLORA NJUMBABOH - GEO-C,HIS-C,
(5) ACHURANJOH VIVIAN UFUEJEI - HIS-D,PHI-C,
(6) ADE DIVINE NDESAN - FRE-D,HIS-C,
(7) MBAH PEREZ TANG - ECO-C,GEO-D,
(8) AKWANWI EMMANUELAR AKENJI - GEO-C,HIS-E,
(9) ATANGA RUB-NESTER NGUFOR - GEO-D,HIS-D,
(10) BEKWA MARIATOU NDEH - CHE-D,PMS-D,
(11) BWAME TEBO BINTOU - FRE-E,HIS-C,
(12) FONGWA MEHNIE NADEGE - FRE-E,HIS-C,
(13) FUEN BIANCA EWEN - HIS-C,PHI-E,
(14) LANGJI JOY YAFE - ECO-D,HIS-D,
(15) LEM CAROLINE NGWASIRI - GEO-D,HIS-D,
(16) NTALI EVANS FOMBUH - BIO-E,GGY-C,
(17) SIRRI YVETTE NCHE - HIS-C,PHI-E,
(18) SUISEKA EDWARD - BIO-C,CHE-E,
(19) CHI ERIC ACHU - ECO-E,GEO-D,
(20) KUMBOU JECENTA NKEMBEG - GEO-E,HIS-D,
(21) KYRIA ALANDO NKEH - GEO-E,HIS-D,
(22) MBE FONKOU JEAN PIERRE - ECO-E,HIS-D,
(23) NCHE RANSOM - CHE-D,PMM-E,
(24) NGIN ERNEST DOKO - CHE-D,PMM-E,
(25) NGOUNOU KAMANY LAURA - ECO-D,HIS-E,
(26) NGUM KARISSA NKEINEN - GEO-E,HIS-D,
(27) NJENWEI GLORY AKWA - ECO-E,HIS-D,
(28) NYAMKWI YVETTE - GEO-E,HIS-D,
(29) TAZOH ERNEST CHE - GEO-E,HIS-D,
(30) AMBE AKONGNWI NGWA - ECO-E,GEO-E,
(31) ATAMAYA RENE AYONGBA - ECO-E,GEO-E,
(32) EKEMBE LEWIS UCHIAGHEI - GEO-E,HIS-E,
(33) FOKWEN CYNTHIA ENJOH - GEO-E,HIS-E,
(34) FRU CLARIS NDISI - GEO-E,HIS-E,
(35) IWU MERCY CHIDINMA NAHJELA - GEO-E,HIS-E,
(36) KONGNYUY CLAUDE SHARIFEN - PMM-E,FMA-E,
(37) MBIEGHANG AZAH LILIAN - CHE-E,PMM-E,
(38) NDIKWASOH ANITA NGWIKWEAH - BIO-E,GGY-E,
(39) NDZEY CHARLES TANJONG - GEO-E,HIS-E,
(40) NUYEBGA DERIC NFON - BIO-E,GGY-E,
(41) TANTOH ROGERS MUMA - BIO-E,GGY-E,
Centre No: 1311 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL BAMBALANG; NDOP
Regist:23, Sat for 2 or More Subjects:22, Passed:14, %Passed:63.64, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 7
(1) LASHA NICOLAS TATANG - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(2) NSANGOU ZUNKI NDEUNGAM - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(3) SAAH MARCEL MBUH - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(4) JUDE TANWI TANGOH - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(5) NDIMUMBAH ADOLF NTIEKIEH - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(6) TOKOH BRUNO FONSI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) TEVI FEDRICK TANKIE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 7
(1) TAKUH FRANKLINE KWANDA - GEO-E,HIS-B,
(2) FIFEN YAYEE MEFIRA - ECO-E,HIS-C,
(3) TACHI CLEMENT MBANAPOPO - GEO-E,HIS-C,
(4) DELPHINE LEVUKU - ECO-E,HIS-D,
(5) MAPICHU MOMENU NTRIMBOH - GEO-E,HIS-D,
(6) NHGOMBOBONG KALEB MINGOH - ECO-E,GEO-E,
(7) YAKUM BROWNHILDA MBINUI - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1312 BAPTIST HIGH SCHOOL BAROMBI KANG- KUMBA
Regist:63, Sat for 2 or More Subjects:63, Passed:52, %Passed:82.54, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) SIGUE JOSEPH STEPHANE ARSEN - BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-E,PHY-D,
Passed in 4 Subjects: 4
(1) MBANWI BELINDA AGWA - ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-C,
(2) ATEM CATHERINE ACHUO - BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(3) ACHA BERTRAND AMECK - ECO-D,GEO-D,PMS-E,REL-E,
(4) EKINDE CLIFF EKINDE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 21
(1) NJIE ENOW EBAI-ENOW - ECO-B,GEO-B,HIS-A,
(2) SEDUAN MBOTA EKOSENE - ECO-B,GEO-C,HIS-B,
(3) LUBA KEKA SIMON LEWOTA - HIS-C,REL-D,PHI-C,
(4) NGUMEJONG FONKEM - ECO-E,GEO-D,REL-B,
(5) SIMO FRANCK HERMANN - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(6) TABE RUTH NKE-ENOWMBI - ECO-C,HIS-D,PHI-D,
(7) ECHAMANIGE GILLIAN - ECO-E,HIS-C,REL-D,
(8) MAXIMILIA CHIZOM ANUONYE - ECO-C,GEO-E,REL-D,
(9) OJONG MYRIAM BECKY - GEO-E,HIS-C,REL-D,
(10) ASONG AMINA SYLVIA - FRE-D,HIS-D,REL-E,
(11) MBEH ROSE NDIKUM - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(12) NDZI GWENDOLINE NKINI - HIS-C,REL-E,PHI-E,
(13) BODYLAWSON LATTEY LUDWIG - ECO-D,GEO-E,REL-E,
(14) DYMPNA ANCHIA ENKUH - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(15) KOUAHOU EKO FRANKLIN - ECO-E,HIS-D,REL-E,
(16) NANA MELVIS CHAKUNTE - FRE-E,HIS-E,REL-D,
(17) NDJIGUE MEGOULE DALIDA - FRE-E,HIS-D,REL-E,
(18) SOPSEH BECKY ANNEH - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(19) TAMBI AKANJI ARNOLD - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(20) BELINDA ANULIKA OKOYE - GEO-E,PMS-E,REL-E,
(21) KANYI NDONGO VALDA-KATE - BIO-E,CHE-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 26
(1) MONICA BUME IKWAMBE - ECO-C,HIS-C,
(2) NOUKE FRANKY ARNOLD - FRE-D,HIS-B,
(3) ALIOU ARAFAT BOURDANE - BIO-C,CHE-D,
(4) NDIMAH LIZETTE KINYIY - ECO-C,REL-D,
(5) ANUMBONDEM EFUETNGU MILTON - HIS-C,PHI-E,
(6) ATABEOBANG RUTH NCHINDIA - HIS-D,REL-D,
(7) BESSEM DORIS AGBOR - FRE-D,HIS-D,
(8) EJAPI THOMAS AGBOR - HIS-D,REL-D,
(9) MAKWAH ROSELINE FUEN - HIS-D,REL-D,
(10) MBAH ODETTE AMBENG - HIS-C,REL-E,
(11) MBISI BRIDGET SHUM - HIS-C,REL-E,
(12) MBONG BLESSING NTUBE - FRE-E,HIS-C,
(13) SENGE URSLA EKANG - HIS-C,REL-E,
(14) SONE HEPSIBA MAMUA - HIS-D,REL-D,
(15) TAH ANGWI ETHEL - BIO-C,GEO-E,
(16) TEVE ERNEST DI FELICIA - HIS-C,REL-E,
(17) CYNTHIA NZELLE NGOH - HIS-D,REL-E,
(18) DIMU TONGMO WINNIE - HIS-D,REL-E,
(19) JENNET NDUMBE HADDISON - HIS-D,REL-E,
(20) OYERE OLIVIA ETAKA - HIS-D,REL-E,
(21) REKIATU MUSA JINGI - HIS-D,REL-E,
(22) TAKOR NCHONG - HIS-E,PHI-D,
(23) BAH SYVELINE - HIS-E,REL-E,
(24) MEDIKO FREDRICK ITOE - HIS-E,REL-E,
(25) TAKOR TAKANG ALVINE MUNGE - FRE-E,REL-E,
(26) TUKWA DIRAIN MBANGAH - BIO-E,GEO-E,
Centre No: 1317 CAMBRIDGE COLLEGE OF ARTS; SCIENCE AND TECHNOLOGY BUEA
Regist:69, Sat for 2 or More Subjects:64, Passed:32, %Passed:50, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) AGWA RITA TAMUFOR - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PMS-E,PHI-E,
Passed in 4 Subjects: 1
(1) LUKONG WIRNDZEREM LIONEL - ECO-C,GEO-B,PMS-E,PHI-B,
Passed in 3 Subjects: 10
(1) MANCHUNG JULIET - ECO-D,HIS-C,PHI-B,
(2) EMMANUELLA NAHJELA - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(3) AGBOR MARY EDIE - ECO-D,HIS-D,PHI-E,
(4) EKAH THOMAS - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(5) KAH VALESTINA TENDONG - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(6) EFOUMAN STEVEN GUSTAVE - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
(7) ETUH CINYTHIE ACHI - ECO-D,GEO-E,PHI-E,
(8) FONTOH TERENCE TIH - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
(9) AYUK BILL AGBOR - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(10) ESALO ELODIE IKIENG - HIS-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 20
(1) LOVERT OSAMBI ATABOH - BIO-B,CHE-C,
(2) KAMANI MIKEL - HIS-C,PHI-C,
(3) FORCHU JERRY NEMBEH - ECO-E,HIS-B,
(4) NDIFOR NDI ELVIS NDITAH - HIS-C,PHI-D,
(5) FANG NING EXODUS - GEO-C,PHI-E,
(6) FONGOH BONI SHELLA - HIS-C,PHI-E,
(7) MOSOH WINIFRED WOZHEW - ECO-C,PMS-E,
(8) NJUME ERIC KOGGE - HIS-C,PHI-E,
(9) TIFU BRENDA NDENGUM - HIS-D,PHI-D,
(10) AGBOR TABI KYRIAN - HIS-D,PHI-E,
(11) COLLINETE EDIAGE NGALAME - HIS-D,PHI-E,
(12) FORCHU EMILLIENNE ENDUM - HIS-D,PHI-E,
(13) INCHO BELTRAND OJONG - ECO-D,HIS-E,
(14) MUKETE BURGESS EMBOLA KWANE - HIS-D,PHI-E,
(15) NDASI MOURINE LOMA - GEO-E,HIS-D,
(16) NGEM LOURETTE ACHE BOU - GEO-E,HIS-D,
(17) TAH EMILIE LIDIEN BIH - HIS-D,PHI-E,
(18) ENOWACHOU BATE CAROLINE - HIS-E,PHI-E,
(19) ESTHER MANYI - HIS-E,PHI-E,
(20) WAMUNANG GENEVIEVE BIHSI - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1318 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL MUTENGENE
Regist:53, Sat for 2 or More Subjects:53, Passed:33, %Passed:62.26, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 6
(1) NGWENTEH MARIE NOEL SUHBI - ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-B,
(2) CHUNGKE ANITA BIENDA - ECO-C,GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(3) MOKUBE MADELINE MENDE - ECO-D,GEO-C,HIS-D,PHI-D,
(4) CHANTAL NKAFU NKEMABIN - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(5) CHI DELPHINE EMBI - ECO-C,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(6) EBANGHA SYLVIE TATEH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 14
(1) AMANE MALAJI BARBARA - ECO-A,HIS-B,PHI-E,
(2) LONGTSE DORINE SHUNGMO - ECO-B,GEO-C,PMS-D,
(3) ESUONKONG NGEANGI BROHILDA - ECO-C,GEO-C,PMS-D,
(4) NCHAPANU CLAUSSEN - ECO-D,GEO-C,PMS-C,
(5) ATONLIEU KENFACK EMELINE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(6) ASHU DESTA TASHI - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(7) DOLINDA NKUM CHE - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(8) MBIBIU GOODNESS BABEY - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(9) NGOCK COLLETTE ANIM - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(10) NIRET AJOACHA CHAPEZA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(11) YISA LISA BI - ECO-D,GEO-D,HIS-E,
(12) AGUEDIYA JANICE MINAJI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(13) ATOH ANDREAS NKONGANYI - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(14) MUE STEPHANIE SEIH - ECO-E,HIS-E,PHI-D,
Passed in 2 Subjects: 13
(1) ANU CHERIVA NJINKENG - ECO-C,HIS-C,
(2) NKENCHUANYI NDAM BASILE - GEO-C,HIS-C,
(3) TITA ASANJI NGU - GEO-D,HIS-B,
(4) NKENYI MARIE-CLAIRE NENE - GEO-C,HIS-D,
(5) CHANGEH CELISTINE - HIS-C,PHI-E,
(6) COLLETE BIH MUKI - HIS-D,PHI-D,
(7) CYNTHIA IJANG TAKUM - HIS-D,PHI-D,
(8) SAMA FELIX SANDA - GEO-C,HIS-E,
(9) MENDI ANNETTE SIH-NNOM - HIS-D,PHI-E,
(10) MENKEMKETU SOLANGE MALOU - ECO-E,HIS-D,
(11) ATAWUNG LOVELINE - GEO-E,HIS-E,
(12) NGWALEM LINUS KEDJU - GEO-E,HIS-E,
(13) WASE MARTHA OKOLE - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1323 GOVERNMENT BILINGUAL SECONDARY SCHOOL NDOP-BAMESING
Regist:77, Sat for 2 or More Subjects:77, Passed:55, %Passed:71.43, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) BEKIEBANG ALAIN GHEFEH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 26
(1) SEWOYEHBAA MARCEL - ECO-A,GEO-C,HIS-C,
(2) NEBA PLACID AMABO - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(3) MBIE VALANTINE - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(4) MBIKATOU LINUS - ECO-C,GEO-B,REL-E,
(5) META-AH MISPA KUMBU - ECO-B,GEO-C,PMS-E,
(6) SII MECHELINE BATANG - ECO-C,GEO-E,HIS-B,
(7) ALEXINE BINEH - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(8) DANIEL DINGA MBOFONG - HIS-B,REL-E,PHI-D,
(9) MBOFUNG CARLINE BECHEAMEH - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(10) MBOH BLANDINE - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(11) SAYKIE DEUDONNE FONSHINTEH - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(12) FRANKLINE MALEH AWUNTI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(13) MANKA'A MARCELINE TAMANJONG - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(14) NYINEH LUCIUS MUFUNG - CHE-D,PMM-D,FMA-D,
(15) UFOR IVO TAFILI - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(16) CHUIKEH ADALBERT KIFFE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(17) GANSEY VERA NAHBIT - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(18) NCHOPOU MARIAM APUAYONUNTEKEH - CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(19) WENGIEH DESLINE NTOUNYUI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(20) AKEA WALTER MBIH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(21) BANINLA COMFORT DZEKEM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(22) DEDONG KIMIH HONORINE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(23) KEPSEU NANA GUY PASCAL - BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(24) AGBOR VALERY EBAI - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(25) BEYIKEH GODWILL KEBUISEIH - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(26) CHRISTINA KEDIA KIBIE - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 28
(1) ALIYU MANU - ECO-B,GEO-C,
(2) TANI MANASES CHOKANG - GEO-C,HIS-B,
(3) BONGUH VERA DINGA - LIT-E,HIS-B,
(4) NGOMAH EDWIN LALA - HIS-B,PHI-E,
(5) PATIENCE NGUFOR - GEO-D,HIS-C,
(6) AKEBE MALVINE ABORA - GEO-E,HIS-C,
(7) ANABELL MBONBUI LANEH - HIS-C,PHI-E,
(8) FONGUNG EUGENE TAMIKONG - HIS-C,PHI-E,
(9) MABEL FUBUI - ECO-E,HIS-C,
(10) MBONDOP NELSON - FRE-E,HIS-C,
(11) NJOYA GRAVILE CLACKSON - HIS-C,PHI-E,
(12) PESUMA MARIEN NCHANG - GEO-E,HIS-C,
(13) SHELLA NSANG - GEO-E,HIS-C,
(14) TOH LINDA YETOHBEE - GEO-E,HIS-C,
(15) TRANSLIN NJUAMBO - GEO-E,HIS-C,
(16) WAMBONG HAMLET NKWENYI - ECO-C,GEO-E,
(17) DINGHA BRUNUS YEGHA - GEO-E,HIS-D,
(18) LOUIS MEBEKEH - GEO-E,PMS-D,
(19) MBAH SYLVIAN NCHEH - GEO-E,HIS-D,
(20) MBEBUI JUDITH - BIO-E,GGY-D,
(21) WENDOH DENIS NJIMOH - ECO-E,HIS-D,
(22) ACHA SALAMATU GARBA - ECO-E,HIS-E,
(23) BASEBANG AGNES BECHIEMEH - GEO-E,HIS-E,
(24) KUKWAH MELVIS YUOMBONG - ECO-E,HIS-E,
(25) MEYEKEH PASCALINE - BIO-E,GGY-E,
(26) NAH NEHMI VIOLET - GEO-E,HIS-E,
(27) SIEWOH EMOS MBELENCHA - BIO-E,CHE-E,
(28) TIBANGE ANITA NDESI - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1324 KUMBA CITY COLLEGE KUMBA
Regist:10, Sat for 2 or More Subjects:10, Passed:8, %Passed:80, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) EBOA EMMANUEL - ECO-C,GEO-C,HIS-B,PHI-B,
(2) EKIE GABRIEL MACAKWO - ECO-C,GEO-D,REL-E,PHI-C,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) ABWA BERNARD TAKANG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(2) ETENGENENG SALMAT NCHUNG - HIS-D,REL-E,PHI-D,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) ETTA PRISCILLIA AYUK - HIS-C,PHI-D,
(2) ISSA BABA - HIS-D,REL-D,
(3) NJOBATO NGITOR BACOPAY - HIS-E,REL-C,
(4) ESTHER ORI KALU - HIS-D,PHI-E,
Centre No: 1325 GOVERNMENT BILINGUAL SECONDARY SCHOOL KUMBO-KIKAIKOM
Regist:43, Sat for 2 or More Subjects:42, Passed:34, %Passed:80.95, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) TATA MARCEL DZERNYUY - ECO-C,LIT-E,HIS-B,REL-D,PHI-D,
Passed in 4 Subjects: 5
(1) BONGASOV BRIAN AFONI - ECO-B,GEO-A,HIS-B,REL-D,
(2) SUWUN DELPHINE LEINYUY - ECO-C,GEO-A,HIS-B,REL-D,
(3) TANLAKA OLIVE WIRSUNGNIN - ECO-C,GEO-B,HIS-C,REL-E,
(4) WIRDZENYUY THEODOSIA BIY - ECO-E,GEO-C,HIS-E,PHI-D,
(5) DINSE RENE YUFENYUY - ECO-E,GEO-D,HIS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 15
(1) TATAH KINGSLY SIBARAH - ECO-B,HIS-B,PHI-D,
(2) BIHSHU MERCY NGONG - ECO-D,GEO-B,HIS-D,
(3) LANJO FOPA ALEXANDRE - ECO-C,GEO-B,PMS-E,
(4) WIRKOM STANLEY KONGNYUY - ECO-C,GEO-B,PMS-E,
(5) WONGEH ABDULAHI MODZEKIA - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(6) NGALIM JEANPAUL YUFENYUY - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(7) BUDZE BETTY SHIYNYUY - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(8) LUKONG SABASLAIN WIYSANYUY - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(9) TANKO MISPARING NFORSHIE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(10) NGALA FELIX TAGHA - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(11) TATAH BIH MESHELINE - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(12) TATAH LIDWINA MDZEKA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(13) ASHENDATU BONGKIREH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(14) SHIYNTUM STANISLAUS FOMDUWIR - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(15) TUKOV ELIZABETH LAMKA - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 13
(1) FRANKLINE FONYUY - GEO-E,HIS-C,
(2) MUHAMMAD AHMADU VERNYUY - GEO-E,HIS-C,
(3) NSA JULIETTE JAVNYUY - ECO-E,HIS-C,
(4) SEKA ABDULAHI ABERYUV - ECO-E,HIS-C,
(5) TATAH GESAYLA WIRASHIY - GEO-E,HIS-C,
(6) TATAH YUSHAOU MENGNDZE - GEO-D,HIS-D,
(7) BAMGHA JOHNSON NYUYKONGVER - GEO-D,HIS-E,
(8) DINAYEN ALOYSIUS DUHFAI - GEO-D,HIS-E,
(9) KIFEM EVERT BIME - GEO-E,HIS-D,
(10) KUMEYELE BERINYUY ROSETTE - HIS-D,REL-E,
(11) LEMGNUY SHEILA AWOMI - GEO-E,HIS-D,
(12) LUKONG CLARIS VERKIK A - ECO-E,GEO-E,
(13) WIRBA ELVIS VERNYUY - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1326 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL KITIWUM
Regist:69, Sat for 2 or More Subjects:69, Passed:48, %Passed:69.57, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) SOLOMON WIYYENLANYUY - ECO-C,GEO-B,HIS-C,PHI-D,
(2) CLARIS KILA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 25
(1) NGORAN ELVIS NYUYDINI - ECO-C,GEO-B,PMS-D,
(2) SAWAI DIANE KPUDZEKA - ECO-C,GEO-B,HIS-D,
(3) DINDZE EVELE - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(4) NCHADZE ROSETTE SEVIDZEM - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(5) BANYE DONATUS BINLA - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(6) BANYE MARIE YIINYUY - ECO-C,GEO-D,HIS-D,
(7) BIRSHU SIDONIE BERKA - ECO-E,GEO-B,PHI-D,
(8) LUKONG GLORY LENDZEMO - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(9) TATA HABIDU FONYUY - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(10) BONGAMAAI BETRAND NYUYDZE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(11) DIRAIN MAISHU - ECO-D,GEO-D,HIS-D,
(12) FONYUY RUPHINE JAI - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(13) KUHKWATI SUMO CHRISTINE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(14) NDZE DOMINIC KANJO - GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(15) NGORAN BERINICE KUVEN - ECO-D,HIS-D,PHI-D,
(16) TIMOTHY KWEBE - ECO-E,GEO-C,PHI-D,
(17) BERNGE GODLOVE WOYE NJODZEKA - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(18) FANWONG DIVINE SHIYNTUM - ECO-E,GEO-C,HIS-E,
(19) ABDU HASSAN - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(20) BERINYUY MEEKSON SEBEIY - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(21) JIKPU JUDITH NGONGAGHAI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(22) MBINKAR JULLIET AYORI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(23) BAIKISU BODZEMO DAIRU - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(24) BONGBAN ETHEL DZEKEWONG - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(25) LIMNYUY SENOSIA NGORAN - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 21
(1) FONYUY JAMILATU MUSA - GEO-B,HIS-D,
(2) NDZENYUY ABENKU-A CHARLES - GEO-C,HIS-C,
(3) TATAH THOMAS CHIA - GEO-C,HIS-C,
(4) IVOLINE BERINYUY - GEO-E,HIS-C,
(5) JAIBE GILBERT - GEO-D,HIS-D,
(6) JAMES CLAUDE BUNYUY CHIN - GEO-E,HIS-C,
(7) MILDRED BERINYUY - GEO-E,HIS-C,
(8) NGORAN HABILU LONTUM - ECO-E,GEO-C,
(9) YUWONG CORNELIUS - GEO-D,HIS-D,
(10) ADALBERT SELME NGO - HIS-D,PHI-E,
(11) CORNELIUS YINKFU BAWE - HIS-D,PHI-E,
(12) KIFON JOHN PAUL NGORAN - GEO-E,HIS-D,
(13) MAIRONG LEONARD LEINYUY - GEO-E,HIS-D,
(14) MENTANIN PETRONILLA NYUYDZEWIRA - GEO-E,HIS-D,
(15) NDZE EMMANUELA WIYLANYUY - GEO-E,HIS-D,
(16) SHIYNYUY PROMISE BANINLA - ECO-E,HIS-D,
(17) FOMONYUY MEEKMAN SEBEIY - GEO-E,HIS-E,
(18) ISA ARUNA MUSA - GEO-E,HIS-E,
(19) LAMNTEH JULIETTE BUNILA - GEO-E,HIS-E,
(20) WIRBA SHALOTTE BONGNAVTI - ECO-E,GEO-E,
(21) WIRNGO EMMACULATE BONGSIYSI - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1327 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL BAFANG
Regist:18, Sat for 2 or More Subjects:18, Passed:13, %Passed:72.22, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) NDIFOR ELVIS MACATY EMBASOM - ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(2) SUH YVONNE LUM - ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 3 Subjects: 8
(1) DJEUMO EUGENE CYRILLE - GEO-C,PMS-B,PHI-E,
(2) KATOU SERGE EMMANUEL - ECO-D,GEO-C,PMS-C,
(3) TCHAMENI POUANGAM RAMSES - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(4) NGANOU THOMAS - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(5) NTOUKO POUFONG MACAIRE - GEO-E,PMS-C,PHI-D,
(6) JOFEW CAROLINE - ECO-D,FRE-E,HIS-D,
(7) AKUMALO MALA JACQUELINE - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(8) NCHAM MARK AMBE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 3
(1) FORCHU DENIS TIFUH - ECO-E,HIS-D,
(2) TCHEUMENI POUANGAM ISIS - GEO-E,PMS-D,
(3) ANOH YVONNE MBACHAN - GEO-E,PMS-E,
Centre No: 1331 NJIMOH NKAMBE EXTERNAL
Regist:34, Sat for 2 or More Subjects:34, Passed:16, %Passed:47.06, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 5
(1) NOELLA CHEWE SHEI - GEO-C,HIS-B,PHI-E,
(2) SHEY BLESSING MUNCHEP - GEO-D,HIS-C,REL-E,
(3) ELVIS AFANYU NSOWA - ECO-E,GEO-D,PHI-D,
(4) SHEY LILIAN HAWA SUNGFE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(5) KILO BLESSING MUNSHEP TAJU - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 11
(1) NKUH RAHEL NFOR - GEO-C,HIS-B,
(2) NGHA MOLAR EUGENE - GEO-C,HIS-D,
(3) WAZI KRANOA TANGWA - GEO-E,HIS-C,
(4) CHUYE FRANKLINE ORSINO - HIS-D,PHI-E,
(5) EKA VASCO TONGHA - GEO-E,HIS-D,
(6) NKEH YVETTE WOTSENSEH - ECO-E,GEO-D,
(7) TATAH CHIN PETER - ECO-E,HIS-D,
(8) DIMLA CARINE NGWANKFU - GEO-E,HIS-E,
(9) NDI YINKFU - ECO-E,HIS-E,
(10) NGWA NOEL MBUNWE - HIS-E,PHI-E,
(11) YEMBE RENE NDI - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1334 OXFORD COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL YAOUNDE
Regist:48, Sat for 2 or More Subjects:48, Passed:40, %Passed:83.33, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) KENWA MARISE MBONG - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-B,
(2) SAMBE MAX KONDO - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-C,
(3) BAKEMI FOSSO STEEVES MACK - BIO-E,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 21
(1) ANGYIE HARETTE AJOH - FRE-C,HIS-B,PHI-B,
(2) NGANGALEM RUDOLF ANGEL - ECO-C,GEO-B,HIS-B,
(3) ATEGHA CYNTHIA SIH KWALA - ECO-C,GEO-C,PHI-B,
(4) EBOA BERNARD ELVIS - ECO-C,GEO-B,HIS-C,
(5) MUKONG MUKONG VICTORY - FRE-D,HIS-C,PHI-C,
(6) NGEUBOU BATCHOUT MARIE NOELLE - ECO-C,GEO-D,PHI-C,
(7) SYLVIE ACHOMBOM - GEO-E,HIS-C,PHI-B,
(8) BASSOUMBOUL AYONG LONGIN - FRE-D,HIS-B,PHI-E,
(9) GANGTAR HYACINTH NGALA - ECO-C,GEO-E,PHI-C,
(10) KARL MERUMAKO NALIANGI - GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(11) MENDELA SYNTHIA GARENCE - FRE-C,PMS-C,PHI-E,
(12) NALIONGE MAXMILLIANUS EWOKO - FRE-D,HIS-E,PHI-B,
(13) NDOUM MARIE CECILE - FRE-D,HIS-C,PHI-D,
(14) NGALA JOYNETTE LEFE - BIO-D,CHE-C,GEO-D,
(15) NJAH IDA AMAH - GEO-E,HIS-C,PHI-C,
(16) MUFOR BETRAN ASHU - BIO-D,CHE-D,PHY-E,
(17) NTUMSI KENNETH MBENG - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(18) TARH MORIS ASSAH - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(19) NGONWEI NGU ELIZABETH - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
(20) PEPIME THEOPHILE NKWATE - ECO-E,GEO-E,PHI-D,
(21) ELUME EBOU - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 16
(1) LEKEAKA BONAVENTURE - HIS-C,PHI-D,
(2) NGUENANG NOUDJALE CHRISTELLE A - FRE-D,HIS-C,
(3) DZELAMONYUY BENJAMIN BANYE - FRE-D,HIS-D,
(4) NEH MIDRED CHE - FRE-D,HIS-D,
(5) AGBOR LEVIS ATEM - HIS-D,PHI-E,
(6) ATSENA PAULINE ERNESTINE - BIO-E,CHE-D,
(7) BOURGINE AWOUMOU MBAH FRANCINE - CHE-D,PMS-E,
(8) DANJUMA UBA WIRDZENYUY - HIS-D,PHI-E,
(9) MACELINE NAHJELA BIGOGA - HIS-D,PHI-E,
(10) MBOSECKO GERADINE NANYONGO - FRE-E,HIS-D,
(11) NGOOKO NYAA SARAH EMILIE - CHE-D,FMA-E,
(12) NJAH PATIENCE WEMEYI - GEO-E,PMS-D,
(13) NZOEDIE ELONE BERTRAND - HIS-D,PHI-E,
(14) AKOUBA MEDZAND SABRINA JESSICA - FRE-E,HIS-E,
(15) KUM MACRINA MANG - HIS-E,PHI-E,
(16) MEBUNE SENZE ARIANE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1337 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BELO
Regist:110, Sat for 2 or More Subjects:110, Passed:85, %Passed:77.27, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGONG TERESH ANCHIMBOM - BIO-C,CHE-B,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
Passed in 4 Subjects: 2
(1) NCHAMCHAM DIVINE MKONG - LIT-E,FRE-D,HIS-B,REL-D,
(2) MULENG FRANLINE TIMNGUM - LIT-E,FRE-E,HIS-C,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 28
(1) TOSAM DESMOND TOSAM - ECO-B,GEO-C,HIS-B,
(2) FORKWA JACKKILLIAN CHIAGHAIN - ECO-B,GEO-C,HIS-C,
(3) NKWAIN FELICITAS MAWEN - ECO-D,GEO-A,HIS-C,
(4) NSAH KINGSLEY KIMBI - ECO-A,GEO-B,PMS-E,
(5) KFUSALU FERDINARD CHIAGHANG - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(6) AKWEN MALICE NJOUSSE - BIO-C,CHE-B,PMM-E,
(7) NTEFF BENEDICTA NGWEH - ECO-C,GEO-D,HIS-C,
(8) JOTAH JUVITA JONDA - LIT-E,FRE-D,HIS-B,
(9) NDANG GENEVARUS CHONGWAIN - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(10) NSHING COURAGE SAAH - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(11) WAINDIM BLESSING KIDVE - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(12) YUH LILIAN NAWIH - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(13) CHIA FAITH ABONGHA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(14) DENG FERDINAND MBINDA - CHE-D,PMM-D,PHY-D,
(15) KIMBI BELTHA NGEAH - GEO-D,HIS-C,REL-E,
(16) NDAH CLEMINTINA NJUNGWI - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(17) TOH KELVIN NKWAIN - BIO-C,CHE-D,FMA-E,
(18) AKONI WINIFRED FINYAH - BIO-E,CHE-C,PHY-E,
(19) KFUTWA IMMACULATE JENG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(20) KIBANG CARINE MBU - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(21) KIBEBSI KILLIAN TIM - CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(22) MUCHEA MILDRED CHIAMBAH - BIO-E,CHE-D,GGY-D,
(23) NGONG THEODORA FIEN - ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(24) NSOM KENEDY WAINGI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(25) TIM LOVELY YAFI - BIO-E,CHE-C,PMM-E,
(26) ACHU AWA MOPECHA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(27) NDONGMU MERIANCE NENGTOH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(28) YAM JOY YUMA - ECO-D,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 54
(1) CHIAMBAH SHARON NTEIN - ECO-B,HIS-B,
(2) BONDO CHRISTEBEL NDUM - FRE-D,HIS-B,
(3) CHONGSI REDEEMER BIH - ECO-D,HIS-B,
(4) NDAH ROLAND KUMBONG - GEO-C,HIS-C,
(5) NGONG MARCUS NGAM - BIO-C,CHE-C,
(6) NSANI OBRAIN NTOH - ECO-C,GEO-C,
(7) SHIBOU HAPPINESS LAMBI - FRE-D,HIS-B,
(8) AKEM DERICK KFUTWA - ECO-E,HIS-B,
(9) AWA NGUELEWE BERLINE - FRE-E,HIS-B,
(10) CHIA EVARISTUS NGEH - FRE-C,HIS-D,
(11) CHIABI PEGGY NJUNGWI - ECO-E,HIS-B,
(12) CHITUH CHAH YVONNE - FRE-E,HIS-B,
(13) KINI ANTHONY TUFOIN - GEO-D,HIS-C,
(14) NANCY CHEAHFUIN TOSAM - LIT-E,HIS-B,
(15) NGWAINBI ANNITA KEH - GEO-D,HIS-C,
(16) NJUA CLARA NAINSUH - GEO-C,HIS-D,
(17) TOSAM MARY NAYAH - ECO-D,HIS-C,
(18) UNITY NAMBU - GEO-D,HIS-C,
(19) WULATUM PETER YONG - ECO-D,GEO-C,
(20) CHALOTTE BIH NJANG - ECO-E,HIS-C,
(21) ELVIS TIMCHIA - GEO-E,HIS-C,
(22) FANGYEN STEPHEN NGONG - GEO-E,HIS-C,
(23) FOINBONG LAURA NGUBIEH - ECO-D,HIS-D,
(24) GHEH WILSON NKWAIN - FRE-D,HIS-D,
(25) JANGMIA RICHARD VOMA - ECO-D,HIS-D,
(26) LIZETTE NENG SALA - GEO-E,HIS-C,
(27) MINANG RAPHAEL KUGHONG - GEO-D,HIS-D,
(28) NANGAH NEFENDAH ORDILLIA - BIO-E,CHE-C,
(29) NDI LAURITTA FIEN-MBELYIAH - FRE-D,HIS-D,
(30) NGAM COURAGE FUBUNIWE - GEO-E,HIS-C,
(31) TIMCHIA ELVIS TIMNGUM - BIO-D,CHE-D,
(32) TUBUOH VICTORINE NANAH - BIO-D,CHE-D,
(33) YONGHA ROSINE FEIN - LIT-E,HIS-C,
(34) YONGHABI DONATUS NKWAIN - BIO-D,CHE-D,
(35) CHIAKAIN BERTINA NGOH - ECO-E,HIS-D,
(36) GEORGIANA KUOH NGONG - GEO-E,HIS-D,
(37) GOPTI NOELA NABO - FRE-E,HIS-D,
(38) KIMBENG GIFTED WAINKEM - GEO-E,HIS-D,
(39) KUMA HYCENTH MUH - BIO-E,CHE-D,
(40) KUMA LEVY NKUNGSI - ECO-E,HIS-D,
(41) MUWEH MARCEL ASAMA - CHE-D,PHY-E,
(42) NFUOH CLIFFORD AJUOH - ECO-E,GEO-D,
(43) NGONG TITUS YONG - BIO-E,CHE-D,
(44) NGUH BENEDICTA CHENG - BIO-E,CHE-D,
(45) SONG JULIUS ANKIAMBOM - BIO-E,CHE-D,
(46) YANGSI FRANKLINE SAH - LIT-E,HIS-D,
(47) CHIA JOEL GAMSI - BIO-E,PMM-E,
(48) DIOM CALEB JAM - BIO-E,GGY-E,
(49) EMMANUEL JAM - BIO-E,CHE-E,
(50) MBANG JOSEPH TIMCHIA - BIO-E,CHE-E,
(51) NJUNG MALVIN YARM - GEO-E,HIS-E,
(52) TIM VOILET NCHIEH - GEO-E,HIS-E,
(53) WAMEY GILBERT NDIKAKA - BIO-E,PMM-E,
(54) YUH GLADETTE NASAH - BIO-E,GGY-E,
Centre No: 1341 GOVERNMENT HIGH SCHOOL NTUMBAW
Regist:17, Sat for 2 or More Subjects:17, Passed:13, %Passed:76.47, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 8
(1) WIRNKAR IMMACULATE BOMKI - ECO-B,GEO-C,HIS-C,
(2) NJONG PATIENCE MUNWA - ECO-B,GEO-E,HIS-C,
(3) YENGONG STANLEY YONGKA - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(4) NSA JULLIET YOUTA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(5) SALIHU AYUNIKEM - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(6) TAWONG EMILE TAWONG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(7) MUHAMMADU SAADATU - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(8) WEPNGONG BLAISE BIYEH - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) TATA BERNARD GHENSI - GEO-D,HIS-C,
(2) MADU DIEUDONNE MBULLI - GEO-D,HIS-D,
(3) YEMBE SOLAGE NJINI - ECO-E,HIS-D,
(4) CHIFU NGOM ELIZABETH - GEO-E,HIS-E,
(5) MONFONGI FADIMATOU - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1345 GOVERNMENT HIGH SCHOOL AKUM
Regist:34, Sat for 2 or More Subjects:34, Passed:19, %Passed:55.88, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 9
(1) CHE CLIFORD NJI - BIO-A,CHE-C,PMS-E,
(2) FORKU HANS NKAM - ECO-B,GEO-E,PMS-B,
(3) LUM BLENDINE - ECO-C,GEO-C,PMS-C,
(4) NKWENTI WALTERS CHO - ECO-D,GEO-B,HIS-D,
(5) ACHIRI MALEX AGWE - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(6) COLLETTE NGEWIH - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(7) NJI OSCAR NCHANGKABA - ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(8) NGAM NDENGSA MARKSEL - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(9) ATEH ATEH LEGE - BIO-E,CHE-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 10
(1) FRU BELTIN - BIO-B,GEO-E,
(2) TIENKWE EMILE - GEO-E,HIS-B,
(3) ABONING CHRYSANTUS - BIO-C,GEO-E,
(4) AWAH EMMANUEL NDE - ECO-E,HIS-C,
(5) NKEVE MARCELINE BIEBUA - GEO-E,HIS-C,
(6) TANJONG EMELDA SHURI - BIO-C,GEO-E,
(7) MBALLA ESSOMBA BENJAMIN - BIO-D,GEO-E,
(8) NDIKUM SAMUEL FORBA - ECO-D,GEO-E,
(9) TAMUKUM KINGSLY MUKONG - ECO-E,HIS-D,
(10) FRU HONORINE - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1346 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL SOB JAKIRI
Regist:23, Sat for 2 or More Subjects:23, Passed:17, %Passed:73.91, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 7
(1) KUNSAH BANSEKA CHARLES - ECO-C,GEO-B,HIS-E,
(2) LUKONG ROSALEEN KEJIKA - ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(3) NGWESE CAROLINE NGOH - ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(4) LAWIR BELMOND KINDZEKA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(5) YUFEMO MARYLYNE YIKA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(6) FINJI MELVIS NGUM - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(7) LUKONG TERENCE LANJO - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 10
(1) CLAUDINE KINENLA - HIS-D,PHI-D,
(2) BUNILA NIVES DZEKA - GEO-E,HIS-D,
(3) YENGI DIEUDONNE YONGKA - ECO-E,GEO-D,
(4) YENLA TAYU MARTINA - HIS-D,PHI-E,
(5) BERINYUY YVETTE - GEO-E,HIS-E,
(6) MOGHA AMABELLE - HIS-E,PHI-E,
(7) NSAI CLARISSE SANGNYUY - GEO-E,HIS-E,
(8) TAR LEILA REGULAR - HIS-E,PHI-E,
(9) TATAH RODE VERNYUY - GEO-E,HIS-E,
(10) TATAH VERA SHAMWUN - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1349 SAINT JOSEPHS CATHOLIC COMPREHENSIVE COLLEGE MBENGWI
Regist:32, Sat for 2 or More Subjects:32, Passed:30, %Passed:93.75, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 13
(1) AFONG CLIFFORD FRU-WEZIEH - ECO-D,GEO-B,HIS-B,REL-D,
(2) NGUNYAM STEPHANIE FEMUH - ECO-B,GEO-B,PMS-C,REL-E,
(3) ENGO ACHA CHRISTIAN - ECO-E,GEO-C,HIS-B,REL-D,
(4) CLOVIS NJODZEKA - ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-D,
(5) NDOFOR EDRICH-NEVILLE NDONG - ECO-C,GEO-D,HIS-D,REL-E,
(6) AFUNGCHWI JANE FRANCES LUOMBUGUNUI - ECO-E,GEO-D,PMS-D,FMA-D,
(7) BOM CHIA YVETTE - LIT-E,FRE-D,HIS-C,REL-E,
(8) CHENUI FRANZEL AYUNIFOR - LIT-E,FRE-D,HIS-C,REL-E,
(9) NGUM MIRABEL NDE - ECO-E,GEO-D,HIS-C,REL-E,
(10) ELMA CARMEN IJANG FONCHAM - ECO-D,LIT-E,HIS-D,REL-E,
(11) AKOH BRIAN AWANGA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E,
(12) VERLDA LESIGA DOH - ECO-E,LIT-E,HIS-D,REL-E,
(13) WIYEH THIERRY LIMNYUY - ECO-E,GEO-E,PMS-E,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 12
(1) NYUME NYINGMEH BLAISE - ECO-B,HIS-B,REL-E,
(2) LEKE MIRABEL NGWIKEM - ECO-D,HIS-C,REL-C,
(3) NAIN NGOH JUDITH - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(4) TCHOUALA GUYELLE AZAH - FRE-E,HIS-B,REL-D,
(5) ZOUM YVETTE MANDAH - ECO-D,GEO-C,REL-D,
(6) EYONG DERICK BERINYUY - GEO-D,HIS-C,REL-E,
(7) KAMDEM CARSEY JUNIOR - GEO-D,HIS-C,REL-E,
(8) VALERINE EBANGHA TINTI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(9) CHINGSONG ETIENE KAIN - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(10) KUM BATHOLOMEW BENG - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(11) MANKA-AH GORETTI TIBEME - GEO-C,PMS-E,FMA-E,
(12) DJOKO NZUGUEM RAYMOND MARIEN - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) WAINDIM ODILE-YOLANDE SIH MBU - FRE-E,HIS-C,
(2) LAKA LWANGA LAKA - GEO-E,HIS-D,
(3) MANGONG BONGBUNRI BERINYUY - HIS-D,REL-E,
(4) NJEE NGWA FILIPO DIEUDONNE - FRE-E,HIS-D,
(5) LAINJO DERICK MBIYDZENYUY - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1351 SAINT PAULS HIGHER TECHNICAL COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL BONJONGO
Regist:26, Sat for 2 or More Subjects:24, Passed:16, %Passed:66.67, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) ATEMLEFAC VERA ANU - GEO-D,HIS-C,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 4
(1) FONDASON PATIENT ENJEMA - GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(2) AKUO EHONHZI LYDIEN PARSA - ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(3) GILDAS FORSAH YOKONO - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(4) TABI LAKENE EKANYEN - LIT-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 11
(1) KUKWA CHARLOTTE BINWI AFUMBOM - GEO-B,HIS-C,
(2) TSOBGNY YANNICK PATRICK - GEO-C,HIS-B,
(3) BOUBAKARI ADAMOU MOUSSA - GEO-D,HIS-C,
(4) DURELLE NDIVE DANIEL - GEO-C,HIS-D,
(5) TEUBOUKENG ERIC MARCELLIN - GEO-D,HIS-C,
(6) EBUE ANYAH FRANKLY - GEO-D,PMS-D,
(7) SANAM CONRAD NKEN - HIS-C,REL-E,
(8) AGBOR MARIE ETCHI - HIS-D,REL-E,
(9) ERICA NAHSANG FOMUSO - GEO-E,HIS-D,
(10) MAXINE LIKONG TIKU - HIS-D,PHI-E,
(11) SOUNGWAH RITA EFFETI - HIS-D,REL-E,
Centre No: 1352 AYUNGHA BILINGUAL COLLEGE; NGOUSSO YAOUNDE
Regist:23, Sat for 2 or More Subjects:23, Passed:16, %Passed:69.57, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 4
(1) MBEUM PERE MARINA POPINEAU - FRE-B,HIS-D,PHI-D,
(2) MOUHAMADOU ABDOU - ECO-E,FRE-D,PMS-D,
(3) FOPELE VIVIAN WOPONGWOH - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(4) TEKE SYLVAIN TEGEN - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) PAKWI TCHATCHOUA YANN KARL JUNIOR - FRE-B,HIS-C,
(2) KAYO ANGONO PIERRE BERENGER - FRE-D,HIS-D,
(3) NGUEBIPOU KAMGANG FRANCK KEVIN - GEO-D,PMS-D,
(4) PEKWANGHA EMMANUEL APONDE - HIS-D,PHI-D,
(5) TCHIMMEGNE ALIX RAISSA - GEO-E,HIS-C,
(6) FORBANG ACHOIBE CHRISTIAN - GEO-E,PHI-D,
(7) TIMOH MONIQUE ANNY - GEO-E,HIS-D,
(8) TSOL DONGMO LEONEL BAUDOIN PIERRE - GEO-E,PMS-D,
(9) BOUKA EWECHIE NYAH ERNESTINE - FRE-E,HIS-E,
(10) FANKAM MBEUTE GEORGES DESIRE - GEO-E,PMS-E,
(11) ISHMAEL MAITLAND NKEM - GEO-E,PHI-E,
(12) KUSI LANGMI DOHSEN ARNOLD - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1353 WIDIKUM EXTERNAL
Regist:19, Sat for 2 or More Subjects:18, Passed:9, %Passed:50, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 3
(1) IMPAH HENRY TANGWANG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(2) ABA IVO ANYA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(3) TONZOEG VERONIQUE ALETANU - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 6
(1) AKEMAMBO JAMES ANGEPSON - GEO-C,HIS-D,
(2) ANARABAN ETALINDA EKAH - GEO-E,HIS-C,
(3) ANGWA JERADINE EYA - GEO-E,HIS-D,
(4) OKIM JOSHUA TEWAN - GEO-E,HIS-D,
(5) CHICK SAMUEL TIA - GEO-E,HIS-E,
(6) ENOW ELVIS KESI - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1354 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL KAKE-KUMBA
Regist:59, Sat for 2 or More Subjects:59, Passed:47, %Passed:79.66, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) MBAH KINGSLEY FONDAM - ECO-D,GEO-E,HIS-B,PHI-D,
(2) DAMBA LINDA AMABOH - ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(3) AFUH LUCIEN TIFOH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 19
(1) NGUTY HERBERT NKONGHO - ECO-B,GEO-D,HIS-B,
(2) BOBE NANCY MISORI - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(3) ABANDA JOEL AFUH - ECO-C,GEO-E,PMS-C,
(4) EMMANUEL OGBA KALU - ECO-C,GEO-D,PMS-E,
(5) KAH AMOS DANG - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(6) ALIMA ENANGA AMBAYO - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(7) ANATING GABRIEL OBASSE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(8) ELUME ELVIS EBUNE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(9) ITOE ENESHIA FEMBE - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(10) ITOE IRENE ISA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(11) JUNIOR MBAH KALU - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(12) MOSIMA EUNICE KONGWE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(13) MUKETE MABEL ITEKE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(14) NANJE RICHARD ITOE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(15) UZUMA BENNET CHUKWUMA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(16) BEKINDAKA JAVIS MBOKA - ECO-E,HIS-E,PHI-E,
(17) MOFAKO VICRAM MBANDO - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(18) MOKI BOLAKA EYABE WINIFRED - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(19) TABE PRIMUS MBI - ECO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 25
(1) PRINCEWILL SAH NGONG - ECO-A,HIS-B,
(2) EBAKO JOSEPH ISEH - HIS-C,PHI-D,
(3) IDANG EJEGEWAH JOAN - HIS-D,PHI-C,
(4) AKO EGBE MARGARET EBOB - ECO-E,GEO-C,
(5) DIBOH BLESSED BUMA - HIS-C,PHI-E,
(6) EKONDO STEPHAN NANGOH - GEO-E,HIS-C,
(7) ELAGE MAUREEN MBANGE - HIS-C,PHI-E,
(8) ITUKA STELLA MOSERE - HIS-D,PHI-D,
(9) MUKETE NEH SALLY - GEO-E,HIS-C,
(10) OROCK DERRICK AKUM - HIS-C,PHI-E,
(11) TSAPI FRANKLINE - HIS-C,PHI-E,
(12) YANENI JULLIET MOTALE - GEO-D,HIS-D,
(13) AFOH SUNNY TAKU - HIS-D,PHI-E,
(14) ANYERE IJANG BELLA - HIS-E,PHI-D,
(15) CYNTHIA ASANKA AGBOR - HIS-D,PHI-E,
(16) EPOTE LINDA ADIANG - HIS-D,PHI-E,
(17) EWANE YUH EMILE - GEO-E,HIS-D,
(18) FORGAH CECILIA TUMI - ECO-E,HIS-D,
(19) NDUKA PRINCE EKWUEME - HIS-D,PHI-E,
(20) OKOLE BELTHA BONJAH - HIS-E,PHI-D,
(21) MBONG PAULINUS EKWENKUM - HIS-E,PHI-E,
(22) MUKETE MOURINE MANJEH - GEO-E,HIS-E,
(23) NDUBEPIE NTUBE COLLETTE - GEO-E,HIS-E,
(24) NDUMBE KELVIN EKOLE - HIS-E,PHI-E,
(25) OKENA BELINDA DIALE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1355 MBVE EXTERNAL
Regist:122, Sat for 2 or More Subjects:118, Passed:65, %Passed:55.08, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) WIRBA KHADIJA KALIF - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 4
(1) NFON BERTILA KINKAH - BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(2) KONGNYUY COLETTE JAIBE - BIO-C,CHE-C,PMS-D,REL-D,
(3) LUKONG FLORA YURI - ECO-E,GEO-E,PMS-E,PHI-B,
(4) AWA ALTINE - ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 16
(1) GIROLAND TENFONSO KETILAMO - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(2) KONGNYUY FOLAH DIRANE - GEO-D,HIS-C,REL-D,
(3) MBIYDZELA EDWIN TATAH - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(4) WOYEN ERNEST BONGSUIRU - BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(5) CHOTU PAMELA ABERYUF - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(6) HAMZA SULEIMAN - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(7) TATAH KINGSLY DZEKANTOH - BIO-E,CHE-C,PMM-D,
(8) CHIN JULIET DZELAMONYUY - BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(9) MUHAMMADU MANU - BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(10) SAGHEN REINE KONGNSO - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(11) EMELINDA SHARRY - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(12) LEMNYUY EDWIN NDZEMAH - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(13) VERSHIYI LAMBERT VERDZEKOV - BIO-D,CHE-E,PMS-E,
(14) WIRNKAR ELVIS BURINYUY - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(15) WIRNKAR IMMACULATE LEI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(16) LUKONG VOIELET KERITA - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 44
(1) NSAIDZEMI ERIC BIME - ECO-D,GEO-B,
(2) WIRNGO GHISLAIN SOLII - GEO-C,HIS-C,
(3) BOLE MACRINA BOFILA - BIO-C,CHE-D,
(4) GHAM ERNEST MABU - HIS-C,PHI-D,
(5) NDZE EDWIN NJODZELA - GEO-C,HIS-D,
(6) NYUYSEVER ELVIS BONGKIYUNG - HIS-C,PHI-D,
(7) VENSOKA MARTIN YUNDZE - HIS-B,PHI-E,
(8) WIRKOM ELIZABETH DZEKAMELIV - BIO-B,CHE-E,
(9) FONBAN RODRICK WAITUMI - ECO-E,GEO-C,
(10) KUNI FRANKLIN NGWAN - BIO-D,CHE-D,
(11) MBIYDZENYUY EMMANUEL FERNYUY - GEO-D,HIS-D,
(12) NGORAN BISARATU SIKEM - GEO-D,HIS-D,
(13) NGORAN EMMANUEL WIYKIYNYUY - GEO-E,HIS-C,
(14) SENGAFOR STEPHAIA KILO - HIS-C,PHI-E,
(15) TEFU NEVILLE KEMEI - ECO-C,GEO-E,
(16) YONGKA BINTA KIBULA - GEO-E,HIS-C,
(17) YUVEN KILIAN KIBU - ECO-E,GEO-C,
(18) AMEDU DINYUY - HIS-D,PHI-E,
(19) AUGUSTINA VERNYUY - GEO-E,HIS-D,
(20) BERNICE SEVIDZEM - BIO-E,CHE-D,
(21) BUNILA USEINI SEMAH - ECO-E,HIS-D,
(22) DZELAMONYUY INOSENSIA WIRKOM - GEO-E,HIS-D,
(23) FOBIR VERONICA - GEO-E,HIS-D,
(24) LAIMO JEAN CLAUDE SERKWI - GEO-E,HIS-D,
(25) MARYLINE SHIYLA - GEO-E,HIS-D,
(26) MUSTAPHA YELAKA - GEO-E,HIS-D,
(27) NGIE SHELLA BIENDE - HIS-D,PHI-E,
(28) NGO VIOLET NYUYSEMO - GEO-E,HIS-D,
(29) SAWAI ELVIS NANGSINYUY - GEO-E,HIS-D,
(30) SHUAIBU DANJUMA TANLAKA - HIS-E,PHI-D,
(31) TAKOH EMMANUELA TEH - HIS-E,PHI-D,
(32) BARAH CHARLOTTE KIBONG - GEO-E,HIS-E,
(33) CHIN COLLETTE RESINLA - HIS-E,PHI-E,
(34) FANKA ZENOKIMRI - GEO-E,HIS-E,
(35) GHAM YENSINVEM LAURA - HIS-E,REL-E,
(36) KILAKFE CLARE KONGLIM - GEO-E,HIS-E,
(37) NGAFEI PROSPER NSAH - GEO-E,HIS-E,
(38) NGONG EMMANUELA KONGLA - GEO-E,HIS-E,
(39) SHALA URSULA VENASHI - GEO-E,HIS-E,
(40) TUME JEANETTE KEAFOON - GEO-E,HIS-E,
(41) WAMBENG VERONICA YION - GEO-E,HIS-E,
(42) WEBNJOH RAY NWIFOH - BIO-E,CHE-E,
(43) WIRMVEM EMILDA MUKI - BIO-E,CHE-E,
(44) WIRNKAR CHARLOTTE LUNGLA - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1357 MANKON EXTERNAL
Regist:34, Sat for 2 or More Subjects:34, Passed:16, %Passed:47.06, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) NDE KENCHI NSOHNDONG - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 1
(1) NDE ELVIS ACHU - CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) AKO FARHAD MUCHU - BIO-E,PMS-C,FMA-E,
(2) NEH MARGARET SUH - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) CHIMSE RELINDIS NTUMNAIN - GEO-D,HIS-C,
(2) AWAH BRUCELEE NDIFOR - ECO-E,HIS-C,
(3) NCHE RENE NEBA - ECO-D,GEO-D,
(4) NGOME ISAIAH NJONG - HIS-D,REL-D,
(5) ADE IGNATIUS NCHE - ECO-D,GEO-E,
(6) CARINE FORLACK NYANZO - BIO-E,CHE-D,
(7) CHE BASIL AWAH - GEO-E,HIS-D,
(8) MBANYAMSIG VIVIAN NGWENYI - HIS-D,PHI-E,
(9) NDOH CELESTINE FON - GEO-E,HIS-D,
(10) SUH KENNETH NGWA - GEO-E,HIS-D,
(11) ANGWE BELTOS ASOH - PMM-E,FMA-E,
(12) NJI ERIC CHE - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1358 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BATOKE
Regist:59, Sat for 2 or More Subjects:58, Passed:44, %Passed:75.86, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 5
(1) MEKANG GRACE EKANE - ECO-C,GEO-B,HIS-B,REL-D,
(2) EWANGE THERES ENA - ECO-D,GEO-C,HIS-B,REL-D,
(3) NGUMI VIVIAN NGABUAH - ECO-E,GEO-B,HIS-C,REL-E,
(4) SONEWA OSCAR NGWESE - LIT-E,FRE-E,HIS-C,PHI-D,
(5) COMFORT MANKABE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 14
(1) NJOMO TEKE SARAH - ECO-B,GEO-B,HIS-C,
(2) CATHERINE JOFFI ELALI - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(3) TECHE SELVIE ANGWI - ECO-D,GEO-B,HIS-C,
(4) YONDO NGUEKAM DONKAO - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(5) CHEO ADIANG ANDRE - GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(6) NYAH URSULA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(7) ANGWEI JACKSON ABEI - HIS-C,REL-E,PHI-E,
(8) AYISSI JOHN NFONKWAI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(9) LUBA ADOLF MWAMBO - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(10) ARREY SERVINTINYI - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(11) JOANA EKOLE ELIVE - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(12) SYLVESTER IKOME MOLUA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(13) TEKE SAMUEL YUME - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(14) THIERRY NAMME ESELE - ECO-E,HIS-E,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 25
(1) NAMBEKE CHRISTIAN NGOMBE - GEO-B,HIS-B,
(2) MUNJAM SIGALA FEH - GEO-B,HIS-C,
(3) NKENGBEJA NGUFOR SONITA - HIS-B,PHI-D,
(4) EUNICE LUMA TANKOH - GEO-C,HIS-D,
(5) EYAMBE ISAAC OBASSI NDENA - GEO-E,HIS-B,
(6) ASHU COLLINS EKONDE - HIS-C,PHI-E,
(7) ENOW AYUK SODEL - ECO-D,GEO-D,
(8) JUDITH ENANGA ESOWE - GEO-E,HIS-C,
(9) MACAULAY MAFRIE MARGARET - GEO-E,HIS-C,
(10) MOKUBE KONGWE SEPHERINE - HIS-D,PHI-D,
(11) OBAH BERINET AKWI - HIS-D,PHI-D,
(12) ABUO DORINDA ACHIAMBE - ECO-E,HIS-D,
(13) ENOW ASUA MARCELLUS - GEO-D,PMS-E,
(14) LILIAN LIMUNGA NDELEY - GEO-D,PMS-E,
(15) MBUA YVONNE EMADE EPOSI - GEO-E,HIS-D,
(16) MOKASSE MOKASSE ALBERT - GEO-E,HIS-D,
(17) MONJEMBA PASCALINE ETONDE - ECO-E,GEO-D,
(18) NDIP AKO ALICE NKONGHO - HIS-D,PHI-E,
(19) NJONG PATRICK KINSAM - ECO-E,GEO-D,
(20) TAKWI NJONG INNOCENT - GEO-E,HIS-D,
(21) AKWI NUELA FORGWE - HIS-E,REL-E,
(22) BIHNWI CARINE FUH - GEO-E,HIS-E,
(23) BOKWE JOSEPH ELANGWE - GEO-E,HIS-E,
(24) CHU PATRICK KUM - GEO-E,HIS-E,
(25) ENJEMA MONYONGE GOBINA - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1359 BAMBUI EXTERNAL
Regist:151, Sat for 2 or More Subjects:145, Passed:44, %Passed:30.34, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 15
(1) ANYOH AKOTOHM NINA - BIO-C,CHE-C,PMM-D,
(2) YUFONYUY NSHOM ROY - BIO-C,CHE-C,PMS-D,
(3) EMMANUEL NEBA SUH - GEO-E,HIS-B,PHI-E,
(4) NAHGWA PRUDENCE LADJI - GEO-D,HIS-C,REL-E,
(5) ESONGWO WANCHO IDARA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(6) FOIN LINDA WUSEH - ECO-D,GEO-D,HIS-E,
(7) FULEM MBANDA FULEM - FRE-E,HIS-C,REL-E,
(8) NGUNI IREN - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(9) CHITUH LIBERTY LONGKU - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(10) NWA KUM JACINTA - BIO-E,PMM-E,FMA-D,
(11) TAWUNG-AZEM NKENGLEFAC - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(12) ALAIN YENCHI - BIO-E,CHE-E,PMS-E,
(13) ASOBO MARTIN ABONGWA - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(14) BUDI GLADYS WENGOH - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(15) TIKU HONOREL MBAH - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 29
(1) BUKWAKE NTUH JEAN-CLAUDE - GEO-D,HIS-C,
(2) CHIA BELINDA NAI - GEO-D,HIS-C,
(3) FUL YUH CLIFFORD - ECO-D,GEO-C,
(4) MEFFO FOGUIENG MODESTINE MENSLA - ECO-C,HIS-D,
(5) AMBE NJWE MABEL - ECO-C,GEO-E,
(6) LUMSI HELGAH - ECO-C,GEO-E,
(7) NDEFRE MODEST TETANG - ECO-D,HIS-D,
(8) NGALA MARCELL KWINJI - GEO-E,HIS-C,
(9) NTOMBUEN FARBRAZE - GEO-D,HIS-D,
(10) TABE NYENTY QUDDUS - HIS-C,PHI-E,
(11) TEDJIOKENG ZANGUE GUILIK BIDJEK - FRE-E,HIS-C,
(12) WEHBUO ELIAS TUOMBOO - FRE-D,HIS-D,
(13) ACHA MUTAH TEBO - GEO-E,HIS-D,
(14) FORMUM MAH WELLISIA - ECO-D,GEO-E,
(15) FUBONG SHALOT MBU - ECO-D,HIS-E,
(16) MIRAMA ADAMU - GEO-E,HIS-D,
(17) MUNDAME SAMUEL BASIAKA - HIS-D,PHI-E,
(18) NDE DONALD TEMANCHAMBI - GEO-E,HIS-D,
(19) NGWANOR EVELYN PHUNTEH - ECO-D,HIS-E,
(20) NJEH ENGONWEI HENRIETTA - BIO-E,GGY-D,
(21) TATAH FRANKLIN TIMBU - GEO-E,HIS-D,
(22) ANDONGAKUM DENIS-SCOTT AKWAFEI - ECO-E,HIS-E,
(23) BESONG NGWEYI BRIDGET - GEO-E,HIS-E,
(24) CATHERINE MBENKWOKA WOMESSI - GEO-E,HIS-E,
(25) EYAH EMMACULATE FONDUM - GEO-E,HIS-E,
(26) FRU MARLIN CHE - ECO-E,GEO-E,
(27) MUSAH NJI LAURA - BIO-E,GGY-E,
(28) TANYI CALEB AYUK - GEO-E,HIS-E,
(29) VINCENT NGUTE EBASSI - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1360 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL MBOUDA - BANOCK
Regist:5, Sat for 2 or More Subjects:5, Passed:4, %Passed:80, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 4
(1) MBOUMDA MADJO MARIETTE - ECO-D,GEO-C,
(2) NDAH VENATIUS KUOH - ECO-C,GEO-E,
(3) ATUD ANDONG ERNESTINE - ECO-E,HIS-D,
(4) KALLONG FALEU ORNEL GUENAEL - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1361 DSCHANG EXTERNAL
Regist:33, Sat for 2 or More Subjects:29, Passed:13, %Passed:44.83, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) TEKE LAURICIA BIH - ECO-B,LIT-E,HIS-A,PHI-A,
Passed in 3 Subjects: 3
(1) ABDULRASHED IBRAHIM GARBA - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(2) BAFUKE EMMANUEL FRU - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(3) JIMA JOSHUA AZEH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 9
(1) AJONG STANILUS TAMONKIA - HIS-C,PHI-D,
(2) DORIS TAMBE ACHARE - ECO-E,GEO-C,
(3) NTIANJOMGNIGNI NJIFON MOHAMED SAOUD - GEO-E,HIS-C,
(4) NCHANG NEH PASCALINE - GEO-E,HIS-D,
(5) SOKSIPE EDIE BELRAHAM - FRE-E,HIS-D,
(6) DONFACK ROMUALD - GEO-E,PHI-E,
(7) FOTIO LOPEZEU CLAUDE - ECO-E,GEO-E,
(8) MONTHE HATCHEU ULRICH CARLETTO - ECO-E,GEO-E,
(9) NKEMAZAO SEPELIEN YIMNAI - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1362 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL; MAGBA
Regist:7, Sat for 2 or More Subjects:7, Passed:5, %Passed:71.43, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 2
(1) NKANG ROLAND - ECO-A,GEO-C,HIS-C,
(2) NGOH GWENDOLINE MANGEPEH - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 3
(1) GODFRED NGHANGNWI - GEO-D,HIS-C,
(2) MBOUENG MARIUS - GEO-E,HIS-C,
(3) KAYOUE GODSELVE - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1366 GOVERNMENT BILINGUAL SECONDARY SCHOOL; BANYO
Regist:7, Sat for 2 or More Subjects:7, Passed:6, %Passed:85.71, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 2
(1) MOHAMADOU AWALOU - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(2) DJITAR GODDAY - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) PATOUMA MARIE - FRE-C,HIS-D,
(2) PITA LACKFARD - FRE-E,HIS-C,
(3) TATA KWAYEN CLARICE - ECO-E,GEO-E,
(4) WIRBA ESTHER SEVIDZEM - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1370 AMASIA BILINGUAL SECONDARY SCHOOL; EKOUNOU YAOUNDE
Regist:26, Sat for 2 or More Subjects:25, Passed:23, %Passed:92, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) TCHINDE NGUEPING MARIUS JORDAN - BIO-C,CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 6
(1) JOUGUEM MIKE - CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-C,
(2) CHRYSALE ELIE OVONO MESSEH - CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(3) SIKA MAFOGANG ASTRIDE HERA - ECO-C,GEO-B,PMS-C,FMA-C,
(4) MBAZOA OMGBA ALAIN JESUS - BIO-E,CHE-B,PMM-D,FMA-E,
(5) TCHANA FONDJO MARILYN KARMEN - CHE-D,PMM-E,FMA-C,PHY-E,
(6) MOH DERIC ACHA - ECO-E,GEO-C,PMS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 14
(1) ANABA ONANA MAGALIE SO-PAULE DIANE - ECO-C,GEO-A,PMS-E,
(2) ASSONGACAP ASSONGNA FLORIBERT - ECO-C,GEO-D,HIS-B,
(3) IBONG CHRISTIANE LAURENA - BIO-C,CHE-C,PMM-D,
(4) NDEMGNE NUEBISSI CHRISTINE - FRE-D,HIS-B,PHI-D,
(5) NJI SHIRE KELLY - GEO-C,PMS-D,FMA-D,
(6) NSUMEBONG TEMBONG FONJOCK BLANDINE - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(7) ANIBO FLORENCE NGWE - ECO-E,GEO-C,PMS-D,
(8) ENAMA ENAMA II JOSEPHINE COUTE-CHER - ECO-E,GEO-C,PMS-D,
(9) JOUGUEM KARL - CHE-D,PMM-C,PHY-E,
(10) MEWA FONDJO LAETITIA PAOLA - CHE-C,PMM-D,FMA-E,
(11) NGAKO BOUILONG REBECCA - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(12) ASSOUGOU MENGUE JUSTINE MARLENE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(13) SAMA CLARKSON FONGANG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(14) ZEBAZE TEMFACK DANIELLE PRINCILIA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 2
(1) SOW KONEH KADIDIATOU - ECO-C,FRE-B,
(2) NGOU SAHA BAUREL - PMS-D,FMA-D,
Centre No: 1371 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL; ANYA - LEWOH
Regist:31, Sat for 2 or More Subjects:31, Passed:23, %Passed:74.19, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) NDEMALALEO LOVELINE FUOCHING - ECO-E,GEO-E,HIS-B,PHI-C,
(2) LEKEDARK MITTERAND FONKEM - ECO-D,GEO-E,HIS-D,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 7
(1) BEFENJAH ANNIE FONJIA - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(2) CHANGOE TAMOYIM FOMBIN - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(3) MENYI AKROKEM - GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(4) TAJAP GILLIAN NDUNGAKIA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(5) AMINGEH BERTRAND NKWETTA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(6) BEZEANKENG MARINUS MORFOW - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(7) NGENYI IRINE ATEMNKENG - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 14
(1) NJEA-NDOCK LOVETTE TAZISONG - GEO-D,HIS-C,
(2) ACHEAH VICTOR NKAFU - GEO-E,HIS-C,
(3) BOBBS OVA BRONHILDA - HIS-C,PHI-E,
(4) FONYA NORBERT ASONGANYI - HIS-C,PHI-E,
(5) NDUNGANAH PREMUS MBEANANG - GEO-E,HIS-C,
(6) TONGWA VENERANDA AFIANGWI - HIS-D,PHI-D,
(7) ATEMNKENG GILLIANE EFUET - GEO-E,HIS-D,
(8) NGONDONG DONATUS FOFUETLAJONG - HIS-D,PHI-E,
(9) AKAMIN SOLANGE - HIS-E,PHI-E,
(10) ASONGU MARTIN - GEO-E,HIS-E,
(11) EMECHE UNICE NWETNGE - HIS-E,PHI-E,
(12) NEVEH HELEN TIMBEH - HIS-E,PHI-E,
(13) SINJU VALENTINE NJINKENG - GEO-E,HIS-E,
(14) ZINKENG MIRABEL - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1373 GOVERNMENT HIGH SCHOOL; OSSING
Regist:6, Sat for 2 or More Subjects:6, Passed:2, %Passed:33.33, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 2
(1) EBANGHA BELINDA ETAKA - HIS-C,PHI-D,
(2) EBOTMANCHANG NCHONG ANGELA - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1375 BAHO BILINGUAL SECONDARY SCHOOL; BONAMOUSSADI - DOUALA
Regist:37, Sat for 2 or More Subjects:37, Passed:21, %Passed:56.76, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) TAKU SAMUEL MBENG - BIO-E,CHE-D,PMM-B,FMA-D,
(2) TABE STEPHANY TABOT - BIO-E,CHE-B,PMM-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 7
(1) NGAKET GBETNKOM MIREILLE LEOPOLDINE - ECO-C,HIS-B,PHI-B,
(2) MODI EKOLLE CLAIRE MAXW LL - ECO-D,GEO-E,PHI-B,
(3) KAMDEM KAMGAING CLAUDEL KEVIN - BIO-C,CHE-D,FRE-E,
(4) KUM MELVIS MUH - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(5) FORSAH NDANG GILBERT - CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(6) NJAKOU WANDJI BASIL - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(7) EKWOGE EDUKE ROSELINE - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) AHLIJAH MAHULI WILFRIED BLACKSON - FRE-C,HIS-C,
(2) ABY TESSA JIOGOC AURELE - BIO-E,PMM-C,
(3) ENGOUE FABIOLA - BIO-D,CHE-D,
(4) MOHAMAN IBRAHIM RACHID - PMM-C,PHY-E,
(5) AYMELE SIDONIE AIMEE - FRE-D,HIS-E,
(6) FUTNGWO MARIE ROSE - FRE-E,HIS-D,
(7) NSIYABNZE FOMI ERIC - CHE-D,PMM-E,
(8) NYEMB MOUAHA SARA CORINE - HIS-E,PHI-D,
(9) SOSSO NGILLE ARLETTE ANNIE-LAURE - BIO-E,CHE-D,
(10) SOUNKE KOUAM BERTOLD - CHE-E,GEO-D,
(11) TCHUENDEM KAMWA PRADELLE RAISSA - ECO-D,GEO-E,
(12) AKWA YANNICK TEGHA - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1380 GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL; MMUOCK - ALOU
Regist:17, Sat for 2 or More Subjects:17, Passed:13, %Passed:76.47, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 9
(1) ASOBOH ELVIS YIMNAI - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(2) ASAAH NKEMASAAH ZAOKANG - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(3) NKEMACHA RELINDIX MATAP - ECO-B,GEO-C,PMS-E,
(4) NGUNE CONSIUS - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(5) MBONGWOH EUGENIE - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(6) EFELEPIE ERNEST - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(7) FOLEFOCK NGECHA GILDAS - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(8) NEMBUANYI NDA JEAN-CLAUDE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(9) MBOANU VALORINE - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) NJOFIE ISAAC FIEZE - ECO-C,HIS-D,
(2) FOLEFOCK NGWOKA MARIGOLINE - GEO-D,HIS-E,
(3) NGEZEM DEVINE TENDONGMOH - GEO-E,HIS-E,
(4) NKEMALEPO FEDERICK MENIMO - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1381 NATIONAL BILINGUAL COLLEGE; BONABERI DOUALA
Regist:20, Sat for 2 or More Subjects:20, Passed:16, %Passed:80, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) HOUMKIMI ROMARIC - ECO-C,GEO-D,HIS-B,REL-E,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 9
(1) NFAMWIH HENRY - ECO-A,GEO-A,PMS-A,
(2) ZEMOH RASHEL FATOU - ECO-B,GEO-B,PMS-C,
(3) AYUK ETUK KELLEY - FRE-C,HIS-C,PHI-D,
(4) EYUMINE MARIE-YVETTE EGRA - GEO-C,HIS-C,PHI-D,
(5) EPIE JINA MBANGE - ECO-E,HIS-B,PHI-D,
(6) KAMGUIN TSEMO PAUL CEDRIC - CHE-C,PMM-D,FMA-E,
(7) NYAMBAPIAN GILBERT KERE - GEO-D,HIS-D,PHI-D,
(8) ASHU-TA FABRICE TANYI - FRE-E,HIS-D,PHI-D,
(9) TAKWI DIVINE NGAFOR - CHE-E,ECO-C,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 6
(1) TEBOH ANIM COMFORT - BIO-C,CHE-C,
(2) SHU DELFIN NEH - HIS-C,PHI-D,
(3) ARREY ROSELINE ETENGENENG - ECO-E,HIS-D,
(4) NKENGUE PEGGY MARILYN - FRE-D,HIS-E,
(5) WIRDZENYUY VINCENT LABAN - ECO-E,GEO-D,
(6) FONGEH DIEUDONNE - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1383 MBALMAYO EXTERNAL
Regist:24, Sat for 2 or More Subjects:23, Passed:10, %Passed:43.48, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 1
(1) AYOMO FOTSO ELIE BERTRAND - ECO-E,FRE-D,HIS-C,
Passed in 2 Subjects: 9
(1) MBOCK NOE ELIEZER - FRE-D,HIS-C,
(2) LIEUKOUO TCHIHOU AUDREY CHASTELINE - FRE-D,HIS-D,
(3) MBEZELE ABESSOLO ULRICH ARMENCE - FRE-D,HIS-D,
(4) BELINGA KOMO WILFRIED - FRE-E,HIS-D,
(5) COLIEHEN YAMANGAM LOUISA LETICIA - FRE-E,HIS-D,
(6) RENDEL NDIP EBANGA TANYI - FRE-E,HIS-D,
(7) ABOU HAMADOU - FRE-E,HIS-E,
(8) ADA MEKONGO HERMIONE JUNIE - FRE-E,HIS-E,
(9) TUEKAM TOCHE WILLI - ECO-E,FRE-E,
Centre No: 1385 CHRISTIAN COMPREHENSIVE SECONDARY SCHOOL NKOLMBONG
Regist:51, Sat for 2 or More Subjects:51, Passed:45, %Passed:88.24, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 5
(1) OTSOMOTSI ESTELLE PRUDENCE - BIO-B,CHE-B,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
(2) ECHELIBE AKURANDONG HILDA - BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-C,
(3) ABONGNE CHO NKWENTY - BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-D,PHY-D,
(4) NKEMGANG RAINATA RABBIATU - BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(5) NGOZI PEACE AKABIKE - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 9
(1) JASON EWUMBUE EWUMBUE MONONO - BIO-B,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(2) TONGA MAXIME FABRICE - BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-D,
(3) MVONDO LYDIE FELICIA - BIO-B,CHE-D,PMM-D,PHY-D,
(4) NANWOUA TATKE DARLINE MURIELLE - ECO-B,GEO-C,PMS-D,FMA-E,
(5) NJAMI KEMAJOU LUDMILLA MEDLYNE - BIO-B,CHE-C,PMM-E,PHY-D,
(6) MANJONG KELVIN MEUTENMINUI - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-C,
(7) NDOBO MASANGO LEMUEL - BIO-E,CHE-D,PMM-C,FMA-C,
(8) TAKANG FRANK AGBOR BISSONG NGALE - BIO-B,CHE-C,PMM-E,PHY-E,
(9) TCHAMDEU SIZIMBOUE DANIEL - BIO-D,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 20
(1) PATOUMA MANUELLA JEANNICE - FRE-A,HIS-D,PHI-A,
(2) LINGO PHILIPPE-ALBERT - BIO-A,CHE-B,PHY-D,
(3) NGANTU KAILA AZWE - FRE-D,HIS-C,PHI-A,
(4) FOGWEH RELINDIS NGUM - ECO-B,GEO-C,PMS-D,
(5) NDIFOR MINDJOULI MIREILLE SOPHIE - FRE-D,HIS-D,PHI-B,
(6) AYISSI MESSANGA EVELYN-FLEUR - ECO-D,GEO-C,HIS-D,
(7) CHINGANG LUM NADINE - ECO-D,GEO-C,PMS-D,
(8) ESTELLE LINDA NGWE-CHE - FRE-D,HIS-D,PHI-C,
(9) NGOUAH ENAMA PAULE GERALDINE - FRE-D,HIS-C,PHI-D,
(10) SASKIA NJWENG ALESEH - ECO-C,GEO-D,HIS-D,
(11) FRU SYLVIE NGEI - ECO-D,GEO-C,PMS-E,
(12) GLORIA BINWI NGWANE - BIO-C,CHE-D,PHY-E,
(13) MAMUDA POFAKEO MUSA JUNIOR - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(14) NGANTCHA YINGA NATACHA - BIO-C,GGY-E,PHI-D,
(15) BRICE FRANCIS MINKOUO MILL - BIO-C,CHE-E,PMM-E,
(16) NIBA VAROLINE NCHANG - FRE-E,HIS-D,PHI-D,
(17) TUNG LUCIEN - FRE-D,HIS-E,PHI-D,
(18) TCHOFFO WOTOH ADELE RUTH - BIO-D,CHE-E,PHY-E,
(19) YATCHOU HOMBAWI MARCELINE GRACE - FRE-D,HIS-E,PHI-E,
(20) TANNI QUINTER WENZI - BIO-E,CHE-E,GGY-E,
Passed in 2 Subjects: 11
(1) AGBORTOGO PAULETTE EYONGANYO - ECO-C,HIS-B,
(2) NGOLE EDIAGE STANLEY - ECO-C,GEO-B,
(3) NYARI NLOUTSIRI CEDRIC - BIO-B,CHE-C,
(4) NAHVALLA ELVAINE MUSI - FRE-D,HIS-C,
(5) COLLINS ASONGANYI - ECO-E,GEO-C,
(6) FUNTONG SAMUEL SEUDIE - GEO-E,HIS-C,
(7) CHEBOU NGUEMNANG GABRIELLE - BIO-D,GGY-E,
(8) EMMANUEL TAKOR EYONG OJONG - BIO-D,CHE-E,
(9) ABODO NGONO YOLLANDE - GEO-E,HIS-E,
(10) BELLA ELOUNDOU LEON EMMANUEL - ECO-E,GEO-E,
(11) CHEBEGWEN CLOUVIS SUH - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1388 SANTA MEMORIAL COMPREHENSIVE COLLEGE SANTA
Regist:15, Sat for 2 or More Subjects:15, Passed:9, %Passed:60, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 1
(1) NKWENTI MARCELINE MAFOR - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 8
(1) BOMA CLIFORD FOSONG - ECO-E,HIS-C,
(2) TIMBONGNU BLESSING FOUKEN - GEO-D,HIS-D,
(3) AANNETE BIH FRU - ECO-E,HIS-D,
(4) NDI LOVELINE ANDAM - HIS-D,PHI-E,
(5) ATANGA CARINE MESOH - ECO-E,HIS-E,
(6) NYONGBET QUEENTA NAHBILA TINA - ECO-E,GEO-E,
(7) PENN SIDONE NGWENYI - ECO-E,GEO-E,
(8) SONSE DIANE - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1392 MARIO ACADEMIC COMPLEX MENDONG YAOUNDE
Regist:30, Sat for 2 or More Subjects:30, Passed:22, %Passed:73.33, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) MENYENG COLETTE IVANA - BIO-D,CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 3
(1) SHEY IMMACULATE MALLAH - ECO-B,HIS-C,REL-C,PHI-B,
(2) ONANA JEAN FRANCOIS - CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(3) CHENWI ELINOR NGENJANG - ECO-D,GEO-C,HIS-D,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 6
(1) TEM MENGING HONORINE - FRE-C,HIS-B,PHI-C,
(2) DUCHOMA OJONG AGOONS - CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(3) OBANDE RELINDIS OMAGHEN - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(4) TREVOR KOFFI ACHI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(5) YIMKO SANDRINE WAMBO - FRE-E,HIS-C,PHI-E,
(6) NKENGWOAH SOLANGE - ECO-E,FRE-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) CHIATOH JUDITH BEH - ECO-C,GEO-C,
(2) MBUA LIMUNGA GLADYS - HIS-C,PHI-E,
(3) NELVIS MBUFUNG TOHMULOH - HIS-C,PHI-E,
(4) TASSI NGELIFACK FRANKLIN - GEO-C,PMS-E,
(5) MBOH YEMBI CLAUDE GHISLAINE - BIO-D,CHE-E,
(6) MUKUM VICRAM NDAGHA - GEO-E,HIS-D,
(7) NJEH LIONEL TEWAN - GEO-E,HIS-D,
(8) TAMO CHIEDEM MARIE GRACE - GEO-D,PMS-E,
(9) AWUSA JAVIS EMBUAT - GEO-E,PHI-E,
(10) FUNWI ROSE-MARY LEM - GEO-E,PHI-E,
(11) LOVELINE NDUM KUM DIOM - HIS-E,PHI-E,
(12) WANJO VINYOH VICTORINE - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1394 FULTANG BILINGUAL COLLEGE NKONSAMBA
Regist:17, Sat for 2 or More Subjects:17, Passed:16, %Passed:94.12, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) KINGAH JULIAN LEBVAH - BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(2) PRISO EKOKA FREDERIC RICHARD - BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-D,
Passed in 4 Subjects: 6
(1) ATEM ENOW VICTOR OBEN - ECO-D,FRE-D,GEO-C,HIS-B,
(2) TIENTCHEU TCHAFFI LIONEL ARNOLD - ECO-A,FRE-E,GEO-D,HIS-C,
(3) KAMWA FOSSO ARCEL RAULAIN - BIO-C,CHE-C,PMM-E,PHY-C,
(4) JUNIOR ALPHONSE FOMBOH - ECO-B,FRE-D,GEO-E,PMS-D,
(5) MBOTIJI RUDY KAH TITABAI - ECO-C,FRE-D,GEO-C,PMS-E,
(6) NDJILA HERVE LIONEL - CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 4
(1) FONGA NGANGUEU VANINA - LIT-E,FRE-B,HIS-C,
(2) ETCHI BELTHA TIKU - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(3) FEMOUTAT TCHAMDA SOCRATE ALPHONSE - BIO-E,CHE-C,PMM-E,
(4) MOUDOUTHE JOEL STEPHANE - ECO-E,FRE-D,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) ENGA DENTO STEPHANIE MANELLI - BIO-D,CHE-C,
(2) NKWENTI LUM NADEGE - FRE-D,HIS-D,
(3) AYUK ANASTHASIA ENOW - FRE-E,HIS-E,
(4) SAMME ROMEO ESAMBENGOLLE - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1396 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL BALENG
Regist:27, Sat for 2 or More Subjects:27, Passed:23, %Passed:85.19, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) GWEH CLARIS NDWANGUE - ECO-D,GEO-D,PMS-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 16
(1) NKENGANYI TIKU JUSTIN - ECO-C,GEO-C,HIS-B,
(2) TONGWA AMELIA ESAYMOH FOMENKY - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(3) ASHU-ARREY LARENETTE NKONGHO - ECO-B,GEO-C,PMS-E,
(4) MAKENTSA TADONTEU FLORENCE - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(5) TENGIM HENRIETTE ZELIO - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(6) KONGNI FOPA VIRGILINE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(7) TCHOGNIA NOUMBISSI KOUAM EMMA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(8) DJOUMESSI VIVIAN LATSAP - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(9) KANOUO TEGOUFON RAUNICE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(10) NJIMANU NCHOWAH JOICY - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(11) YVETTE NDOTUH ABONGNDEGE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(12) DEMSONG TSAFOUET ROMUALD - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(13) DEMSONG TSAMO HERMAN - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(14) ESIBE CARRIE NEBOT - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(15) FOUOKEM LOYEM ENVINO - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(16) NKENGLEFACK ROSLINE - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
Passed in 2 Subjects: 6
(1) DJEUGA FOTSO GERNIQUE PAMELA - FRE-C,HIS-D,
(2) FOFANG KEHBILA VINCENT - HIS-C,PHI-D,
(3) ANGWALAH QUINTA - GEO-E,HIS-D,
(4) MAFFOUO ARLETTE WELTA - GEO-E,HIS-D,
(5) DJUIHOCK HAPPI JEAN-PAUL - ECO-E,GEO-E,
(6) FOTSO TAGNE JEAN-BAPTISTE - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1399 FONKENG PRIVATE COLLEGE NDOG-MBONG
Regist:18, Sat for 2 or More Subjects:18, Passed:14, %Passed:77.78, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 5
(1) CHEAH GWE GRACE ' - ECO-C,GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(2) NGO NAN GRACE KATIA LAURE - ECO-C,FRE-B,GEO-E,PMS-D,
(3) NOUBISSIER NOUENDOUI INGRID CLAUDE - BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(4) CHIAMAKA IFEME - LIT-E,FRE-C,HIS-C,PHI-E,
(5) JOSHUA WAPARA MBAH - BIO-E,CHE-E,PMM-E,FMA-D,
Passed in 3 Subjects: 7
(1) TEZEMPA MEZAKEU JESS MAUREL - CHE-D,PMM-C,FMA-B,
(2) GOUNE LEMOFOUET JEANNETTE DALINE - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(3) LIENDZE MECHEKAM MICHELLE - BIO-D,CHE-C,FRE-D,
(4) MOBU WADJIE VANNIS CARELLE - FRE-C,HIS-E,PHI-D,
(5) ONMI TCHAMI ARLETTE - BIO-E,PMM-D,FMA-C,
(6) TIKUM KEVIN KEN - ECO-C,GEO-D,HIS-E,
(7) NJOCKE DIMODI HERLINDA ZITA - CHE-D,PMM-E,FMA-E,
Passed in 2 Subjects: 2
(1) NTJAM NEILA ROLANDE - PMM-C,FMA-E,
(2) TEZEMPA TCHOUALA AXELLE VANESSA - FRE-E,HIS-D,
Centre No: 1401 ST. MARYS CATHOLIC COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL NDOP
Regist:11, Sat for 2 or More Subjects:11, Passed:7, %Passed:63.64, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) TAKPU GASPER NSOYEH - ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-B,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) ACHA BETTY NGANG - ECO-D,GEO-C,PHI-E,
(2) NTONGAI FRANCISCA CHUITEH - GEO-D,HIS-D,PHI-D,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) BARNES TAKUNGANG FOSI MBANTENKHU - GEO-C,PHI-D,
(2) DERICK FORBASON - GEO-E,HIS-D,
(3) TUMENTA ASHANTI JOSEPHINE NEYAH - HIS-D,PHI-E,
(4) GRADAK NGATSME MARTIN - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1402 FRANKFILS COMPREHENSIVE COLLEGE BUEA
Regist:52, Sat for 2 or More Subjects:51, Passed:44, %Passed:86.27, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) OSCAR EBANJA MONONO - ECO-C,GEO-C,HIS-B,REL-E,PHI-B,
Passed in 4 Subjects: 6
(1) BAIYE BAOLINE EBANGHA - ECO-A,GEO-B,PMS-E,PHI-C,
(2) ABORA MARIE LOUIS - ECO-C,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(3) EMMANUELA JABOSUNG BOTANGA - ECO-C,GEO-E,PMS-D,PHI-D,
(4) MBUA EMELDA YAYA - ECO-D,GEO-C,REL-E,PHI-D,
(5) MEHNDZO A EVANGELINE EGHEM - ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-D,
(6) JACQUELINE MUTO ITOE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 23
(1) ELANGWE NDINGI BESUMBU BANAMATA - ECO-D,HIS-B,PHI-B,
(2) TABE BEN OROCK - GEO-E,HIS-B,PHI-B,
(3) MBAH FRITZ TEKO - ECO-E,HIS-B,PHI-D,
(4) AGBOR CHARLES BETEK - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(5) AGBOR VERA ETTA - ECO-D,HIS-C,PHI-E,
(6) EYONGBANDA CONSTANCE AGBOR - GEO-E,HIS-D,PHI-C,
(7) OBEN FERDINAND BESONG - FRE-D,HIS-C,PHI-E,
(8) REGINA EPOSI MONONO - HIS-C,REL-D,PHI-E,
(9) AJEBE ESONGE VICTORINE - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(10) BRENDA NAHLELA GALEGA - HIS-C,REL-E,PHI-E,
(11) CAROLINE EFOSI NGALE - HIS-D,REL-D,PHI-E,
(12) FRIDA NAMONDO NGALE - HIS-C,REL-E,PHI-E,
(13) MFORMOH NCHACK MARGERATE - HIS-D,REL-E,PHI-D,
(14) NETONGO JOSEPHINE NYAMA - HIS-C,REL-E,PHI-E,
(15) OJONG FLAVINE FLORENCE EBOT - FRE-E,HIS-C,PHI-E,
(16) SUSAN DETAH NGWEBAM - ECO-E,HIS-D,PHI-D,
(17) TARGEM ESTHER ABANG - ECO-E,HIS-D,REL-D,
(18) TEISEH ANPHISHETOU MBOPIWOH - ECO-D,GEO-D,PHI-E,
(19) ACHALLE TRISHIA AYUK - FRE-E,HIS-E,PHI-D,
(20) KINGE MAKAMBA ARONA - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(21) LENNA HELEN WABILLA - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(22) MASUA JULIABETH NAMONDO - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(23) SIDONIE BUH - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 14
(1) EBOT JOHN MBI - HIS-B,PHI-E,
(2) NAKITE SYLVIE - FRE-C,PHI-D,
(3) AGBOR EKAMA PRISCA ANNE - HIS-D,PHI-D,
(4) ANDREAS MOKONYA EKEMA - HIS-C,REL-E,
(5) BRIGHT EZERA IKECHI - HIS-C,REL-E,
(6) DIONE LIMUNGA NGANGA - HIS-D,PHI-D,
(7) ENOW FRANCINE ANNE - HIS-C,PHI-E,
(8) LIKOKE EMILIA MESANGA - HIS-C,PHI-E,
(9) TAH VAROLINE ABONG - HIS-C,PHI-E,
(10) ACHU MANNASEH FON - HIS-E,PHI-D,
(11) IMMACULATE JOFFIE NGANDO - HIS-D,PHI-E,
(12) KOME JEFFREY ENEME - HIS-D,PHI-E,
(13) NESOA JULIE BOKWE - HIS-D,REL-E,
(14) AISSA MILDRED KOUDAK - HIS-E,REL-E,
Centre No: 1403 COMMON INITIATIVE HIGH SCHOOL NDOP
Regist:64, Sat for 2 or More Subjects:63, Passed:46, %Passed:73.02, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 11
(1) OPHILIA TISEH - ECO-B,GEO-C,HIS-B,
(2) NDITAPAH JUDITH MANDI - ECO-A,GEO-C,PMS-E,
(3) NKAIMBI GOODNESS MBEL - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(4) TITAKUNA IBRAHIM NJEMEH - ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(5) TUNLEH YANNICK SONGWE - ECO-B,GEO-D,PMS-E,
(6) BIHGAIH TUMENTA DIVINE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(7) CONSTANCE NCHEKAI - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(8) NKWENTI RELINDIS NYIBANDAH - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(9) MBUH HERBERT TECHOUT - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(10) VACHINGOH ALICE BABEUH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(11) GWEH STELLA BEBINGBANG - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 35
(1) GWEGEH LEWIS NUAH - HIS-B,PHI-B,
(2) KEVAGA DANIEL BUMA - GEO-C,HIS-C,
(3) SAINGWEA EMMANUEL NEBA - GEO-C,HIS-C,
(4) GEYEK RENE DOBAH - GEO-D,HIS-C,
(5) AGNES VOWOH - HIS-C,PHI-E,
(6) BENYI LOVELINE NTENYI - GEO-E,HIS-C,
(7) CHOPOUH EUGENE - GEO-E,HIS-C,
(8) FORMISHI ERNEST PITIADANTE - GEO-E,HIS-C,
(9) LAMBI ADELINE NCHEFUA - GEO-D,HIS-D,
(10) NJUOKON BELTRAND MBABIT - ECO-D,HIS-D,
(11) PONFUA WALIKIATOU NECHITPANGPEU - GEO-D,HIS-D,
(12) SONGWALANG ISSA SONJONG - GEO-E,HIS-C,
(13) TOKOH JENET NTONTANG - ECO-E,HIS-C,
(14) YEHNOHNYIBEH LYZETTE - GEO-C,HIS-E,
(15) YEMBOUH FREDERICK - HIS-D,PHI-D,
(16) GLADYS NWOTABOU TIENGWE - GEO-E,HIS-D,
(17) KOLAH AARON BUMLANGMI - GEO-D,PMS-E,
(18) LEYIN LINDA SAMA - GEO-E,HIS-D,
(19) MBENGOH RASHEAL MAMEALUEH - GEO-D,PMS-E,
(20) MELIKE JOSEPH BESAH - HIS-D,PHI-E,
(21) NADINE MEWOUO NGWANA - GEO-D,PMS-E,
(22) NAFISHETU PIPOUPOU - ECO-E,HIS-D,
(23) NTAMAKWA BENARD MILINANEH - ECO-E,GEO-D,
(24) ROSELINE VEDJINGSE TOH - HIS-D,PHI-E,
(25) YAKUM HALIDOU TANDA - GEO-E,HIS-D,
(26) YEMBO BRENDA NCHETIE - GEO-D,HIS-E,
(27) GEMOH MARION KENYUH - GEO-E,PHI-E,
(28) KABBA RENA KEWAH - FRE-E,HIS-E,
(29) LANU HELEN AYINUI - GEO-E,HIS-E,
(30) MELVIS LENGTEI - GEO-E,HIS-E,
(31) MUANKANG VIVIAN SANGHA - GEO-E,HIS-E,
(32) NAMAPONG DOUDA - GEO-E,HIS-E,
(33) NGU CHANCELLINE SHIRI - GEO-E,HIS-E,
(34) NJIFEN CIDIKIH AYEAYINYI - GEO-E,HIS-E,
(35) TARLA CHARLOTTE KWATINYUY - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1404 GLOBAL BILINGUAL COMPREHENSIVE COLLEGE KUMBA
Regist:194, Sat for 2 or More Subjects:193, Passed:92, %Passed:47.67, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 6
(1) EWANOGE CHRISTINE MBOLLE - ECO-C,LIT-E,HIS-C,PHI-C,
(2) NFEGUE VERONIQUE - ECO-C,GEO-C,PMS-E,PHI-D,
(3) TAKAW LIONEL OJONG - BIO-B,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(4) MBIDA MANYI NADEGE - ECO-D,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(5) ESOE DIVINE KULOH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(6) SAKWE MESHACK MBOTAKE - GEO-E,HIS-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 31
(1) DELPHINE METU - ECO-C,GEO-C,HIS-C,
(2) ANUNGA DELPHINE ANACHI - ECO-C,GEO-B,PMS-E,
(3) JAM IDA MBEH - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(4) TAMBE JUDITH EWANG - GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(5) TIMOH CHRISTIAN FONGANG - ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(6) ATEM FLORENCE EBAI - HIS-C,REL-E,PHI-D,
(7) EYONG MARIE EBOT - GEO-C,HIS-D,PHI-E,
(8) NKAI MARTIN BETECK - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(9) SAKWE JUDE NDONDI - HIS-C,REL-E,PHI-D,
(10) BATE TAKANG SUSANA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(11) DUCAN MASUE TAFANG - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(12) ITEKE VERA NANGIA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(13) NGECHO RACHEAL - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(14) TSAM NOBERT - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(15) YVETTE EBOT AGBOR-AMBANG - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(16) AKUM LENARIS AGBOR - ECO-E,GEO-D,HIS-E,
(17) ANKIE HAGBURBEN WEMBO - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(18) ATEM ELIZABETH MA-NKONGHO - BIO-E,CHE-D,GEO-E,
(19) CONRAD NCHENGE BISSONG - BIO-D,CHE-E,PMS-E,
(20) EWANE BRIAN NKWELLE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(21) EYONG VICTOR MBENG - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(22) MAHAMADOU UBA - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(23) MOKULAR JOHN NANJE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(24) NCHENGHE BENJAMENORU - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(25) NJUME DALBEN NZELLE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(26) OWASU-MENE MBILE - ECO-E,GEO-D,PHI-E,
(27) BAKOMA CATEL MISORI - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(28) EKOKO DAVID MBONDA - GEO-E,REL-E,PHI-E,
(29) HORTENSE MAKANE MOFA - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(30) TIFANG SOLANGE AWANE - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(31) TIMOTHY NGWAMA EKE OGBONNAYA - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 55
(1) ATANG MARY NYONG - HIS-B,PHI-B,
(2) TIAYAH MUNJI CHUALA - BIO-B,CHE-D,
(3) ABANG SALLY EYANDA - HIS-C,PHI-D,
(4) NGOH-NSOA SOLEIL ANJAH - BIO-C,CHE-D,
(5) NKEMETO JUAN MPEH - HIS-B,PHI-E,
(6) OKALOME BILA KINDERSLEY - HIS-B,PHI-E,
(7) ALOBWEDE LESLINE EBUDE NKWELLE - HIS-D,PHI-D,
(8) AMINATOU USMAN - ECO-D,GEO-D,
(9) EBEN BERYL-ANNE ARRAH - GEO-E,HIS-C,
(10) ETAROCK ASSEM LAURA - HIS-D,PHI-D,
(11) ETONGWE GENEVIEVE MANDE - GEO-E,HIS-C,
(12) ETONGWE NORRETTE DIALE - GEO-E,HIS-C,
(13) SULET OBASE NANJE - GEO-E,HIS-C,
(14) TAKUMBI CECELIA BEKENG - HIS-C,PHI-E,
(15) TAMAH RACHEL SIH - BIO-D,GGY-D,
(16) TEMBI ESTHER ANGWI OJONG - GEO-D,HIS-D,
(17) ANDU PATIENCE BIE - HIS-D,PHI-E,
(18) BESONG FRANCISCA ORANG - GEO-E,HIS-D,
(19) EJUME NINA BANGE - HIS-D,PHI-E,
(20) EPIE SONE MATILDA DIELLE - GEO-E,HIS-D,
(21) ETAPE VERA NTUBE - GEO-E,HIS-D,
(22) EYONG LUCIA EBOB - GEO-E,HIS-D,
(23) FANG RAPHAEL KUMBONG - HIS-D,PHI-E,
(24) ITOE PETER FONGYEN - GEO-E,HIS-D,
(25) MAURINE CHUBE NANJI - HIS-D,REL-E,
(26) MBOTE MARTHA MARIKE - HIS-D,PHI-E,
(27) MBWOGE LEVIN MBWOGE - PMM-E,FMA-D,
(28) MOKUBE PAUL MONYONGOH - GEO-E,HIS-D,
(29) MOTIA ROBERT IPAKA - HIS-D,REL-E,
(30) NANYENI GLORY DIOTOH - HIS-E,PHI-D,
(31) NEMBA GWENDOLINE MOTEKELA - GEO-E,HIS-D,
(32) NGANDA DANIEL OBASE - GEO-E,HIS-D,
(33) OKWUDILI AGUNENYE MARCELINE - CHE-D,PHY-E,
(34) OMAM PHARRELL BIHENG MANDENGE - HIS-D,PHI-E,
(35) PRINCE BESONG BEN TAMBE - HIS-D,PHI-E,
(36) AKANJI ROBERT TEZEH - HIS-E,PHI-E,
(37) BEKUKU ROBERT MOKUBE - GEO-E,HIS-E,
(38) BESAKA MARINET NJEMO - BIO-E,CHE-E,
(39) EBAI ETAKA DJENDO EVELYN KELLY - HIS-E,PHI-E,
(40) EDITH IFEOMA IKPEMAROM - HIS-E,PHI-E,
(41) EMMANUELLA BESSEM TABE AGBOR - GEO-E,HIS-E,
(42) ENONGENE GILLIAN DIELLE - FRE-E,HIS-E,
(43) ENONGENE HENDRITA NTOPE - ECO-E,HIS-E,
(44) ENONGENE MELIOGE ADA ROSEMARY - GEO-E,PHI-E,
(45) EWALO RUTH NDONDOKI - HIS-E,REL-E,
(46) FOASUNGZAH CLOVIS LIH - GEO-E,HIS-E,
(47) FOMENJOH COLLINS ACHANKENG - BIO-E,PHI-E,
(48) ITOE SOLANGE NGAME - HIS-E,PHI-E,
(49) IYASE STEPHEN NAKOMO - CHE-E,REL-E,
(50) JUSTIN UCHE EZE - HIS-E,REL-E,
(51) KALLE EKANE DIVINE TIMBALAND - BIO-E,GEO-E,
(52) NGANGA MARIE WASE - GEO-E,HIS-E,
(53) NGIA SYLVIE NDONGEA - BIO-E,GGY-E,
(54) NTUMAH PHEL VIVIAN - ECO-E,HIS-E,
(55) STEPHEN BEREMBI ANJE - ECO-E,HIS-E,
Centre No: 1408 ST. FREDERICKS COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL BAMENDA
Regist:20, Sat for 2 or More Subjects:19, Passed:12, %Passed:63.16, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) OROCK APACK - ECO-C,GEO-B,PMS-C,PHI-C,
(2) ASONGWE BLANDINE ATAM - ECO-C,GEO-C,HIS-B,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 3
(1) NUBIA JUDITH NAHVOMA - ECO-D,GEO-C,PHI-D,
(2) KUM JUDE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(3) MAGDALENE SIRRI FUH - ECO-E,GEO-D,PMS-C,
Passed in 2 Subjects: 7
(1) CHRISTOPHER MBUH AWAMBENG - FRE-D,HIS-B,
(2) FRU SHURE MICHELE - FRE-D,HIS-B,
(3) EYAMBE RIGOBERT ASHU - GEO-E,HIS-C,
(4) KISUH GEORGE CHIAMBAH - GEO-E,HIS-D,
(5) MEKE BELLA KENYIKE - GEO-E,HIS-D,
(6) TASOH MARGARET MANTAP - GEO-E,HIS-D,
(7) TAMON MICAH NDAM - PMS-E,FMA-E,
Centre No: 1409 PRESBYTERIAN SECONDARY SCHOOL NKWEN
Regist:95, Sat for 2 or More Subjects:94, Passed:88, %Passed:93.62, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 13
(1) ASONGWED ACHU REID - BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2) MFON EMMANUEL VERANYUY - BIO-C,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(3) TAKA MBUH KWANKAH - BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(4) TANAH ARNOLD AGWE - BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(5) CHIRSIR PARVIEL - BIO-C,CHE-A,PMM-C,FMA-C,PHY-D,
(6) BAMBO CLAUVIS LORATERR - BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-D,
(7) CHICK CHRISTIAN NANGA - BIO-C,CHE-A,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(8) HOPE NWENBU ECHAWAH - BIO-C,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(9) NDZELEN YUWIR LANDRY - BIO-C,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(10) ASONGWE SAMSON NJIFOR - BIO-C,CHE-B,PMM-C,FMA-D,PHY-D,
(11) KUM OLIVER KANG - BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(12) NDEH LESLEY BINAH BEI - BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(13) AYIENWI FRUBIH WILSON - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 16
(1) NDEH RENE CHENUI - ECO-B,GEO-A,HIS-B,REL-D,
(2) CHE DESMOND NGWA - ECO-C,FRE-E,GEO-B,PMS-B,
(3) AKURO ZUWED - ECO-B,GEO-C,HIS-C,REL-E,
(4) NINTAI CEDRIC WUNDOA - ECO-B,FRE-E,GEO-C,HIS-C,
(5) MUNUH STANLEY NGOCHI - ECO-D,GEO-C,HIS-B,REL-E,
(6) VIBAN DUDLEY FONYUY - LIT-E,FRE-C,HIS-C,REL-C,
(7) VIKU DESMOND MBIFI - BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-E,
(8) LILIAN OBIANUJU IGWEMEZIE - ECO-C,GEO-E,HIS-C,REL-D,
(9) MOFA COMFORT FERMBE - ECO-D,GEO-C,PMS-E,REL-D,
(10) NJATCHE JOHN KAMGANG - BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-E,
(11) MUMAH FUNUE BABILA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,REL-E,
(12) WANZIE SOLOMON CHE - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(13) CHEO BRITA NDUM - ECO-D,GEO-E,HIS-D,REL-E,
(14) NDEH CLAUDIA ANGWE - ECO-E,GEO-C,PMS-E,REL-E,
(15) NYAMUSAH ETUNYI SEVERIN - BIO-E,CHE-C,PMM-E,FMA-E,
(16) TANWIE ELVIS KOTEH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 34
(1) SOHFOR FABRICE CHI - ECO-C,GEO-D,PMS-B,
(2) TIDJOUO ADE JOSIANE - ECO-B,FRE-D,HIS-C,
(3) AKUMA PRIESTLEY NKWENTI MBAH - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(4) ADE CASSANDRA NGWE - ECO-D,FRE-E,GEO-B,
(5) ANYAMBOD TREVOR MBOH - BIO-D,CHE-C,PMS-D,
(6) AWAZI HENRY MUNASI - BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(7) CHE NZOUNDJI AMBESI - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
(8) FONGANG EDWARD KERRIN YEVALA - BIO-C,CHE-C,PHY-E,
(9) JUDITH CHINENYE ODIGBO - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(10) FUZE NOUMBI ARMEL - ECO-D,GEO-C,HIS-E,
(11) NGU SANDRA SIRI - BIO-D,CHE-D,PMM-D,
(12) NJONG LINDA ATUH - ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(13) TAKWA NGWA FOCHWANG - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(14) VANESSA BIH TIMA - LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(15) CHI GASTON AKENJI - ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(16) DOHNJEKE JUDITH NGAMDAB - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(17) KEAMBOM KEALLY NGIEWIH - BIO-D,CHE-D,PMS-E,
(18) NBINDU NADINE FONKEM - BIO-E,CHE-C,PMS-E,
(19) NDI KENNEDY NGI - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(20) NDIFON GOLD DURAN MOIWO - FRE-E,HIS-D,REL-D,
(21) NGWA THOMAS VILLERS SUH - BIO-E,CHE-C,PMS-E,
(22) NOUTCHA ISSOY PRUDENCE LUBICHE - ECO-E,HIS-C,REL-E,
(23) TANGMOH ALBERT FEUGIM - BIO-D,CHE-D,REL-E,
(24) TASAMA ARISTIDE LEPNYONGA - ECO-D,GEO-D,REL-E,
(25) ASANG VANDOLINE LEMNWIE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(26) AWAH JULIE MONIKANG - ECO-E,HIS-D,REL-E,
(27) SHONGUE NTONKANU JULIEVET - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(28) TANYI ELSA BINYUI - LIT-E,FRE-E,HIS-D,
(29) TEBIT CATHY MOFFO - BIO-E,CHE-D,GEO-E,
(30) TEBOH CLINTON MUNGYEH - ECO-E,HIS-D,REL-E,
(31) LIONEL BRYNE VUBANGSI - BIO-E,CHE-E,PMM-E,
(32) NANGAH QUINDOLINE NGUM - ECO-E,HIS-E,REL-E,
(33) NGANG NELSON NGWA - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(34) ZOM CHINELUM MITERAND - GEO-E,PMS-E,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 25
(1) NCHANG TATIANA NGANG - ECO-C,HIS-B,
(2) PENN TEFA AWA - BIO-C,CHE-C,
(3) DZENCHUNG TERENCE AZONG - FRE-E,HIS-B,
(4) ABONGBUNG ELVIRA FUOCHIGI - FRE-E,HIS-C,
(5) ASABI EUGIN ATETE - BIO-D,CHE-D,
(6) ATIM BERNICE MANKAH - ECO-E,HIS-C,
(7) DIANG HILDA NGWE - BIO-E,CHE-C,
(8) EYONG OROCK MARIE MBENG - BIO-E,CHE-C,
(9) GABRIELLA LUM TIMA - FRE-D,HIS-D,
(10) MUNCHEP DAPHNE NGAI - BIO-D,CHE-D,
(11) NGELO AKOH MBAWA - FRE-D,HIS-D,
(12) SHIRLEY SHETU MBONGEH NTEMFAC OFEGE - FRE-E,HIS-C,
(13) TONYE NGUE LOUISE - BIO-E,CHE-C,
(14) YOMBOM ASUNKWAN NGIEWIH - BIO-D,CHE-D,
(15) CHE GRACE AFANWI - HIS-D,REL-E,
(16) FANKA MODEST VERANSO - FRE-E,HIS-D,
(17) MENGWEH SONIA ASANA - FRE-E,HIS-D,
(18) NENG QUINIVA MOFOR - ECO-E,HIS-D,
(19) NGOYE NADIA HELENO FEIKEH - GEO-E,PMS-D,
(20) SIRRI LILIAN ABAH - BIO-E,CHE-D,
(21) WATARD CARINE FENJEH - ECO-E,HIS-D,
(22) BLESSING ODIGBO - ECO-E,HIS-E,
(23) DIEKEU RINA WANDJI - HIS-E,REL-E,
(24) NGEH WAZIEH CHRISTELLE - GEO-E,HIS-E,
(25) SOUNA KENFACK JEAN MAGLOIRE - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1410 FOUMBAN EXTERNAL
Regist:15, Sat for 2 or More Subjects:12, Passed:7, %Passed:58.33, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 2
(1) ESOMBA GUY MABIA - ECO-A,GEO-A,PMS-A,
(2) DEMANOU MELI ARIEN - ECO-C,GEO-C,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) NGOLOKO EMMANUEL IVES - ECO-A,HIS-B,
(2) NFOR HYCENT DZETAH - GEO-E,HIS-C,
(3) KANJO NADEGE MULA - FRE-E,HIS-D,
(4) MFONZIE NDAM YOUSSOUF - HIS-D,PHI-E,
(5) LUM PATIENT CHI - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1412 SALVATION BILINGUAL HIGH SCHOOL MOLYKO-BUEA
Regist:37, Sat for 2 or More Subjects:37, Passed:25, %Passed:67.57, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 5
(1) NTAM JAMES MUEGHE - ECO-A,GEO-A,PMS-D,PHI-A,
(2) EMMAMBU SYLVIE FOTOCK - ECO-E,HIS-C,REL-D,PHI-C,
(3) ATEMNKENG YANNICK NGWONDONG - ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-E,
(4) EWUBE BATE JIMMY - BIO-C,CHE-C,PMM-E,PHY-E,
(5) FUH WALTER SUH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 8
(1) ABEIYA PHILANDERDE ACHUATIA - GEO-E,HIS-B,REL-D,
(2) JEFTER MINDINNI MONOJI - LIT-E,HIS-B,PHI-D,
(3) ABIA TAKIE CEDRIC - ECO-D,GEO-D,PHI-D,
(4) AJABEFACK FORCHAP FRANCIS - BIO-C,GEO-D,PHI-E,
(5) NTUI OBEN OJONG NCHIP - ECO-D,HIS-D,PHI-D,
(6) AKOASANG VINCENT SAKWE - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(7) NJATEH JERRY ASABA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(8) MELVIS MBONG NGONG - HIS-D,REL-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 12
(1) KUM KENNETH CHU - ECO-C,GEO-B,
(2) MBE VALERY ANYAH - HIS-C,PHI-D,
(3) NCHIA EZONG CHANTAL - BIO-C,CHE-D,
(4) NTUBE AMBE ROSEMARY - BIO-D,CHE-D,
(5) AYUK ESTHER - FRE-E,HIS-D,
(6) LITIKA NSAM THERESE - GEO-E,PHI-D,
(7) NANGE NDOH CONSTANCE - HIS-D,PHI-E,
(8) OULUMBU EBOKOLO HORTENSIA - HIS-D,PHI-E,
(9) SAKWE CHRISTINA MOSUME - HIS-D,PHI-E,
(10) AGEH SHANTAL - BIO-E,GEO-E,
(11) BELINDA NGHUNGWA AYAMAH - HIS-E,PHI-E,
(12) CLOUBERT NYOH AKUMA - GEO-E,PHI-E,
Centre No: 1415 SEAT OF WISDOM COLLEGE; YAOUNDE
Regist:6, Sat for 2 or More Subjects:6, Passed:5, %Passed:83.33, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 1
(1) FANSI STEPHANIE RHRODIA - FRE-D,HIS-D,PHI-B,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) NDIKONTAR MARCELINE MANJUH - GEO-E,HIS-C,
(2) IKOUMBA BIKOKO JOSEPHINE CLAUDINE - ECO-D,FRE-E,
(3) NEGCOB MBAKU GILBERT - GEO-E,HIS-D,
(4) NGA OWONO MONQUE MIREILLE - FRE-D,HIS-E,
Centre No: 1416 SOP EXTERNAL
Regist:25, Sat for 2 or More Subjects:25, Passed:7, %Passed:28, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 4
(1) NJAMINATOU DZELAMONYUY NGORAN - GEO-E,HIS-C,REL-D,
(2) WIRAMOO FARIHATOU GHONGIBEH - LIT-E,FRE-C,HIS-E,
(3) CONFIDENCE FONGEH - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(4) KENYUYFOON ELVIS - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 3
(1) MANJOH PRIESTLY MANJOH - HIS-C,PHI-D,
(2) BIMELA EVANS WIYSANYUY - ECO-D,REL-E,
(3) YUVEN ERIC LEMNYUY - ECO-E,PMM-E,
Centre No: 1418 PI AND JU ANGLO SAXON INTERNATIONAL COLLEGE NKOMO-MAETUR YAOUNDE
Regist:48, Sat for 2 or More Subjects:48, Passed:42, %Passed:87.5, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 7
(1) EMANI KUENOU ROSY GAELLE - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-A,
(2) NZOYOUM KUETCHE MANDELA WILLIAM - BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(3) KOUMOU NGALOUNOU CECILE BARBARA - BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(4) ATCHOUNKEU TCHOUASSEU ARSENE - BIO-C,CHE-A,PMM-C,FMA-A,PHY-E,
(5) MBALLA ZAMBO CLAUDE LAETITIA - BIO-C,CHE-C,PMM-D,PHY-E,PHI-B,
(6) KAMDEM NGUEMDJOM RAISSA VANINA - BIO-E,CHE-D,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(7) TANEE ASEI SAMUEL - BIO-D,CHE-E,PMM-C,FMA-C,PHY-D,
Passed in 4 Subjects: 8
(1) DJOMANI CLAUDE DONALD NGUENGUE - BIO-D,CHE-C,PMM-A,PHY-E,
(2) NTSAMA MESSI CELESTA AUDE - BIO-C,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(3) TCHAFACK SONFAC LYONNAIS NOEL - BIO-D,CHE-C,PMM-D,FMA-C,
(4) BATTA ETOUNG CLAUDE STEPHANE - ECO-D,GEO-B,PMS-E,ICT-D,
(5) EYOUM NGOH MAURICE AIME - ECO-E,LIT-E,HIS-C,PHI-D,
(6) NEMB ELSA DENISE - ECO-E,GEO-E,PMS-E,PHI-C,
(7) NJEUTCHOUA NGWA MERLINE - CHE-D,PMM-D,PHY-E,ICT-E,
(8) SAND JOURDAIN-JEDUTHUN - ECO-E,GEO-E,REL-E,ICT-E,
Passed in 3 Subjects: 14
(1) NGAMBI DIKOUME AGNES MANUELLA - BIO-B,CHE-C,ICT-C,
(2) CHIBUIKE ATANSI - ECO-A,GEO-C,REL-E,
(3) CHUKWUEBUKA UZOECHI EMMANUEL - BIO-C,CHE-C,PMM-C,
(4) MOMO KAGHO JOHNSON - ECO-C,GEO-C,PMS-C,
(5) NGWE JUSTINE NDIFON - BIO-C,CHE-C,PMS-C,
(6) PAJIB NGHONGNANG ISABELLE ARENCE - CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(7) ATANGANA ALIMA ROGER - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(8) KOUMBO TAMI ABIGAEL CATHERINE - BIO-B,CHE-D,PMM-E,
(9) M'FA ANTHONY MICHAEL DOE - LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(10) LEOPOLD NJILLA NJOMENY - BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(11) TSAMO VICTOR HABRE - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(12) ZE ONYIE JOELLE SANDRINE - HIS-D,REL-D,PHI-E,
(13) BOMA FRANKLINE MUBANG FOMBA - ECO-E,GEO-D,ICT-E,
(14) NDJINGA NAPI YVAN JOSEPH - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 13
(1) NGON A BOOTO MARTIN WILFRIED - BIO-D,CHE-C,
(2) BESONG ARREY TANJONG - HIS-D,PHI-D,
(3) MOKAM TOWA BORIS - BIO-D,CHE-D,
(4) MOUHAMADOU ADAMOU - ECO-C,GEO-E,
(5) SIEWE GUETTY PRUNE - HIS-D,PHI-D,
(6) ZOM A IROUME CHRISTIANE - GEO-C,REL-E,
(7) AMANA SEDENA ALPHONSINE PELAGIE - HIS-D,PHI-E,
(8) MEKOUI AYISSI CALIXTE SANDRA - BIO-E,CHE-D,
(9) NCHANG MAXWELL CHOFOR - BIO-D,CHE-E,
(10) NDZANA SIEMANI ARMELLE SONIA - BIO-E,CHE-D,
(11) YOUMBA GRACE CLAUDIA - BIO-E,CHE-D,
(12) EYENGA NELLY VICTORINE - BIO-E,CHE-E,
(13) YOUMBA FOUATEU JOSIAS - GEO-E,REL-E,
Centre No: 1420 CENTRAL BILIGUAL COLLEGE BEPANDA; DOUALA
Regist:14, Sat for 2 or More Subjects:14, Passed:8, %Passed:57.14, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 2
(1) MUAM ESTHER NJOH - ECO-A,GEO-E,PMS-E,
(2) NGO NGAND MARIE - FRE-D,HIS-C,REL-D,
Passed in 2 Subjects: 6
(1) TARH LEWIS AGBOR - ECO-C,PMS-D,
(2) KEJUH HILARY DIANGHA - GEO-E,HIS-C,
(3) NINTAI CHRISTOPHER TOBOH - HIS-C,PHI-E,
(4) CHI SHIRI BEATRICE - FRE-E,HIS-D,
(5) MA-NKOH ETHEL GWANYEBIT - HIS-D,PHI-E,
(6) NGUANKENG FLORENCE - HIS-D,PHI-E,
Centre No: 1422 AKWAYA EXTERNAL
Regist:1, Sat for 2 or More Subjects:1, Passed:0, %Passed:0, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
NIL
Centre No: 1423 SANGMELIMA EXTERNAL
Regist:12, Sat for 2 or More Subjects:12, Passed:4, %Passed:33.33, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 4
(1) EKANE RAWLING ENANG - FRE-E,HIS-B,
(2) ANDA BINA EMMANUEL - FRE-C,HIS-E,
(3) DEYINOU ATADJI ZESSEU - FRE-D,HIS-D,
(4) MEDJO MBO FANNY JOSEPHA - FRE-E,HIS-C,
Centre No: 1425 EMC BESONGABANG
Regist:12, Sat for 2 or More Subjects:12, Passed:10, %Passed:83.33, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 2
(1) NJEMINO MARTHA MASONG QUAT - ECO-C,GEO-D,HIS-D,
(2) MKPE IRENE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 8
(1) NDIP TATAW - GEO-C,PHI-E,
(2) ASICK MICHELLE IQUO EBA - GEO-E,HIS-D,
(3) BESONG EMMANUEL AGBOR - HIS-D,PHI-E,
(4) EBI TIKUNYUH GERALD - GEO-E,HIS-D,
(5) EYISAB TANYI AGBOR - GEO-D,PHI-E,
(6) MALU COMFORT KETUNZE - GEO-E,HIS-E,
(7) TABOT ROLLAND ENOWTAH - ECO-E,GEO-E,
(8) TAMBE PERIN NCHENGE - GEO-E,PMS-E,
Centre No: 1427 BAMENDA OLD TOWN EXTERNAL 2
Regist:260, Sat for 2 or More Subjects:248, Passed:116, %Passed:46.77, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) FORCHA BELOH CLAUDE MBANGWANA - BIO-B,CHE-B,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 2
(1) NJOYA EMMANUEL - ECO-C,GEO-C,HIS-C,REL-E,
(2) AARON AMABO AMABO - ECO-E,LIT-E,HIS-B,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 29
(1) AGULABA AMBI PATIENCE ATUMAKI - BIO-B,CHE-C,PMM-C,
(2) ZUN ERIC CHE - ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(3) NGU ERNEST TEGHEN - ECO-C,HIS-C,CSC-E,
(4) TAH GRACE TUKEYUNG - ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(5) VUMOMBI DERICK BUME - ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(6) ASENGE MOKI JACKLINE - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(7) DIANGHA GISELA MUSO - ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(8) TAWANI TEKENE TATA - ECO-D,GEO-C,PHI-E,
(9) TOUPAH MARIN - BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(10) AWA MILDRED MANKA - ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(11) FORMIN CECILIA AKOAJI - ECO-E,GEO-C,PHI-E,
(12) LANYAM NESTOR LANGAN - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(13) MBAH JULIENE ENGONWEI - BIO-C,CHE-E,GGY-E,
(14) NKWIYIR JULIUS GAMNJE - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(15) YHAM SEVERINE TIMCHIA - ECO-D,GEO-E,HIS-D,
(16) AKONDI DIEUDONNE NKEZI - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(17) AMBE MICHAEL CHI - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(18) AYINDONG COMFORT - FRE-D,HIS-E,REL-E,
(19) BANBOYEH ERNESTINE TANYITIKU - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(20) KEDZE MARCEL ACHUO - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(21) MAIMO VENANSIUS GHAKANYUY - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(22) MBIBEY RITTA TEH - ECO-E,GEO-D,HIS-E,
(23) MECHI LOVELINE AWA - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(24) NFONSANG ROSEMARY MANKA'A - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(25) NKINEN ULTAN NCHE - LIT-E,HIS-D,REL-E,
(26) HANNAH NAYONGO WONGANYA - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(27) PENN DIVINE ASOBO - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(28) SIRRI LETICIA - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(29) TETUH GENESIS FOMBA - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 84
(1) CHO COLLINS FOMBON - HIS-C,PHI-C,
(2) NFORNGUH KINGSLY NUMFOR - BIO-D,CHE-B,
(3) NICHOLAR CORNIHAM CHIBONG - ECO-C,GEO-C,
(4) TIMI GLADYS NCHAM - BIO-C,CHE-C,
(5) YENKUNG ETIENNE KAMAH - GEO-C,HIS-C,
(6) ASAH LOSHA ELVIS - FRE-E,HIS-B,
(7) CHIA GILDA ENAM - GEO-C,HIS-D,
(8) MBENG NSOM CYPRINE - ECO-C,GEO-D,
(9) NGES HANSON NGAM - ECO-C,PMS-D,
(10) NJINUE KINGSLEY FUNUE - HIS-C,PHI-D,
(11) NSOM GOBTI CHRYSANTUS - FRE-D,HIS-C,
(12) NTIOBOH DJATIO FAUSTIN - GEO-E,HIS-B,
(13) SHUYIKA ANSLEM BANLA - GEO-C,HIS-D,
(14) SOM ODETTE EBIJUNGHEWEI - ECO-D,GEO-C,
(15) TAMBE TABE BENARD - HIS-B,PHI-E,
(16) TIM CHRISTOPHER KUH - GEO-E,HIS-B,
(17) ANGHIE LAURA BINGUO - GEO-E,HIS-C,
(18) AYONG GLORY ABO - BIO-E,CHE-C,
(19) BEHN LINDA SEN - HIS-D,PHI-D,
(20) BONGHANSEH EVELYN SAH - GEO-E,HIS-C,
(21) CHIFU LOVELINE MUNKENG - ECO-D,HIS-D,
(22) CLAUDETTE FONYUY - BIO-D,CHE-D,
(23) DUKAS BINUE - ECO-E,HIS-C,
(24) FEDELIS ATUNGSIRI FONGUH - BIO-E,CHE-C,
(25) FORSUH NGWITCH ERNESTINE - GEO-E,HIS-C,
(26) GUEGNANG CHUYE CARINE LUCRECE - FRE-E,HIS-C,
(27) HAKBUIN NELSON RIMCHI - GEO-E,HIS-C,
(28) JAM GRACE WAWUM - HIS-D,PHI-D,
(29) JONGHA CONSTANCE GEHBA - HIS-D,PHI-D,
(30) MENDI COMFORT ASOH - LIT-E,FRE-C,
(31) MOSIMA EDMOND ELINGE MALIVA - ECO-E,HIS-C,
(32) NDOUMBE NGANTE YVES ARMAND - FRE-C,HIS-E,
(33) NGWA FORKENG BENJAMIN - HIS-C,PHI-E,
(34) NJAMMUN JOAN GWANULLA - FRE-C,HIS-E,
(35) NYWENLANUI MACASHLEY AWEMO - ECO-E,HIS-C,
(36) TAH SYLVANUS FONBAH - GEO-E,HIS-C,
(37) TANGOH MIRABEL NDIANTENG - ECO-D,GEO-D,
(38) TATA FRANKLINE SERKWI - FRE-E,HIS-C,
(39) WIYSANYUY ALFRED BERKA - ECO-E,HIS-C,
(40) YUVEN JULLIET JAIKA - FRE-E,HIS-C,
(41) ABONGWA DESMOND MANGWA - GEO-E,HIS-D,
(42) ATOGHE FELISTIN AWAH IFUGHE - HIS-D,PHI-E,
(43) AWA NICOLINE FET - GEO-D,HIS-E,
(44) CHI LUANGA NKUMBO - ACC-E,ECO-D,
(45) DJAOYANG JUSTIN - FRE-D,HIS-E,
(46) ESAKENONG DICKSON EGBE - GEO-E,HIS-D,
(47) FOKWEN FONDOM VINCENT - GEO-E,PMS-D,
(48) FORSUH MERCY CHENGWA - GEO-E,HIS-D,
(49) FRANKLIN NOMBOU TAZOH - GEO-E,HIS-D,
(50) FUH JANET ENCHOU - GEO-E,HIS-D,
(51) FUNGWEI NOBERT NGWA - GEO-E,HIS-D,
(52) JANET LUM CHE - HIS-D,PHI-E,
(53) KENKOH ELVIS BANEJIM - GEO-E,HIS-D,
(54) KUMA RODNEY MBENG - GEO-E,HIS-D,
(55) MBAH TITUS SAMGWA - GEO-E,HIS-D,
(56) MBOUAMI HELEN CLEOPHA - BIO-D,CHE-E,
(57) METOH JUDITH CHUMENUH - GEO-E,HIS-D,
(58) NAH ASHIGHO EMMACULATE - FRE-D,HIS-E,
(59) NGALAME PAMELA SENGE - HIS-D,PHI-E,
(60) NGWA ROLAND NEBA - GEO-E,HIS-D,
(61) NYAMNYOR CONFIDENCE MBINI - ECO-E,HIS-D,
(62) SEDRACK ZO'OH - GEO-E,HIS-D,
(63) TAMINANG ADAMA SUNTA - GEO-E,HIS-D,
(64) TITA TERENCE NGOH - ECO-E,HIS-D,
(65) AJINGNI IRENE NGUM - HIS-E,PHI-E,
(66) ANWEI PRESCILIA FON - GEO-E,HIS-E,
(67) ASEUGENG NELSON INYIAKOD - PMM-E,FMA-E,
(68) AWAH SYLVIE ANIBO - HIS-E,PHI-E,
(69) AYUK VERONICA OJONG - FRE-E,PHI-E,
(70) BITPENGHA DESMOND GABSA - GEO-E,HIS-E,
(71) CHANTAL NGEKWI FORCHE - HIS-E,PHI-E,
(72) CHIA HAPPINESS KEME - HIS-E,PHI-E,
(73) ISA ZULERATOU NJI - GEO-E,HIS-E,
(74) JOYCE LUM - ECO-E,HIS-E,
(75) JULINE NEYOH AJIMA - FRE-E,REL-E,
(76) LAPSAMBA BELTHA MUYER - GEO-E,HIS-E,
(77) LEMNWEN BLESSING FAYI - BIO-E,GEO-E,
(78) MILLICENT BEUNYI - GEO-E,HIS-E,
(79) NDIMOFOR WONISHI PASCAL - CHE-E,PMM-E,
(80) NDONGTOUO RUFINE - GEO-E,PMS-E,
(81) NKALLE FRANKLIN NKALLE - ECO-E,HIS-E,
(82) SCHOLASTICA AKUMBOM NGWA - FRE-E,HIS-E,
(83) TIKUM NUNG MERCY - BIO-E,PHI-E,
(84) VERIAN ZHIA FANG - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1432 FESS TECHNICAL AND COMMERCIAL HIGH SCHOOL MUYUKA
Regist:49, Sat for 2 or More Subjects:49, Passed:26, %Passed:53.06, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 2
(1) EBAI ALICE ARREY TAKOR - BIO-C,CHE-C,PMS-D,PHI-E,
(2) FOH NGU JOHNSON NIKO - BIO-C,CHE-D,PMS-E,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 11
(1) YUH NGOMINY LAURENCE TOH - ECO-A,GEO-A,PHI-C,
(2) CABINDA CLOVIS VAGASEN - GEO-B,HIS-D,PHI-E,
(3) EPIE LOVERT MESUMBE - GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(4) LYONGA WILLS KOFFI - GEO-C,HIS-D,PHI-E,
(5) MBOLE METUGE DORCAS - FRE-D,HIS-C,PHI-E,
(6) AWUH BERTRAND SANGO - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(7) NKEMBI BETRAND - ECO-E,HIS-C,PHI-E,
(8) ASALLE YVETTE NZELLEBOT - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(9) EBANE METUGE NADEGE - FRE-E,HIS-D,PHI-E,
(10) KONG FLORENCE MAKIA - ECO-D,PMS-E,PHI-E,
(11) MAYO LAURENCE MINKA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 13
(1) AWAH AUGUSTINE ETAH - HIS-C,PHI-E,
(2) EMADE DENISE NNANE - FRE-D,HIS-D,
(3) JUDE NDAM MBAH - HIS-C,PHI-E,
(4) MUNGWA NGAKO VIRGINIE - HIS-D,PHI-D,
(5) NGLEFAC SHURONE FUH - GEO-E,HIS-C,
(6) HELEN BIH ALEM - HIS-D,PHI-E,
(7) JUDITH ATEMBENKENG NCHONGANYI - GEO-E,HIS-D,
(8) JULIET BUKENGE ELAD - HIS-D,PHI-E,
(9) MPONG ATAP PETER - HIS-D,PHI-E,
(10) NJI COLLETTE NJONG - GEO-E,HIS-D,
(11) OJONG OROCK JOAN - HIS-D,PHI-E,
(12) BUE JANAS BALI - GEO-E,HIS-E,
(13) NDOGWU LILIAN ZINKEL - BIO-E,CHE-E,
Centre No: 1433 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL GENIE MILLITAIRE BASSA DOUALA
Regist:11, Sat for 2 or More Subjects:11, Passed:4, %Passed:36.36, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 4
(1) MAKAN MAKAN CHRISTIAN SYNPHORIEN - ECO-E,HIS-D,
(2) SENGE ANITA EHOGGE - HIS-D,PHI-E,
(3) AGBOR-NDIP DADI EYONG - GEO-E,HIS-E,
(4) NFOUJOUOM KASSMOU GAMAL - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1447 SUMMERSET BILINGUAL COLLEGE BUEA
Regist:114, Sat for 2 or More Subjects:113, Passed:75, %Passed:66.37, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 4
(1) TIKU MAWA JAMES AFAH - BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-B,
(2) TANYI-FONTEM LYNN NGUNYIALU - ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-E,
(3) TASHI CHRIS TABI - ECO-D,GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(4) AMAMBO YVETTE ALLO - BIO-D,CHE-D,PMS-E,FMA-D,
Passed in 3 Subjects: 30
(1) CECILIA NONGA NOFANJO - ECO-C,HIS-B,PHI-B,
(2) WIRNKAR LIVINUS VERNYUY - ECO-C,GEO-B,HIS-B,
(3) BESONG BATE MBOH - ECO-D,PMS-C,FMA-B,
(4) ACHEAH ISABELLE ALETECHO - BIO-C,CHE-C,PMS-D,
(5) ASONGAFAC RANDA AGEHNDIA - GEO-D,HIS-B,PHI-E,
(6) BISSONG NADEGE NKONGHO - BIO-C,CHE-C,GGY-E,
(7) FONGANG LAURA NDUMA SIMO - FRE-D,HIS-B,PHI-E,
(8) PRIMUS OTE KUM - ECO-C,GEO-D,PHI-D,
(9) AKASENG BELTINE NKEM - ECO-D,GEO-D,PMS-D,
(10) ASONGKENG IRENE NKEZIE - ECO-D,GEO-D,PHI-D,
(11) BEBULA JOSEPHINE BELIE - GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(12) CHE EMMANUEL NCHE - HIS-D,REL-D,PHI-D,
(13) IKECHUKWU MOSES NDUNAKA - ECO-C,GEO-E,PMS-D,
(14) IVO NGONG - HIS-C,REL-E,PHI-D,
(15) KOUNGOU ALICE DORGELINE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(16) NJIMIN YVETTE ZILAFEC - ECO-E,GEO-C,PHI-D,
(17) YUMGA ROSIE LUCIE - BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(18) AGBOR CYRIL EWUBE - ECO-E,HIS-D,PHI-D,
(19) CHOH JIVIES ATEH - ECO-C,HIS-E,PHI-E,
(20) EKEMA RICHARD LIKUKA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(21) LENGHA GWENDOLINE MBONGHABU - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(22) NJANG MELVIS NCHANYU - GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(23) AWUNGIA MAUREEN MARY EFUETDJI - GEO-D,HIS-E,PHI-E,
(24) EBAI JONES AYUK - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(25) EBAI THIERRY TANYI - GEO-E,HIS-E,PHI-D,
(26) GWANDI BELTINE YEBAH - BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(27) ENJEMA PAULINE LIBATU - GEO-E,REL-E,PHI-E,
(28) FRITZ NKENGONG NKWENCHI - HIS-E,REL-E,PHI-E,
(29) NGEHWOH HEDRINE AZEM - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(30) VALERY IKE ASABA - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 41
(1) CHEPNDA CLAURANCE DZEMMU - BIO-B,CHE-D,
(2) EWANG ENANGA LUCY - HIS-B,PHI-D,
(3) FRI RUTH CHE - HIS-B,PHI-D,
(4) NGOLO LIZA ISALINGENI - HIS-B,PHI-D,
(5) MABEL FRINWEI NDOPING - GEO-C,PHI-D,
(6) NDEH IRINE ENDAH - HIS-B,PHI-E,
(7) AKANGA JEFTER CHEH - HIS-C,PHI-E,
(8) ANYIFUET LOVELINE NCHAPANU - HIS-C,PHI-E,
(9) DUGARSON GAIUS TONG ATUD - HIS-C,REL-E,
(10) EBAI CYNTHIA AGBOR - HIS-D,REL-D,
(11) ENCHONG STEPHANIE BEAH - HIS-C,PHI-E,
(12) GOLDA NZOLLE MAKOGE - BIO-D,CHE-D,
(13) NAEKE HANNAH MOJOKO - HIS-D,PHI-D,
(14) NATHALIA KINGE NDOMKAM - HIS-C,PHI-E,
(15) NSO BESONG ENOANYOR EFFAFULE - HIS-C,PHI-E,
(16) NYAH GILBERT KWAH - HIS-D,PHI-D,
(17) YUNGSI MABEL FUINUNYO - ECO-E,HIS-C,
(18) ACHUO MERCY CHOU - GEO-E,HIS-D,
(19) AWAH SYLVIA KINDE - HIS-D,PHI-E,
(20) BESONG VICKRAM NYENTY - HIS-D,REL-E,
(21) EKWOGE DIVINE NGOLE - HIS-D,REL-E,
(22) ESUKA MATHEW LYONGA - HIS-D,PHI-E,
(23) JENG MARY RIDA - HIS-D,PHI-E,
(24) LEONG CHRISTIAN NGHOPANO - HIS-D,REL-E,
(25) NAMONDO GWENDOLINE BUMA - HIS-D,PHI-E,
(26) NJIE EMILIA LIMUNGA - GEO-E,HIS-D,
(27) TABONJOH FRITZ AKONTEBANG - HIS-D,PHI-E,
(28) AWUH HILDA ASANYO - FRE-E,HIS-E,
(29) BELTHA LIENGU ESIKISE - HIS-E,PHI-E,
(30) CLUDINE AJEAB EWANG - HIS-E,PHI-E,
(31) EFUETNKENG PATIENCE ATEMKENG - HIS-E,PHI-E,
(32) EGBE ANGELINA AGBOR - HIS-E,PHI-E,
(33) EPIE WALTERS AGBOR - ECO-E,PMS-E,
(34) ETANKI CALISE EJUBI - HIS-E,PHI-E,
(35) FABUINKWI FRANCELINE DJEMMU - ECO-E,GEO-E,
(36) GEORGE DIANGHA TANGTII - ECO-E,PHI-E,
(37) MANENE CHRISTINA MAMBO - ECO-E,GEO-E,
(38) MBAYI SHEREN MBAH - BIO-E,GGY-E,
(39) MBUTON TIMAH FRANKLINE - CHE-E,FMA-E,
(40) NYE NFOR - GEO-E,PHI-E,
(41) WANDJI EDWIGE CAROLE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1448 BONABERI EXTERNAL
Regist:205, Sat for 2 or More Subjects:192, Passed:75, %Passed:39.06, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 4
(1) AMBE SHU JULIUS - ECO-D,GEO-E,HIS-B,PHI-D,
(2) EGBE ETCHI AKO FREDERICK - ECO-C,GEO-D,HIS-D,PHI-E,
(3) SIANI POUGOUE MICHELE ONALIA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,REL-E,
(4) ITOE CHEVON ETTE - ECO-E,GEO-E,PMS-E,PHI-D,
Passed in 3 Subjects: 23
(1) ANGO SYLVAIN YVAN - FRE-C,HIS-B,PHI-D,
(2) NGOSSO-MOUTO CHRISTINA LAURE - CHE-C,FRE-B,PMM-D,
(3) GEMANDRE KHARING NKWEGING - ECO-D,GEO-C,HIS-C,
(4) CHI MICHEAL ACHU - ECO-C,GEO-D,HIS-D,
(5) ENGOZOH JOYCI ACHA - ECO-E,HIS-C,PHI-C,
(6) SHERI LOVELINE - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(7) JONAS EPEY MAKIA - GEO-D,HIS-C,PHI-E,
(8) MBANDIE AGANDJI CARINE - ECO-E,FRE-C,HIS-D,
(9) MBELEG MBELEG EDMOND - BIO-E,CHE-B,GEO-E,
(10) MELACHEO TCHOUPOU LEONIE - BIO-E,CHE-D,PMS-C,
(11) SHUYONG VERA IGUISENGUI - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(12) AKANG JEANNEFER AKONAW - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(13) AMANA MARCEL ANDO - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(14) ISANGUE MARIE CHRISTELLE - ECO-C,GEO-E,REL-E,
(15) MBIYDZENYUY NELSON - CHE-C,PMM-E,PHY-E,
(16) NEBA AWAH - BIO-E,CHE-C,PMM-E,
(17) KEWIR ASIATU SANGVEN - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(18) MERCY BINWI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(19) SAM CLAUVIS ELAD - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(20) WELBA LEKKE ELIE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(21) CHUKWUDI EVANS ANIUGBO - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(22) EKENINZIEH ELOMBA PASCAL - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(23) WEAWOH COLLINS FONGWOH - GEO-E,HIS-E,REL-E,
Passed in 2 Subjects: 48
(1) KAHAM KOUAM MAURELLE RAISSA - CHE-C,PMS-C,
(2) AGBOR CONSTANCE BESSEM - GEO-D,HIS-C,
(3) FOSSI GUIFFO FOTSO CARL - FRE-C,HIS-D,
(4) MENDE ALIMA DIANE - FRE-D,HIS-C,
(5) TCHEUMATAK JOCELYNE STEPHANIE - FRE-C,HIS-D,
(6) THOMAS NGAEYONG BESONG - HIS-B,PHI-E,
(7) AKO CHRISTOPHER AKO - FRE-D,HIS-D,
(8) CHE GALVISE DJOTA - ECO-E,GEO-C,
(9) FONGANG VERONICA ENYANG - BIO-D,CHE-D,
(10) FRU DIVINE CHE ' - BIO-D,CHE-D,
(11) IGWACHO MILLIAN FRI - HIS-C,REL-E,
(12) JERONIMO MOLONGUA FARET - ECO-E,HIS-C,
(13) LACLONG LACMAGO JEANINE LOVEINE - FRE-C,HIS-E,
(14) MAFFO FONKOU JUSTINE CAROLE - CHE-C,PMS-E,
(15) MARBU KAMSUE ORNELLA ASRINE - FRE-C,HIS-E,
(16) ANYICHA VICTORINE LEKE - GEO-E,HIS-D,
(17) ASOANYA IZUCHUKWU WILLY-JAMES - HIS-D,PHI-E,
(18) BIH PATIENCE ANYE - FRE-D,HIS-E,
(19) BULA GLORY D NJINEMBAM - ECO-E,GEO-D,
(20) DIBABO HEUNGUE TCHAKOUNTE CALINE - FRE-D,HIS-E,
(21) ENOW GERALDINE ENOW - BIO-D,CHE-E,
(22) FRU AWAH LOVELINE - CHE-D,PMS-E,
(23) MAYIBA JOHANNE FABIOLA - BIO-D,CHE-E,
(24) NFOR CARINE BUSHEY - GEO-E,HIS-D,
(25) SUNNY FRIDAY AKPAMA - CHE-D,PMS-E,
(26) TAH RITA AMANG - HIS-D,PHI-E,
(27) TENGU BLESSING TUMNGUH - GEO-E,HIS-D,
(28) ANNA BINUA SAMA - HIS-E,PHI-E,
(29) ASICK YVONNE AKO - ECO-E,GEO-E,
(30) AZWE FOSTINE - HIS-E,PHI-E,
(31) CONTANCE YAGE GIMANDZE - FRE-E,HIS-E,
(32) CYNTHIA BATE AYUK - ECO-E,HIS-E,
(33) EBUDE NTUNGWE ANNE-MARIE - FRE-E,HIS-E,
(34) EMILIA NYOMA TABESON - GEO-E,REL-E,
(35) FOUOTOWO NEHWAH REMIE - GEO-E,HIS-E,
(36) FOZOH GODFRED FO'O-PELO - ECO-E,GEO-E,
(37) JULIE MBADZEH - BIO-E,GEO-E,
(38) KWEMO TAKU LYNDA MADELEINE - FRE-E,HIS-E,
(39) MENFIABEN HAPPY BERTHELINE FLORIANE - BIO-E,CHE-E,
(40) MENKEMNGANG SUSAN - GEO-E,HIS-E,
(41) MOTIA HENRIETTA EWOKA - HIS-E,PHI-E,
(42) NDUM TAMBU NICOLAS - ECO-E,FMA-E,
(43) NGAMOU STEPHANE TCHADEU - ECO-E,GEO-E,
(44) NTAKOP TATA ELEANOR - BIO-E,PMS-E,
(45) ROCIO COLLINS MEGUA - HIS-E,PHI-E,
(46) SONA DANIEL EPIE - GEO-E,HIS-E,
(47) TABOT ERNEST TABOT - ECO-E,GEO-E,
(48) TAGEM ARNOLD NGU - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1449 NESCAS ETOUG-EBE YAOUNDE
Regist:15, Sat for 2 or More Subjects:15, Passed:15, %Passed:100, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 3
(1) CHEKAM NJONANG NICANOR - BIO-C,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-E,
(2) AIDA TOURE - BIO-B,CHE-D,PMM-A,FMA-C,PHY-E,
(3) YUFENYUY CLIFTON - BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 5
(1) BUWAHMBI NEBA WANCHIA - ECO-D,GEO-D,HIS-B,PHI-A,
(2) ODUPUTE CLETUS UGONNA - CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-D,
(3) YATCHOUKEU CHI AIMERANCE DIANE - ECO-C,GEO-D,PMS-E,PHI-B,
(4) MBA MADA KARELLE VANESSA - BIO-E,CHE-D,PMM-C,FMA-D,
(5) AMBASSA NDICKA CHRISTIAN MICHEL - ECO-E,GEO-E,PMS-E,PHI-C,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) NUGSHU ROSELINE FONACHO - ECO-C,HIS-B,PHI-B,
(2) YAMNGUET NSAKAMO ANNE THEODORA - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) ZANGUE WAMBA GAEL DUBOIS - PMM-B,FMA-C,
(2) AOUFOUET TAZANOU JOSY DORIANE - FRE-D,HIS-D,
(3) ARNOLD-ALWIN NDOM TAKAH - FRE-E,HIS-C,
(4) EYONGAKPA RANDY-CLAUDE BATE - CHE-D,PMS-D,
(5) KWENTCHOUA YANENG MIREILLE - GEO-E,HIS-C,
Centre No: 1450 AMITY INTERNATIONAL COLLEGE; YAOUNDE
Regist:20, Sat for 2 or More Subjects:20, Passed:20, %Passed:100, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 3
(1) TIGOUMO NGOUDJOU RALPH AUREL - BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-C,
(2) MUKAM KEVIN NGONDIEP - BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-E,PHY-E,
(3) KOUEKAM NGASSA HAPPI SAMANTHA CAMILIA - BIO-B,CHE-E,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 8
(1) ATEBA ETIENNE LIONEL - ECO-C,FRE-B,GEO-B,PMS-E,
(2) MARTOCQ TEFOUET VANESSA AGNES - ECO-E,FRE-B,GEO-C,PMS-D,
(3) NGUIMATSA TATIANA FLORA - CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(4) NOUKO SANDY - ECO-E,FRE-B,GEO-C,PMS-E,
(5) FONDOP TAMZIA PATRICK - BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-E,
(6) KINGNE DJOUOKUI PATRICIA - BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(7) MFONYOUMDI AURELIA - ECO-E,FRE-B,GEO-E,PMS-E,
(8) NDZOMO JOSEPH KEVIN - CHE-D,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 3 Subjects: 8
(1) VICTOR AKWE MASANGO - FRE-B,GEO-D,HIS-B,
(2) NOTUE FOTSO MARIE JOSEPHE - BIO-C,CHE-C,PMS-D,
(3) ESSIMI LEMA YVON MELEINE - CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(4) KWEDI DIKABO JUDITH STELLA - ECO-E,FRE-C,GEO-D,
(5) TIENTCHEU ALEXANDRE LOIC - FRE-B,GEO-E,PMS-E,
(6) OUMMAHANI BOUBAKARI - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(7) TATMBA MBANGA ARIELLE VICTOIRE - BIO-D,CHE-E,PMM-D,
(8) ZOLLO NGAM MICHEL JUNIOR - FRE-D,GEO-D,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 1
(1) NZENA DOMINIQUE RENE - BIO-D,CHE-D,
Centre No: 1452 SURE FOUNDATION COMPREHENSIVE COLLEGE; TIKO
Regist:47, Sat for 2 or More Subjects:46, Passed:36, %Passed:78.26, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) NUBOKE PRIESTLY BAKOH - ECO-A,GEO-C,HIS-B,REL-D,PHI-D,
(2) WAKUNA BLESSING KUSAH - ECO-D,GEO-C,PMS-E,REL-E,PHI-D,
Passed in 4 Subjects: 2
(1) AMBESSI DORA NGON - FRE-E,HIS-C,REL-D,PHI-E,
(2) BATHOLOMEW CHIJIOKE EKWENUGO - ECO-E,GEO-E,REL-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 16
(1) MOFOR ANNETTE ANGWI - HIS-C,REL-D,PHI-B,
(2) OBEN LAWRENCE OROCK - ECO-C,HIS-C,PHI-D,
(3) NKAMTCHOUM SHIDMAGHANG ALVINE FLORIDE - FRE-C,HIS-C,REL-E,
(4) TABOT TAMBE ENOW - HIS-B,REL-D,PHI-E,
(5) TAMBE DAVID TAGEM - HIS-C,REL-D,PHI-D,
(6) AGBOR JENNET OTANG - HIS-C,REL-E,PHI-D,
(7) NGOE EDWINE NGASONA - GEO-E,HIS-B,REL-E,
(8) NJINKENG NADESH TABI - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(9) BESONG AYUK ALICE - ECO-C,GEO-E,HIS-E,
(10) DJANPOUOL MIREILLE - FRE-E,HIS-C,PHI-E,
(11) MUH ISAAC TEM - ECO-C,GEO-E,PHI-E,
(12) TCHABET DJATAN FALLONE - ECO-C,GEO-E,PHI-E,
(13) ABANG BRIGEL EBAI - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(14) AKO EBAI ANNA TIKUYANG - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(15) AKO EGBE ETA RANIBELLE - ECO-E,HIS-D,REL-E,
(16) EPULI MARCELINE EDIA - HIS-E,REL-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 16
(1) WUPEKE ALICE - GEO-C,HIS-C,
(2) CHAESYESOE DERIC EKPE - HIS-D,PHI-C,
(3) GILBERT MBOMEN NJANKWE - GEO-D,HIS-C,
(4) MANYI ARREY VILLARD AYANYOH - HIS-B,PHI-E,
(5) ONYIYECHUKWU ESTHER ATU - HIS-C,PHI-D,
(6) EKUME ELVIS RAVIS ALOBWEDE - HIS-C,PHI-E,
(7) NGANG NFEAMBI AGNES - HIS-C,PHI-E,
(8) BABILA TEKWE DIVINE - HIS-D,PHI-E,
(9) EYONG MALVIN EYONG - HIS-D,PHI-E,
(10) JOSO SALLY MWAFISE - HIS-D,PHI-E,
(11) NDEP CLAUDINE MBI - HIS-D,PHI-E,
(12) SOKEM EPAH JERVIS - HIS-E,PHI-D,
(13) TANYI YVONNE MANYO - HIS-D,PHI-E,
(14) TAWANI CHANTAL AKWI - HIS-D,PHI-E,
(15) ELUMBA GLEN KUKU - HIS-E,PHI-E,
(16) TANG NKONGHO HELEN CLAUDINE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1454 UNIC SECONDARY SCHOOL; LIMBE
Regist:37, Sat for 2 or More Subjects:36, Passed:20, %Passed:55.56, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) BOKWE EMMANUEL DIOMO - ECO-D,GEO-E,PMS-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 5
(1) NGOH LOUIS JONES YONG - ECO-C,HIS-C,PHI-D,
(2) BILOMO ALIMA GLORY - FRE-D,HIS-C,PHI-E,
(3) ATEM DORIS SONGAZIA - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(4) NGOH KOH NKU - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(5) NQWELOH ERWIN BUWOH - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 14
(1) KONGNYUY PASCALINE BANDIN - GEO-D,HIS-C,
(2) AYUK GRACE MBE - HIS-C,PHI-E,
(3) BOBGA FOWON-MARK ANTHONY - GEO-E,HIS-C,
(4) BOYOMO MEBU CAROLE MARCELINE - ECO-E,HIS-C,
(5) EMILIA MUMA MASONDAP - HIS-D,PHI-D,
(6) ESUNG NKWELLE MAGDALINE - HIS-D,PHI-E,
(7) NDELLY NGUNDE JULIUS - ECO-E,GEO-D,
(8) NESOAH IKOR ITALE - ECO-D,GEO-E,
(9) AFFANG ETHEL NCHONG - GEO-E,PHI-E,
(10) ATEMLEFAC ROSE FOLEFAC - GEO-E,REL-E,
(11) ESOMBA ELAH BELOWE - HIS-E,PHI-E,
(12) KYENG LINDA MBAH - GEO-E,HIS-E,
(13) NJUME MESANG RACHEL - GEO-E,HIS-E,
(14) WULULE JOSHUA CARR - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1461 COMPLEXE POLYTECHNIQUE BILINGUE PRIVE; LAIC TAMA BAFOUSSAM
Regist:45, Sat for 2 or More Subjects:45, Passed:37, %Passed:82.22, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 5
(1) EYONG BERTHOLD ETCHU - BIO-C,CHE-B,PMM-C,PHY-E,
(2) MONTHE TCHAMALEU BLONDEL WILFRIED - CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(3) NTCHAYA TANKWA VIANIE - BIO-E,CHE-D,PMS-C,FMA-D,
(4) TADOUANLA TANTSI LEANDA - BIO-E,CHE-C,PMS-D,PHY-E,
(5) MUA-NENG THOEDORE ABENG AKIDU'U - BIO-E,CHE-D,GEO-D,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 18
(1) JIMEGNE NJANMOU REINE LINDA - ECO-B,GEO-B,PMS-B,
(2) AKANWUH CARINE NKEWOMOH - BIO-B,CHE-E,PMM-D,
(3) DJOKO KAMGUIA HERMANN - FRE-C,HIS-C,PHI-E,
(4) MBAH FERDINAND WENONG - BIO-C,CHE-C,PHY-E,
(5) NFOR-EMMANUEL - BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(6) FOFANG MONICA NAHJELA - BIO-E,CHE-D,PMS-C,
(7) MOGAHIE MFONKA LIENOU IGOR - ECO-E,FRE-C,HIS-D,
(8) NGAKOU MBIANGA NICAISE VANESSA - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(9) NKWETE MENDAAH EMILINE - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(10) ENYEGUE YAMDJEU ANASTHASIE MERVEILLE - FRE-E,PMM-D,FMA-D,
(11) KAMNANG TCHIDA CYRILLE MARIE - BIO-E,CHE-C,PMS-E,
(12) SIRRI SIBI EMMANUELA NEBA - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(13) BATONGA NGAHA JOSYANE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(14) INNOCENT BANTAR SHEY - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(15) KEUMEZEU BOCLAIRE - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(16) TAKOUBO PAGEM MICHELLE DIANE - BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(17) LONKO TADONG PIERRE LANDRY - FRE-E,PMS-E,CSC-E,
(18) MAH PRUDENCIA FON - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 14
(1) FEBNCHAK NGWANKAN DELPHINE - GEO-D,HIS-B,
(2) WIYLA BELTUS YONGYE - GEO-D,HIS-B,
(3) WACHA BRIDGET ABANG - GEO-C,HIS-D,
(4) BELL STEVE YACINTHE - GEO-C,PMS-E,
(5) MBOGOL PEGUY - FRE-D,HIS-D,
(6) NDJATCHA YANGWA GAREL - ECO-D,PMS-D,
(7) YANGUE TANKEU FRANCK CHRISTOPHE - BIO-D,CHE-D,
(8) YIGUE BENKOAND DIEUDONNE LOJACK - CHE-C,PMS-E,
(9) MBOGOL CECILE PHILOMENE LAFORTUNE - FRE-D,HIS-E,
(10) MBOUOMBOUO MFOUAPON EDDY STEAVE - ECO-E,GEO-D,
(11) DJINGOU TCHOUDJOU DOLEGUI LESLIE - FRE-E,HIS-E,
(12) MOUPE LIONEL ZOUNEDOU - CHE-E,PMS-E,
(13) NUBITGHA JERRY BOBGA - GEO-E,HIS-E,
(14) TONGNIN TSAGUE BORIS - BIO-E,GEO-E,
Centre No: 1464 GOVERNMENT HIGH SCHOOL; BABA I NDOP
Regist:55, Sat for 2 or More Subjects:55, Passed:38, %Passed:69.09, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) NKENDRIYU LADIFATU - ECO-D,GEO-B,HIS-B,PHI-E,
(2) NWANA PAULINE NDZEMBOMINYI - ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(3) ISIDORE FUESHANGA MELO - ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 4
(1) DIELUOTA FORGNWEH MUSA - ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(2) NAHNWESHI BRIDGET NAWA - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(3) NDOGNJI NORBERTA NQUEWOH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(4) TIH YAMNU CLARISE MOH - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 31
(1) KIEMEUSHI JOY NQUEWOH - HIS-C,PHI-B,
(2) PERNDAP DICKSON - GEO-C,HIS-B,
(3) MALLAMA ALEX NYONYI - HIS-B,PHI-D,
(4) MUAFUE EDWARD KEMAH - GEO-D,HIS-B,
(5) SUNDRE ELVIS MBONJOH - GEO-C,HIS-C,
(6) ABDU PANGSUI - GEO-D,HIS-C,
(7) PEMWOYA SOLOMON PASUM - HIS-C,PHI-D,
(8) CHAFAH IDRISOU TINYUI - HIS-C,PHI-E,
(9) CHUMINU ORNELLA NUNZE - GEO-E,HIS-C,
(10) JAMES NGANGKEPEH PUCHIME - GEO-E,HIS-C,
(11) KEWENGANG LIKIATU NCHUSHIE - GEO-E,HIS-C,
(12) MOHZANJEM JULIUS MOHZANJEM - HIS-C,PHI-E,
(13) NDZEMBOMINYI USENI NWENKUTEH - GEO-E,HIS-C,
(14) NGENGKWEH IBRAHIM NDISANG - ECO-E,HIS-C,
(15) NJUMEH PERIKEH - GEO-E,HIS-C,
(16) PRISCILIA NJOGMENTA - GEO-D,HIS-D,
(17) EMMANUEL LASHEYH MINJO - HIS-D,PHI-E,
(18) FAHNYI NCHIMENYI - HIS-D,PHI-E,
(19) FUENTEH RIHANATU SHIMENYI - HIS-D,PHI-E,
(20) KAHNDI ENUSA - GEO-E,HIS-D,
(21) NDZEFENGWET ROGER YARDSHIKE - ECO-E,GEO-D,
(22) NJEMENDZE HANATOU YOGHO - GEO-E,HIS-D,
(23) NJOGYOGO NCHIMENYI KENTUMA - ECO-E,HIS-D,
(24) NTIRPANG MARCEL REMESHI - GEO-E,HIS-D,
(25) PANGWOH RAFIATU MBETENGHI - GEO-E,HIS-D,
(26) TAFUH DESMOND FORBAH - GEO-E,HIS-D,
(27) TAMOGHO SYLVANUS PANGTAMPUH - ECO-E,HIS-D,
(28) TITA BUKOM ZULEHATU KUBANGWE - GEO-E,HIS-D,
(29) FORBAH CHANTAL NGWAPANG - ECO-E,GEO-E,
(30) NDZENKONGANG PEGHA MEIKA-IL - ECO-E,HIS-E,
(31) SAMAWU SHILEKE MUAFUEMBAMBUI - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1485 HOLY INFANT HIGH SCHOOL YAOUNDE
Regist:47, Sat for 2 or More Subjects:46, Passed:37, %Passed:80.43, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 4
(1) FABIAN FOMINYEN FORBANG - BIO-C,CHE-A,PMS-C,FMA-E,
(2) DJIOFO DONGMO FABRICE PASCAL - BIO-E,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(3) SANDA VITALIS - BIO-E,CHE-D,PMM-C,FMA-E,
(4) DOUATSOP JOEL - BIO-E,CHE-D,PMM-E,FMA-D,
Passed in 3 Subjects: 14
(1) SAA RUTH - ECO-D,GEO-A,PMS-C,
(2) NENG PROMISE KUM - GEO-C,HIS-B,PHI-E,
(3) EFOUA TAMBE JOSIANE - FRE-C,HIS-C,PHI-E,
(4) NGAH SALAMATU BONKEHWO - GEO-B,HIS-E,PHI-D,
(5) AHMADOU IBRAHIMA MBAH - CHE-D,PMM-D,FMA-D,
(6) MOUSSA SARAH KONTIM - BIO-C,CHE-E,GEO-D,
(7) SHUTANYUI CLAUDIA WEITUH - ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(8) ANKIAMBOM UNITY BIMBANG - GEO-E,HIS-C,REL-E,
(9) ARIZA BELLA ONYIE VANESSA - ECO-E,GEO-C,REL-E,
(10) NONGNE NKIEN FRANKA - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(11) AWA ENDURANCE KHAN - GEO-E,HIS-D,REL-E,
(12) MANKA SHALLOTE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(13) TATA KILLIAN NGAHNSA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(14) NSOLO YVONNE SHOHNYUY - ECO-E,GEO-E,HIS-E,
Passed in 2 Subjects: 19
(1) CHOUAGUE SIEWE ARMEL - ECO-C,GEO-B,
(2) KOMBI ROMANUS - ECO-D,GEO-A,
(3) ETIENNE GWEI - GEO-C,HIS-C,
(4) ILOME CONSTANCE MAMONDO MIMI - GEO-C,HIS-C,
(5) MVONDO MVELE NAHOME - FRE-D,HIS-B,
(6) ALAHMBONG AMIN - HIS-C,PHI-D,
(7) BONJAP ODETTE - FRE-D,HIS-C,
(8) DANZABE MATOUKI BERTINE - FRE-D,HIS-C,
(9) KOONA II PAUL ROLAND - ECO-E,GEO-B,
(10) MELINGUI BERNADETTE MARCILE LAURE - FRE-D,HIS-C,
(11) ELIZABETH ENJOH AJUH - GEO-D,HIS-D,
(12) NGUBUI WALTER - GEO-E,HIS-C,
(13) NGWAFOR AYINWI NANCY JOCELYNE - GEO-D,PHI-D,
(14) AGBOR ETTAH PARES MICHEL - HIS-E,PHI-D,
(15) ARREY-NDIP MIRIAM BESSEM - HIS-D,PHI-E,
(16) MONTEH PRODENCE CHIFON - FRE-E,HIS-D,
(17) NGUEPI NGUIMFACK ANNICK RICHELLE - BIO-D,CHE-E,
(18) FOPA BIBIENE MAKUETE - GEO-E,HIS-E,
(19) WINIFRED NEIGHEYIOH JACK - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1491 COMPLEX SCOLAIRE PRIVE LAIC BILINGUE "EMMAUS" MENDONG YAOUNDE
Regist:11, Sat for 2 or More Subjects:9, Passed:6, %Passed:66.67, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 2
(1) BESSEM TABE ESTELLA - GEO-E,HIS-E,PHI-D,
(2) NFORMI MELAINE NSAKWE - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) LOUISE TANYI AKO - HIS-B,PHI-B,
(2) CHI SYLVIE ATEH - HIS-C,PHI-D,
(3) NCHOTU DORAN LUM - HIS-D,PHI-D,
(4) KOME HILTON NGONE - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1494 BILINGUAL ACADEMY OF ARTS AND SCIENCES; FIANGO KUMBA
Regist:41, Sat for 2 or More Subjects:41, Passed:25, %Passed:60.98, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) EKABIAE WALTER NGI - ECO-C,GEO-C,PMS-E,REL-E,
Passed in 3 Subjects: 14
(1) AWUDU MAMA TERENCE EYONG - ECO-A,GEO-C,PHI-C,
(2) DELIA AYUK BESONG - ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(3) WEPSACK FONDUCK DAVID - BIO-D,CHE-C,PHY-E,
(4) ANDOM DANIEL CHUM - ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(5) NJANG PRISCILIA AFOH - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(6) QUEENTA BIGWA NGI - GEO-E,HIS-D,PHI-D,
(7) KAMJONG CLARKSON - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(8) NGWI NATHALIA - HIS-E,REL-E,PHI-D,
(9) NJOFANG ALAIN GIRESSE - HIS-D,REL-E,PHI-E,
(10) YITEMBING TILONG ABDOV - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(11) CHAPBAJONG BEATRICE NGU - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(12) KAMANYI NKENGFACK MICHAEL EBONGE - ECO-E,HIS-E,PHI-E,
(13) NGU TONY CHE - ECO-E,PMS-E,PHI-E,
(14) TCHUENDEM THERESE FLORE - FRE-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 10
(1) FOANYI PAUL ACHANKENG - ECO-C,GEO-B,
(2) NJUME NATHAN - HIS-B,REL-D,
(3) MEIGHE LALISA NSUNGNIN - HIS-C,REL-D,
(4) YAMGOUE SERGE NKAMENYI - GEO-C,PHI-D,
(5) ALIEDA NGASSA - GEO-E,HIS-C,
(6) JEAN ESAKNAMBU - HIS-E,PHI-D,
(7) MAMBONG OLIVER MUNTEH - HIS-D,PHI-E,
(8) ENJEMA DOREEN MAISAH - HIS-E,PHI-E,
(9) NYENTY IRENE AYUK - HIS-E,PHI-E,
(10) WARA FRU SOLANGE - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1499 FULL GOSPEL COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL; MUYUKA
Regist:55, Sat for 2 or More Subjects:54, Passed:20, %Passed:37.04, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) MBONJI JULIUS DINGA - ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 5
(1) ACHU GAITAN AKOM - GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(2) DANLADI IBRAHIM YARO - ECO-E,HIS-C,PHI-D,
(3) EBAI TANYI TABE GABRIEL RAYMOND - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(4) MUABE ROSE ENJEMA - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(5) LEREHZOAH IVO ANUMBOUNDEM - GEO-E,HIS-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 14
(1) CELESTINE ATEMAFAC FUOTULAH - GEO-E,HIS-C,
(2) KUNYI JAMES-LEE TIOVE - FRE-E,HIS-C,
(3) MIMBAH BELINDA ITOH - HIS-C,PHI-E,
(4) AMINATEH CATHERINE - HIS-D,PHI-E,
(5) ASILI JOHN ANYANGWE - HIS-D,PHI-E,
(6) NGWANG AMUNYENG SHANTAIL - HIS-E,PHI-D,
(7) NGWOCHA PROMISE TANGAP - HIS-D,PHI-E,
(8) TAMAH GLORY ANJEOH - GEO-E,HIS-D,
(9) EBOT KELVIN EBOT - GEO-E,HIS-E,
(10) ESEME MOSES MALOBA - ECO-E,HIS-E,
(11) MALOBA BRANDHILDA TICHUCK - HIS-E,PHI-E,
(12) MBOKEM MABEL ECHA - HIS-E,PHI-E,
(13) MFAWMOR HONORINE EBANGHA - HIS-E,PHI-E,
(14) SAMELLE ROSE MUNDUA - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1500 ST JOSEPH COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL MAMBU BAFUT
Regist:11, Sat for 2 or More Subjects:11, Passed:7, %Passed:63.64, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 1
(1) AWAHNEH CLEMANTINE - BIO-D,FSN-D,GEO-E,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 5
(1) BANGSI EMMA FUBUNIWI - BIO-C,FSN-B,GEO-E,
(2) NGWAINBI PAMELA CHENG - BIO-C,FSN-B,GEO-E,
(3) ASANGWA ADELINE MBOH - BIO-D,FSN-C,GEO-E,
(4) ETERE ERNESTINE EDWIGE - BIO-C,FSN-D,PMS-E,
(5) MOFOGANG EMILIENE - ECO-E,GEO-D,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 1
(1) NAMBU VERA TUFOIN - FSN-B,GEO-E,
Centre No: 1502 MBATU EXTERNAL
Regist:17, Sat for 2 or More Subjects:16, Passed:9, %Passed:56.25, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 4 Subjects: 3
(1) TASAMA BUMMA TENENG - ECO-E,GEO-C,REL-D,PHI-D,
(2) NEYEH GIDEON TENJOH - ECO-D,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(3) NWUNSONGAZI DESMOND CHI - ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E,
Passed in 3 Subjects: 2
(1) LEVALA FERDINAND WAMBANG - GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(2) TASAMA CYRILLE YUMA - ECO-E,GEO-E,PMS-E,
Passed in 2 Subjects: 4
(1) TAJOU THEODORE FOUFUH - BIO-C,CHE-E,
(2) CHUO RALLINS MVO - GEO-D,HIS-E,
(3) ACHE SHAULINE ENDAH - ECO-E,GEO-E,
(4) MUMA MANGWI MONICA - ECO-E,GEO-E,
Centre No: 1503 DOWN TOWN BAMENDA EXTERNAL
Regist:25, Sat for 2 or More Subjects:24, Passed:11, %Passed:45.83, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 1
(1) FOTANG FRANKLINE MENEIMOH - BIO-D,CHE-C,PMM-B,FMA-D,PHY-D,
Passed in 3 Subjects: 5
(1) LOVELINE NGUM NGUFOR - ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(2) ABIRIANUO CALSTIN ATIANJO - FRE-E,HIS-C,PHI-E,
(3) AYANGU LIESI DICKSON - ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(4) YIM NAI ANITA - BIO-D,CHE-E,PHY-E,
(5) NCHIA DANIEL CHUO - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 5
(1) CHIE PAUL SOJIA - ECO-C,GEO-C,
(2) NDIKAH EMMERENSIA TAKWI - GEO-D,HIS-E,
(3) NGOE IYA MONDE - HIS-D,REL-E,
(4) NJENGE CARIN MESINZE - HIS-D,PHI-E,
(5) NKONGAP CLOBERT NDINGA - HIS-E,PHI-E,
Centre No: 1511 ST. MICHAEL ACADEMY OF SCIENCE AND ARTS NKWEN
Regist:107, Sat for 2 or More Subjects:106, Passed:64, %Passed:60.38, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 5 Subjects: 2
(1) NJI JEMUEL TOH - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(2) ASEH JESPA NDONG - BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
Passed in 4 Subjects: 3
(1) BLESSING MAKONGOH - BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-D,
(2) ESHEI MUA JOYCE - FRE-E,HIS-D,REL-D,PHI-B,
(3) TAMILO ELVIS NKWANGHO - BIO-D,CHE-E,PMM-D,FMA-E,
Passed in 3 Subjects: 20
(1) JAIDZEKA MARY BONGALAI - ECO-E,GEO-B,HIS-C,
(2) MAXIME BIRKEM - BIO-D,CHE-D,GGY-C,
(3) KAWAS WABUIN GEOFFREY - BIO-C,CHE-D,GEO-E,
(4) KODJIO DJOUMESSI ELODIE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(5) NGU SUNITA FRI - ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(6) ANGELE MANFUAN WIYSANYUY MENYONG - ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(7) BIH RELINDIS NCHEFABIO - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(8) KIAMBOM SOLANGE - HIS-D,REL-D,PHI-E,
(9) KONGYE RICHARD BAWE - BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(10) MARIE CHRISTIANE SUI - GEO-D,HIS-E,PHI-D,
(11) MOKINYUI GEMUH EMMANUEL - ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(12) NELSON WAWA SUNDAY - CHE-C,PMM-E,FMA-E,
(13) NKWAIN JULIET FUNKUIN - GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(14) VUKWENSE MAXELLE - FRE-E,HIS-C,PHI-E,
(15) ANGWEH PRISCA - ECO-E,GEO-D,HIS-E,
(16) DIANA SUIFE - ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(17) EUNICE FIEN YENDA - ECO-E,GEO-D,REL-E,
(18) KONGNYUY LEO MAINIMO - ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(19) NEH NGWA BELINDA - BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(20) ABAIN VALLERINE KEDIAMBOM - ECO-E,GEO-E,PHI-E,
Passed in 2 Subjects: 39
(1) DOREEN DEFFO LHESTER THUIGUI - FRE-C,HIS-B,
(2) EKWELLE TIKU COLLINS TIKU - GEO-C,HIS-B,
(3) NDONGNDEH TIMOTHY AFUHMBOM - GEO-C,HIS-B,
(4) NGAM EVELINE - ECO-C,GEO-B,
(5) AKEZAH PRESCILIA FONTSA - FRE-C,HIS-C,
(6) BUBOH BRIAND - BIO-D,GGY-B,
(7) FONCHA DERICK SHEY - ECO-C,GEO-C,
(8) NDONG TALLA MARTINE II - FRE-B,HIS-D,
(9) LAMFU PASCALINE DREKEM NDAPKWI - HIS-C,REL-D,
(10) NADEGE YIKA TANLAKA - GEO-D,HIS-C,
(11) NDI VANESSA NJINYA - ECO-E,HIS-B,
(12) NSAKSE TERENCE MANJOH - GEO-D,HIS-C,
(13) TATA MARCEL MBULI - BIO-C,CHE-D,
(14) AKONO MARIE VANESSA AKWI - GEO-E,HIS-C,
(15) FIDELIS NDEK TECHE - BIO-D,GGY-D,
(16) NJOTEH DELVIS AMINKENG - ECO-E,GEO-C,
(17) ONGUM HANS BACHE - ECO-C,GEO-E,
(18) SENDZE LISSETTE LEINYUY - GEO-E,HIS-C,
(19) YUNIWO LIZETTE NCHA - GEO-E,HIS-C,
(20) ASONGAFAC AMSTRONG - GEO-E,HIS-D,
(21) BOUNG BERNARD MEKE - HIS-E,PHI-D,
(22) FONJENG TREVOR NKAMBEH - GEO-E,PHI-D,
(23) JOBAIN CYVELINE BIAWOH - HIS-D,PHI-E,
(24) KENMOGNE FEUNE CHRISTIANE - FRE-E,HIS-D,
(25) LEINYUY MAVIS MAINIMO - GEO-E,HIS-D,
(26) MAKUGHO-ABOM ROSEMARY TEMAAH - HIS-D,PHI-E,
(27) MANKA SOLANGE NEBA - ECO-E,GEO-D,
(28) MELO ALIMA FORCHU - HIS-D,PHI-E,
(29) NDIFOR COLLINS AMBE - BIO-E,CHE-D,
(30) NDUM MILDRED JATOH - HIS-D,REL-E,
(31) NFOMBA RENE NDZELAMONYUY - ECO-E,PMS-D,
(32) NFOR REGINA YEKONG - ECO-E,GEO-D,
(33) ANNAGASONG CAROLINE FOTO - GEO-E,PMS-E,
(34) ASOH COLETTE NEBA - ECO-E,GEO-E,
(35) BAMUH ERNEST KOMNKA - GEO-E,HIS-E,
(36) KENNE MARIE VICTOIRE - FRE-E,GGY-E,
(37) KUBAM WALTERS - BIO-E,PMS-E,
(38) NGWINIFORM TABEFOR MARIA-KATE - HIS-E,PHI-E,
(39) TAWE EMMANUEL NDOHMI - GEO-E,HIS-E,
Centre No: 1543 MAROUA EXTERNAL
Regist:4, Sat for 2 or More Subjects:4, Passed:3, %Passed:75, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 2 Subjects: 3
(1) TEKE HENRIATA TIFUH - GEO-C,HIS-E,
(2) BUNJOH JITI EMMANUEL - HIS-D,REL-E,
(3) NSUME MARTHA EPIE - GEO-D,HIS-E,
Centre No: 1549 ANYAJUA EXTERNAL
Regist:5, Sat for 2 or More Subjects:5, Passed:0, %Passed:0, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
NIL
Centre No: 1551 GENIE MILLITAIRE BASSA DOUALA EXTERNAL
Regist:33, Sat for 2 or More Subjects:31, Passed:17, %Passed:54.84, Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
Passed in 3 Subjects: 7
(1) SUENOU RAOUL FABRICE - ECO-C,FRE-E,HIS-C,
(2) KENGNE DJEUFACK TRYPHENE PERSIS - ECO-D,FRE-D,HIS-D,
(3) BATEKI BATEKI PIERRE - ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(4) NDOB NICOLAS CLEMENT - ECO-D,GEO-D,PMS-E,
(5) DIEUDONNE SHOH TAMON - ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(6) DJEMBISSI SIMO HILARY - ECO-E,FRE-D,PMS-E,
(7) NKOGO LITET SOLANGE - ECO-E,FRE-E,HIS-D,
Passed in 2 Subjects: 10
(1) OSSOMO MBEZELE NIKITA JACQUINETTE - ECO-C,FRE-C,
(2) AKAMBA NYANGONO MARIE ROSE MICHELE - FRE-D,HIS-C,
(3) EYONG GABRIEL GAIEL - ECO-D,PMS-D,
(4) TCHAMAMBE MOUKAM MARIA - ECO-C,GEO-E,
(5) WANDJI PRISO REGINE YOLANDE RAISSA - FRE-C,HIS-E,
(6) AYUK NYENTY - HIS-D,PHI-E,
(7) ENOH LEWIS MBAH - ECO-E,HIS-D,
(8) MOMO MELI SERGE EMMANUEL - FRE-E,GEO-D,
(9) NDIM NICOLETTE MBU - GEO-E,HIS-D,
(10) TCHOFO ATEYIM - GE
Great article that is published on this web page. Keep providing such informative details.
ReplyDeleteLatest Government Jobs
All Exams Admit Card
Newest Results Information
Nice work really helpful make sure you provide other details again
ReplyDeleteofb semi skilled result
UCEED Admit card
Board exam result